Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

rosienka
25. sep 2008

ahojte baby!
ste tu toho popisali hrozne vela zaujimaveho a niektore ste dokonca podobne "pripady" ako ja 😀. Ja si uz tiez pripadam v koncoch, lebo nevieme kam z konopi. Ja som mala minuly rok vo februari pri prvom HP zvysene FSH na 22. Cize ani na stimulku som nemohla ist. Po pol roku mi robili znovu FSH a uz bol v norme na nejakych 5 jednotiek. Tak som bola pred rokom v oktobri na 1. IVF+ICSI, kedze moj muz ma hrozne zly spg, bol uz ako dieta operovany na neklesnute semenniky a neskôr sa mu pridruzila krcova zila na semenniku, cize vsetko zle co sa len da ☹ . Ja som mala dost vysoke davky a reagovala som pomerne dobre, 8 vajicok, ale len 4 napichali a z nich bolo jedno embryo, ktore sa zial neujalo. V maji/juni t.r. sme sli na 2. IVF s podobnym vysledkom. Sice napichali 6 vajicok, ale len jedno embryo sa oplodnilo a napriek tomu, ze bolo krasne 10-bunkove, sa neujalo... Dr. vymyslel ako moznost odrazu super novu, TESA, ci MESE, co sme po zvazeni rizik a mizivej vyhliadky na kvalitne spermie odmietli. Teraz sme v polohe, ist na IUI s darcovskymi spermiami, ale lekar ma na vcerajsom pohovore len zdeptal vraj skoro nulovym uspechom kvôli mojim slabym vajecnikom. Vraj aj ked mavam pravidelny MS a citim ovu, to nic neznamena, on zistil ze som mala RAZ zvysene FSH a na stimilke som potrebovala velmi vysoke, skoro aj max. davky. Neviem, co si mam mysliet a comi verit. Idu mi pre istotu buduci cyklus znovu spravit kontrolny HP a uvidime, na com sme. Podla toho sa asi zariadime. Este nam zostava 3. IVF s darcovskymi spermiami s ovela väcsou moznostou uspechu, vraj az 35-40%, ale mne sa do dalsieho IVF s konskymi davkami nechce. Na druhej strane mi odporucil IUI v prirodzenom cykle bez akejkolvek stimulacie. Vraj mala stumulacia by mi nic nepriniesla...tak neviem, co mam robit. Najmä sa bojim, ze mam mozno fakt aj ja nekvalitne vajicka, ktore za chvilu skoncia... ☹ 😢 a nebude z toho nic. Som si to fakt nikdy nevedela predstavit, ze by sa ma to naozaj tykalo.

shaarka
26. sep 2008

danielitka, a z coho tam mas tu dllllho cervenu cieru na grafe?? nechpem celkom. mas tam zelenu bodku na zaciatku, potom cervenu ciaru a potim zas teplotu...

ja som dnes takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
trosku sme vcera pili, tak si odratavam par desatin, ale aj tak je to mega vysoka teplota. 😀

zajtra budem mat zas skreslenu, lebo dnes vecer osavujem tridsiatku, takze bohvie, kedy pojdem spat 😉

danielitka26
autor
26. sep 2008

shaaarka ved ty si tehuuuu 😵 😵 😵 😵 😵

tá dlhá červená čiara je to že som nemerala od začiatku cyklu preto ten veľký skok začala som merať až pred "ovulkou"

danielitka26
autor
26. sep 2008

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

toť moja dnešná divočina ..ked som len tak od brucha hodila zajtrajšiu teplotu tak ovulku mi vyznačilo až na 24/26 dc tak ja už nevím 😒 😒 😒

shaarka
26. sep 2008

tehu? 😀 😀 😀 😀 😀 a preco?
zhodou okolnosti som si dnes rano robila test -
😀 😀 😀

jastrab
26. sep 2008

shaarka, tak si alebo nie si? ak si, tak koneeec, mazeme ta, pch 😀 na prvy sup pomaly? sa nehanbis? 😀

jastrab
26. sep 2008

rosienka, drzime palce, nech vsetko dobre dopadne

shaarka
26. sep 2008

nieeeeeeeee, neviem, co za famy a neviem ani preco to danielitku napadlo, fakt nechapem. a test je -, cize negativny... ziadne rozruch! ved sa tak malo keksikujeme, ze az. az sa hanbim... 😖 😒 ☹ 😀

jastrab
26. sep 2008

ved uz ste svoji, to nie je ako pred svadbou, hmm, shaarka 😀

shaarka
26. sep 2008

rosienka...
asi si napisala do zlej temy, lebo az na par vynimiek sme tu vsetky amaterky, novacikovia... tak daleko ako ty sme sa este nedostali... hrozne ti drzim palce, ale naozaj neviem poradit. skus tento prispevok skopirovat aj do inych tem... a ked sa nieco dozvies, napis nam.
papa***

shaarka
26. sep 2008

jastrab 😀 😀 😀 😀
mame psa, kopu starosti a vacsinou zaspavame prituleni a drziac sa za ruky 😀 ale je prvda, ze taku dlhu pauzu si pamatam, len ked sme boli pohadani... a ja sa tak kazdy den chystam, on tiez, ale o tej polnoci, jednej, sme radi, ze sme radi :( chcelo by to nejaky tyzden relaxu, ale dovolenka uz nie je... 😒

gregy
26. sep 2008

rosienka ahoj no tak ja som teda si podobný prípad až na to že ja som mala podľa HP hodnotu FSH 6,5 čo je Ok ale HP bolo robené v decemnri 2007. A tiež mi gynekológ povedal že to neznamená že som ok a ani to že mám prirodzenú ovulku nič neznamená pre neho sú podstatné dve nevydarené stimulky na základe ktorých mi povedal že moje vaječníky bud končia činnosť alebo produkujú nekvalitné vajíčka. No ale ja sa nevzdávam mením centrum a na 2. IVF idem inam a ešte podstúpim aj laparku či je všetko OK ... Neviem a nechcem sa zmieriť s tým že mám prvadu ale on ma už odsúdil a dokonca nechcel už viac robiť žiadne vyšetrenia ževraj je všetko zbytočné že aj keby mi vyšli dobré hodnoty on berie ako smerodajné dve nepodarené stimulky a na základe nich ma označil tak ako ma označil ☹ Najhoršie na tom je že sa tomu začínam poddávať a veriť mu hodi iný lekár to vidí inak ale on ešte nemá porobené žiadne vyšetrenia takže to bolo len na povzbudenie psychiky ☹

shaarka
26. sep 2008

gregy - a co to prosim znamena stimulka? a nepodarena stimulka?

gregy
26. sep 2008

Stimulácia na IVF

gregy
26. sep 2008

jáj a nepodarená znamená to že prvý raz ma stopli lebo sa mi nevytvorili vajíčka resp. málo a maličké a na druhej sa vytvorili tri folikuli ale po odobratí zistili že sú prázdne teda neboli v nich vajíčka ☹

shaarka
26. sep 2008

hm.. ale stimulacia je presne co? nie je mi to jasne...
IVF je oplodnenie mimo tela - t.j ze ti vezmu vajka, jemu spermie, oplodnia a potom daju naspat do maternice? alebo?
prepacte, asi som uplny debil... ☹

gregy
26. sep 2008

áno IVF znamená - stimulácia užívanie inekcií na vyprodukovanie väčšieho počtu folikulov a teda aj vajíčok, potom punkcia teda odobratie vajíčok cez maternicu pod narkózou, porom nasleduje oplodnenie mimo tela, môžu sa použiť dva spôsoboy oplodnenia a to normálne - dajú sa vajíčka a spermie spolu do skúmavky a prirodzene dôjde k oplodneniu alebo ICSI - a to pri zlom spermiograme kde priamo spermie vpichnú do vajíčka a nakoniec pokiaľ sa vajíčka oplodnia a správne delia nasleduje transfer a to je vkladanie embyí do maternice.

shaarka
26. sep 2008

dik, gregy.
ta stimulacia sa robi aj bez toho, ze by som chcela IVF?
totizto je dost mozne, ze nemam ovulaciu, nemam vajicka. ci sa to da zmenit injekciami... neviem, ako bude moja liecba pokracovat dalej, ak mi zistia, ze nemam dobre/ziadne vajicka...

co by si mi ty povedala na moj graf?
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

a inak - nevzdavaj sa! tolk osi toho podstupila, pises mudro a suvisle 🙂 urcite si v pohodicke zena, tak nevidim dovod, preco by si to mala vzdavat... nepoznam nikoho vo svojom okoli, kto skratka nemohol mat deti. iba take, co ich mat nechceli... 😀 bude dobre.

gregy
26. sep 2008

sharka dík za pdoporu ono je to ale veľmi ťažké nevzdávať sa po takejto správe ☹ ale pokiaľ mi to nepotvrdia aj iní lekári stále verím že ešte raz budeme mať s mužom vlastné detičky.
No a čo sa týka teba neviem o tom že by niekomu pichali inekcie bez toho že by potom nepodstupoval buď IUI (to je len vstreknutie spermií do maternice v čase tvojej ovulácie, ale robí sa len vtedy ak je spermiogram ako tak použiteľný) alebo teda IVF. No a či máš vajíčka a akej kvality sa dá zitíť až ked ti ich odoberú ... a aká je liečba to ti vôbec neviem povedať lebo mňa bývalý doktor ani nechcel liečiť, ževraj je to zbytočné ☹
Mrzí ma ale v grafoch sa vôbec nevyznám to som si nidky nesledovala, ja som používala mirkoskop alebo ovu testy.

shaarka
26. sep 2008

aj tak ti dakujem a prajem pekny vikend 🙂

gregy
26. sep 2008

podobne 😉

danielitka26
autor
26. sep 2008

ahojte kočky 😉

danielitka26
autor
28. sep 2008

dnes klesla ...ale keby je o toho pol stupníka vyššia tak mi ovulku vyznačuje na 24,25,26 DC tak ja už potom fakt neviem čomu mám veriť či telu či grafu 😒

shaarka
28. sep 2008

danielitka... tak ani ja neviem 🙂
u mna je to biedaaaa
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

danielitka26
autor
28. sep 2008

včera si nemerala shaarka ??? a čo taký velký pokles ?? ved už si krásne 10dpo a tomu poklesu nechápem ...ved práve dnes by už mohli byť pekné // paličky

shaarka
28. sep 2008

cau, tak som chora - ty asi nevies anglicky (ja neviem nemecky 😀 ) a vcera som mala 37,5 ale aj horucku, tak mi to nechcelo zaznacit... dnes teplotu nemam, ale citim sa biedne. aj tak sa cudujem, ako mohla tak prudko klesnut. 😢 a vobec - cudujem sa, ako mozem mat taky debilny graf...
a to meriam spolahlivo, davam si budik...

buduci cyklus budem pouzivat ortutovy teplomer a dufam, ze rozdiely nebudu take velke. aj ked neviem, kedy ten buduci cyklus pride... 😖

shaarka
28. sep 2008

inak mne dr. povedala, ze ovulaciu nemam, videla to na hodnotach progesteronun, ked mi robi.i hormonalny profil. verim jej, ale zas ona nevzala do uvahy to, ze ak mam dlhy cyklus (narp. 50 dni), tak sa ten progesteron moze zvysit az neskor, ze?
tak neviem... 😖

danielitka26
autor
28. sep 2008

ups tak v tomto ti ja neporadím ...ja ked som teraz nad sebou rozmýšlala tak som zistila že u mňa by to aj celkom šlo u mňa je problém ten že mi nerastie sliznica ...a preto nekrvácam ...ale keby začnem papať lieky na rast sliznice bohvie čo by to somnou urobilo ...len ma ešte štve ten FSH že je vysoký ...ale ja sa nedám ...nový cyklus nový život idem to skúsiť s tým gynexom a clostylom tak som zvedavá 😵 😵

danielitka26
autor
28. sep 2008

idem na chvíli preč ale vrátim sa tak do pol hodky som tu zatial papa