Ulcerózna kolitída,Crohnova choroba a tehotenstvo. Je tu niekto?

vika34
1. máj 2008

ak je medzi vami niekto kto ma tuto chorobu ozvite sa ,dik
ja mam proktokolitidu už 20 rokov a kedže som bola fajčiarka velmi som to neliečila,lebo som nemusela,teraz po 4 potratoch ,jednom mimomater.tehot.,jednom porode,som prestala fajčiť a liečim črevo,pripravujem sa na IVF.

gresa
12. máj 2008

Ahojte,
Vika, mne to začalo tak, že reumatológ mi predpísal liek Movalis a po ňom som začala strašne krvácať, mala som veľké bolesti, dosť som schudla. No bolo to hrozné, lekárka mi predpísala Salofalk čípky, potom som užívala Salofalk lieky a teraz už dosť dlho užívam Sulfasalazin EN, ten je dobrý aj na kĺby.
Halienka myslím, že ten Dolgit môžeš kúpiť aj bez predpisu. Vyskúšaj ho, teda aspoň mne dosť pomáha.
Baby a psychika je pri tomto ochorení naozaj dôležitá. Tiež to viem podľa seba. Takže baby pohoda, klídek... 🙂
A Vika my sme mali v rodine to isté ako ty s tým rozvodom po narodení dcérky, tak si viem predstaviť, aké to muselo byť pre teba ťažké. Ale ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré 😉
Tak ahojte

vika34
autor
12. máj 2008

ahojte,díki za podporu,Halienka zomrel tragicky aspoň ja to tak nazývam,lebo on síce mal autonehodu pri ktorej si zlomil klučnú kosť a dva krát zlomil ruku a ešte mal rozdrvene koleno,po nehode normálne komunikoval a pripravoval sa na operáciu toho kolena,ktorá bola naplánovaná až o 4 dni/a to bol podľa mňa problém/a už sa z tej operácie neprebral/že vraj dostal plúcnu emboliu/,úplne najhoršie na tom bolo,že sa oženil pár mesiacov pred tým a 3 týždne pred tou nehodou sa mu narodila ďalšia dcéra,jeho manželka sa zložila a už som sa zase moc rozkecala 😀 zase sa ozvem a keď budete mať niečo nové aj vy napíšte

halienka
14. máj 2008

Ahoj Viki 🙂 Tak toto kebyže nepíšeš ako osobný zážitok, tak hádam ani neuverím. Viem že by sa o mŕtvom malo len dobre, ale v tomto prípade tie božie mlyny mleli neuveriteľne rýchlo a kruto. To je ako: keď si odvrhol jednu dcéru, nebudeš mať šancu vychovávať ani druhú. No muselo to byť aj pre jeho druhú ženu rovnako hrozné a ťažké ako aj pre teba, keď si zostala sama s miminkom. Fakt neskutočné. A vôbec nevadí keď sa rozpíšeš, to je v pohode 😉
Ahoj Greska 🙂 , no niekedy tí doktori viac pokazia ako pomôžu. Ale chvalabohu, že už teraz ti je lepšie. S tým stresom je to ťažko, ja sa nedokážem donútiť v robote nestresovať sa. Cítim za všetko až prehnanú zodpovednosť. Tak som si teraz schválom našla takú jednoduchšiu robotu, kde je ten stres minimálny. Jedine takto som musela sama na seba ísť, lebo naučiť sa nestresovať neviem aj keď by som sa to rada naučila. Ale vedome sa snažím vyhýbať všetkým stresovým situáciám, pokiaľ sa dá.
Babenky, dúfam že sa držíte a napíšte ako sa máte 😉

vika34
autor
15. máj 2008

ahojte píšem až dnes lebo som dva dni mala hroznú migrénu a bolo mi hodne zle aj od žalúdka tak som ani nebola pri počítači.Halienka môj druhý manžel stále tvrdí,že keby som napísala životopis tak by sa to predávalo ako teplé párky a ešte by som na tom zarobila.Včera som bola na infektologickom odd.,kde ma poslal gastroent. na konzultáciu a tam mi zase zobrali krv ,stolicu a nejaké stery z konečníku a idú zisťovať či nemám v sebe parazity,mám pocit ,že som pokusný králik,lebo každý dr. si robí svoje vyšetrenia a mne sa kopia iba papiere.Z KE mi došli výsledky,z imunologie a ja ich nemám komu ukázať,lebo v ginfive ich dr. nechce vidieť a môj gynekolog sa ani doteraz extra nezaujímal prečo stále potrácam,tak predpokladám ,že by ich iba založil.Neviete čo znamená,že mám pozitívne protilátky proti ováriam,zatiaľ čau

halienka
16. máj 2008

Ahoj Viki 🙂 Tak k tým protilátkam ti veru neviem moc toho povedať, ale určite je to niečo čo by sa malo riešiť, lebo čo som tu niekde čítala, tak toto myslím môže spôsobovať potraty. A ak to tvoj gynekológ len založí, tak aso treba vymeniť gynekológa. Načo sa ti robí také vyšetrenie, keď sa to potom ďalej nerieši? Tomuto by určite mal gynekológ rozumieť. Ja som tiež bola dnes na krv ohľadom toho môjho žalúdka a budúci týždeň idem na tú gastroskopiu - bŕŕŕŕ 😝 Tiež mám už takú hrubú zdravotnú kartu, že by som ňou tromfla hocijakú 80-ročnú babičku 😀 Držím palce Viki a napíš čo ti na to povedal gynekológ.

vika34
autor
16. máj 2008

pôjdem asi za embriologičkou z car,ale čo som tu čítala tak baby na to brali prednison a ten už mám predpísaný,ale asi by bolo dobré to ešte pred dovolenkou/ideme 15.6./prediskutovať.Na tie všetky vyšetrenia som sa prakticky poslala sama,a dokiaľ prišli výsledky tak som mala scválené IVF aj termín 😀 aspoň vidíme ako to vyzerá v našom zdravotníctve/to vyšetrenie robili 29.2./Tú gasróskopiiu ti nezávidím,ale myslím,že z našou chorobou sme si už preskákali hocičo,drž sa

vika34
autor
24. máj 2008

ahoj halienka ,tak ako dopadla gastroskopia?.neozívaš sa.

halienka
25. máj 2008

Ahoj Viki 🙂 No veru, už mám chvalabohu po nej. Dr. povedal, že mám mierny zápal na sliznici dvanástorníka a konci žalúka, no inak nič. Keď sommu povedala, žema začali bolievať aj kĺby tak spozornel a povedal, že zápal môže byť aj na tenkom čreve a prejavuje sa takto akoby bolesťami žalúdka a vráža to aj do tých kĺbov. Takmám ísť ešte 11.6. na sono nalačno, pobral mi aj 3 ampulky krvi, tak uvidíme. Zatiaľ mi zvýšil užívanie liekov Pentasa a aj Helicid. To ma moc neteší, keďže tiež snažilkujeme. No asi treba dať najskôr ten zápal doporiadku. Sama som zvedavá ako to nakoniec dopadne. Táto Crohnova je v tomto hnusná, že zápal sa môže prejaviť hocikde v tráviacom trakte a niekedy sa to ťažko odhalí. Len nech ho nenapadne mi robiť kolonoskopiu, tak to by som už horšie znášala. Gastroskopia je oproti tomu pohodička. A ty máš Viki čo nového? Ako sa cítiš? Už si začala s tým Prednisonom? Dúfam, že ti je lepšie. 😉

vika34
autor
25. máj 2008

ja ti zase nezávidím gastroskopiu,v marci som bola na kolono.a najhoršie čo bolo piť ten prípravok Fortrans,po litry som odmietla a utekala som do lekárne kúpiť takú kakaovú hmotu.Zákrok ako taký bol v pohode,dala som si pichnúť nejaké oblbováky,takže som nič necítila,aj keď som cítila tak som potom nevedela či sa mi to snívalo,alebo to bolo naozaj.Koľko beriš Pentasy,ja teraz 6 TBL,PREDPíSAL MI NA DESAť DNí AJ 6 tbl Entizolu a ešte som mala problémy zo zubami,tak som brala antibiotiká,veľmi silné no bolo mi dosť zle,hlavne po tých antibiot.Prednison začnem brať až zač.júna,zajtra idem na kontrolu ku gastro,tak uvidím čo,na tej infektologii mi zatiaľ ešte nedali všetky výsledky,ale stolicu a stery mám o.k.,ostatné eštze neviem,ale ja si myslím,že to bude všetko dobré,veď snáď za 20 rokov by na to niekto došiel.Idem sa aj poradiť aké lieky na črevo jesť počas stimulácie a tak.Zatiaľ pá a pekne snažilkujte

halienka
2. jún 2008

Ahoj Viki 🙂 som sa akosi dlho neozvala, sa ospravedlňujem za to 😝 Pre mňa je kolonoskopia horšia, lebo mi to vždy robili pri plnom vedomí, a strašne to bolí. 😒 Teraz beriem tiež 6 tbl Pentasy a na žalúdok Helicid 2 tbl denne. Podľa výsledkov uvidíme, či mi ešte niečo nasadí. Antibiotiká aj mne vždy urobia velmi zle na trávenie. Keď môžem snažím sa im vyhnúť, ale nie vždy sa to dá. Na jar som mala taký zápal priedušiek ako od decka nie, 5 dní v kuse horúčky, tak som musela brať aj antibiotiká, no rozhádzaná som bola po nich mesiac. Napíš, čo nové ako dopadli výsledky a ako na teba účinkuje Prednison. Greska, a ty máš čo nové? Ako sa držíš? Som na teba myslela, jeden môj kámoš dostal prvú dávku biologickej liečby - neviem, či si už o nej počula - a veľmi sa mu ihneď polepšil stav, cíti sa veľmi dobre. Ak máš moc veľké problémy, možno by ti takéto preliečenie veľmi pomohlo. 🙂 Tak zatiaľ pa a ozvite sa! 🙂

vika34
autor
2. jún 2008

ahoj halienka ,bola som u gastrača Entizol mi nezabral,predpísal mi na sedem dní Entocort,ktorý som dnes dobrala a mala som asi z toho hnačky,ale vždy iba tri- štyri razy ma ráno prehnalo a potom nič,ale aj tak ma to dosť obťažovalo,takže mi to kázal vysadiť a od zajtra mám brať 4 tbl prednisonu 3 dni a potom mám volať,lebo už 10 júna mám dostať menzes a už v tom cykle začnem stimulovať.V stredu idem do Car na konzultáciu,tak sa opítam koľko môžem jesť toho prednisonu.Mne tiež predpísal Helicid ale brala som to iba dva razy,lebo ma aj tak bolel z tých liekov žalúdok,a ešte mi predpísal MIESTO TBL Pentasy ,také malé guličky Pentasy,je ich tam v jednej dávke asi 100 majú 2g a volá sa to Pentasa Sachet,že je to lepšie na žalúdok ,ale mne ani tie tbl tak nevadili.Na infektologii mám všetko o.k. a na všetky potravinové alergény som negatívna,tak dr. na mne skúša experimenty,lebo strašne chce aby som prestala krvácať ešte pred tou stimuláciou,čo by som aj ja chcela,ale isté veci sa asi uponáhlať nedajú.A ty ako sa máš,nič nové?

halienka
2. jún 2008

Viki, ja mám teraz črevo v kľude (klop klop klop 🙂 ) ale o to horšie ten žalúdok. Buď bolí alebo mi je ťažko a aj po každom jedle aj keď zjem len málo. Možno to nie je ten žalúdok ale niečo iné, veď uvidíme. 11. júna idem na sono a budú aj výsledky krvi. Čo sa snaženia týka, tak zrovna dnes mám ovulku, tak sme sa snažili, ale na druhej strane mám strach ako by som to zvládla teraz s tým žalúdkom, keď by som musela vysadiť Helicid, asi by ma kyselina zožrala za živa. A to nehovorím o nevolnostiach, pri prvom tehu som ich mala teda poriadne. Tak trochu riskujem, asi by som si mala dať najskôr do poriadku zdravie, no na druhej strane, budem ho mať vôbec niekedy v poriadku s mojou Crohnovou chorobou? 😝 Možno to treba proste risknúť a uvidíme. Viki moc ti držím palce, aby sa ti podarilo to krvácanie zastaviť, alebo aspoň zmierniť, aby si išla na stimuláciu čo najkľudnejšia a v čo najlepšom stave. Snáď ten Prednison zaberie, ten zvykne zabrať. 🙂

vika34
autor
2. jún 2008

Ani som nečakala,že tak rýchlo odpíšeš,som rada,mne gastroš tiež navrhol,že či neposuniem stimuláciu,ale som mu veľmi rýchlo vysvetlila,že som mala už 37 😠 a keby sa to nezadarilo na prvý raz tak musím mať pauzu a keď som vynosila dcéru ,tak som krvácala omnoho viac a postupne som mala už aj hlieny a teraz je to v podstate iba trocha,ale strašne sa čudujem,lebo ja som vymenila doktora a 20 rokov mi pri každom vyšetrení brali krv na sedimentáciu a skoro vždy mi robili rektoskopiu a dlhé roky mi tvrdili,že mám črevo zapálené 5 cm na konci,tento nový dr. zase tvrdí,že histologicky vyšlo,že to mám na začiatku čreva a že to tak aj on videl.Mne je ale záhadou,robili mi iba tú jednu kolono a krv mi síce brali ,ale na všetko ostatné,tak ja neviem čo si mám o tom myslieť.Aj som sa tohoto nového pítala ako je to možné ,že na rektosk. videli zápal a to sa dá pozrieť iba max. 20 cm,tak nechápem kam pozerali,vlastne viem kam 😀 ,tak čí sa nemýli tento a ten predošlí mal pravdu,alebo naopak?Netúším .Ozvem sa ešte pred dovolenkou už začíname mať cest.horúčku,čau

halienka
3. jún 2008

Ahoj Viki 🙂 , no to je fakt čudné s tou kolono a rektoskopiou. Ktovie čo si ktorý doktor predstavuje pod začiatkom a koncom čreva 😀 - záleží s ktorej strany to mysleli, možno mysleli obaja to isté. Inak na tie guličky Pentasy sa spýtam, na ten môj bolavý žalúdok by boli hádam aj lepšie. Sa mi niekedy zdá, že čo doktor, to diagnóza, keby si šla k tretiemu, ktovie čo ti povie. Ja kým mi prišli na Crohnovu, tiež som prešla troma diagnózami. A teraz tiež jeden kámoš čo má crohnovu, tvrdí, že ja nemám podľa neho crohna, lebo ja mám úplne iné príznaky ako on. No ale to nie je žiadny doktor 😝 😀 A asi bude mať skôr pravdu histológia, keď mi potvrdila Crohna. Keby bolo na mne tiež by som ho radšej nemala 😝 ale bohužial 😝 Kam ideš na dovolenku? K moru?

vika34
autor
4. jún 2008

ahoj,ideme do Egypta,gastroša skoro piclo,že či si to nerozmyslím,kôli hnačkám.No to si teda nerozmyslím,už to máme zaplatene od februára a ideme tam 3 raz,horšie je ,že mám teraz strašné hnačky,vypustil mi Entocort a zvýšil dávky Prednisonu na 20g a mám mu piatok zavolať,ovšem neviem čo mu poviem,lebo hnačku mám poriadnu a neviem z čoho.Začalea som brať nejaké špec.lieky na hnačku už som vzala dve tbl.tak dúfam že to pomôže.Už som aj uvažovala či som urobila dobre ked som prestala fajčiť,chcela som očistiť telo od nikotínu,ovšem toľko liekov čo som pojedla za poslôedný mesiac,či tie cigarety neboli lepšie,nečakala som,že budem zaradená do IVF tak rýchlo a črevo to nechce pochopiť, 😀 že IVF je teraz priorita

halienka
4. jún 2008

Jéjda, Viki, tak to je blbé, že ťa také hnačky chytili. Mne zaberal na také urputné hnačky len Imodium, teraz sa volá asi trošku ináč ale v lekárni by mali vedieť, keby si im povedala aj starý názov. neviem či neni teraz len nejak tak že, Imodium plus alebo forte alebo dačo také. Ten totižto ako jediný o ktorom viem, pracuje na princípe vyťahovania tekutiny z čreva a spomalovaní peristaltiky čriev, čo znamená že ti zhustne stolica a nebude sa drať tak často von. Ostatné lieky proti hnačke sú na báze zničenia baktérií alebo iných cudzorodých zárodkov, ktoré sa mohli do teba dostať trebars pokazenou potravou. Lenže to asi neni tvoj prípad. Iba ak si zjedla niečo čo by nebolo dobré. Dúfam, že ti to rýchlo prejde. Veď aj ten prednison by už mohol účinkovať 😒

vika34
autor
5. jún 2008

dnes som bola na WC iba raz a ani ma neprehnalo,takže uvidím ,dnes som už aj trochu niečo jedla,zajtra mám zavolať gastrošovi a som rozhodnutá,že tie vysoké dávky Prednisonu budem brať max.do menzesu a potom iba 5g ako napísal gynekolog,lebo dnes som mala znovu krv a aj hlieny,mám pocit,že som na tom horšie ako pred tým ako som začala brať tieto všetky lieky,pítala som sa na Pentasu a tá ,že vraj sa dá aj počas tehotenstva.Aty ako sa máš?Stale píšeme iba o mne

halienka
5. jún 2008

Viki, som rada, že ti je už lepšie. Ono je to ťažko, vždy aj chvílu trvá kým to všetko zaberie. Aj mne je teraz už druhý deň na žalúdok trochu lepšie, ale to sa mi stále tak strieda, že pár dní lepšie a pár zas horšie. Neviem čím to je, lebo už si aj na stravu dávam tak pozor, že už mi ozaj ani nemá byť z čoho zle, a aj tak je. Sama čaká, čo ukážu výsledky. Aj ja som brala Pentasu počas tehu, je to vraj neškodné a práveže by ťa to malo udržať aby si nedostala počas tehu zrovna akútny zápal, čo by mohlo byť omnoho nebezpečnejšie pre bábatko. Inak mne včera vytrhli zub, bol to teda zážitok 😝 Mala som tušáka, že mi ho vytrhne, lebo už bol v zlom stave. A zubárka že: Ideme sekať! A pichla mi dve injekcie od bolesti. Keď som videla ako si chystá nielen kliešte ale aj dláto, tak jej vravím: Ja sa bojím! A ona že: Aj ja ! 😀 Dobré čo? Ale nakoniec to nebolo až také zlé, zub išiel von celkom rýchlo. Akurát, že ma celý deň boleli ústa 😀

vika34
autor
7. jún 2008

ahoj ja sa zubárky vôbec nebojím ,mne ťaha nervy za živa ,ja sa bojím inekcie.Ja som bola v piatok tiež u zubárky,prečisťovala mi nervy ,ale už to vôbec nebolelo ,lebo ten zub mi odumrel,takže to tak trochu poťahalo a bolo to.Ten prednison zatiaľ nijak nezaberá ,ale beriem tú zvýšenú dávku iba 5 dní.Už nám prišiel odlet na dovču,takže ked bude všetko o.k. tak odlietame o 18,00 v nedeľu,ešte sa ti ozvem,zatiaľ pá

halienka
7. jún 2008

Viki, tak držím palce aby sa ti do tej dovolenky polepšilo, až si to užiješ a zregeneruješ sa pred tým IVFkom. 🙂 My pôjdeme asi až v auguste na dovolenku. Staviame dom, takže to bude asi skromnejšie niečo. Ale boli sme pred pár rokmi v Tunise a moc sa nám páčilo. Egypt je môj tajný sen, tak mi budeš potom rozprávať ako tam bolo a či sa ti páčilo 😉 Keď dostaviame, tak isto budem môjho muža prehovárať na egypt. 😎

vika34
autor
7. jún 2008

my sme boli v egypte aj minuly rok a ideme do toho istého hotela takže vieme do čoho ideme,samozrejme môžeme byť aj prekvapený ,či už v dobrom alebo v zlom,lebo za rok sa tam môže zmeniť veľa,Potom napíšem 😀

halienka
11. jún 2008

Ahoj Viki 🙂 Tak ja píšem ako som dnes dopadla na sone brucha. Všetko v poriadku, až na to, že tenké nie je dobre prehľadné, ale dr. si myslí, že je v poriadku. No ale pre istotu mi chce urobiť ešte kolonoskopiu ☹ Už teraz mám z toho des. Termín mám presne za mesiac. Keď som sa spýtala, či má niečo na tlmenie bolesti (doteraz mi to vždy robil "naživo") tak chvílu mlčal a potom povedal, že nemocnica mu prislúbila, že mu kúpia kladivo 😠 Všetcia čo tam boli prítomní (sastrička a dvaja medici) sa bohovsky zasmiali 😖 No potom povedal, že môžu mi dať injekciu po ktorej budem oblbnutá a nebudem si nič pamätať, ale že mi nezaručuje, že ma to nebude bolieť 😖 Tak neviem čo urobiť. V podstate sa mi trošku ten žalúdok zlepšil, ale tie kĺby furt bolia rovnako a to mu nedá pokoja. Tak ja len toľko. Viki napíš ako sa máš a čo nového? Ak teda už nemáčaš nožičky v krásnom mori na teplej plážičke 😉 😵

vika34
autor
13. jún 2008

ahoj cestujeme v nedeľu poobede,ale neviemči budem ešte na nete tak ti odpisujem teraz ,aby si to stihla na tú kolono.Mne pichli/opisujem z lekár.správy/3mg Dormicum,50 mg Tramal ,skoro nič som necítila,bola som úpne oblbnutá,ale bez toho by som si to nedala robiť,tak ti odporúčam si to vybaviť,lebo na živo mi to robili pred 20 rokmi a bol to najhorší zážitok môjho života.Na prípravu mi dali Fortrans ,to je taký prášok ,čo sa zarába z vodou,bolo to strašne hnusné,a vypila som miesto 4 litrov iba jeden,potom som utekala do lekárne a kúpila som si x-prep/alebo tak nejako sa to volalo/to bola takaá kakaová hmota cca 2 dcl,to som vypila a potom už iba vodu a tak som to nejak prežila,ale ten zákrok bol po tých oblbovákoch znesiteľný.My sa vraciame z dovolenky až 30.6. takže sa ozvem až potom ,zatiaľ sa drž ,čau

ghettojana
24. júl 2008

Bola som tehotna a mala som extra tazke tehotenstvo... ☹ ....Za jeden den som velmi velakrat vracala...Dosla som domov z nemocnice,ale potratila som a priatel bol uz so susedkou cize s priatelkou jeho najlepsieho kamarata....Jej priatel bol v base a ja som bola v nemocnici.... 😢 ...Takto ma moj priatel podviedol aj spriatelkou muza-jeho najlepsieho priatela a nasho suseda...Bolo to pre nas velmi tazke,ale spolu sme sa z toho dostali....A moje pocity su z toho velmi zmiesane...Neviem co mam robit...Poradte mi co mam robit...Myslite si,ze on je ten pravy pre mna???Mne sa zda,ze hej okolnosti tomu predpovedaju...Dakujem JANA 😅

vika34
autor
24. júl 2008

ahoj jana,neviem či som to dobre pochopila,ale tvoj priateľ ťa podviedol s kamaratovou frajerkou a ked si na to prišla, tak ste to začali spoločne riešiť/predpokladam,že ten pomer ukončil/a že máš zmiešané pocity ,to ti verím a či je ten pravý?to je ťažké,dôvera je úpne naštrbená a taktiež záleží,čo predchádzalo tomu prečo ťa vlastne podviedolo.Ja s odstupom času nezazlievam ten podvod ako taký,ale to strašné správanie,ktoré môj muž mal,ako ma vinil zo všetkého , priznal sa zo zlyhania iba ten prvý deň ,ked som sa to dozvedela a potom už nebol ten ktory spravil chybu a našiel si milenku,ale ja som bola tá čo robila a nerobila to a to tak chudák čo mal robiť.To bolo na tom najhoršie.Ja som chcela v tom vzťahu pokračovať/8 rokov/,ale on sa chcel okamžite rozviesť,takže je to zase iný prípad ako ten tvoj.Ešte sa chcem opítať,píšeš,že podľa teba je pre teba ten pravý,lebo okolnosti tomu predpovedajú,ja si zase myslím,že okolnosti nie sú práve najlepšie,ale samozrejme hovorí sa ,že niektoré vzťahy to posilnilo,môj to zničilo.Neviem či som ti poradila,ja som štyri mesiace po tom čo som sa to dozvedela našla muža s ktorým som dodnes a neviem či by som sa vrátila k tomu prvému aj keby ma o to požiadal/čo nikdy neurobil,aj ked ,že vraj chcel/.

vika34
autor
24. júl 2008

halienka ozvi sa ako sa máš,ja som po punkcii,v sobotu ,ked všetko pôjde o.k. mi budú vkladať embriá.Napíš ako dopadlo kolono.

halienka
8. aug 2008

Ahoj Viki 🙂 Jéžiš, ja som ťa nejako toho 24. júla nezaregistrovala, asi skôr než som to zbadala, tak bola téma na druhej strane 😝 Prepáč preto, že sa tak dlho neozývam. Budeš sa mi smiať, ale ja som na to kolono nešla. Nejako som sa nevedela prinútiť. Mám pocit, že som si za posledné obdobie ja nedobrovolne vytrpela už dosť a tak sa mi nechce ešte aj dobrovolne trpieť. Som si povedala, že črevo nie je tak zlé, aby ma to nútilo, tak nejdem. kľby sú furt na tom rovnako, už si fakt aj na to zvykám. 😝 😀 Moja, šak ty už máš embrijká, tak možno už aj vieš, či sa ujali? Napíš, veď som riadne zvedavá. Inak sa cítiš ako? Ešte krvácaš? A čo lieky, ešte užívaš?

vika34
autor
8. aug 2008

ahoj halienka,som už videla,predvčerom ,že si na nete a mne stále nič neprišlo,a to je asi telepatia už mi odpisuješ.Ja som bola dnes na druhom odbere oba testy sú pozitívne,dalšia kontrola na konci augusta.Cítim sa fajn ,prestala som krvácať v Egypte,teraz občas trochu raz za dva dni,zrovna dnes ráno som sa prelakla,že odkiaľ ide tá krv,chválabohu bolo to z konečníka/čo sice tiež nie je žiadna výhra/Beriem preventívne 2g Pentasy to je všetko a 2,5g prednisonu,ale to mi dali v CAR.čítala som tvoje iné príspevky tak viemv ,že prestavujete,tuším niečo s krbom,alebo kachličky si zhaňala,alebo niečo také,takže máš asi toho dosť,napíš ako sa máš,teším sa ,že si sa ozvala

halienka
10. aug 2008

Ahoj Viki, tak ak to správne chápem tak si tehu 😅 No huráááá! Ja som tak rada že to višlo, to je úplne super 😵 Ja verím, že tehotenstvo ti možno aj zlepší zdravotný stav, aspoň ja mám pocit, že mne celkom pomohlo, že sa mi vtedy akoby to črevo ukludnilo. Strašne moc držím palčeky, aby to už išlo ako po masle 😎 Joj, hrozne ma mrzí, že som to akosi prespala, celý ten proces tvojho IVF. Napíš ako si to zvládala, pichala si si injekcie do brucha? Koľko vajíčok sa ti spravilo a koľko sa podarilo oplodniť? No hlavné je, že to dobre dopadlo 😵 Ja mám veru teraz plnú hlavu stavby, máme sa sťahovať v októbri, takže teraz už kvaltujeme. Každý deň niečo riešime. Ale vcelku to ide, snáď to stihneme. Našťastie črevo ma poslúcha, až na jednu hnačku, ktorú ale isto som mala z jedla, lebo som doslova "cikala" zadkom 😀 Plodeniu nechávam volný priebeh, teraz sa nedá ani na to moc sústrediť. A možno je to dobre. Možno práve to pomôže 😉

odry
5. júl 2009

ahojte,patrim tiez do skupiny ulceroznej kolitidy,kt.mi diagnostikovali asi pred 3 rokmi.uzivam stale salofalk 500 cipky.mala som aj mierne zlepsenie ale len na kratky cas a teraz i ked cipky stael uzivam necitim sa najzdravsie.hlavne ak nieo zjem a potom sa vyberiem na prechadzku,creva ako by sa mi pohli a vzdy ledva ledva dobehnem na zachod a stalo sa mi ze som aj nestihla.je to velmi psychicky vycerpavajuce.mavam sem tam aj krv,ale hlavne hlieny.inak myslim ze neake ine vedlajsei ucinky teejto choroby nemam.mam teraz aj za sebou a mozno este aj pred sebou tazke obdobie.som od priátela odlucena 4 mesiace(pracujem mimo sk) a tu som sa dozvedela asi pred 3 tyz.ze ma za 6 rokov co sme spolu neustale podvadza.mal u mna 100 doveru,tak si viete predstavit ako ma to zlozilo.za dva tyz.sa vraciam domov tak neviem ako to cele dopadne,a hlavne neviem co mam robit.na zdravy mi to tiez velmi nepridava,ale clovek si vela krat nevyberie.tak ja asi len tolko zatial.paaa