Tehotenstvo u astmatičiek. Máte skúsenosti?

sophy
21. jún 2007

som astmaticka, aj ked to vcelku drzim pod kontrolou, mate nejake skusenosti s touto chorobou v tehotenstve, alergologicka tvrdi, ze to bude fajn, ale mam iste obavy, lebo zle reagujem nielen na pocasie ale obcas na aj na ten stres... a to uz nehovorim o alergiach na vsetko mozne

bianca
24. júl 2007

nika.f :dakujeme.Jeden vecer.Mali sme 1.vyrocie svadby ,tak sme sa nechali uniest a....

sophy
autor
24. júl 2007

aha, takze to bolo take skor neplanovane? 😉 ono je to tak mozno aj lepsie... ja sa drzim teorie, ze ked v rodine niekto odbudne, tak potom do nej vzdy aj niekto pribudne, v mojom pripade bohuzial zomrel pred mojim narodenim moj dedko, co mi je hrozne luto dodnes, lebo to bol vraj fakt super chlap, no nevadi, stretneme sa v nebi... alebo tam, kam po tom proste pojdeme po smrti... dost filozofie, tymto si oficialne vytycujem ulohu poriadne povzbudzovat svoje hormony, aby som najneskor pod vianocny stromcek mohla rodine ohlasit rozmnozenie nasich radov! berte to prosim ako zavazok do nasledujucej patrocnice 😀

bianca
24. júl 2007

sophy: no neplanovane,ale velmi chcene,iba tomu akosi nemozeme uverit.Jedn ovulacia a...

nika.f
25. júl 2007

sophy:Verím tomu,že ani do vianoc nebudeš čakať a že čoskoro tú radostnú novinu rodine oznámiš. 😉
bianca:Tak to máš super,aspoň sa nemusíš trapiť,ako mi ostatné. 😒 Veľmi ti to prajem hlavne,aby ste boli v poriadku. 😵 Už si bola u doktora,alebo sa ešte len chystáš?

sophy
autor
25. júl 2007

no, netreba to uponahlat, este prerabame byt po troske, zatial sme v sportke nevyhrali 😒 takze korunka ku korunke...

nika.f
25. júl 2007

To poznám. 😒 Tiež sme prerábali domček,ale teraz už došli korunky,tak keď skončí stavebné šporenie dokončíme ostatok. 🙂 Ja verím tomu,že všetko bude v pohode a začne sa ti čoskoro dariť. 😉 😵 Budete mať aj bytík prerobený aj miminko v brušku a budete šťastní ako blšky. 😉 😀

sophy
autor
25. júl 2007

to bude super, nejako ma chyta PMS, tak by som povedala ze je to celkom dobra sprava... 😀

nika.f
25. júl 2007

Neviem ako čo to je PMS,nejak my to nepáli. 😀 😀 😀

sophy
autor
25. júl 2007

predmenstruacny syndrom 😉

nika.f
25. júl 2007

Nebola som si tým istá,ale myslela som si,že to bude ono. 😀
To je vlastne celkom dobre,lebo si dostávala tú vyvolávačku,že? 😕 A kedy sa máš ukázať na gynekológii?

sophy
autor
25. júl 2007

tu vyvolavacku som dostala pre mesiacom, takze teraz by to teoreticky mohlo prist uz same od seba, zatial sa tak citim, ze by to mohlo byt ono,i ked ta bazalna teplota ma mätie, sice ked nebola ovu, tak asi ani teplota nestupne... no neviem

nika.f
25. júl 2007

Práve dnes som sa kukala na tvoj graf a neviem.Možno tam ovu aj bola. 😒 Ale naozaj bude lepšie,keď tú MS dostaneš a budúci mesiac sa na snažilkovanie naplno vrhnete a určite sa to podarí. 😉 Teraz to bude už bez inekcie,tak sa ovu určite ukáže. 😀 Aj ty sa tak veľmi tešíš na toho špuntíka,čo bude v tebe rásť? 😵 Blbá otázká,že? 😅

sophy
autor
25. júl 2007

co bude vo mne rast, znie to ako parazit 😉 ale nie, robim si srandu, no, prave teraz prezivame velmi tazke dni, buduci tyzden je pohreb, takze dovtedy ani nechem moc mysliet na taketo veci, ale inak sa na to tesim, na tie pocity ze zazivam ako vznika novy zivot, musi to byt velmi zvlastne a povznasajuce, a ta hrdost, ked to dieta privedies na svet, rozpravala som sa s byvalou spoluziackou, oni uz pracuju na druhom babatku, ona hvoorila, ze bola taka pysna ze ten porod zvladla, mala ho velmi tazky (dva dni rodila) a o prve dieta prisli este hned na zaciatku a boli vtedy strasne sklamani, ale po pol roku sa im podarilo a je z toho nadherny chlapcek...

bianca
25. júl 2007

ahojte

sophy
autor
25. júl 2007

ahoj 🙂

nika.f
26. júl 2007

Tak to mám radosť.Tak vidíš,aj nám sa určite čoskoro podarí otehotnieť a budeme sa tiež pýšiť najprv s bruškom a potom s miminkom. 😀 😵
To chápem,že teraz v tejto sitúácii na takéto veci nemáš ani pomyslenie. 😒
Tento týždeň som bola u kamošky,čo sa jej narodilo nedávno dievčatko a poctivo som opatrovala. 😵 Malinká je strašne zlatunká. 😅

lottie
26. júl 2007

ahoj, už jste se tu docela skámošily a nevím jestli ještě řešíte to astma 😀 jdu vás ujistit, že těhotenství s astmatem jdou v pohodě dohromady 😉 dlouhodobé léky mi mudr změnil a inhalátor (ventolin) úlevový nechal a říkal radši použít při sebemenší dušnosti, než by mělo chvíli málo kyslíku miminko. Ale hlavně mě všechny dýchací problémy v těhu skoro přešly, takže dušností mimimum. ještě v porodnici návrat do původního stavu, každé ráno jsem docela vyřízená, ale dá se to. ted plně kojím a léky zůstaly ty co v těhu. Jo a že to na těch 9měsíců prostě přejde, je prý docela normální a pravděpodobné. I když z obřím břichem si zafuníte tak jako tak 😀
Nebojte se toho a hurá oplodňovat. stojí to za to 😉

sophy
autor
27. júl 2007

vdaka lottie, ved prave, mna teraz napriklad astma netrapi... i ked vcera vecer mi bolo dost divne, lekarka tvrdila ze v tehotenstve to ustane, ale viem od mnohych zien, ze koncom teh ked je uz babatko velke tak to nie je ziadna radost, a aj dychanie je uz potom poriadna fuska, nehovoriac o tom, ked su napriklad horucavy, no nechame sa prekvapit 😉 zatial tu baby potvrdzovali tvoje slova... pravda je vsak taka, ze my co chceme babatko sa nedame odradit ani astmou, ani nicim inym 😎

nika.f
27. júl 2007

lottie:Aj ja ti ďakujem a ako píše sophy,potvdzuješ,čo nám už niekolko maminiek napísalo.Ale aj tak sme ti veľmi vďačné,je dobré sa dozvedieť čo nás čaká a neminie. 😀
sophy:Zajtra už vyrážame,hneď ráno.Keď sa vrátime,tak sa ozvem aj,ako bolo aj ako som dopadla s mrchou. 😉 Už my zase mešká ovulácia.Dnes som 20 DC a ešte stále nič. 😒 Stavím sa,že príde zajtra a koli tej ceste z toho nič nebude. ☹ No nevadí,tak sa budeme snažiť ďalej. 😵
A nebuď smutná koli babičke a nestresuj sa už toľko.Opatruj sa za tie dva týždne. 😉

sophy
autor
27. júl 2007

diky nika, prajem hlavne bezpecnu cesta a prirodzene, aby ste si to aj uzili, uvidis ako to dopadne s OVU, hadam dobre... o dva tyzdne budem hadam aj ja vysomarena z toho mojho cyklu a asi navstivim aj gynekologicku, nech mi povie svoj nazor a hlavne nech mi povie co mieni robit so mnou 🙂 takze, hadam budeme mat o dva tyzdne kopu noviniek!

sophy
autor
5. aug 2007

kuk, nejako je tu dovolenkovo prazdno 😕

clea333
5. aug 2007

Ahojte babule, tiez sa pridavam do tejto temy/som alergicka a tiez astmaticka a niekedy od septembra by sme radi zacali s manzelikom pracovat na babatku. Alergiu mam celorocne,najlepsie je to vsak v zime. Nedavno som bola u lekarky a vravela mi, ze vacsinou sa alergia vo vyssom stadiu tehotenstva lepsi, resp. uplne mizne, takze je dobre si tehulkovanie naplanovat tak, aby tie prve mesiace boli v obdobi, kedy je alergia najmensia, teda pre mna je to teraz na jesen a v zime. Tiez mam trochu obavy z toho, ako bude prebiehat porod,kedze stres na astmu vplyva dost zle, ale snazim sa na take veci velmi nemysliet, vsak este sa len zacneme snazilkovat.

lilinka76
5. aug 2007

Baby, vidím, že ste tu všetky snažilky. Ale ja som tehu a trápi ma astma. Ako na potvoru ma to chytilo hneď od začiatku tehu. "Fúkam" si Pulmicort a Tilade Mint, bola by som rada, keby mi napísala nejaká tehulka alebo už mamina - astmatička, či nemá skúsenosti s týmito liekmi v tehu. Ja nemávam dušnosť, kyslíka mám vždy dosť, ale "šteklia" ma priedušky a musím stále kašľať. Držte mi palce, nech to skoro prejde, lebo obyčajne ma to drží až do februára a to už budú fazuľky aj na svete.

clea333
5. aug 2007

Ahoj Lillinka76, sice este nie som tehu, ale kedysi som brala aj ja Pulmicort a prave nan som sa pytala nedavno mojej lekarky a povedala, ze ho velmi nedoporucuje tehotnym, aj ked nikde nie je vyslovene napisane, ze skodi pocas tehotenstva. Drzim ti velmi palce, lebo viem, ake je to, ked ta steklia priedusky a poznam velmi dobre ten pocit. Drz sa!

lilinka76
5. aug 2007

Clea, ja som práve všade čítala, že Pulmicort je v tehu najviac používaný a najbezpečnejší - ide o budenozid a ten vraj pôsobí len v prieduškách. Nie som z toho môjho stavu nadšená, ale tiež sa všade na nete dočítaš, že je menšie zlo užívať liečbu, ako ju ignorovať. Lekárka o mojom tehu vie a snáď vie, čo robí. Mne to pri neliečení prerastá do zápalov s teplotami, tak to radšej užívam. Nevieš o niečom, čo by to šteklenie potlačilo?

clea333
5. aug 2007

lilinka, samozrejme, ze vzdy je najlepsie, ked sa neuziva nic, ale kedze sa necitis dobre, je hlupost ignorovat liecbu.O Pulmicorte sa mi lekarka zmienila len tak v skratke,nikto ti nikdy aj tak nemoze zarucit, ze ten a ten liek sa vyslovene moze brat aj v tehotenstve, lebo kazdy organizmus je iny a moze ho inac brat.Lekarka mi akurat poradila na nadchu taky dobry spray, ktory je na baze morskych soli alebo take nieco, ale tebe by to asi nepomohlo, kedze mas problem aj s prieduskami.Z coho prameni tvoja astma?Mas najvacsiu alergiu na pele alebo na co?Lebo mne na astmu posobia hlavne pele, roztoce, prach a pod.

lilinka76
5. aug 2007

Alergiu mi nezistili na nič, ale osobne si myslím, že je to nejaký peľ, čo terz lieta v ovzduší, lebo každoročne ma to chytí v rovnakom čase. A v zime mám probém s chladovou alergiou. Snažím sa robiť všetko, aby mi to neprepuklo a zistila som, že sa cítim dobre v miestnosti s veľmi vysokou vlhkosťou - cez víkend som na sporáku odparovala Vincentku.

clea333
5. aug 2007

Vseobecne na astmu pomaha vlhky vzduch, aj mne to zabera. Ja si musim zaklopat, teraz som celkom na tom dobre, aj ked kvitnu prave paliny a tie mi nerobia moc dobre. Mam alergiu aj na niektore ine kvety, travy, ale v zime sa citim najlepsie, pretoze vtedy nic nekvitne, ale zasa roztocom a prachu sa nevyhnem. Mne dost pomaha, ked sa v "pelovom obdobi" moc nezdrzujem vonku, hlavne v zahrade, na luke a hlavne nespavam pri otvorenom okne. Ale velmi dolezite je byt v pohode a pokial si unavena, oddychnut si, lebo to vsetko astmu len zhorsuje. Co sa tyka liekov, rada by som ti poradila, ale asi je najlepsie konzultovat to s lekarkou. Ja ti velmi drzim palce a ver tomu, ze vo vyssom stadiu tehotenstva, ta alergia zmizne, alebo sa aspon stabilizuje.

lilinka76
5. aug 2007

Pevne verím, že to tak bude a že v cca októbri si vydýchnem. Od zajtra idem na PN-ku, v robote máme klímu a to tiež nerobí dobrotu. Budem si doma robiť "saunu: 😀 a tešiť sa z fazuliek v brušku. Chúďatká, dúfam, že na svet neprídu s kašľom.

clea333
5. aug 2007

Klimu nastastie nemame v praci, lebo mne to robi tiez strasne zle. Inac mi lekarka poradila, ze v poslednom mesiaci tehotenstva a po porode je dobre uzivat lactobacily, lebo okrem ineho to znizuje aj alergiu dietatka, ja to urcite planujem vyskusat. Nech su tvoje fazulky zdrave a ty sa citis co najskor lepsie. Cez PN si oddychni a uvidis, ze sa ti zlepsi aj dychanie.