Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

danielitka26
autor
22. feb 2010

shaarka ja som už viac ako rok bez akýchkoľvek liekov, nejem nič

lenuliatko
22. feb 2010

Jé, padli mi oči na túto témičku, trošku som pospomínala.... Ako ten čas letí a koľko sa zmenilo...
Danielitka ahoj, čo je nové u teba? Nevidím žiadne tt pri tvojom mene, ako pokračujete ďalej? Vyšetrenia, IVF...? Ono sa nezdá, ale raz príde rad na každú, skôr či neskôr. Shaarke stačila jediná ovulka, mne vyšlo hneď prvé IVF a to dvojnásobne, na každú čaká to jej šťastíčko 🙂

shaarka
22. feb 2010

voobec? a predtym si mala napr. clostilbegyt?
a jak ze ta bavilo rok cakat na menzes? ci?
ja nie som v obraze, tak popis ten rok... ved sme si tu pisali v r. 2008 😀

danielitka26
autor
22. feb 2010

a deň cyklu druhýýý

lenuliatko
22. feb 2010

No, vidím, ako "rýchlo" píšem 😀

lenuliatko
22. feb 2010

Danielitka, to vyzerá ozaj na ovulku, keď ťa dva týždne pred MS pichali vaječníky. To je dobré znamenie, len musíš zabezpečiť aj hormóny v druhej fáze cyklu (duphaston), aby sliznica dorastala a mimi sa malo kde uhniezdiť. A ženské čajíky, gynastan... 😉

danielitka26
autor
22. feb 2010

no velmi som chcela mať menzes len mi nič nerobilo dobre z antiky som priberala injekcie mi nerobili dobre skúšala som gynex, čaj z dateliny lúčnej, pila som alchemilku,potom som si dala predpísať lutenyl z neho mi bolo strašne blbo tak som to po troch tabletkách vzdala, neskor som si dala predpísať clostyl doktorka nadávala nechcela mi ho napísať potom mi ho napísala ale brala som si všetko na vlstnú zodpovednosť, neudialo sa v mojom tele nič!!!!! ani somnou ten clostyl nepohol a tak som povedala že kašlem na všetko, odvtedy som nedala do úst jedinú tabletku a po asi 13 mesiacoch včera zavítal menzes, som tomu neverila sama ked som to videla

danielitka26
autor
22. feb 2010

lenuliatko z celého srdiečka gratulujem k tehu 😵 😵 😵

ked si dám predpísať duphaston nebude to zase len o tom že sa natlačím hormónmi a všetko bude umelo vyvolávané ?? ?? či duphaston je len na rast sliznice ??

ja po roku neinformácií som úplne mimo z týchto liekov pozabúdala som čo je na čo, proste ked som po clostyle povedala že kašlem na všetko tak to tak aj bolo žiadne info žiadne meranie bt proste nič!!

lenuliatko
22. feb 2010

Shaarka, ty čochvíľa rodíš, ako sa máš? 🙂
Danielitka, chápem, že máš všetkých liekov a prípravkov plné zuby. Ono určite ti po tom všetkom aj dobre padlo všetko vysadiť, nech si telo oddýchne a zrejme naskočilo samé 😉 Ešte sú jedny tabletky na prírodnej báze s účinkom clostilu, len si za svet neviem spomenúť, ako sa volali. Shaarka, nespomínaš, aj teba sa som na ne lákala. Sú akože na predpis, ale dajú sa zohnať aj bez neho. A keď si budeš merať BT, odsleduješ ovu, potom si nasaď duphaston a snáď to vyjde. Nerozmýšľali ste ešte nad umelým oplodnením?

danielitka26
autor
22. feb 2010

lenuliatko ja som všetko zavrhla po poslednom neúspechu som si povedala do 30tky času dosť potrebujem vypnúť a tak som aj urobila vypla som.

duphaston sa berie od ktorého DC??

lenuliatko
22. feb 2010

Danielitka, ďakujem, tiež sme si preskákali svoje 🙂
Pokiaľ budeš brať D až po potvrdení ovu, bude to ok. Lebo ak pred, tak to bude ozaj len pchanie sa hormónmi na skrátenie cyklu, ovu tým neprivodíš. Už som si spomenula na tie lieky - agnucaston, mali by pomôcť vyvvolať ovu, nakúp si ovu testy, meraj BT, keď sa potvrdí ovu, nasaď D 2x denne, možno aj viac a čakaj. A takto aspoň 3 mesiace, či to prinesie úspech. A k tomu gynastan - čaj.

danielitka26
autor
22. feb 2010

ok dakujem za radu, ja pomaličky letím ...pá moja drž sa

lenuliatko
22. feb 2010

D lekári predpisujú od 14 alebo 17 DC, ale to sa ráta s tým, že cyklus je 28 dňový. Ak ovu nebude načas, tak tým len dosiahneš po vysadení príchod mrchy, ale väčšinou aj tak bez ovu. Takže fakt to má zmysel na rast sliznice len vtedy, ak si už po ovulke. Ešte sú jedny lieky, Estrimax, tie sa berú pri umelom oplodnení pred vkladom, tiež sú na rast sliznice, a veru po nich rastie, len s týmito liekmi už nie je sranda, také sú tam popísané vedľ. účinky, že som mala dosť, keď som ich mala brať. Ale podľa mňa, IVF to istí a ver, že to nie je nič hrozné. A ako píšeš, času máš dosť, kým si ochotná čakať, skúšajte prirodzene, nikdy nevieš, kedy sa zadarí...

shaarka
22. feb 2010

no tu som 🙂
aaaaaaaaale kdezeby rodim o chvilu 😀 😀 este je casu dost 😀
a ty mas ake mena pre kocky? 🙂

dani, no vlastne som sa chcela opytat, ze ktory DC si dostala menzes - ale uz mi je to jasne, asi na viac ako 365.DC 😀 😀 😀 aj tak dobre. len rok cakat na ovulu, to da celkom zabrat, nie?

agnucaston hej, to si mi radila. len co som o nom citala, tak s rastom vajicok toho nema vela spolocneho. ale zas na druhej strane neuskodi, nie?

lenuliatko
22. feb 2010

Pá a informuj 😉

lenuliatko
22. feb 2010

Takže času dosť, hej? 😉 No ja som 21tt a mám pocit, akoby to už bolo za dverami 😀 Inak, ja som mala pre chlapčeka meno Leo 😉 Ale keďže budú dve baby, tak to padlo. Mená ešte nie sú definitívne, páči sa mi ich viac, ale také ako Ella, Sarah, Danielka, Lea... uvidíme...
Myslíš, že agnucaston nič moc? 😕 No, ja som po ňom cítila vaječníky kvalitne, niečo sa muselo diať, zas netvrdím, že je to zázrak, niekedy stačí viera, že ten liek pomôže a ... Ja len, že by som to skúsila.

shaarka
22. feb 2010

nieee, ten agnucaston je ok, len som trocha skepticka, - ked nepomohol clostil, tak agnucaston mi pride slaby.

toto cakanie je prijemne, nie? cakanie = tehulkovanie myslim 🙂

lenuliatko
22. feb 2010

No jasné, lieky sú lieky, ale keď nechce brať clostil, zrejme mala ovu sama od seba, tak trošku na podporu, veď ani čajíky nespravia zázraky,ale všetko dopkopy môže aspoň trochu pomôcť.
A tehuľkovanie je krásne, veru, hlavne od kedy babule cítim ako kopkajú, prevaľujú sa. Kým nebolo to, občas som ani nemala pocit, že som tehu 🙂 Síce ja až takú pohodu nemám, stále sa nájde niečo, dosť mi tvrdlo bruško, tlaky, no proste stres, čo bude. A to už pohoda nie je. Psychika si robí svoje, aj keď verím, že všetko dobre dopadne. Teraz je už týždeň dobre, mám lieky keby niečo, tak zas mi je fajn, dúfam, že nadlho. A čo ty, pohodička?

evkapo
30. mar 2010

ahojte babenky,
moze aj mne niekto poradit? vidim, ze ste riadne rozbehnute a mate kde-co nastudovane. Dlho tu ale nikto nic nepridal, tak neviem, ci ste sa presunuli inam alebo len mala pauza? najde sa niekto, kto mi poradi? ☹