Trombofília

izkaa
11. mar 2013

Robili mi krvné testy s výsledok: MTHFR (C677T) HETEROZYGOT
Koagulačné faktory: PAI-1 4G/5G HOMOZYGOT 4G/4G

Mohli by ste mi bližšie vysvetliť, čo to pre mňa znamená, budem mať problémy v tehotenstve? SOm teda heterozygot či homozygot? Bolo mi povedané, že ma to nijako teraz neohrozuje, až keď budem tehotna, tak je nutné ma sledovať, brať kys.listovu, injekcie a dočítala som sa, že je s týmto spojené množstvo potratov.
Ďakujem

livocka21
11. mar 2013

je to moj pripad...a vdaka tejto diaggnoze mam za sebou uz 3 potraty... diagnoza spociva v tom ze mas zvysenu zrazanlivost krvi, ktora sa v tehotenstve este prirodzene zvysuje viac.... zjednodusene mas hustu krv a v tehotenstve sa babatku nedostavaju ziviny v takej miere ako by mali a dosledkom je potrat...injekcie sa pichaju na zriedenie krvi aby sa potratu predislo...je dobre ze ti to zistili uz teraz a ked budes tehotna tak je mensie riziko potratu...drzim palce 🙂

izkaa
autor
11. mar 2013

Dakujem za vysvetlenie..prepac, ak sa spytam, kedze mas uz 3 potraty za sebou, tak si o tom nevedela alebo aj napriek liecbe si ich mala?
A gratulujem k tehotenstvu, verim, ze to vyjde a bude zdrave 🙂

livocka21
14. mar 2013

noo nevedela som to a prisla som na to az ked som zmenila gynekologicku a ta ma poslala na hematologiu... treti potrat bol aj napriek liecbe...dakujem 🙂

monikkak
4. sep 2014

Ahojte...mate niektora skusenost..pred necelym rokom sme cakali male ale sa nevyvijalo tak som musela ist na kyretaz v 8tt. Brala som lieky na stitnu zlazu euthirox 25. Potom co sa stalo som bola na hematologii a tam mi zistili vrodenu mutaciu V.Leiden zla zrazanlivost krvi..lieky nemusim brat iba v tehotenstve by som mala. A teraz k veci 6 den mi meska menzes co mi nikdy nezvikol asi som tehotna ale mam strach si spravit test co tam uvidim ako tesila by som sa ale zaroven by som mala strach ze to dopadne ako naposledy. Nechcem nic podcenit preto sa pytam ci mate niektora skusenost zo zrazanlivostou krvy v tehoten. ,ze od kedy akeho stadia sa maju pichat tie injekcie dakujem vam emoticon

franzziska
4. sep 2014

@monikkak mne vždy hovorili co najskor cize hned by si tam mala zajst jako si to potvrdíš testom