Užívali ste Lutenyl? Pomôže mi otehotnieť?

evina0
30. okt 2008

Ahojte zienky .Mate skusenosti s uzivanim Lutenylu? ??Ja som ho vcera dostala od zenskeho..3 mesiace som brala duphaston kezde som mavala veelmi dlhe cykly alebo chodil menzes len po injekcii ale cykly mi skratil na 37 dni ci 39 dni akokedy.tak lekar usudil ze nestaci a dal mi Lutenyl.Snazime sa o babenko uz dlhsie aj koli tomu som mala Duphaston.Myslite ze mi Lutenyl pomoze aj k otehotneniu kezde vsade citam ze je skor na oddialenie cyklu.Mate s tym niekto skusenosti?? Ak ano prosim poradte .Dakujem

bodzlomu
2. nov 2008

evina.... ja som mala Lutenyl po niekolkorocnom brani HAK a neprisla mi mrcha... vtedy som ani nejako extra nechapala na co mi mal byt, ale je to estrogen, ktory by mal napomoct dozrievaniu vajicok, resp. v prvej faze cyklu a kedze po niekolkych utz. bolo asi vsetko ok, tak mi dal doki znova HAK.... a az teraz po dalsich par rokoch som sa rozhodla uplne vysadit HAK a kedze ovulku mam, tak mi nasadil uz len Duphaston....
no neviem teda ci je na oddialenie cyklu, prave naopak si myslim,ze lutenyl je presne tak ako duphaston na nastartovanie cyklu!!!
len to,ze lutenyl je dôlezity v prvej faze cyklu a duphaston v druhej
takze evina ziadne strachy!!! ked tvoj doki vie,ze chcete babo,tak hadam by ti nepredpisoval nieco na potlacanie ovulacie alebo na oddalovanie cyklu,ked ho mas i tak velmi dlhy 😉

cucoriedka28
2. nov 2008

ahojte ja som brala lutenyl pocas dovolenky aby mi neprisla MS cize na oddialenie, ale dr. mi hovorila ze sa uziva aj na upravenie cyklu.

emjee
7. nov 2008

matja1 • Dnes o 07:39
Ahojte!Ma niektora z vas skusenosti s hormonalnou tabletkou lutenyl?Mne ho predpisala doktorka proti cystam a zaroven na podporu tehotenstva.No vsade na nete citam, ze to je na upravu cyklu,ba dokonca sluzi aj namiesto antikoncepcie.Viem, ze antikoncepcia je proti tvoreniu cyst najlepsia, ale co ked my uz by sme chceli aj to babo uz? 😒

bodzlomu
7. nov 2008

emjee a preco mas v profile, ze 12. februara cakate babo? ked teraz pises,ze by ste uz babo chceli?
alebo?
hm ja neviem teda ci ma ucinok ako antikoncepcia, ale mne ho dal doky prave na to,aby sa mi upravil cyklus po HAK, takze aby sa telo dalo do pohybu bez hormonalnej antikoncepcie a zacalo fungovat same!!! takze aby som mohla otehotniet prirodzene...ale zrejme ide aj o sposob davkovania a nacasovanie 😉

emjee
7. nov 2008

bodzlomu lebo to je prispevok od matja1, ktory som skopirovala ako admin z duplicitnej temy sem 😉

emjee
10. nov 2008

jarra • 1d, snž • Dnes o 11:58
Ahojte, chcela by som sa spytat ci nemate niekto skusenosti s uzivanim lutenylu. Od puberty som mala problemy s pravidelnostou cyklu. No neskor ked som zacala brat HA tak bolo vsetko ok. Ked sme zacali planovat babo a HA som vysadila problemy sa vratili. Babetko sa nam nedarilo uz skoro rok a tak som zacala dostavat kazdy mesiac injekcie pre napravenie cyklu(neviem si spomenut ako sa volali). Po 6 mesiacoch som ich musela vysadit a mrcha prisla sama od seba a vcas. Dalsi mesiac nie a ja som myslela ze znova mam problem ale bola som tehotna 🙂 . No teraz sa mi problem vratil, ked mala nasa dcerka 8 mesiaov dostala som to prvy krat od porodu a az doteraz vzdy vcas. No v oktobri som mrchu nedostala tak som sa potesila ze bude babo lebo uz 7. mesiac chceme druhe. Bola som u doktorky a ta mi povedala ze nie som 😢 a tak som si znova ziadala tie injekcie, no v lekarni mi povedali ze uz ich nedodavaju tak mi lekarka dala LUTENYL. No v pribalovom letaku som sa docitala, ze je to synteticky progesterón a uziva sa pri menstruacných poruchach vyvolanych nedostatkom progesterónu. Moze lekarka vediet ze ho mam nedostatkok len tak z vysetrenia, lebo krvny obraz mi nerobila? A navyse sa nesmie uzivat v tehotenstve. Tak teraz neviem ci ho vobec mam uzivat. Čo ak pocasi uzivania otehotniem? Ďakujem za odpovede a vsetkym snazilkam prajem skore tehu 🙂

jarra
10. nov 2008

Hallo! Poradi niekto? 😒

zuzska23
5. aug 2009

Ahojte
ja mám tiež problémy s menštruáciou, dost často mi mešká a ešte ju mávam aj velmi slabú....a moj lekár mi predpísal Lutenyl....tak som ho začala aj užívat....Odvtedy ako ho beriem mám bolesti v podbrušku.....neviem či to z toho Lutenylu alebo som prechladnutá, ja by som iba chcela vediet či aj niektorá z vás mala takéto príznaky pri užívaní tohto lieku.....Dakujem za radu

junovka
27. nov 2009

mne zase gyndos predpisal dnes Lutenyl koli tomu, ze som mu povedala, ze stale ked mam pred menzesom , tak som neznesitelna, podrazdena...proste des 🤐 Rady by som bola keby mi to pomohlo 😒 ...ma aj s tym niekto skusenosti???? 😕

trinitka87
27. nov 2009

ahojte, ja som brala lutenyl cca od konca januara na upravu cyklu a 31.3. som zistila tehu, tak neviem ci zrovna tabletky pomohli alebo to bola nahoda. zial tehu sa neskoncilo dobre ale to je uz ina tema

iplusr
27. nov 2009

ja som lutenyl dostala, ked mi dlho meskala mrcha. ziadne vedlajsie priznaky som nemala. teda okrem zravosti. bola som stale hladna a zjedla by som ak kona.

deb
24. apr 2010

Ahojte, ja by som rada opýtala, na ktorý deň od dobratia tabletky ste dostali mršku? Mám 32 DC a mrška nikde. Snažíme sa o mimi, bazálna teplota sa mi drží okolo 37,2, ale test bol 2x negatívny. Môžem byť tehotná? Či po lutenyle zvykne meškať...?

safirko
25. apr 2010

ahoj deb, ja tiež beriem lutenyl uz treti mesiac. snazime sa o babätko. menštruačný cyklus sa mi braním lutenylu posunul aj na 35 dni max. bazálna teplota sa mi tiez vzdy pohybola ako tebe. drzim palce s babätkom...

bielalady
1. máj 2010

Z Lutenilu neotehotniete a obávam sa, že ani nepodporuje ovuláciu, skôr umožňuje lepšie uhniezdenie oplodneného vajíčka v maternici a teda možno slúži aj ako oddialovač MS, podľa toho v ktorom dni ho začneš užívať, ale predovšetkým vraj slúži na upravenie cyklu, Čítala som, že ktorejsi z Vás viacej chutilo papať, ale ja som brala Lutenyl pol roka, potom Duphaston a teda ja som nemohla skoro nič zjesť, nepociťovala som hlad, ale ako náhla som ich dojedla a čakala som MS tak by som zjedla aj koňa, teda úplne šialenstvo, ale väčšinou dní v mesiaci som trpela nechuťenstvom.... Dúfam, že už nikdy nebudem musieť brať toto svinstvo, mám aj pocit, že mi tieto syntetické hormóny zničili aj zrak...

simonka16
11. jún 2010

Ano aj mne gynekol. predpisala na oddialenie menstruacie lebo mi vychadzadza cez dovolenku vraj je to podobneako norethisiron len to ma menej vedlajsich ucinkov a je to ovela menej skodne 🙂

rikuska21
12. jún 2010

mne predpisal lutenyl na upravenie cylku, prisiel mi na 29 den a podsatatne menej bolesti ako inokedy, ale zakazal sa pokusat pocas bratia lieku o mimi, tak neviem ci nypomaha otehu

lia23
22. jan 2011

ahojte kocky...chcela by somvas poprosit o radu...zacala som brat tento emsiac lutenyl a 20.1. osm mala dostat kramy..a zatial nic...prsia ma bolia..na dotyk...zachytila som ze mi ej aj tzko od zaludka....a casto chodim na WC...BT mam vysoku...cca 37-+0,2 stupna. sice je pravda ze mi dneska klesla na 36,8....neivem co si o tom mysleit...pretoze viem ze psychika spraiv vela. a uz sommala aj tu cest to pocitit...test som si este zatial nerobila....vobe cnemam ani nejaky pocit ze by som mala dsotat kramy....ma s tym niektora skusensoti?? ☹ ☹ ☹

lia23
22. jan 2011

kočky...to mi fakt enviete žiadna poradiť ??? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nikusik22
18. okt 2012

@lia23 ahoj, ja som brala Lutenyl pol roka. Odkedy som ho brala som mávala men. konečne pravidelnú. Vždy mi od dobratia tabletiek došli do 5 dní. Pre istotu by som si test spravila.

nikusik22
18. okt 2012

@evina0 Mne lekár povedal že ak berem Lutenyl, a nechcem dalšie mimi, tak si máme dávať pozor. A myslím si že pomáha aj k ovu, lebo ked nieje ovu neni ani menštruácia, či?

nikusik22
18. okt 2012

Ja mám zas iný problém s Lutenylom resp. so mnou 🙂 minulý mesiac som ho dobrala tento týžden v stredu som mala dostať men. Zázračne som začala špiniť už v utorok, v stredu ráno som šla na WC a išla zo mna normálna krv a odvtedy nič. Len ked sa pri malej potrebe utrem, mám také tm. hnedé špinenie. Môže to byť tým vysadením Lutenylu? Vždy som mávala velké bolesti už dva dni pred začatím men. ale teraz nič necítim, len som velmi unavená už dva dni mi je nevolno, točí sa mi hlava a pod. Viete mi niekto poradiť?

nikola81
18. okt 2012

Ahojte...ja som uzivala Lutenyl na spravidelnenie cyklu takmer rok. Vsetko bolo ok, az na to ze asi po pol roku som zacala mat z neho blbe neziaduce ucinky.. 😒 bola som zuriva ako pes..v praci, doma, potila som sa, dusila som v sebe hrozne stavy uzkosti a zlosti. 🙄 Vytocilo ma vsetko este aj dotyk od priatela. Vzdy to prestalo ked som dostala mrchu. Uz sa to nedalo znasat tak som ho vysadila a dva mesiace som si musela pichat Agolutin lebo som samozrejme mrchu sama od seba nedostala. Teraz som bola v Heliose v Martine tak mi dali Duphaston. Vsetko je asi o davkovani a nacasovani uzivania. Vtedy su tie ucinky asi rozdielne

lluubbkkaa
19. okt 2012

Ahoj ja som užívala Lutenyl na upravenie menzesu po dvoch kyretážach maternice lebo som neskutočne krvácala a same kusy ☹ . Brala som ho pol roka a teraz min. mesiac som mala slabučkú a tento mesiac prezmenu žiadnu len ma po celí mesiac neskutočne boleli bradavky. Roila som si aj 2 baby testy a boli neg. Ale nemyslim si ze Lutenyl napomáha otehotnieť. Ale všetkým žienkam bábo prajem. 🙂

misel711
24. okt 2012

Ahojte, tak mne dr dal dneska tabletkynomegestrol acetat v zatvorke je (lutenyl), od aprila sa snazime o babatko, povedal ze si to mam davat 16-26 DC a potom dostanem menzes.... z krvi zistil ze mam znizenu funkciu v druhej faze, ale viac mi k tomu ochotny povedat nebol... teraz tu citam ze je to na oddialenie ms tak som z toho v lese..ale snad sa pomylit nemohol nie??

matuska24
29. okt 2012

Ahojte, uživam lutenyl druhý mesiac. menzes mám ešte viacej rozhádzaný ako bez neho. okrem toho mám dva týždne pred menzesom špinenie - čerstvá krv...čakám na druhý menzes..ak nedostanem do týždna, brať ho už radšej nebudem a pôjdem k dokimu pre inú alternatívu, pokúšame sa o bábo už rok, v júni sme o jedno prišli...dufam, že druhé čoskoro príde ale myslím, že lutenyl nie je to správne pre mňa. mali ste niekto takúto skúsenosť a čo vám na to lekár povedal?

pepiska2812
29. okt 2012

Ahojte dievcata,ja mam problemy uz od puberty s menstruaciou,mala som potom znova az o 3 mesiace a tak sa to dlho vlieklo az kym som nezacala brat antikoncepciu...dostala som presne nacas,nemala som ani ziadne problemy,ani bolesti nic...dva roky dozadu som nahle musela ist na operaciu a musela som antikoncepciu vysadit...po naslednej navsteve doktorky mi nasadila Lutenyl na 3 mesiace...povedala mi ,ze mi to iba upravi a nevadi,ked by som zostala tehotna,ze to na to nema ziadny zly vplyv...po troch mesiacoch som skoncila a na dalsi mesiac som znova nedostala.A tak sa to stale vlecie a teraz riesim stale moj zdravotny stav,lebo by sme chceli aj babatko...

janesa1984
2. nov 2012

ja som mala problémy s menzesom odjakživa. neskutočne dlhé cykly, s ovulkou a niekedy bez. brala som HAK to mi ešte viac ublýžilo a narobilo ešte vačšie probémy. potom som brala asi pol roka lutenyl. ked som ho brala tak menzes chodil ale bez neho nie. potom som si našla homeopatku a ta mi upravila cyklus na cca 35 dnový s ovuláciou. a teraz som v 5 mesiaci tehotenstva 🙂

pepiska2812
13. nov 2012

@janesa1984 gratulujem,bodaj by to aj nam pomohlo... doktor mi dal utrogestan a mam ist na kontrolu ,tak som zvedava ako budem pokracovat v liecbe

magdalena572
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puhinka
19. nov 2012

Ahojte,ja mám nepravidelný cyklus odjakživa ...od 16 tich rokov do 20 tich som brala HAk s prestávkami...medzi tým som mala cysty...z HAK,takže tvrdenie,že HAk je proti cystám nezastávam...už v puberte mi doktorka povedala,že ak budem chcieť mať niekedy deti,tak to budeme musieť riešiť hormonálne.Mám tú istú gynekoličku od začiatku,takže ma dokonale pozná.V apríli 2009 som vysadila HAK a v júli toho istého roku som išla doktorke s tým,že by som chcela bábo a tak som teda došla to hormonálne riešiť.Nasadila mi duphaston.Nerobil mi dobre a tak som ho vysadila po dvoch mesiacoch.28.septembra som išla na folikulometriu a doktorka mi povedala,že sa mi práve uvoľňuje vajko a že ak chcem otehotnieť,tak dnes je ten deň,došla som domov,povedala to manželovi a letela som na postel a hneď 2x za sebou,večer ešte raz a ráno ešte raz.nechceli sme nechať nič na náhodu 🙂. Keď mi mrcha meškala 5 dní,tak som si urobila test a bol negatívny...no ale MS nedošla a v 8 tt som zistila,že čakáme naše prvé bábätko.Hneď prvý menzes po pôrode som utekala gynde,že chcem HAk,pretože som bola rozhodnutá,že už ďalšie dieťa nechcem.No v Januári tohto roku som sa rozhodla inak a vysadila som HAK.Doktorka mi hneď nasadila duphaston,ktorý som samozrejme vysadila po dvoch,či troch mesiacoch brania...no happy end sa nekonal...Od vtedy mi skákala mrcha ako sa jej chce,najskôr povedala doktorka,že je to len výpadok,potom priznala,že mi nepraskajú vajíčka a najnovšie mi ani tie nedozreli...takže mi predpísala LETENYL na dva mesiace na úpravu cyklu.Povedala mi,že ho mám brať 12 dní a po dobratí mám dostať MS do troch dní (uvidíme)....no ale dôvod,prečo som nazrela do tejt témy je ten,že mám z neho neskutočné bolesti v podbrušku,dnes som mala normálne pocit,že už krvácam,úplné menštruačné príznaky,no nič...v letáku sa píše,že je aj na liečbu PMS a aj proti bolesti prsníkov a bradaviek...u mňa je aj PMS,aj bolesť bradaviek,aj žravosť...žerem stááále a veľááááá...nikdy som sa tak nedžgala...musím sa začať kontrolovať,lieky vysadiť nechcem,naozaj nestojím o 64 dňové cykly....a tak som chcela vedieť,či aj vás z toho bolí v podbrušku