U koho vám liečili anovulačné cykly v Košiciach?

mireag
28. júl 2009

Ahojte baby z KE a okolia. Tuto temu zakladam, aby sme si mohli poklebetit o skusenostiach, zlych a dobrych lekaroch, o duphastonoch, vitaminoch, cajoch, sporte... a vsetkom, co suvisi s nasim snazilkovanim.
Ja prave popijam alchemilku a cakam, kedy mi pride cervena armada, kedze uz meska mesiac...
Baby, ako a u koho vam liecili anovulacne cykly? Tak piste skusenosti a rady.

A este... Mate skusenosti s Multivitaminom - New life?

lyndus
28. júl 2009

ahoj, ja mam anovulacne cykly, brala som na to secko mozne + parlodel na vysoky prolaktin, skoncili sme v centre, kedze prirodzene to neslo... tam sme podstupili IVF a teraz tehulkujeme 🙂 baby zvyknu brat aj Chilli, prekrvuje to maternicu vraj 😉

jancos
28. júl 2009

ahoj, ja chodim k janovskemu na hlavnu, som spokojna, napriek pco uz jedno babo mame/aj vdaka nemu len s duphastonom/ a teraz chceme druhe. ale zavisi preco mas anovul.cykly. ja mam pco, tam sa odporuca ak treba tak schudnut /urcite prospeje zdravo jest a cvicit/, to niekedy samotne pomoze, potom metformin, clostilbegyt, pripadne ivf.
ja som brala vselico od new life, neviem, ci je to rozdiel oproti inym, ale zle mi to neurobilo.

shaarka
28. júl 2009

ahoj mireag, my sa tu uz kosicanky sn/mazilky povacsine pozname.
tak ta tu vitam a prajem vela trpezlivosti a uspechov.
ja mam tak ako jancos PCO. vek 30 rokov a mojou jedinou zachranou pred ivf je, ze po laparke sa konecne dockam ovulacie. a chodim k Dr. Mikulovej.
no a prolaktin aj testosteron mam ok, nadvahu poriadnu a problem (zatial este neviem aky) so stitnou zlazou. tolko v skratke. bez liekov nemenstruujem vobec. 😎

jancos
28. júl 2009

vidis shaarka, na laparku som uplne zabudla, neviem si to akosi vtesnat do hlavy🙂 dieta mi spi, tak sa idem kuknut na fb, ci ta tam nenajdem.

mireag
autor
28. júl 2009

Tak sa medzi vami vitam... 😉 Som nova. Chodim tiez k janovskemu a zatial beriem na vyvolanie menzes duphaston. Mam 28 a ako som sa dozvedela z mojej karty, ked som si ju listovala, PCO mi diagnostikoval iny lekar este v roku 2003. Ale kto sa tym vtedy zaoberal...
Baby, ako to vyzera s vasimi folikmi. Mate ich a neovulujete, alebo sa vam nerobia vobec. Inak Jancos a Shaarku som videla aj kdesi v inej teme. Lyndus gratulujem. Mna caka este asi veeeelmi dlha cesta.

jancos
28. júl 2009

videla si nas v pco syndrome🙂 myslim, ze obe neovulujeme, nemam pravdu, shaari? no je to sproste, ako to znie, ale asi je to tak.

shaarka
28. júl 2009

tak hej, ale ja uz som si na to nejako zvykla. napriek vsetkemu, kedysi ma chytila aj panika, des, plakala som a lutovala som sa, potom som sa hanbila o tom hovorit, lebo kazdy len hikal a ochkal a lutoval ma... a teraz mi je to uz dost jedno. viem, ake su moznosti, idem za tym a ked sa nepodari, tak nam neostane nic ine, len nasetrit na IVF alebo si vziat pozicku, - alebo trosku z ineho sudka - poziadat o adopciu.
takze snazim sa to brat nejak racionalne, i ked samozrejme aj na mna dojdu chvile, ked mi je nie je vsetko jedno. mam ale tu vyhodu, ze o tychto problemoch (i ked nie presne o PCO) viem uz od puberty, pretoze som bola bez menzesu. okrem toho som brala 12 rokov HAK, tak kto vie, ako to na mna vlastne posobilo...

som rada, ze v tom nie som sama a myslim, ze nic nie je stratene. mozno je to blbe, ale su omnoho horsie diagnozy a tak si mozem povedat, ze ja "len" neovulujem 😀 😀 😀 do tuheho pojde, ked raz mozno najdem na teste // - len potom bue zo mna kopka nervov 😀

mireag
autor
28. júl 2009

jancos moze byt, ze tam. cize mudr ti daval len duphaston a nic ine? Ja som s nim zatial velmi spokojna a najma jeho pristup je super. Lenze cely august ma caka folikulometria on ma od polovice augusta dovcu. 😒

mireag
autor
28. júl 2009

shaarka ja si tiez vravim, ze to je "len" tak dufam, ze to pri tom ostane. Ja som do juna vobec nevedela, ze mam nejaky problem... Isla som k lekarovi, ze mam mastnu plet a teda by sme radi potomka... Tak ma trochu prebral do reality.

pepppe1
28. júl 2009

ahojky snazilky 🙂 noo sice som neni KE a ani z okolia,ake predsa sa k vam pridavam.ja s priatelom strasne tužime po babetku,ale nejakosi sa nam to nedari,ale som predsa optimista,tak verim,ze sa budeme onedlho tesit s babatka 😉

mireag
autor
28. júl 2009

peppe1 tak ti drzim palce. Bola si uz na nejakom vysetreni, alebo to jednoducho idete skusat?

cukor
29. júl 2009

...sú tu nejaké šalene vyhodnarky 🙂 😝 🙂 .....aj ja som snažilka z vychodu....tromboška....a mam toho za sebou uz dost sklamania 😀 😀 a verím,ze raz to vyjde 😲 😲 😲

jancos
29. júl 2009

ahojte, cukor to znie optimisticky, aj ked mas toho dost za sebou, humor nestracas, to je podla mna najlepsie, niekedy aj psychika brzdi babatko 🙂
mireag, bolo to len s duphastonom, ale presla som si vysetrenia u endokrinologa a diabetologa, kde mi tiez nieco naordinovali, ale ja som sa to snazila riesit bez liekov, ked mi uz dosla trpezlivost, zacala som brat metformin a do 10 dni som bola tehu. uz presne nepamatam, ale je mozne, ze som uz bola tehu /len som o tom nevedela/ a az potom brala met, a ked som sa to dozvedela, tak som to vysadila.
teraz tiez chodim na folikulometriu, ale zatial nic, tak uz asi v septembri zacnem ten metformin. mne janovsky vyhovuje v tom, ze mi povie moznosti, ale nikam ma netlaci a urcite je podstatne, ze o tom co robi aj dost vie. kiez by bolo viacej takych doktorov, co sa vyznaju v svojej robote.

cukor
29. júl 2009

ahoj jancos...aj ked to znelo možno optimisticky aj ja obcas plačem do vankúša 😢 😢 😢 a potom vstanem a poviem si ,,musíš verit,,a život ide dalej.......snažím sa nepozerat sa dozadu....čo bolo-bolo, ale aj tak často myslím na svojich dvoch anjelikov o ktorych som prisla.......

vavenka
29. júl 2009

Cafte kosicanky 🙂
Cukor aj ja som tromboska 😎 a tiez mam par anjelikov.....A o mesiac a pol 32 rokov 😠

cukor
29. júl 2009

vavenka ......ja mam už 38 ....aj daky mesiac...

mireag
autor
29. júl 2009

ahoj cukor, dolezite, ze pozeras dopredu. Ja si to tiez hovorim, lebo beriem do uvahy moznost, ze aj mne sa to moze stat... Este neprisli dni, kedy placem do vankusa... Ale ratam so vsetkym.

mireag
autor
29. júl 2009

jancos, tak ked sa dostanem do takeho stadia ako ty, viem, co si kupim... 😉 Janovsky ma od polovice augusta dovcu, tak neviem, kam pojdem na folikulometriu. Ku komu chodis ty, ked tam nie je? Uprimne, nechcem ist k inemu a asi pockam... Neviem...

lenka_66
29. júl 2009

ahojte ,
mireag , janovsky zastupuje dr.dzura z kvp . tak asi to je obojstrane uz som zazila ze prisla baba a vravela ze je od janovskeho

mireag
autor
29. júl 2009

lenka66, diky za info. Na Kvp sa v tychto dnoch prave stahujeme... Je ten dr v pohode?

jancos
29. júl 2009

mireag, ja som este u ineho nebola, ked si robi dovolenku aj on, robim si ju aj ja 🙂 ale teraz je to nahoda, ze som si povedala, ze tento cyklus vynecham gyndu, a od septembra asi zacnem metformin.
cukor, myslim, ze si obdivuhodna, a ze je nas tu takych viac 😀 😀 😀 to som asi napisala tak, ze aj ja som. no musim sa sama pochvalit, ked ma nikto nepochvali 🙂

lenka_66
29. júl 2009

mireag, dr. sa da len mal 3 tzdne dovcu tak tam bude ... .inac tie //vitaminy beriem aj ja

flamenga
29. júl 2009

ahojte... môžem sa k vám ako pridať? 😅

flamenga
29. júl 2009

bez "ako" 😀

cukor
30. júl 2009

dobré ránko .....košičanky....ako?.....zase som si zobrala svoju dennú dávku liekov .....a rôzne vitamíny.....a idem si trošku prevetrat hlavu..... 😀 😝

mireag
autor
30. júl 2009

Dobre ranko, baby. Takisto mam za sebou rannu davku + nieco na alergiu a idem si urobit alchemilku, lebo ma straaasne boli brucho.

flamenga, jasne, ze sa mozes pridat. 😉

shaarka
30. júl 2009

ahojte kocky,
rano cestou do prace som nasla na krizovatke male maciatko, nema niekto zaujem? aspon na den dva, kym sa spamata, potom do utulku... ja mam doma psika polovnika, nemozem si maca zobrat ☹
http://1.bp.blogspot.com/_EJCO7fq3qMA/SnFkmx1Cz...

mireag
autor
30. júl 2009

Ja macky nemusiiiiim... 😖

shaarka
30. júl 2009

ved ani ja, ale nemohla som pripustit, ze by ho preslo auto... schovavalo sa prave pod autami, co stali na cervenu 😔 uz je takmer poludnie, mam 5 hodin na to, aby som mu nasla domov 😖

cukor
30. júl 2009

ahojte snažilky........je tu nejako ticho.....všetky košičanky sú vonku na slniečku? 🙂