Tehotenstvo u astmatičiek. Máte skúsenosti?

sophy
21. jún 2007

som astmaticka, aj ked to vcelku drzim pod kontrolou, mate nejake skusenosti s touto chorobou v tehotenstve, alergologicka tvrdi, ze to bude fajn, ale mam iste obavy, lebo zle reagujem nielen na pocasie ale obcas na aj na ten stres... a to uz nehovorim o alergiach na vsetko mozne

sophy
autor
4. júl 2007

neboj, nakoniec to vyjde...hlavne ak sa BT drzi hore 😉

nika.f
4. júl 2007

Posielam ti grafík.Zabudla som ti napísať,že aj ja graf mám na tých nemeckých stránkach. 😉
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
Ovu som ale mala 17 DC,tak neviem prečo mi to označilo až tak neskoro. 😒
A prepísať to neviem. 😅

sophy
autor
4. júl 2007

ja mam ten graf uplne cerstvy, takze sa na nom este neda nic poriadne odsledovat, ale pevne verim tento cyklus uz bude prebiehat v norme

nika.f
4. júl 2007

Určite bude. 😉 Už mám drahého doma a už sme si aj naplánovali pekný večer. 😀 Teraz som sa vrátila z mesta,bola som na nákupe a stihla som to v celku rýchlo,aj manžel bol prekvapéný aká som šikulka. 😅
Naštval ma peso,zase zdrhol a jedna pani sa bola na neho sťažovať,že po jej maličkej skočil a ona si buchla hlavičku. 😒 Ma ide z neho poraziť a to som ho len na chvíľu chcela pustiť,lebo drahý mal keci ,že som doma a ani ho nepustím. ☹ Tak som povedala,že za to bude celí deň na reťazi nech sa odnaučí zdrhať. 😠 Inak ako sa volá ten tvoj peso?Náš je Riki a má necelí rok a pól.

sophy
autor
5. júl 2007

nas sa vola Thor a ma tri roky a aj ked je trosku blaznivy, je to vynikajuci havko, ale on je taky bytovy, rad spi na pohovke, v posteli, hraje sa s plysakmi... ked k nam niekto pride na navstevu a vidi vsetky jeho hracky po byte roztahane, tak si kludne moze pomysliet, ze uz mame male dieta 😉

nika.f
5. júl 2007

To ti verím.Veď aj mi ho máme,ako zatiaľ mimčo.Tiež je to naša láska. 😀 Mi ho cez leto máme von a cez zimu sme ho mali dnu. 😅 Ale teraz už bude von stále,ale potvora aj tak občas prído aj na návštevu,ale len keď je vonku pekne,lebo keď je zablatený,tak to je s ním hroza a strach.Veď tiež máš dlhoststého psíka,tak si to asi vieš predstaviť. 😀 Za domom máme veľké pole a keď ho pokosia ako teraz,tak s ním chodím tam.Ten sa teda vie vyblázniť. 😅 😕

sophy
autor
5. júl 2007

to mate bajecne, my sme sa prestahovali z rodinneho domu do bytu, ale psikovi to nevadi, vie sa vysantit aj doma, nastastie 🙂

nika.f
5. júl 2007

A prečo ste sa presťahovali?Ja som teda od malička vyrastala na dedine,tu v Čechách som bola na bytoch a keď sme s drahým rozmýšlali byt,či domček,hneď sme sa zhodli na domčeku. 🙂 Je tu vačší klud,ako v meste.A máme tu viec súkromia.Dúfam že ti nevadí,že sa tak vyzvedám,ak áno tak mi kludne vynadaj 😅 😉

sophy
autor
5. júl 2007

lebo ten dom nebol nas, a byt je predsa len lacnejsi a ked splatime hypo, tak bude nas, v ba sa nedaju ceny bytov a domov porovnavat, teda, ak clovek nie je milionar... my sme obaja prezili takmer cely zivot v panelaku, takze nam to nevadi, mame tu kopu stromov, nadherne okolie, ja som velmi spokojna, konecne vo svojom 🙂

nika.f
6. júl 2007

To si presne viem predstaviť,ako tam máte krásne.Presne aj mi,okolo máme hory,tak že chodíme na huby a na výlety. 😉 To je škoda,že sú u váš tak drahé domčeky.Tu síce tiež,ale oproti bytom je to ešte stále lebšie a hlavne mi sme ho kúpili(tiež na hypotéku)a ešte sme ho prerábali,tak že sme museli do neho vložiť ďalšie peniaze.A to máš pravdu,taký lebší dom si možú dovoliť len mili. 😖 Ale aj mi sme spokojný. 😎 Hlavne že keď doplatíme,budeme nať všetci svoje bývanie,že? 😀

nika.f
6. júl 2007

Zabudla som ti napísať,že som mršku stále nedostala,ale ráno som testovala a stále nič.Uvidím,chcem testovať znovu v nedeľu,ak mršku nedostanem. 😒 😉

sophy
autor
6. júl 2007

a ako to vyzera s tvojou BT? je to len nejaky stres, alebo to skutocne budu // nakoniec? 😉 je pravda ze najskorsie testovanie by malo byt v prvy den MS ale ak si ju mala dostat v utorok (ak si dobre spominam) tak uz by sa mohlo nieco na tych testoch ukazat 😠

nika.f
6. júl 2007

Priznám sa nevie čím to je.Ešte mi nikdy takto nemeškala.Kamoške ukázal test //,až po 10 dňoch,tak dúfam,že v nedeľu už niečo ukáže. 😒 Teploty sú stále vysoké,tak fakt neviem a ani príznaky nemám len ma bolia prsia a mám ich zvačšené,ale to nemusí biť príznak tehu,ale ani mršky.Musím len čakať. 😖 Dúfam že konic búde //. 😅

sophy
autor
7. júl 2007

juj, tak ti velmi drzim palce, inak divne, aj ja mam stale zvacsene prsia, aj ked po MS ma zvycajne netrapia... mam sice male prsia ale celom sa desim toho, ze by mi narastli a boleli ma 😖

nika.f
7. júl 2007

To ja mám dosť veľké prsia a teraz mám minimálne o číslo vačšie.Normálne mám kúpené podprdy,čo mávam okolo menzesu a sú o číslo vačšie ako za normalu. 😀 Ešte stále nič,tak snaď zajtra tam už konečne budú //.Znižuje sa mi teplota,snaď to nebude mrška. 😒

sophy
autor
7. júl 2007

som zvedava aky bude vysledok 😉 zajtra, akurat som si pozerala tie stranky wunschkinder.net a su tam fakt zaujimave vypocty, hlavne ten tehotensky kalendar, vyslo mi, ze keby som teraz otehotnela, tak by moje babo malo termin 8.4.2008... 🙂 nadherny datum a same stastne cisla, kto vie, mozno sa to podari 😎

sophy
autor
7. júl 2007

http://www.lpp.cz/?a=20&id=7
mozno to uz nebudes potrebovat.... 😉

jajka1
7. júl 2007

ahoj aj ja som astmatička a alergička na prach a roztoče a v tehotenstve som s tým nemala žiadne problémy . lekárka mi predpisovala liečbu ale mne stačil občas spray aj to minimálne. rodila som cisárskym rezom a dva roky od porodu som vôbec nepotrebovala ani lieky na alergiu. tak ti držím palce nech ťa astma v tehotenstve vôbec neotravuje .

sophy
autor
7. júl 2007

vdaka jajka, a nema tvoj maly problemy s imunitou, ci alergiami? alergologicka ma varovala, ze ked sme obaja alergici, ze babatko bude mat asi slabsiu imunitu a minimalne do troch rokov nema chodit do ziadneho vacsieho kolektivu, teda ani do jasiel ci skolky... jasne ze je to hudba buducnosti, kedze sa este len snazime, ale asi s tym budem musiet pocitat 😅

nika.f
8. júl 2007

Tak mám smutnú správu.Mrcha ráno dorazia a bolo mi hrozne zle,preto píšem až tak neskoro,ale aj pre to lebo drahý bol skoro stále na počítači,keď mi bolo už lepšie.A boli sme sa prejsť do lesa na huby a peso sa nám zatúlal,tak že sme ešte aj jeho museli hľadať.Našťastie sme ho našli,aj keď až po niekoľkých hodinách.Som dnes úplne det. 🙄 Padnem do postele a som mrtva a to musím ráno vstávať,lebo sa mám ísť hlásiť do práce. ☹ A ešte jedna správa,ale tá je dobrá.Tej kamoške čo som ti ju spomýnala,sa včera narodilo dievčatko Natálka.Museli jej robiť cisársky rez,ale hlavne že sú obe v poriatku. 😉 😀 V utorok alebo v stredu ich pojdem navštíviť.Strešne sa na ne teším. 😅
Ten termín je fakt zaujimavý. 😀 Ja som práve narodená v apríli,tak že z mojho hľadiska ešte zaujímavejší. 😉 Už budem rada keď sa nám všetkým tu podarí otehotnieť a všetky sa stretneme u tehuliek. 😎

nika.f
8. júl 2007

Jajka1 aj ja ďakujem. 😉 😀

sophy
autor
9. júl 2007

ahoj nika, no teda, fakt si mala hrozny den, aj ta mrcha, aj ten zatulany havko, juj, ked si predstavim ten strach... raz sa mi nas havko tak stratil na dome, pustila som ho na dvor,nech si pobeha a kym som bola v kupelni, on sa vkradol do spalne a lahol si do postele, to som samozrejme nevedela a priserne som sa vylakala, ze nejako utiekol zo zahrady prec a ze ho uz nikdy nenajdem... velmi neprijemny zazitok 😒 taku som mala radost, ked som ho nasla, on si celu dobu spokojne spal v nasich vyhriatych perinach, potvora 😉 ... inak akurat meditujem prave nad tym, ze ako casto sa "snazit" pocas plodnych dni, aby sa zadarilo a aj spermijky boli fit 😉

jajka1
9. júl 2007

ahoj sophy malý ma trošku zníženú imunitu a alergiu na trávy. Ale beriem to v pohode počítala som s tým a zatialk chodíme raz ročne na alergo.

jajka1
9. júl 2007

ďakujem za privítanie a dúfam že sa nám všetkým podarí dosiahnuť náš sen mať bábo.

sophy
autor
9. júl 2007

tak to je super jajka, to nie je vobec take zle, ja som zistila ze aj pri tej najpesimistickejsej lekarskej prognoze musi byt clovek hlboky optimista a verit len v to najlepsie, zvycajne sa potom ukaze, ze sa lekari bud mylili, alebo len davali ten najhorsi scenar.... 😉

jajka1
9. júl 2007

to máš pravdu bez optimizmu to vôbec nejde .

nika.f
9. júl 2007

Nakoniec sme ho našli,ale normálne až mi zvlhli oči od radosti a manželovi tiež.Sme už na neho tak zvyknutý,že by som za nim pekne dlho plakala. 😒 Našťastie to dopadlo dobre. 😨 Nejak sa mi v poslednom čase nič nedarí,tak sa teším na tú dovolenku koncom mesiaca.Potrebujem už volno, oddych.
Čo sa týka tých spermií,tak si myslím, aj všetci to hovoria,že najlepšie je snažilkovať každý drýhý deň.Aj mi s drahým sme sa rozhodli,že už si teraz dáme záležať a premilujeme sa celí mesiac. 😀 😅

sophy
autor
10. júl 2007

no to znie dobre 😉 a kam sa chystate na dovolenku?... ozaj, takze teraz uz znova robis?

nika.f
10. júl 2007

Ideme k našim ale pre nás je to ako dovolenka.Hlavne je tam celá rodina a na tú sa hrozne teším.Som zvedavá čo podnikneme. 😕 😅 Do práce nechodím,pretože koli tomu chrbtu to nezvládam a tak si ma doktori prehadzujú z jednej ordinácie do druhej a zisťujú či som,alebo niesom schoppná vykonávať prácu čo do teraz. 😒 Som na platenom volne od pondelka,ale neviem ako to všetko dopadne. ☹ Na to miesto čo som tam pracovala do teraz sa vrátiť koli chrbtu nemožem,tak že skúšam preradenie,ale tomu moc neverím,lebo s boľavím chrbtom ma asi nikam nevezmú. 😖 No každopádne si potrebujem vyčistiť hlavu a ísť na tú dovolenku. 😎

sophy
autor
11. júl 2007

jasne, mas pravdu, s chrbtom su same starosti, nastastie nemam nijake velke problemy, ale par krat som mala tak seknuty krk, ze som sa cele dni sotva hybala, takze sucitim s tebou 😖 akurat som sa vratila z alergologie a vysledky nie su oslnive, dotkorka sa moc netesi ze chcem otehotniet, lebo mam znizene B lymfocyty a jeden vysoky imunologicky vysledok, ktory je na dvojnasobku toho, co maju vraj zdravi ludia ☹ bohuzial mam taketo vysledky stale, vraj to nebude pre babatko dobre, ale povedala, ze tabletky na alergiu vysadit az ked nepride MS a budem mat podozrenie ze som tehotna, dovtedy ich vraj nemam obmedzovat, lebo v BA je teraz absolutne maximum pelov a plesni... takze same vesele spravy a to este nie je ani piatok trinasteho