Užívali ste Lutenyl? Pomôže mi otehotnieť?

evina0
30. okt 2008

Ahojte zienky .Mate skusenosti s uzivanim Lutenylu? ??Ja som ho vcera dostala od zenskeho..3 mesiace som brala duphaston kezde som mavala veelmi dlhe cykly alebo chodil menzes len po injekcii ale cykly mi skratil na 37 dni ci 39 dni akokedy.tak lekar usudil ze nestaci a dal mi Lutenyl.Snazime sa o babenko uz dlhsie aj koli tomu som mala Duphaston.Myslite ze mi Lutenyl pomoze aj k otehotneniu kezde vsade citam ze je skor na oddialenie cyklu.Mate s tym niekto skusenosti?? Ak ano prosim poradte .Dakujem

nikusik22
21. nov 2012

@puhinka Aj mna s toho bolievalo v podbrušku. Aj ja som dostala Lutenyl na upravu cyklu na pol roka. polrok prešiel v septembri ale nejak mrcha nič odvtedy. Už sa bojím ísť aj k lekárovi :( že čo zas budem mať.

puhinka
21. nov 2012

@nikusik22 ,neboj sa,určite choď...alebo skús homeopatovi ísť...to je lepšie ako chemické tabletky jesť

nikusik22
21. nov 2012

Vyskúšam, dakujem za podporu 🙂

lyzovacka
7. jan 2013

ahojte,mam 51 rokov a doktorka mi tiez predpisala lutenyl.Tu vsak pisu same mlade zienky takze sa nemam s kym poradit komu vo vyssom veku bol tento liek predpisany.Mala som polyp na maternici vycistili ma ziadne problemy vsak nemam menzes stale pravidelny bolo mi povedane ze mi chyba hormon ktory obsahuje lutenyl.Nikdy som neuzivala antikoncepciu ani ziadne lieky bojim sa ako na tento hormon zareagujem ci ma problemy este len necakaju dakujem ak niekto poradi.

cattleya22
23. jan 2013

Pridávam moju skúsenosť. Mám 26 a po 6tich rokoch brania HAK (ak by som mala vtedy svoj terajší rozum a neverila lekárovi, tak to nikdy do úst nedám) mi na absolútne nepravidelnú ba až žiadnu menštruáciu dal Lutenyl. Brala som ho 2 mesiace, pribudlo mi 6kg, som z neho nervózna, mám bolesti v podbrušku, bolí ma hlava a krvácanie nikde. HAK už brať nechcem, ani nemôžem (mala som z nej a stále mám problémy so srdcom a tlakom!), Duphaston mi nerobil dobre a zjavne ani Lutenyl nezaberá. Takže mne robí práve opak, privoláva silnejšie príznaky PMS a efekt žiaden.

alchemilkazltozelena
28. jún 2013

baby potrebujem surne radu, ktore ste brali LUTENYL, mali ste zvysenu BT? ja som 26DC a mam 37,2 co je u mna uplne neobvykle...neviem ci to nesposobuje len ten lutenyl a ze zbytocne nadeje si robim ze to mohlo tentokrat vyjst, myslim tehotenstvo....zajtra mam zobrat poslednu tabletku lutenylu....prosim ozvite sa niketo....mavam 29 dnove cykly, cize v pondelok by som mala dostat mrchu...dakujem za akekolvek reakcie...

marika2210
10. júl 2013

Ahojte chcela by som sa spytat,ze ci tieto lieky pomozu aj pri myomoch v maternici ,alebo su dobre len na upravu menstruacie.Dakujem

kukadielko
16. júl 2013

@alchemilkazltozelena ahoj, ako si dopadla s tym Lutenylom? Si tehu? Mozem vlastne pocas uzivania zostat tehu? Ja som nedostala menzes a lekarka mi ho predpisala na 41 DC na 10 dni a potom by som mala dostat. Len neviem, ci sa mozme snazilkovat aj pocas uzivania...

alchemilkazltozelena
16. júl 2013

@kukadielko nie som, ms mi prisla po 3 dnovom meskani, takze este celkom v norme tak som rada...bola dost silna a dost dlho trvala, ale dalo sa vydrzat...ale uz ich viac nechcem tie tabletky...lekar mi povedal ze tie tabletky su na dobre zahniezdenie oplodneneho vajicka....snazilkujte kedykolvek 🙂

kris557
16. júl 2013

@kukadielko
@alchemilkazltozelena mne ich tiež predpíslala na upravenie cyklu a mám predmenštruačný syndróm. Povedala, že tento liek je silnejší keďže sa užíva iba raz za deň a nemala by som pri ňom otehotnieť, ale ak sa náhodou stane, vraj nevadí. Lebo sa ma pýtala, či plánujeme. No a že potom sú menej škodné tabletky, ale tie sa užívajú až 2x za deň.

kukadielko
16. júl 2013

@alchemilkazltozelena
@kris557 no tak teraz som z toho jelen. Este ich mam uzivat do nedele, tak pokusam 😀
Mne ms nedorazila asi kvoli hormonalnym zmenam - pred 2,5 mesiacom som musela podstupit kyret 😢 Doktorka mi povedala, ze som teraz mala anovulacny cyklus. Tak teraz neviem, ci mi este dodatocne pocas uzivania ovulka prebehne, alebo nie.

kris557
17. júl 2013

@kukadielko Tak mi povedala, že či plánujeme a ja že teraz zatiaľ nie a ona že lebo by sa nemalo otehotnieť počas bratnia toho Lutenylu ale ak sa náhodou stane, tak že nevadí, len za to, že tieto tabletky sú silnejšie ako som ti to vyššie rozpísala... To mi je ľúto, držím palce nech sa Vám zadarí!

dzein123
29. máj 2014

Ahojte baby, dnes mi moj super doktorik predpisal lutenyl, vraj mi chyba v krvi. Mam sa niecoho bat?snazime sa o mimi. Ci v com ma to nakopne?dakujem.

dzein123
28. jún 2014

Baby prpsim odpoved-brala somnprvy mesiac lutenyl, doktor povedal ze hned po dobrati dostanem menzes, uz je to desat dni a nic...testy vycchadzaju negativne.a mam strasne bolesti v ppdbrusku, az pichanie...dakujem za akukolvek odpoved

majka4309
10. júl 2014

ahoj dr mi predpisal lutenyl lebo strasne silny menzes vraj mi to pomoze...beriem ho len 4 dni tak zatial nevie mci ma nejky efekt ale uz od uzitia prvej tbl ma dost picha v podbrusku,toci sa mi hlava ale v letaky neboli takmer ziadne vedlakjsie ucinky..mate s tym niektora skusenost?

mentolka12
10. júl 2014

@dzein123 ja keď som ho brala dostala som ako hodinky presne na 10 deň mrchu a tuším tak to je aj napísane v letáčiku príbalovom

@majka4309 ja som mala jedine tie bolesti v podbrušku a to poriadne brala som ho 3 mesiace a upravil mi mrchu podľa nej si môžem nastaviť kalendár 🙂) dúfam, že pomôže

dzein123
16. júl 2014

Dakujem baby. Teraz beriem druhe balenie tak uvidime ako to bude. Po tom prvom som dostala v presny den ako dostavam bezne tak uvidim. Dakujem vam 🙂

zanetka22
31. aug 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat, brala som tabletky lutenyl, na oddialenie, kedze som sla na dovolenku a nechcela som pouzivat tampony, doktorka mi predpisala dve krabicky, nemala som ziadne neziaduce ucinky, znasala som to uplne v pohode, vcera som sa vratila z dovolenky, lieky som vysadila a teraz cakam na mrchu. Problem je, ze na dovolenke s priatelom nam praskol prezervativ a preto sa pytam ci je moznost otehotnenia, nevie niekto ? Posledne tri dni mam dost bolesti zaludcne, ale na druhej strasne strasne vela by som jedla..ak niekto viete, skuste napisat nazor. Dakujem

miska1251
18. sep 2014

Ahojte kočky potrebujem surne radu predpisali mi tieto lieky kvoli tomu lebo si nevedia vysvetlit preco z nicoho nic počas pohlavneho styku mam krvacanie doki povedal ze nic vazne tam nevidi ze to bude asi zo zniženim hormonou, nasadil mi Lutenym 5 mg su to lieky na upravenie menštruacie a mam ich brat od 17 dna cyklu to znamena ze mi povedal ze ked dostanem ms mam si zacat pocitat dni a na 17 den to mam zacat uzivat a dal mi takto 3 balenia, je to normalne ze potom zase nebudem brat v kuse nic a ked zase dostanem ms tak zase mam brat na 17 den a su to riadne lieky do ust ze??

julie6
15. okt 2015

ja som ho brala pol rok pred tym ako sa mi podarilo otehotniet,,,a hlavne potom Utrogenstan cely prvy trimester,,,predtym som mala 3x potrat co so si povedala, ze ziadnu chemiu nechcem,,,,dovtedy som mala pravidelnu menstruaciu ako hodinky,,prve tehu OK,,,,az po prvom porode som sa uplne rozhadzala a zacali problemy s planovanim druheho baba, na ktore sme cakali 7 rokov,,takze u mna Lutenyl zabral asi

catherine_and_pete
18. okt 2015

ak sa mozem opytat, tek lutenyl si zacala brat v ktory den cyklu, pre podporu otehotnenia?

julie6
19. okt 2015

Ahoj
myslim,ze som ho brala od 15 dna /ale myslim ze len 7dni,,nie 10/ ja som mala velmi kratke cykly predtym 24 dnove,,,nebolo to kazdy mesiac,,,ale sa to striedalo raz 29 -30 potom 24 a tie boli velmi bolestive so silnymi kontrakciami,,,uz pred planovanim tehu mi to dal na upravu /hlavne silnej a bolestivej M/ chcel HAK /helen/ale velm imi bolo z nej zle tak potom dal Lutenyl,,prv som odmietala,,ze chcem raedsej prirodny ..ale povedal ze potom, dava ruky pred od mojej liecby ak odmietam jeho sposob...
ale VELMI som z neho pribrala za tie mesiace 5 kg,,,pri beznej strave apohybe...tiez mi vravel,,ze ak sa zacneme snazit o babo...mam ho vysadit a prejst na Utrogestan kazdy den 200mg vecer oralne,,z toho mi bolo na vracanie,,,tak znizila na 100 a na prvy krat bol po mesiaci tehu test pozitivny /predtym mala 3x potrat za 2 roky,,,co som chcela ist prirodzenou prirodnou cestou...ale k tomu som uzivala aj 25 Euthyrox,,hoc stitnu zlazu mala kvazi v poriadku,,,TSH boli okolo 2,4...no endokrinologicka mi to dala ..v.raj v tehua pred planovanim,,ak byva taka zla anamnezu je lepsie to mat okolo 1,2

julie6
19. okt 2015

ale pridavam aj tieto info...mna tie hormony tiez velmi rozhadzali psychicky,,dokonca po porode mi neprisla menstruacia,,,zacala som v 7 mesiacoch silne kravacat 3 tyzdne /kojila som vtedy len 2-3x denne/ ze mi to museli znovu zastavit Lutenylom,,lebo som skolabovala zo straty krvi,,prv som myslela ze je to menzes,,a ze po tak dlhej dobe tak je silny a dlhy...potom aj volala dokimu ale bol mimo....az to takto skoncilo,,,ale znouv Lutenyl zabral a po 2 dnoch dnoch co som to brala som hned prestala krvacat,,potom o 7 dni na to mi prisla prva menstruacia po porode,,no mam stale 15kg na sebe ako pred obdobim kedy som zacala s hormonami a nejde a nejde to dole..a o naladach by skor vedel povedat muz a syn,,,len prevracali ocamio

julie6
19. okt 2015

Ja beriem Lutenyl uz skoro rok, pretoze menstruaciu som dostala sama od seba asi dva krat v zivote a to mam 30 rokov. Predtym som si dlho pichala Agolutin, ale z neho som mala dost velke cysty.

Ale chcem sa opytat na Lutenyl. Zo zaciatku bolo vsetko Ok ziadne dostala som menzes ked som mala, ale poslednu dobu sa mi pri jeho uzivani zacali prejavovat zvlastne neziaduce ucinky. Asi vam to bude divne, ale trpim strasnymi zmenami nalad. A nie su to len take hocijake zmeny. Dokazem byt zuriva koli malickostiam, a viem ze za inych okolnosti taka nebyvam. Len ked beriem Lutenyl. Alebo som strasne placliva. Striedaju sa extremy a robi mi to uz problemy aj v osobnom zivote. V praci sa ovladam lebo musim ale doma si to odskace priatel a nasi dvaja psy. Stale kricim, alebo sa snazim vyvolat hadku koli hluposti. Nemate niekto skusenosti s takymito problemamy? Mimo uzivania Lutenylu som uplne v pohode.

Vseobecne na nete je velmi tazko nieco najst o skodlivych ucinkoch lutenylu(nomegestrol acetate). Je to totiz vysoko ziskova chemicka nahrazka progesteronu, casto sa v literature zamerne zamiena progesteron prirodny a chemicke lieky napodobnujuce jeho ucunky v tele, rozne progestiny, gestageny a podobne.

Zahravanie sa z hormonami je nebezpecne, najma so zamorujucimi chemickymi nahrazkami s plno skodlivymi bocnymi ucinkami.Posuvanie preiody len tak nie je najlepsi napad.

Ale najst nieco konkretne okolo skodlivosti takehoto pocinania vyzaduje dlhe hladanie, zrejme farmaceuticky priemysel ma "dlhe ruky": aj na internete.

Pozrite napr na

oehha.ca.gov

kde je zamerne zamienany progesteron prirodny a rozne farmaceuticke chemicke nahrazky a skodlivost samozrejme pripisuju progesteronu, hoci rozne pokusy boli robene len s umelymi chemickymi nahrazkami.

Kto si potrebuje upravit prilis vysoke hodnoty prolaktinu, alebo estrogenicke hodnoty, da sa to dosiahnut naozajstnym prirodnym progesteronom, alebo roznymi doplnkami potravin, bezpecnymi, nezamorujucimi. Viac najdete pod mojim nickom cez google uvedenim slova hormony.

Osobne neodporucam sa len tak s hormonami zahravat, a ked uz je to potrebne, tak doplnky ako yam, damiana, pupalkovy olej, progesteronovy krem, black cohosh, Dong Quai , DIM a I3C a ine su podstatne menej nebezpecne

adriana7284
19. okt 2015

ahojte aj ja som brala lutenyl, pretoze po vysadeni antikoncepcie som nemala pravidelne menstruaciu tak som zacala brat lutenyl a do troch mesiacov som bola tehotnaa🙂 a mne nesposoboval ziadne vedlajsie ucinky 🙂 ziadna nadvaha nic , vsetko bolo v poriadku az som prisla na kontrolu po troch mesiacoch pretoze som mala zistenu cistu na vajecniku,, tak som prisla na kontrolu a odpoved bola ste tehotna a cista zmizla 🙂 a maly ma teraz uz 6 rockov 🙂

catherine_and_pete
20. okt 2015

super Adriana, tak to ti pekne vyslo 🙂 ja som mala nizku hladinu progesteronu a pokusame sa o babo, tak mi dala dr, lutenyl, ale 3 mesiace som ho nebrala a teraz by sme chceli ist na vec, a zabudla ze od akeho dna cyklu ho mam brat 😀 viem ze tam bol iny den, ako kvoli uprave mrchy, neviem ci 13.ty alebo 14.ty den.. :-/

aleahcim88
5. feb 2016

ahojte,
ved v pribalovom letaciku je napisane od 16.dna , tak mi povedala aj doktorka 🙂 My sa snazime rok neviem ci vsak mam brat do uvahy cely rok nakolko som mala problemy zapaly mocoveho atd .. teraz som uz na tom dobre ale ked som dokt. povedala ze rok nic hned mi supla lutenyl . Uvidime ako ho budem znasat zatial ho uzivam len 2.den .... Mam pocit ze mam celkovo kratsiu lutealnu fazu tak snad pomoze .Tiez mavam celkom silne PMS (naliate prsia, unava strasnaaa , cela sa nalejem vodou o bruchu nehovorim) Asi najhorsia je ta unava ... hned viem ze uz som v druhej faze cyklu lebo hned ako sa do nej prehupnem som maximalne unavena :/ V podstate som zvedava ako sa budem citit , dam potom vediet