Tehotenstvo u astmatičiek. Máte skúsenosti?

sophy
21. jún 2007

som astmaticka, aj ked to vcelku drzim pod kontrolou, mate nejake skusenosti s touto chorobou v tehotenstve, alergologicka tvrdi, ze to bude fajn, ale mam iste obavy, lebo zle reagujem nielen na pocasie ale obcas na aj na ten stres... a to uz nehovorim o alergiach na vsetko mozne

nika.f
11. júl 2007

To ma mrzí,že čo ti povedala doktorka. 😖 Tieto všeliake choroby čo sú teraz,sú strašné a mi koli nim trpíme a ani miminko nemožeme mať.Ja som chcela ísť na alergológiu dnes,ale netihla som to,tak tam skočím v piatok.To mám zase taký lekársky deň,tak som zvedavá,ako to všetko dopadne. 😒 Snaď sa nám nakoniec podarí otehotnieť a donosiť krásne a zdravé miminka. 😉 Ozaj ja som dnes videla dva a aj som sa s nimi trošku maznala,júúúj také boli krásne,obe dievčatká,no zas sa musím rozplívať. 😵 😅

sophy
autor
12. júl 2007

🙂 museli byt roztomile, ja som uz velmi davno nedrzala ziadne babatko na rukach a zacina mi to fakt chybat, a to som sa veru drobcov nanosila svojho casu 😉 no, snazim sa poctivo dodrziavat vsetky rady - aj od lekarov, kvoli zdraviu, aj tie pre "bezproblemove" otehotnenie, takze ten zvysok je teraz uz vo hviezdach, moc som zvedava, ci budem mat tento mesiac ovu, inak je vsetko snazenie vlastne zbytocne ☹

nika.f
12. júl 2007

Neboj určite ju budeš mať.Ja som sa tiež bála a od februára prišla vždy. 😉 Teraz skor býva v mužoch problám,pretože je tažšia práca,znečistené prostredie a veľa iných faktorou a to všetko sermijkám škodí. 😒 Ale snaď budete obaja v poriatku a dúfam že i mi. 😎 Mám už celkom strach po 9 mesiacoch,lebo neviem čo mi nájdu,ak sa nám to do ročka nepodarí. 😖 A ako zisťujem umelé oplodnenie neni nijaká sranda a ešte to aj veľa stojí.

sophy
autor
13. júl 2007

neboj, umele oplodnenie nastastie nenasleduje hned po tom ako sa zistia problemy, aj muzi toho mozu pre svoju plodnost vela urobit, nefajcit, nepit alkohol, jest vela zinku a hlavne zdrave potraviny, nosit trenky a volnejsie nohavice... a ono to chvilu trva, lebo spermie dozrievaju az tri mesiace, takze sa to neprejavi len tak v priebehu par dni... a koniec koncov, hovorila si ze tvoj manzel ma obavy, ze je na vine on, bol na nejakom vysetreni ohladne toho? alebo aspon na spermiograme?

nika.f
15. júl 2007

Ešte nebol nikde,ale keď bol mladší,tak mu našli krčovú žilu na varlati a mudr.mu povedala,že može mať problém a oplodnením.Ale snažím sa,aby všetko dodržiaval,ale nie vždy to ide.Minulí rok prestal fajčiť a pred 3 mesiacni zase začal.Aj vypije si rád,aj keď teraz to dosť omezil a čo sa týka stravy to sa snažím,aby sme sa obaja stravovali zdravo. 😉 😒 Už som z toho všetkého zničená,ale snažím sa to zvládať.No nemožeme strácať nádej,stále verím,že všetkým babenkám sa tu otehotnieť podarí. 😀 A keby sa nám to podarilo tento ciklus,tak by bolo mimino apílové a to som sa v apríli narodila ja,tak by to bol pekný darček. 😀 😵

sophy
autor
16. júl 2007

neboj, podari sa, a tipujem ze presne vo chvili, ked zacnes mysliet na nieco uplne ine 😉 proste ked od toho odputas myslienky, tak to pride scista-jasna... ja mam taky pocit, ze nam sa to tento mesiac este nezadari, ale nevadi,lebo len teraz budem mat preventivnu prehliadku, ak keby sa nieco zistilo, tak by aj tak bolo lepsie, aby som nebola tehotna, nech sa to moze vyliecit...

sweetberry
16. júl 2007

juuuj tera ste mi pripomenuli tu maskaradu s maskou dychacou pri mojom porode ked mi ju chceli nanutit na ksicht nemohla som dychat v tej chvili ked osm kukla na hodnoty abbenka na monitore sa zrazu vo mne nejaka vnutra sila vyskytla a ja zacala dychat zhlboka ako muflon ten strach bol taky ze som prekonala aj svoje pluca 😉

nika.f
16. júl 2007

Ja si myslím,že budeš v poriadku.Veď dosť sa trápiš s tou astmou,tak si myslím,že ťa osud viec nemože potrestať. 😉
Do práce,čo som tam pracovala do teraz,už nepojdem koli tomu chrbtu,už to mám aj od doktorky na papiery. 😒 Musím si čo najskor nájsť iné miesto a budem sa zameriavať na to a možno bude ľahšie nemyslieť na miminko.Našťastie dostanem priemer platu aspoň na pár mesiacou. 😖 Už to snaď konečne dopadne dobre.
Dnes sme boli dávať očkopať pesa.Chudiatko je celí zničený a ešte k tomu je také teplo. ☹ Mám ho v dome pri sebe.Tu máme aspoň v pohode teplotu skor je tu zima. 😀 Včera z toho tepla aj blinka,ale dnes už je v pohode.
Ešte som sa ťa chcela opítať,že kde pracuješ a čo vlastne robíš?

nika.f
16. júl 2007

sweetberry:ďakujeme že si nám napísala. 😉

sophy
autor
16. júl 2007

vdaka sweetberry, kazde povzbudenie pomoze 🙂 sorry ze som sa neovzala skor, ale nedalo sa zase cele poobedie dostat na stranky... co sa tyka mojej prace, tak cely sedim pri compe - tak by som to opisala navonok, moj job je pisanie, ale nebudem to nejako viac rozvadzat, lebo by som si rada v tejto veci zachovala istu anonymitu, je to kvoli mojej praci nutne 😉... inak momentalne mi robi vrasky moja BT, lebo najprv celkom pekne vystupala, tak som sa tesila, teraz zase spadla dolu, neviem ci je to tym teplom, alebo co... budem si musiet nastudovat este aj nejake dalsie materialy k tomu, lebo som z toho jelen 😒

nika.f
17. júl 2007

To je jasné,že mi o tom nemusíš písať,keď nemožeš,to som len taká zvedavá a medzi rečou som sa ťa to len opítala. 😉 😀 A nemáš náhodou graf.Niesom síce žiadny odborník,ale možno by som ti vedela poradiť. 😅
Ako teplo je v blave tu ja od nedele na nevydržanie. 😒 Cez obed ani nevychádzam von,lebo by som asi odpadla. ☹ Aj sa mi nejak divne dýcha,ako je to s tvojím zdravotným stavom? 😕 Normálne ma bolí hrudník.
Od stredy má byť už chladnejšie,tak mi snaď bude lepšie.

sophy
autor
17. júl 2007

ja sedim pod klimou od rana do vecera, takze horucavy nepocitujem a som uplne ok, graf mam, som zvedava co na neho povies...
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
ja som ale inak taky absolutne horucavovy clovek, kym nie je aspon 25 stupnov, tak nefrcim na 100 percent, slnko a teplo mi proste dodavaju energiu 🙂

nika.f
17. júl 2007

S tou teplotou ti veľa nepomože.Na ovuláciu to naozaj zatiaľ nevyžerá,ale ja ju mávam tiež neskor. 😒 Uvidíš ako to bude prebiehať ďalej. 😉
To sa teda máš,keď zbožňuješ teplo,to ja som skor jarný typ.Keď po zime sa prebudza prírodo,to je niečo pre mňa. 😉 😀
Netráp sa s tou teplotou,mne sa posledný C dokonca stalo že ovu prišla o 4 dni neskor ako zvičajne.(možno práve preto nám mimi nevyšlo,lebo sme sa netrafili na správne dni) 😒 Prajem ti príjemný zvyšok dňa. 😎

sophy
autor
17. júl 2007

dik, za omrknutie... ano, nevyzera to moc optimisticky zatial, ale to je osud, ved nie je este vsetkym dnom koniec 🙂

nika.f
17. júl 2007

Presne tak. 😉 Ja mávam ovu okolo 18 DC a poslednú som mala 22DC,preto mi aj mrška meškala. 😅 Držím palce,aby aspoň tá ovu bola,keď už nie tehotenstvo. 😉 Ale aj tak si myslím že tehotná budeš čoskoro. 😀

sophy
autor
19. júl 2007

vdaka, som velmi zvedava co mi zistia teraz po odberoch, ale musim este tyzden pockat na vysledky, kym sa lekarka vrati z dovolenky, azda potom budem mudrejsia 😉 ked sa nieco zisti, gynekologicka hovorila, ze ak sa to nejako neda same do poriadku, tak mi nasadi lieky, takze sa necham prekvapit... 😅

nika.f
19. júl 2007

Určite budeš v poriadku. 😉 A aj keď náhodou nie,čoskoro ti lekári pomožu a o nedlho sa budeš tešiť z krásneho a zdravého miminka. 😀
Ja som včera bola na návšteve a asi 2 hoďky som opatrovala miminko aj pri kúpaní som bola. 😵 Normálne som bola v siedmom neby. 😅
Zajtra má prísť konečne k nám mamka so synoucom,tak že sa hrozne teším a neviemsa dočkať. 😕
Kedy budeš teda vedieť tie výsletký?

sophy
autor
19. júl 2007

najskor v utorok, teda pevne verim...

nika.f
19. júl 2007

Lebo či sa to dozviem kým pojdeme na dovolenku.Vieš to by som bola celé dva týždne napatá,keby som nevedela,ako ti vyšli tie testy. 😀

sophy
autor
19. júl 2007

no, idem k lekarke v utorok rano, ak mi do toho nic v praci nepride... ci sa ale dozviem nieco "odhalujuce" tak to veru neviem... mozno len povie, ze sa jej to nezda, alebo nieco take a posle ma na nejake dalsie vystrenia, co teda nebude moc velka vyhra, alebo bude vsetko v poriadku v testoch, co bude este divnejsie, kedze zjavne nieco v poriadku nie je 😒 takze neviem neviem, co mam vlastne ocakavat, mam s lekarmi uz velmi bohate skusenosti a niekedy sa mi zda, ze by som sa rovnako vela dozvedela aj keby som navstívila vesticu a nechala si nieco vylozit z kariet 😀 ale co uz, gynekologicka slubila tabletky, tak na to spolieham, ak sa nestane nejaky zazrak 🙂 a ktory den vyrazate na slovensko? (ak si to uz spominala tak sorry, ale mam teraz tolko roznych starosti, ze proste uz nestiham drzat vsetko v hlave a bez diara by som uz ani minutu neprezila... 😉 )

nika.f
19. júl 2007

Určite som ti to ešte nespomýnala. 😉 Ideme v sobotu ráno a vrátime sa v piatok o dva týždne. 😀 Máš nejaké divné pocity,lebo sa divne cítiš?Neboj všetko to dopadne dobre. 😎 Hlavne sa nestresuj,neni to dobré pre zdravie. 😨

sophy
autor
20. júl 2007

tak ti potom prajem prijemnu dovolenku, a azda sa neuvarite, vraj ma prist akoze ochladenie... nemam ziadne pocity, len vychadzam ohladne mojich odhadov zo skusenosti, ktore zatial mam 😉 uvidime, urcite ti dam vediet, ako sa to vyvija...

nika.f
22. júl 2007

Ahoj.No ja som sa sem skor nedostala.Už mám doma maminu a synouca a normálne som ešte nemala čas,sadnúť si sem za počítač. 🙂
Budem dávať pozor,určite daj vedieť,ako to všetko dopadne. 😉 Držím palce,aby to všetko dobre dopadlo. 😎

sophy
autor
24. júl 2007

ahoj, takze dovolenkujete? uz mam vysledky... a som vlastne v poriadku, z coho sa velmi tesim, ziadna choroba alebo infekcia sa neukazala, len mierne zmenene hodnoty stitnej zlazy, musi ma vysetrit odbornik... takze v nasledujucich dnoch budem behat po lekaroch... 🙄

nika.f
24. júl 2007

To som rada,že nič vážne to neni.Ja keď som bola na kontrole v práci u doktorky,tak mi hovorila,že štítnu žlazu mám zvačšenú,ale myslím si,že to neni nič vážne.Ono ja som v tej dobe prežívala dosť stresové obdobie a že to može biť tým. 😉
Ty si spomýnala tiež tuším,že si mala nejaké problémi,tak že tie hodnoty možeš mať horšie aj koli tomu. 😒 😎
Už je u nás mamka a synovec a v sobotu vyrážame na Slovensko. 🙂 Už sa veľmi teším aj na ostatných príslušníkov rodiny. 😀 😵 Zase dva týždne pohody a potom zase do Čiech.(Ale najprv si poriadne užijem tieto dva týždne.) 😅
Teraz niekedy by mala prísť ovulácia,tak som zvedavá kedy to bude.Minulí mesiac mi meškala,tak som napetá ako guma v trenkách,kedy príde. 😀
A ty si vlastne ako na tom bola,alebo nebola už ovulácia? 😕

sophy
autor
24. júl 2007

tak drzim palce s ovulaciou, nie ja som nemala a asi nebudem mat, tie teploty su stale velmi nizke a vykyvy boli sposobene zjavne len tymi horucavami, dnes mam tusim 22DC, tak neviem ci mam buduci tyzden cakat MS, alebo ako... mam teraz hrozny stres, lebo mi vcera zomrela babicka, pohreb bude az za tyzden, takze je to teraz cele take neprijemne obdobie.... uvidime co povie endokrinolog a na keby ma vobec objedna a gynekologicka ma tusim dovolenku, takze neviem ani kedy sa tam dostanem, no co uz, jul je strateny, azda bude august (moj najoblubenejsi mesiac v roku) uspesnejsi 🙂

bianca
24. júl 2007

ahojte.mozem do klubu?Ja som dlhorocna uspesna astmaticka 😠 a teraz aj cakatelka na mimi.Zatial to zvladam v pohode.Najviac som sa bala vysadenia antihistaminik,ale je to uplne v pohode 😉

sophy
autor
24. júl 2007

ahoj, jasne ze sa pridaj! radi uvitame medzi sebou kazdeho, a blahozelam! a mavas len sezonne problemy, ale si celorocnou obetou?

bianca
24. júl 2007

som celkovou obetou.Stacilo trocha prachu a bola som K.O..Sice mi zostal inhalator,ktr.musim pouzivat ale inak sa to v pohode

nika.f
24. júl 2007

sophy:To ma veľmi mrzí s tvojou babičkou.Nebuď smutná,neboj všetko bude lebšie.Tá ovu sa určite čoskoro dostaví.A keď máš tak rada august,tak možno naozaj bude ten správny mesiac pre teba. 😉
Ja som práve minulí týždeň bola u alergológa a ten my povedal,že lieky nesmiem vysadzovať a že by my nemali prekážať otehotnieť.

bianca:Srdečne ťa výtam medzi nami dievčatami 😀 a o chvýľu dúfam mamkami. 😉 Blahoželám ti k maličkému. 😵
Ako dlho ti trvalo otehotnieť? 😕