Tehotenstvo u astmatičiek. Máte skúsenosti?

sophy
21. jún 2007

som astmaticka, aj ked to vcelku drzim pod kontrolou, mate nejake skusenosti s touto chorobou v tehotenstve, alergologicka tvrdi, ze to bude fajn, ale mam iste obavy, lebo zle reagujem nielen na pocasie ale obcas na aj na ten stres... a to uz nehovorim o alergiach na vsetko mozne

grmitko
21. jún 2007

no ja som tiez astmaticka a alergicka, a v tehotenstve sa mi astma vplyvom hormonov velmi zlepsila, bola som prekvapena ako mi bolo dobre, teraz je to uz ale zase v povodnom stave. Ale kazdy asi reaguje inak. Ja som bola ten lepsie pripad 🙂

sophy
autor
21. jún 2007

dakujem za dobru spravu, a pri porode ti to nerobilo ziadne problemy, patrim sice medzi ludi s pevnymi nervami aj v tych najvypätejsich situaciach, ale z tohto si tak trochu robim hlavu, za ma zas tie moje pluca zradia 😢

sophy
autor
21. jún 2007

jej, teraz vidim ze mas dvojicky, blahozelam, rok som sa od narodenia starala o dvojicky ako opatrovatelka (nie v zahranici) ale tu v ba...zaujimave, pri detoch som nikdy zachvat nemala 🙂

renca3
21. jún 2007

Aj ja som v tehotenstve problemy nemala, neskor to vsak bolo horsie, ked je nedostatok spanku a vycerpanost. To ale zavisi od toho ake je babo. 😉

sophy
autor
21. jún 2007

ja najviac trpim v noci, niekedy mam take zle zachvaty, zepotom este dne dva mam velke bolesti a som straaasne unavena, pri detickach som ti to tiez dost uzila, pevne verim ze pri mojich vlastnych mi pomoze manzel, ked sa zase raz nebudem vediet kvoli zachvatu postavit na nohy 😒

grmitko
21. jún 2007

sophy, no to bude asi tym, ze si zachvat pri detoch nemala, ze nemas cas na to mysliet. Ja tiez nemam pri nich cas mysliet na to, ze ma nieco boli alebo som chora 🙂 . rodila som cisarskym, takze v tomto som problem nemala. 😎 a ako pise renca3, pri nedostatku spanku a vycerpanosti je to o nieco horsie, ale aspon u mna sa to dalo zvladnut. naozaj to bude asi tym, ze odkedy mam tych mojich zbojnikov, tak nemam na seba vobec cas, tak nie som ani chora, ani unavena, ani nic, lebo oni maju prednost vo vsetkom. Unavu vzdy citim az vecer, ked si konecne sadnem a vypnem na par sekund. 🙂 ako napriklad teraz 😉

grmitko
21. jún 2007

no manzelia by nam mali s drobcami pomahat 🙂 aspon tak nejako nam to v tom manzelksom slube slubovali 😉 😀

sophy
autor
21. jún 2007

mas pravdu, pri detoch clovek skutocne nema cas sa tak pozorovat 😎

nika.f
21. jún 2007

Holky a lieky ste mohli v tehotenstve normálne užívať(myslím na alergiu a astmu)?Ja mám len nábeh na astmu,ale trpím tiež všeliakymi alergiami a užívam dlhodobo lieky,tak ma to celkom zaujíma. 😒

sophy
autor
21. jún 2007

alergologicka hovorila ze dostanem iny sprej, snazim sa brat co najmenej tabletiek, ak budem drzat hrozne prisnu dietu, tak by som to mohla zvladnut aj bez liekov, lebo ja som kombinovany alergik s potravinami, bohuzial pred pocasim neuteciem ☹ tak som zvedava ako to bude, kazdy rok ma to najhorsie chyti v inu rocnu dobu, tohto roku to bolo na jar, rok predtym na jesen a este rok predtym v zime 😖 preto si nemozem naplanovat tehotenstvo tak ako ini alergici, ze sa vyhnu tomu "svojmu" obdobiu, dajme tomu, ked im kvitne ich alergen... ale su aj omnoho horsie choroby, takze sa tesim ze mam len tu astmu a ze ma doteraz nezabila 😀 i ked raz sa jej to uz skoro podarilo 😅

nika.f
21. jún 2007

Sophy a od kedy máš astmu a alergie?Ja som alergička od narodenia a astmu mi zistili asi pred rokom a pol.

natka
22. jún 2007

caute, ja som tiez alergicka od malicka cca od 3 rokov. A tiez od mala mi diagnostikovali nabeh na astmu s obcasnymi zachvatmi. My sice v dohladnej dobe neplanujeme babo, ale kazda info potesi. Sa chcem spytat, lebo prave si hladam v BA alergologa a vidim ze ste tu viacere z BA. Ste spokojne so svojimi lekarmi a vedeli by ste mi odporucit? Dakujem krasne. 😉

sophy
autor
22. jún 2007

alergie mam takmer od narodenia, astmu polovicu zivota, od strnastich... 😕

sophy
autor
22. jún 2007

vdaka za linky

nika.f
23. jún 2007

Práve dnes mi známa hovorila,že astmatičkám sa vraj rodia menšie deti a doktori na nich viec dávajú pozor. 😒 Máte niektorá s tým skúsenosti? 🙄

slunicko2
23. jún 2007

Ja jsem alergicka i astmaticka. Detsky ekzem jsem mela od narozeni a alergie na potraviny mam od sestnacti.
A musim to zaklepat, ale v tehotenstvi se mi ani jeden z priznaku nezhorsil!
Tady v Britanii v knihach pro tehule dokonce pisou, ze hodne astmatickam se astma behem tehu zlepsilo. Potvrdilo to i hodne kamaradek.
Jedine co bych pry behem tehu nemela, i kdyz na to nejsem alergicka, jsou orisky. Udajne studie ukazuji, ze bych tim mohla privodit alergii na orechy miminku.
Spray mi zustal stejny. Ale vubec ho nepotrebuju, jen opravdu vyjimecne. Jen pilule mi lekar vymenil. Mam je u sebe stejne jen pro jistotu.
Jinak kamaradkam se ani jedne nenarodilo male mimco. A vsechny jsou tady okolo astmaticky - docela bezna vec tady v uk. Ale par uz jich ma alergie a u jednoho chlapecka ted sleduji, jestli ma astma.

sophy
autor
24. jún 2007

ano, dieta moze mat problem ked je matka alergicka, to mi potvrdila aj moja lekarka, aj manzel je alergik, takze mame pocitat s tym, ze diete bude mat na 99 percent alergie tiez, bohuzial, musime kvoli tomu poictat ze bude mat oslabenu imunitu, hlavne do tretieho roku zivota, kym sa u dietatka budu imunitny system, takze by nemalo chodit do vacsich kolektivov ako su jasle ci skolka, overila som si vsak v prxi ze rozumnou dietou, zdravym zivotnym stylom a dusevnou pohodou sa da vacsine chorob predist 🙂

nika.f
24. jún 2007

Tak že doktori si s nami už nejak poradia,ak som dobre pochopila. 😀 To je dobre hlavne nech sú naše miminká zdravé. 😒

sophy
autor
24. jún 2007

jasne, ja pevne verim, ze aj s takouto diagnozou mozno mat v ramci moznosti zdrave dietatko 🙂

caira
24. jún 2007

holky ja take trpim vsemoznyma alergiema a astmatem, vcera jsem zjistila, ze jsem tehu, takze jsem okamzite prestala brat leky na alergii, ale ted se bojim jak to zvladnu. Inhalator jsem vetsinou pouzivala na noc, protoze se mi spatne dycha..a ted nevim co delat... ☹

slunicko2
24. jún 2007

cairo, inhalator pry nevadi. Leky na alergii muzes, ale jen nektere. Me midwife poslala za GP, aby mi predepsal vhodne v tehotenstvi. Ja je nastesti nepotrebuju.

nika.f
24. jún 2007

Caira určite zajdi hneď zajtra za doktorom.Práve pre toto som sa radšej chcela informovať,aby sa mi nestalo to isté čo tebe. 😒 Nne doktorka tiež práve hovorila,že v tehotenstve by sa lieky brať nemali a keď aj tak len v malom množstve.Ale ako som pochopila z odkazou,tak už sú nejaké lieky priamo pre tehulky na alergie a astmu. 😉 Inak srdečne ti gratulujem Caira. 🙂

caira
24. jún 2007

budu muset, protoze ted jsem na netu cetla o tom mem inhalatoru, ze uziti v tehotenstvi a v dobe kojeni pouze v nevyhnutelnych pripadech.. 😒

nika.f
24. jún 2007

Tak ak ti bude zle tak ho použi,ale určite navštív lekára a daj potom vedieť ako si dopadla.Nech vieme čo máme čakať aj mi ostatné. 😉

sophy
autor
24. jún 2007

jasne, urcite chod hned zajtra k lekarovi, mozno ti urobi aj funkcne vysetrenia pluc atd., mne to doktorka slubila hned na zaciatku tehotenstva, alebo aj pred nim, ako sa rozhodnem, chodim ku nej od strnastich, takze ma ma v oku, a urcite povedala ze mi zmeni medikamenty pocas tehotenstva, aby dieta netrpelo... tie nocne zachvaty su najhorsie 😠

nika.f
24. jún 2007

Ja na šťatie nemám astmu až v takom štádiu záchvatý som mala minulí rok a teraz už mám pokoj(iba občas mám menší záchvat),ale doktor mi ešte stále nechal lieky.Občas ma trápi dýchanie hlavne keď sa mení počasie,inak je to cekom pohoda. 😉

sophy
autor
25. jún 2007

tak to mas super, aj ja som velmi citliva na pocasie, a tomu bohuzial neutecime 😉

nika.f
25. jún 2007

Neboj možno to také hrozné nebude ako sa zdá.Myslím si že nám len zmenia lieky a budeme v pohode. 😉 A koľko sa už snažíš o miminko?

sophy
autor
25. jún 2007

no, ani neviem ci sa to uz da nejako merat, pred mesiacom zhruba sme sa doma zhodli, ze ak by babatko prislo, tak budeme velmi radi, a tak sme hodili kondomy za hlavu a uzivame si 😉 mam vsak po hak rozhadzany cyklus (a dneska ma pekelne boli lavy vajecnik), takze pozatra mi asi lekarka ustedri vyvolavacku ☹ ale nikam sa nejako zavratne neponahlame, snazim sa hlavne psychicky pripravit na predstavu tehotenstva, vsetkych tych zmien v tele a hlavne tej zodpovednosti za toho maleho cloviecika, ktory vo mne bude raz rast 😅