Tehotenstvo u astmatičiek. Máte skúsenosti?

sophy
21. jún 2007

som astmaticka, aj ked to vcelku drzim pod kontrolou, mate nejake skusenosti s touto chorobou v tehotenstve, alergologicka tvrdi, ze to bude fajn, ale mam iste obavy, lebo zle reagujem nielen na pocasie ale obcas na aj na ten stres... a to uz nehovorim o alergiach na vsetko mozne

nika.f
25. jún 2007

Tak to ti prajem,aby si nedopadla ako ja,mi sa s manželom snažime už trištvrte roka. 😒 Je pravda,že som apsolutne pripravená ako sa len dá,ale už aj dúševne trpíme,lebo sa na miminko veľmi tešíme a túžime po ňom.No každopádne ti prajím aby sa ti to podarilo o mnoho skor ako mne.Dúfam že nám astna nebude robiť problémi. 😉

sophy
autor
26. jún 2007

☹ to je mi luto, ze sa vam nedari, ale lekari tvrdia, ze dvanast mesiacov je uplne normalna doba aj pre zdravy par... moj manzel sa zase az tak do toho nehrnie, ja som si uz svoje okolo deti absolvovala, takze viem co je to nocne vstavanie k dvojcatam i vsetky tie radosti a strasti, len som si to zatial neuzila s vlastnymi detmi 🙂 ale ako nahle (dufam) si dam do poriadku cyklus, tak to chcem naplno pustit z hlavy a vobec sa nestresovat, aby to cele prislo ako mile prekvapenie... uz som si aj vymyslela studijny projekt, do ktoreho sa chcem naplno vlozit pocas "snazenia", takze dufam ze ma to naplno popri praci odvedie od myslienok na babatka, ale vidim ich na kazdom rohu, vsade same tehotne zeny a kociky 😒

nika.f
26. jún 2007

To ja práve tiež a ešte ako naschval u nás teraz jedna známa asi pred dvomi týždňami porodila a má krásne dievčatko.Bola som u nej na návšteve a keď som prišla domou normálne som sa hodila do manželouho náručia a rozplakala som sa. 😢 Ja sa to snažím nejak neprežívať a brať to vpohode,ale niekedy to nevidržím a príde mi to strašne ľúto. 😒 Ale nevadí ja si myslím že tento mesiac bude ten správny a mrška (potvora jedna) nedorazí. 😀 A ak dorazí tak sa bude skúšať ďalej. 😉

sophy
autor
26. jún 2007

tak ti drzim palce, aby uz nedorazila 😉 ja sa moc tesim,cim ma zajtra potesi gynekologicka, pevne verim ze sa to vyriesi "len" vyvolavackou a moje telo sa uz konecne nastartuje 😀 btw. mas peknu svadobnu(?) fotku 🙂

nika.f
26. jún 2007

Aj ja ti držím palce aby nedorazila. 😉 Ja sa už tak veľmi na miminko teším,že som už z toho poriadne vydeptaná a hlavne stále pred mrškou. 🙄 Už je to dlhý čas 9 mesiacou,aj keď sa to nezdá.Ja sa s tým už aj nejak zmierujem,ale manžel nie a dosť často si to vyčíta a tvrdí že je to jeho vyna. 😖
ďakujem za pochvalu.Svadobné fotky máme fakt pekné ale pokazil sa nám skener tak ďalšie sem ani dať nemožem. ☹

sophy
autor
27. jún 2007

akurat idem z ultrazvuku, tehotenstvo sa nepotvrdilo a ani som ho nepredpokladala, dostala som vyvolavacku agolutin, mam si dat vysetrit stitnu zlazu a ak budu problemy s dalsimi cyklami, tak dostanem nejake lieky, ktore by mohli pomoct aj k babatku 😒 ich nazov zatial neviem, stale verim ze to pride nejako prirodzene 😅
a preco by to mala byt jeho vina? myslela som si, ze muzi si to davaju za vinu zvycajne az ako uplne posledni 😎 (cest vynimkam)

nika.f
27. jún 2007

To mi je ľúto že to nevyšlo. ☹ Neboj veď ono sa to čoskoro podarí. 😉 On moj drahý totiž už v detstve mal nejaký problém(s vartami),tak že si to teraz stále vyčíta. 😒 3.júla mám dostať mršku,tak pevne dúfam že nepríde,aj keď sa mi zdá že mám príznaky ako vždy,tak si myslím že príde.Proste je to všetko na houby samé problémi a potom sa snaž v klude o miminko.Vieš ono je to strašne ťažké,som ďaleko od domova nemám nikoho iba manžela v práci samí problém a ja som strašne citlivá,tak že to pomali ale isto prestávam žvládať. 😖 Musím sa nejak vschopiť lebo tu už táram. 😅 Zatieľ pa

sophy
autor
28. jún 2007

veru, psychika robi svoje, ja som akosi uz roky presvedcena, ze by sa moje prve dietatko malo narodit v roku 2008, ani neviem preco 😉 ta osmicka sa mi zda ako stastne cislo a po desiatich rokoch s manzelom je to uz tiez vhodna doba... nastastie mam este stale kopu casu na skusanie, takze pevne verim, ze najneskor o rok uz nebudem v kategorii snaziliek ale tehuliek 😀 a som si ista, ze uz budeme spolu preberat trapenia poslednych tehotenskych tyzdnov a vybavicku 🙂 drzim nam palce! 😀

nika.f
28. jún 2007

Ahoj tak sme sa zase nezastihli.Ja som vždy dúfala,že miminko budem mať ako 25 ročná,ale ak neotehotniem teraz,tak to asy nestihnem.V apríli budem mať 26,ale nevadí.Ja tiež dúfam,že by sa to mohlo čoskoro podariť a to by bolo super keby sme mali miminká spolu. 😉 Ja to mám hlavne v práci na houby,ale už aj chceme miminko ,mi sme s manželom spolu 3 roky máme domček,stromček,psa,už len malí prcek chýba čo nás bude zlostiť. 😅 Inak ako si sa cítila tento týždeň?Na mojej astme sa riadne predviedla zmena počasia,kašlem a ešte ma aj hrdlo škriabalo a dnes ma aj hlava trochu bolí. 😒 Ževraj je najlebšie otehotnieť hneď po vysadení antikoncepcie a to sme mi bohu žiaľ zanedbali,lebo som si povedala že nech sa moje telo ešte prečistí,tak sa snažilkujte a možno budete budúci mesiac prekvapený keď mrška nepríde. 😉 😠

sophy
autor
28. jún 2007

tak to sme na tom upone rovnako, tiez som nechcela otehotniet hned po hak, aj ked viem ze vtedy som mala ukazkovu ovulaciu a asi by som bola rovno "v tom" 😒 v BA su teraz znova pele velmi vysoke a aj plesne, na obe som alergicka a mam suchy kasel, ze sa idem zadrhnut... zachvaty kasla dostavam tak velmi trapne cestou v autobuse, alebo pri jedle, takze mam veselo... mne uz o dva mesiace tiahne na 28, takze taky idealny vek, aj moja maminka ma mala v 28 rokoch, takze viem, ze je to idealny vek na to, aby sa babatko vydarilo 😎 ja som s manzelom uz takmer jednu dekadu, mame aj bytik aj psika, takze by sa mu zisiel dvojnohy surodenec 😉 teraz cakam ze mi zaberie ta vyvolavacka a potom vrham naplno do toho! lekarka odporucila merat BT a dat vysetrit stitnu zlazu, takze jul budem mat dost nabity

nika.f
28. jún 2007

Mi sme fakt nejak prepojené,ségru mamina mala práve v 25,ako prvorodenú a tiež preto si myslím,že je to ideálny vek na miminko. 😀 Ja až také záchvaty kašľa nemám,ale občas sa to aj mne stane.Ja meriam BT už 5 cyklus a práve tento je celkom ukážkový,tak tajne dúfam,že by som aj tehulka mohla byť.Je tam len jeden problém mala som úraz,porezala som si ruku a museli my ju zašívať a pichali mi potitetanouku,tak že nevie či vďaka tomu my teplota nehúpe. 😒 No každopádne uvidím v utorok,to má prísť mrška,tak dúfam že nedorazí,aj keď tomu moc neverím.Tiež by som sa už rada dala vyšetriť na plodnosť a všetky tie choroby čo s tým súvisia.koncom júla ideme s manželom konečne na Slovensko k našim na dofču na dva týždne,tak keď sa vrátime zavolám na gindu a uvidíme čo nám povedia. 😉

sophy
autor
29. jún 2007

🙂 tak drzim palce, a mozno ta ten utorok prekvapi 😉

nika.f
29. jún 2007

Ďakujem snaď sa to konečne podarí. 😉 A ty si ma tom ako,kedy máž mať mnchu? 😕

sophy
autor
29. jún 2007

no, v stredu rano som dostala agolutin, takze aj kazdu chvilu, beriem to ako taky novy start do snazenia, a ze sa mi veru po tej davke hormonov snazit chce 😉

nika.f
29. jún 2007

Moja kamoška mala po vysadéní HA tiež problémi,prvý menzes dostala a po ňom 4 mesiace nič.Dostala inekciu a hneť po menzese otehotnela a túto nedeľu má práve termín.Tak že ti odporúčam,snažiť sa a snažiť sa. 😉 😀

sophy
autor
30. jún 2007

jej to je ale optimisticke info 🙂 vcera somsa sem na stranky vobec nevedela dostat, nejako sa mi nezobrazovali... ja som plna optimizmu, aj ked keby som fakt teraz v juli otehotnela, tak ma to asi dost prekvapi 😉 na take nieco clovek nemoze byt nikdy dost pripraveny, aj ked sa tesi, priznam sa vsak, ze som este v maji mala taku velmi silnu predtuchu, ze o rok uz nebudeme sami, tak som zvedava, ci sa mi vyplni, ozaj, akeho to mas psika, my mame jorksira 😀

lenkase
30. jún 2007

Ahoj holky, píšu sem proto, že jsem četla u některé z vás, že přivítáte jakékoliv info ke zlepšení. Já mám moc dobrou zkušenost s knížkou Mudr. Partykové Hladověním ke zdraví, nebo tak nějak je ten název. Nechci vaši nemoc zlehčovat, ale podařilo se lidem vyhrabat z daleko horšího srabu, což může být pro vás pozitivní. Astma není nic jiného, než zanešený tělo a alergie taky. Už narozené děti to mají od rodičů, třeba přes generaci. Moje rady se týkají jen těch, které nejste těhotné nebo nekojíte. Kdo se snaží otěhotnět, není nic lepšího. Já bych vám poradila tento postup: nejdřív si přečíst stránky vitarian.cz, články, ale hlavně!!!diskusi, potom stránku pust.cz, taky diskusi i články a přečíst knížku Pust.cz. Na stránky přispíví spousta mladých holek i potom nastávající maminky i kojící maminky, v knížce je hodně zkušeností s léčením i vyléčením. Zanášet si tělo léky není řešení, je to jenom oddálení.Jestli byste měly nějaké dotazy, klidně napište. Ahoj.

lindda
30. jún 2007

caf tak aj ja mam astmu a kombinovanu alergiu a zvladla som to super telo sa nejako prisposobilo a bolo to fajn 🙂

sophy
autor
30. jún 2007

lenkase, ano mam skusenosti s postom, hladovanim a precistovanim tela, je to dobra vec, a som rada, ze astmu nezlahcujes, a to z jedineho dovodu, o zavaznosti tejto choroby, z ktorej sa doslova vacsina ludi smeje, som sa pred rokom na vlastnej kozi presvedcila tak, ze som skoro v priebehu 5 minut zomrela pri nahlom a velmi silnom zachvate... odvtedy beriem tuto diagnozu ako potencialne smrtelnu, ver mi, bolo to take rychle, ze som nedokazala manzelovi ani povedat, aby volal pohotovost... liekom sa vyhybam a davam si ich len ked sa mi uz velmi zhorsi stav, na tom ma podiel vzdy pocasie a strava, ovplyvnit z toho mozem len jedno, bohuzial, inak je moj stav stabilizovany a prakticky nemam aj cele mesiace problemy, dosiahla som to stravou a psychickym cviceniami

nika.f
30. jún 2007

Ahoj Sophy.
Ja mám nezbedného kokršpaniela.Stále nám utekal,tak sme ho museli dať na reťaz chudáčika,ale keď nieč iné nepomohlo. 😒 Mi s manželom sme sa rozhodli,že ak to nevíde teraz,o mesiac sa do toho opreme a nenecháme nič náhode.To by sa nám to obom mohlo podariť a potom by sme sa mohli presunúť do spoločných termínou. 😉 😀

Ďakujeme ti Lenkase,určite sa na to pozriem. 😉

Lindda dík za povzbudivé infomácie dúfam že to aj s nami bude v pohode. 😎

lenkase
30. jún 2007

Jsem moc ráda,že jsi správně pochopila moje "zlehčování",mě by svědomí nedovolilo se této nemoci vysmívat, protože i moje maminka je bývalá astmatička, ve svém dětství jsem zažila i její záchvaty a převozy do nemocnice i léky a inhalátory, teď díky bohu už několik let je klid. Zdravě žít se snažíme celá rodina. Já jako dítě astmatičky jsem byla v těhotenství taky trošku víc hlídaná, ale všechno naštěstí v pořádku i mé děcko. Právě proo, že jsem se snažila mamince pomoct, jsem přišla k těm půstům a jinému životnímu stylu, ale to je až v poslední době. Ona se správnou , ale jinou než tou mojí, životosprávou z toho dostala už dřív, Tím mým postupem se v dobrém stavu udržuje. Kdybych to všechno, co vím teď, věděla dřív, mohli jsme si celá rodina ušetřit dost nervování a strachu. No ale na něco člověk příjde, až na to příjít má.

sophy
autor
30. jún 2007

nezbedny, ano to je presne to slovo, dnes ma poriadne skoro vyduril z postele 🙂 ale co clovek nespravi pre lasku k takej potvore 😎 ja som taky hrozny optimista, ze som prave premyslala, ze kedy by sa mi to babo narodilo, keby som teraz otehotnela v juli 😀 radsej na to uz nebudem mysliet a idem uvarit nejaky dobry obed...

nika.f
30. jún 2007

Ja tiež myslím stále na miminko.Tomu sa nedá zabrániť,keď po ňom tak túžime. 😉 Ale musíme byť optimisti a nebrať si to tak k srdcu,aj keď z vlastnej skusenosti viem,že to nejde a človek si musí aj trošku zasmútiť. 😉 😅 Ja si hovorím, že keď to nepojde,tak nám určite pomožu lekári. 😵 Cez zimu sme mali psíka v dome,ale teraz je už von a tiež je to naša láska.Máme ho dočasne ako mimino a ešte nim vlastne aj je.To manžel sa s ním váľa po tráve,že sa na nich musím len smiať.Podla toho vidím,ako sa teší na mimčo a bude sa s ním blázniť.Aj ja idem robiť obed.Obľúbené jedlo manžela,tak si u neho splhnem 😉 😀

sophy
autor
1. júl 2007

tak dufam, ze sa ten obed vydaril 😉

nika.f
1. júl 2007

Obed bol výborný,určite aj tvoj že?S manželom sme sa dnes boli prejsť,aj tú našu potvorku sme vzali nech sa vyblázni a len tak sme nakukli do lesa a tomu som nechcela veriť,ale našli sme hríby a práve z ních vonia praženička. 😝 Som nervózna z mrchy,zajtra testnem. 😠 Mrška má prísť síce až v utorok,ale to by som už nevydržala. 😅

sophy
autor
1. júl 2007

tak som velmi zvedava, aky bude vysledok! verim ze ten najlepsi 😉 inak, zistila som,ze to co clovek neminie na antikoncepciu, vrazi nakoniec do tehotenskych testov 😀

nika.f
2. júl 2007

Ahoj.Test nevyšiel,ale nestrácam nádej,ešte uvidím či mrška príde,alebo nie a testnem neskor.Máš pravnu,čo človek nedá do antikoncepcie,dá do testov. 😉 😀

sophy
autor
2. júl 2007

☹ no skoda... ale este je skoro, mozno len nezachytil dostatok hormonov, ved nasledujuce dni ukazu 😉 ja som prave poziadala o kompletnu preventivnu prehliadku, a ked mi doktorka povedala, ake vselijake vysetrenia mi z krvi budu robit, tak tam pri odberoch necham asi tak liter... ale dufam ze ma aspon poriadne "preskumaju", nech viem ci som taka zdrava ako si myslim 😎

nika.f
2. júl 2007

To ti idú robiť testy,či máš telo v poriadku a možeš v pohode otehotnieť? 😲 Ja som si myslela,že sa to robí až po roku snaženia. 😅 Nádej na tehotenstvo ešte mám,ale neviem či sa mám na to upínať.Mám divný pocit,ako keby som to mala dostať každú chvíľu,ale nie som nafúknutá a to mi je divné. 😒

sophy
autor
2. júl 2007

nie, len som poziadala o normalnu preventivnu prehliadku, na aku ma clovek bezplatne narok u obvodneho kazde dva roky... kedze gynekologicka odporucila aj endokrinologicke vysetrenie, tak som tam isla hned teraz... aj tak som sa tam chystala uz od noveho roka, ale lekari neradi robia prevenciu v case, ked su chripky, takze leto je na to vcelku najvhodnejšie...