Tehotenstvo u astmatičiek. Máte skúsenosti?

sophy
21. jún 2007

som astmaticka, aj ked to vcelku drzim pod kontrolou, mate nejake skusenosti s touto chorobou v tehotenstve, alergologicka tvrdi, ze to bude fajn, ale mam iste obavy, lebo zle reagujem nielen na pocasie ale obcas na aj na ten stres... a to uz nehovorim o alergiach na vsetko mozne

nika.f
11. aug 2007

Ahoj babenky. 🙂
Tu sa to teda nejak rozbeho,kým som tu nebolo. 😀 Včera sme prišli z dovolenky a neviem sa dočkať,kedy zase pojdeme.Bolo super. 😵
Ale stala sa my jedna zlá vec,pomáhali sme našim kopať zemiaky a nejak som neodhadla slniečko a vyzliekla som si tričko a potom som nemohla 3 dni poriadne spať,tak ma spálilo. 😀
Už je to teraz v pohode,iba že sa šúpem ako had. 😀
Aj mrcha dorazila,keď sme odchádzali do Trenčíma.Ešte že som ju dostala na kračiu trasu,lebo keby som pri tých mojich bolestiach mala šoférovať do Čiech,tak neviem ako by to dopadlo. 😒
Tak asi tak nejak som strávila dofču u naších,ale napriek všetkému bolo fakt super. 😵

nika.f
12. aug 2007

sophy:A ako sa máš ty?Čo vyšetrenia a ovu bola či nie? 😕
Tak už pisni,lebo ani spať nebudem! 😀 😉

janazuza
12. aug 2007

ahoj.Ja som alergička a astmatička.Velke problémi som nemala , ale lekarka mi doporučila vyhybať sa potravinam, ktore vyvolavajú u mňa alergiu(čokolada , vajcia, pomaranče...) a mala som piť len kyslé(acidofilné mlieko)a nie obyčajné. Užívala som počas tehotenstva lacktobacyly.Rodila som cisarskym,mala som napisané od lekarky co mi maju dať( aký sprey a hlavne kedy) a dopadlo to ok, aj ked som mala trochu problém pri prebúdzaní. Držím palce, nech sa zadarí!!!

nika.f
13. aug 2007

Ďakujem ti janazuza. 🙂
Ja tiež dúfam že sa čoskoro zadarí.Pozerám,že si mala dvojičky,to si teda riedna macherka. 😅 Máš moj obdiv. 😉

janazuza
14. aug 2007

Velmi sa ospravedlnujem, moja chyba, mam len 1 chlapca ( hoci mohli byť 2 deti) 😖 ☹

nika.f
15. aug 2007

Tak to ma mrzí.Ale aspoň 1 dieťatko máš.S manželom sa snažíme už 10 mesiacou a nič. 😒 Niekedy si myslím,že je to asi osud a naozaj to má prísť,keď sú na to všetci pripravený a aj keď mám dojem že som,tak asi niesom úplne pripravená. 😅 To sú ale myšlienky,že? 😀
A malí počúva,alebo zlostí? 😠

sophy
autor
20. aug 2007

ahoj nika.f, dlho som tu nebola, ty si bola prec a ja som mala tolko starosti a vybavovaciek, ze som na tieto veci ani nemyslela, ovulacia urcite nebola, pichli mi druhu vyvolavacku, zatial neviem ci zabrala, cakam na vysetrenie u endokrinologa, ale ziadny doktor ma nechcel zobrat do starostlivosti, nakoniec sa jedna lekarka umilostila, to som sa uz chcela ist stazovat do poistovne... termin mam ale az v septembri! takze dovtedy to nikoho nezaujima, ako mi povedala gynekologicka - oni maju dovolenku (takze asi vtedy pacienti menaju pravo byt chori), urobila mi odber aby zistila ake mam hladiny hormonov, ale ani z toho vysledky nie su, takze najskor sa nieco zacne okolo mojho stavu riesit v septembri.... takze som absolutne pustila z hlavy vsetky tieto veci... inak ma gynekologicka prekvapila tym, ze bazalna teplota sa nema merat v ustach ako som to robila doteraz, i ked som si citala na mnohych miestach, ze sa to da aj v ustach, takze odteraz budem merat teplotu v posve a klasickym teplomerom, lebo digitalny uvadza podivne udaje - velmi nizke... takze to chce vsetko cas...
ako sa dari tebe?

nika.f
21. aug 2007

Ja som si myslela,že si na mňa zabudla,ale ako vidím nie,tak to som veľmi rada. 😀 Ja sa mám celkom fajn.Od víkendu očakávam ovu,tak som zvedavá kedy príde. 😒 S manželom sa konečne poctivo snažíme(predtím sme mali dosť problémi čo sa týka pravidelného styku,ale teraz sa to o mnoho zepšilo). 😅
Som zvedavá ako ti to dopadne,ale dúfam že dobre.Ja tiež meriam v pochve a najprv my to bolo hrozne blbé,ale zvikla som si na to a celkom rýchlo.
Tak že si nedostala zase menzes,že ti musia dávať znovu vyvolávačku? 😕
Strašne ma mrzí,že máš takéto problémi a ešte viac ma mrzí,ako sa k tebe chovajú lekári.Neboj bude to všetko v pohode a o nedlho nám bude v bruškách rásť miminko. 😉 Júúúúúj tak strašne sa na to teším. 😀

sophy
autor
22. aug 2007

ahoj, no, ani tato druha injekcia mi nezabrala, mam len take slabe spinenie, ako MS by som to vlastne ani neopisala... bohuzial mam hrozne problemy s alergiou, som cela cervena a flakata, takze som na to dostala nejake lieky, co obsahuju hormony a zasahuju do cyklu, takze to hadzem vsetko za hlavu a budem mudrejsia az v polovici septembra (teda, dufam!) ale drzim vam palce, ty mas aspon tu ovulaciu, tak nech uz sa to podari! 🙂

nika.f
22. aug 2007

Možno si ju aj ty mala.Nemožeš to 100% vedieť či nie.Neboj určite sa to čoskoro podarí obom. 😉
To s tvojou alergickou reakciou ma veľmi mrzí a vieš z čoho si sa tak vyhádzala? 😨 Práve dnes som bola u doktora z práce a ten ma odporučil na logistiku.Som rada,lebo práve tam som sa chcela dostať. 😀 Dúfam že my tam najdu prácu. 😒
Prajem ti,nech ti čo najskor zmyznú lišaje a aby si čo najskor bola v poriadku. (celkovo v poriadku myslím 😀 ) 😉

nika.f
22. aug 2007

Musím ti napísať niečo veľmi smutné. ☹ Práve som sa dozvedela,že jedna babenka čo nám sem písala,ak si pamatáš tú tehotnú biancu,prišla o miminko chudiatko. 😢 Normálne si asi koli nej poplačem. 😖 😢 Ja by som asi skončila v blázinci,už teraz že sa nám nedarí zle znášam a to si neviem predstaviť keby som o miminko prišla. ☹ Veľmi my je jej ľúto.Je to strašne nespravodlivé.

sophy
autor
26. aug 2007

☹ no to su teda spravy, to je mi tiez velmi luto... bohuzial, nic viac sa neda ani povedat, aj tak to situaciu nezachrani....
a ako je to s tvojou pracou? mala by si sa niecim odreagovat... vyrazky mi uz takmer zmizli, ale mala som strasne zle imunologicke parametre, som na antibiotikach, odmietla som PNku, ale zobrala som si dovolenku, aby som sa zotavila, mam to vsetko zo stresu a unavy... bohuzial, buduci tyzden ma caka dalsi kolotoc odberov a lekarov, uz sa neviem dockat, hadam by som sa aj doma citila osamelo, keby som nemohla chodit medzi ludi do preplnenych cakarni... 😠 toto leto je cele akesi nevydarene, tak nam drzim hrozne palce, aby bola tato jesen nielen romanticka 😀 ale aj plodna 😵

nika.f
27. aug 2007

Ahoj Sophy. 🙂
S pracou to vyzerá každým dňom lepšie a dúfam,že čoskoro nastúpim na iné miesto.Minulý týždeň som bola u pracovného doktora a ten ma odporučil na logistiku. 😅 Mohlo by sa stať,že by som našla aj nejakú ľahkú prácu v sklade,alebo ma dajú pracovať na vozík dopĺňať materiál.Ten sklad by bol pre mňa asi najideálnejšie,vďaka mojim problémom s chrbtom.Ale je my to jedno kam ma dajú,lebo už ma to doma nebaví a tiež by som rada šla medzi ľudí.A doktor my povedal,že teraz je taký zákon,že ma zo zdravotných problémov možu aj prepustiť a to si s drahým nemožeme dovoliť vďaka hypotéke a autu na splátky. 😒 Dúfam že sa to čoskoro vyrieši. 😎
To je dobre,že sa ti aspoň exem lepší. 😉 To ti teda robili zase nejaké vyšetrenia,keď máš zlé imunologicke parametre? 😕 Tak my je ľúto že máš také zdravotné problémi. ☹ Snaď sa to čoskoro zlepší.A ako to vyzerá s tvojou teplotou?Aj ja dúfam,že sa nám obom čoskoro podarí otehotnieť. 😵

sophy
autor
29. aug 2007

ahoj nika, drzim moc palce s tou robotou, viem aky to je stres... mam teraz hrozne vela roboty, ale uz finisujeme s prerabanim, malovanim a uprtaovani, a nielen doma, ale aj na dalsom byte, takze sotva stiham do prace a na nete sa stova zastavim, aby som si sama nieco kukla... zacala som novy cyklus, tak dufam ze mozno tento krat sa uz bude vyvijat normalne, i ked na tie vyrazky som brala hormony a teraz mam antibiotika, takze kto vie! najviac solieham na endokrinologoga a zavery toho vysetrenia, a prirodzene naslednu liecbu.... no, som moc zvedava na tu tvoju novu pracu a hlavne, ci by sa dala zvladat aj s tehotenskym bruskom 😉

nika.f
29. aug 2007

Ahoj Sophy. 😉
Tak to som ani netušila,že máš toľko práce. 😨 Len hlavne dávaj na seba pozor.Možno sa ti ten cyklus tento krát konečne upraví. 😉 Držím palce.
U mňa zatiaľ nové nič.Ovu som mala cez víkend,tak že tezaz už len čakám,či sa mrcha objaví,alebo nie. 😅 Novú prácu ešte nemám,ale vyvíja sa to veľmi dobre. 😵 O nedlho sa my určite podarí niečo nájsť.

sophy
autor
29. aug 2007

tak to si iste mala velmi prijemny vikend 😉 tento krat to iste vyjde 😎

nika.f
29. aug 2007

Tomu ver,že bol príjemný a nie len víkend. 😅 😕 HIHIHI!!! 😀 Ja to už berem s rezervou,aj keď sa nepodarí.Už sa nechcem stresovať,lebo sa potom s manželom len hádame a to je na houby. 😒 Skor sa sústredím na hľadanie novej práce. 😉 Mám aj doma teraz celkom fofr,ako hovoria Česi. 😀 Tento víkend má prísť sesterka s priateľom,budúci víkend manželovi kolegovia na grilovačku a ten ďalší má prísť manželou ujo s bratrancom,tak že sa nenudím. 😅

nika.f
30. aug 2007

Mám dobrú správu,od pondelku nastupujem na nové miesto. 😀

melle
31. aug 2007

baby mohli by ste mi poradit? Este neviem, ci som alergicka, lebo testovat ma mozu az na jesen, ale kedze uz tri mesiace mam upcgaty nos (mozno je to aj z parlodelu, co beriem na zvyseny prolaktin),tak mi alergolog predpisal sprej Nasonex. Myslite ze to mozešm uzivat, ked sa snazime o tehu?

janazuza
31. aug 2007

Ahoj melle, mala by si sa o tom poradiť s lekárom. Mne hned zmenila lieky ked( som alergicka a astmaticka) som jej povedala , že chcem otehotnieť. Je to tak lepšie , aby ťa vedel na tie lieky nastaviť a nerobiť zbytočné pokusy( či ti sadnú a tak..), ked už ostaneš tehotná.

nika.f
31. aug 2007

melle: Ja som sa tiež na to informovala doktora,keď že sa nám dlhšie nedarí.Povedané my bolo,že s tým moje lieky nemajú nič spoločné.
Aj ja si myslím,že bude lepšie,keď to doktorovi hneť pri testovaní povieš.(Teda ak bude alergická,čo ti zo srdca prajem,aby si nebola.)Držím palce nech sa podarí čo najskor otehotnieť.A samozrejme nech nemáš také tráponie s tou potvorou alergiou ako mi poniektoré. 😉

melle
1. sep 2007

nika vdaka, aj ja dufam, ze to nebude z alergie. Aj ked moja mama je tiez alergicka, takze nejaka predispozicia by tu bola 😒 No uvidim. Vdaka za rady. Pa

sophy
autor
1. sep 2007

caute, jasne, lekarke treba povedat hned na zaciatku, ze nech pocita s moznym tehotenstvom, mna sa s kazdymi liekmi pyta, ci nemozem byt tehotna aby mi neublizila a hned ako fakt otehotniem tak mierim na alergologiu, aby sme si presli "akcny plan" nielen co sa liekov tyka ale aj pripadnych dalsich problemov, nastastie mam uzasnu pani doktorku, ktora sa fakt velmi stara 🙂

nika.f
5. sep 2007

Ahoj babulky.Ja som úplne vyšťavená a tak isto ako ty Sophy,nemám apsolutne čas.Nastúpila som do novej práce a od rána do večera sa nezastavím.Inak tento mesiac nám mimčo znovu nevyšlo. 😒 http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...
Posielam ti grafík. 😉 Tak sa držkajte a napíšte,ak bude niečo nové.Pa pa. 😀

sophy
autor
14. sep 2007

ahoj, to mi je fakt luto, takze zase nic ☹ ja mam za sebou vsetky vysetrenia, moja stitna zlaza je (na prekvapenie) uplne ok, takze teraz asi budem musiet hltat lieky co mi slubovala gynekologicka... takze tam niekedy zajdem ... a necham sa prekvapit 😀

krista
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krista
29. máj 2009

karolinka03 • 68tt • 26. září 2007 ve 22:44
Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jestli máte některá astma a jak jste to zvládaly v těhotenství popřípadě jaký byl porod?Mám docela obavy,protože astma mám,mám ho pod kontrolou,ale člověk nikdy neví...Dík moc za vaše připomínky a rady

musko • 1d, 33tt • 26. září 2007 ve 22:58
Myslím, že sa nemáš čoho obávať, ale všeobecne myslím platí, že je ideálne, ak by si rodila v období, keď nemáš sezónu - inak liečba by asi pokračovala - myslím inhalačná. Dnes je už pohľad na liečbu astmy u tehotných trochu iný - dáva sa na vážky profit a riziko - čiže - je lepšie liečiť mamu bezpečnými inhal. preparátmi v optim. dávke a predísť dušnosti, ako nechať matku sa dusiť a tým pádom trpí aj miminko.... Hlavne musíš byť v kontakte so svojím lekárom - či už pneumológom alebo alergológom. A potom sa dohodnúť na postupe pri porode. Ale myslím, že ak nemáš vyslovene ťažký stupeň astmy, že to v pohode zvládneš. Ak máš nejaké dotazy, tak napíš IP. Rada odpoviem.

krista
29. máj 2009

tanuki • 1d • 21. duben 2008 ve 13:33
Ahoj, jste tu některá taková?

aureliaaa • 1d • 21. duben 2008 ve 14:20
Jo jo. Jsem v 5 tt a taky jsem to řešila. Mám středně těžké astma bronchiale a jsem na simbicortu 400. Dále rhinocort do nosu zodac na alergii a semo tamo ventolin. Kamarádka mi v době, kdy jsme mimi plánovali řekla, že všechny kortikoiidy i ostatní budu muset vysadit. Bála jsem se, každé porušení medikace končillo záchvatem a týdnem na prednisonu. Pak jsem to knzultovala s lékaři jak alergologem tak gynekologem a shodli se na tomto:
Neexistuje studie o vlivu těchto léků na plod, protože by takový výzkum byl neetický, ale ze zkušeností co mají prý tyto léky zásadní vliv nemají. A co bylo pro mě nejdůležitější v rozhodování? Informace, že když budu mít dušnosti nebudu dítě dostatečně zásobovat kyslíkem, je daleko horší než maličká dávka kortkoidu. Takže své léky beru dál a mám čisté svědomí. Jen Zodac jsem vynechala. Problémy bez něj sice má, ale jsou snesitelné. Občas si řádně zasoplím, pokýchám a vydržím to. Hlavně že má dítě přísun kyslíku a může se mu plně vyvíjet mozek. Snad je to vše co k tomu mám ráda si přečtu zkušenosti dalších astmatiček.

tanuki • 1d • 21. duben 2008 ve 14:32
Jojo, to je určitě pravda! Většina kortikoidů je opravdu jen lokálně, takže k mimi se dostane jen minimum. Co by mu víc uškodilo je nedostatek kyslíku. Když si vezmeš, že maminky, co tvoří protilátky proti trofoblastu musí brát prednison aby vůbec otěhotněly, a podle výzkumů ani u nich nemají plody víc vad, tak u nás by to mělo být tuplem v pořádku, snad 🙂 Ale štvě mě to, myslela jsem, že to zvládnu bez medikace (kterou používám jen v zimě a když mám infekci) no a teď jsem po infekci...kterou jsem vyležela bez antibiotik a odrazilo se to na mém dýchání 😠 dochází mi symbicort 200, tak jsem dnes byla u Dr., ale protože jsem měla dost rychlý puls, předepsala mi Pulmicort - což jsou jen kortikoidy bez betamimetik a větší dávku. Za 14dní jdu na kontrolu. Fakt se bojím to podcenit - moc si nedovedu představit, jak to udýchám, až bude mimčo tlačit pořádně na bránici. Ale to už bude léto, snad bude líp 😵
Holt někomu se to v těhotenství zlepší, někomu nezmění a někomu zhorší a asi je to můj případ. Pro mě je teď důležité se nějak naučit zachovat klid a nestresovat ještě zbytečně víc sebe a mimčo proto, že se mi hůř dýchá a mám z toho strach 😉

aureliaaa • 1d • 21. duben 2008 ve 14:44
Je pravda, že z antibiotik bych měla větší strach než z mých léků na astma. Snaž se šetřit a nedělat co víš, že ti vadí. Pokud ti dr. naordinoval léky dlouhodobé tak je jen tak nevysazuj. A pokud jsi jinak zdravá v pohodě těhotenství udýcháš. Před těhotenstvím jsem žila úplně normálním životem astma mě neomezovalo hodně jsem sportovala. Teď jsem přestala jezdit na koni prý se to v těhu nemá. A když jsem udýchala hodně problematické koně v tréningu udýchám i těhotenství nemám z toho obavu, jsem optimista. A ty to taky zvládneš i s tímto handicapem.

tanuki • 1d • 21. duben 2008 v 15:00
Moje doktorka je naštěstí naše rodinná kamarádka, takže se s ní dá v klidu dohodnout...a snažím se jí neodporovat 😀
A jak zvládáš kandidózu? Já s tím hrozně válčím- i když si po stříknutí čistím zuby a jazyk,vyplachuju (ať žijou ranní nevolnosti, které jsem neměla, ale čistění jazyka je spolehlivě zastoupí 😅 ) mám prostě přemnožené kvasinky na jazyku. Což mě poněkud obtěžuje nepříjemnou pachutí v ústech. No a nic drastického se v těhu nemůže. Snad jen občas jód v glycerinu, který moc nepomáhá...
No mně hrozně pomáhá letní pobyt u moře 🙂 Upřímně řečeno, teď hned bych se nejradši sbalila a vyrazila... A jak to bude v létě, toť otázka, cestování v těhu je na jednu stranu riskantní a trochu nezodpovědné, ale 🙂 pro mě je to ta nejlepší léčba!

aureliaaa • 1d • 21. duben 2008 v 15:07
Jo tak cestování se nebojím. Za měsíc letíme na Island. Říkali mi ať si to rozmyslím letět těhotná ale budu tak v 10tt a to se ještě dá. Jen trochu omezím program. Asi nepůjdu na raft, ale termály a výlet na tedovec si užiju. A všechno co si užiješ je dobře i pro mimi. Tak hurá k moři.

tanuki • 1d • 21. duben 2008 v 15:23
No to bude nádhera! To ti moc přeju!!! Já mám teď studijní závazky, v červnu svatbu, takže se někam dostaneme nejdřív ve 23.tt. Pěkně mě to štvě, dost lidí na mě koukalo skrz prsty, když jsem řekla, že nějakou minisvatebku udělat chceme... že je pro mě moře hrozně důležité... i kdyby jen procházky po norském pobřeží 😉 Bohužel, včetně budoucích tchánovců..

myska84
19. júl 2010

ahoj, koukám že se sem psalo naposledy někdy před rokem, a jelikož těhulka ještě nejsem, jsme ve fázi snažení, tak se pokusím tohle téma obnovit, najde se někdo s asmtatem a alergií? 😀 🙂

myska84
19. júl 2010

to jsem opravdu jediná ☹ ?