Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

danielitka26
autor
16. okt 2008

tu je graf ...keby spím minulú noc dobre a dám teplotku na 36,5 tak je to fajn ale kedže som zle spala teplotka klesla a zrušilo mi aj ovulku tak neviem čo si mám o tom myslieť 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

shaarka
16. okt 2008

dani,
tak uvidis, ci si ovu nahodou nemala teraz.
osobne si totiz myslim, ze ked sa prebudis a si hore, teplota stupa. takze kvoli tomu, ze si zle spala, mohla si mat aj nizsiu teplotu.
ako si mala graf min. mesiac?

lenuliatko
16. okt 2008

Ahojte 🙂
Shaarka, pekné vyrovnaé teploty, bude z grafu dať pekne čítať 😉

Danielitka, tak to ti teraz nikto nepovie presne, kedy bola ovulka. Tie ovu testy, čo si spomínala, že boli na 11.,12.DC pozitívne, boli určite pozitívne? Obe paličky musia byť rovnako silné, resp. testovacia ešte silnejšia, než kontrolná. Mne sa to zdalo skoro ovulka na 11.DC a ešte som ti písala, že sa mi nezdá ten malý rozdiel teplôt, ale kľudne ovulka mohla byť, veď každá sme iná, nedá sa to posudzovať ako podľa šablóny. Možno bol teraz implantačný pokles 😕 Uvidíš, aké budú teploty ďalej, ale toto sa mi zdá na ovulku skôr, ako to predtým.

danielitka26
autor
20. okt 2008

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

už fakt nechápem čo mi je prečo mi tak klesla teplota a nie a nie ísť hore 😔

lenuliatko
21. okt 2008

Ahojte 🙂
Danielitka, vyzerá to zvláštne. Takto dobrý graf nevyzerá 😒 Ono existujú najrôznejšie podivuhodné grafy, ktoré skončili tehotenstvom, ale falošné nádeje ti dávať nebudem. Podľa mňa sú dve možnosti. Buď ovulácia vôbec nebola a tie teploty vyššie-nižšie sú dielom náhody. Nenapísala si, či tie ovú testy, čo si robila, boli URČITE pozitívne (dve rovnako farebné paličky), ale ani to nie je zárukou, že ovu prebehla. No a druhá možnosť, ktorá sa mi zdá snáď ešte pravdepodobnejšia je tá, že ten pokles, ktorý teraz máš, je MS! Viem, vyznieva to šialene, ale uvedom si niečo. Už aj predtým si mala slabulinkú MS, skôr len špinenie. A to preto, lebo ti chýbajú nejaké hormóny, ktoré sliznicu budujú. A clostil výrazne znižuje sliznicu. A znížil ti aj to, čo si tam predtým ledva mala, takže máš MS a ani nekrvácaš, lebo nemáš čo. Viackrát som ti zdôrazňovala, že po clostile MUSÍŠ brať aj duphaston a to dokonca veľké dávky, aby sa ti nejaká sliznica vytvorila. A z poznámok pod grafom vidím, že si brala len ten clostil. Toto s astalo aj Lauritke po kyrete, lenže jej "vyškrabali" príliš veľa sliznice, tak dlhšie trvalo, kým sa jej dotvorila natoľko, že počas MS aj krvácala. myslím, že také mala dva cykly, kde bolo vidno, že ovu prebehla, teplota sa držala hore, v čase MS klesla, ale nekrvácala. Dlhší čas bola teplota dole, potom pri ďalšej ovu zas stúpla a tak sa to ešte raz zopakovalo. Takže to nie je sranda. A okrem toho, ak je to naozaj tak, máš príliš krátku LF. Danielitka, viem, že som ťa nepotešila ale proste za takýchto podmienok neotehotnieš. Plod by sa nemal kde uchytiť, nemáš žiadnu sliznicu, máš krátku LF. Takže sa zbytočne napchávaš clostilom. Nech ti Dr urobí HP, 3x za cyklus a musí jej udrieť do očí, ako málo progestrerónu máš. Bez duphastonu, alebo ešte silnejších liekov sa ďalej nepohneš 😉 A podľa mňa ti už začal ďalší cyklus...

shaarka
21. okt 2008

suhlasim s lenuliatkom... aj ked napriek tomu su tie teploty divne tak ci tak.
uvidime, kedy dostanes menzes. ovu vyzera na ten den, ako ti ju vyznacil wunsch, ale vsetko je mozne a ak by ti teploty zajtra stupla, tak vsetko bude mozno uplne inak.
v kazdom pripade mas tie teploty rozhadzane, takze moznu (pravdepodobnu) ovu budeme moct oznacit az po skonceni cyklu. 😒

shaarka
21. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
tak ja som na tom takto - neviem, ci som si ten pokles nevymodlila, ale ak ano, tak si dnes zas vymodlim vzostup - a manzel uz je informovany, takze ho vyzmykam, aj keby mal pri tom spat 😀

lenuliatko
21. okt 2008

Čau Shaarka, graf vyzerá pekne 😉 Môže byť ten pokles predovulačný, ale tiež nemusí, takže nestresuj, keby nič. A čo takto bolesť vaječníkov, alebo ťahavý hlienik? V každom prípade posnažilkujte, nikdy nevieš... A už je to pekný DC., aby bola ovulka. Držím palce, nech potom stúpa teplota do neba.

U Danielitky som uvažovala aj nad implantačným poklesom, ale to by bolo príliš dlhý pokles. Nepoviem deň-dva, toto je už veľa. No, ale ktovie, ako sa to ešte vyvinie. Ak teplota v ďalších dňoch nepôjde hore, je to už ďalší cyklus, alebo anovulák. Zbytočne budeme hádať, proste ona potrebuje poriadnu folikulometriu a HP. Ale pritom, že predtým mala miesto MS len špinenie a teraz s clostilom bez duphastonu predpokladám, že MS mať ani nebude a ak tak nejaké jednodňové slabé špinenie 😒 Ja len nechápem doktorov, ako môžu byť takí nezodpovední. Nasadia lieky a nesledujú, čo to vlastne robí. Však sa možno zadarí, nie? Pchá do seba hormóny, ktoré sú jej úplne nafigu, lebo nemá žiadnu sliznicu, kde by sa to zavŕtalo. LF o ničom.

Danielitka, ak s tým pôjdeš k lekárovi, narovinu mu povedz toto všetko a keď ti ani potom nebude sledovať cyklus a neurobí HP, ber nohy na plecia a utekaj od neho kade ľahšie...

danielitka26
autor
21. okt 2008

ja papám duphaston len som ho nenaznačila do grafu ale papám poctivo 2krát denne a čo mi je to fakt netuším 😔 😔 😔 😔

lenuliatko
22. okt 2008

Danielitka, tak to netuším, čo sa deje. Posledné teploty máš z pondelka, ako sa vyvíjajú ďalej? Možno ani také dávkovanie nestačí. Ja mávam normálnu mrchu, peknú sliznicu, ale keď som brala clostil a k tomu duphaston 2x denne, aj tak som mala podstatne slabšiu mrchu. Dani, daj si urobiť HP, 3x počas cyklu + folikulometriu. Jeden poriadne odsledovaný cyklus a budeš vedieť, čoho máš málo. Ale ten cyklus nech je bez liekov, lebo by to skreslilo. Keby sa doki vykrúcal, povedz jednoducho, že to chceš, povedz, že máš podozrenie, že ti chýbajú dôležité hormóny, povedz, že ledva pri mrche krvácaš a ukáž mu kľudne aj graf. Ak je čo len trochu normálny, tak ti to urobí, ak nie, vymeň ho...

Shaarka, žeby ovulka? Som zvedavá, čo nameriaš zajtra a pozajtra, snažilkujte 😉

shaarka
22. okt 2008

lenuliatko
tak neviem, vcera som dost popila (kamoska ma v sobotu svadbu) a napriek tomu som namerala len 36,6...

lenuliatko
23. okt 2008

Ahojte 🙂
Shaarka, aj včera si pila? 😀 Možno, že je to naozaj ovulka a už ti stúpa teplota. Hádam už neklesne a je to jasné 😉
danielitka, pozerala som aj tvoj graf, aj tá rovná čiara teraz je divná. Fakt ti neostáva iné, len ísť s tým za lekárom, poriadne odsledovať cyklus a nasadiť lieky. Takto asi neotehotnieš...

shaarka
23. okt 2008

ja uz si pripadam ako ochlasta 🙂
ale kazdy piatok chodievame von (alebo teda v sobotu) a teraz som vynimocne vybehla s kamoskou, lebo mala "rozlucku" a vcera tiez som bola na hodku vonku, 4 poldeci uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu s kofolou...
akoze mne z toho nic nie je, takze mozno to s teplotou nerobi nic. aj ked ktosi pisal, ze vidi na teplote aj 4 deci vina 🙂 tak neviem. uvidime zajtra.
ale uz sa tym velmi netrapim, lebo uz to nie je taka divocina ako minuly mesiac, a okrem toho duphaston nepapam, a v januari pojdem aj tak niekam, kde mi spravia poriadny HP a UZV a folikulometriu. tak! 😀

lenuliatko
3. nov 2008

Čaute baby, tu už nikto nechodí? 😕 Kde ste sa stratili, ja som pár dní nemala na koníka čas, ale ja to dobehnem 😀
Shaarka, tak kde je ovulka? Kade sa fláka? Nie si žiaden ochľasta neboj, len keby to nemalo taký vplyv na teplotu, potom je graf pekná divočina 🙂

Danielitka a ty? Ako sa ti darí a čo máš nové?

shaarka
3. nov 2008

lenuliatko caw, uz musim bezat, zajtra napisem, pa *** 🙂

shaarka
4. nov 2008

lenuliatko nechodi, asi preto, lebo kazdemu vajecniky nejake to vajko vytvoria - teda dozreje 🙂))))))

shaarka
4. nov 2008

danielitka tu uz dlho nebola. 😒
a mna uz ani nebavi tu tepltou merat... niekdy ano, ale som taka nervozna rano... ked si vyberam teplomer a potom ked nanho v tme sliepnam (svietim si mobilom) a kazdy den to iste sklamanie... hodim sa do postele a nechce sa mi ani vstavat... rozmyslam, ako by sa ten zivot zmenil, keby som si nasla az poriadny vzostup a ten by sa drzal a drzal... aspon do mrchy. to by mi na prvykrat stacilo...
mne sa ani snazilkovat nechce, ked viem, ze to nikam nevedie... a manzelovi asi tiez nie. ☹ 🤐

lucula73
4. nov 2008

Holky,
danielitka písala do našej témy Gynferea,že žije,dýcha,ale nestíha nič,tak má asi veľa roboty. 🙂 no plánujeme ďalšie stretko v našom meste,tak dúfam,že príde a dačo sa dozvieme.

shaarka
4. nov 2008

lucula73
dik 🙂

lenuliatko
5. nov 2008

Čau Shaarka, čo to? Žeby ovu? To "P" sú lieky? Asi dufík, čo? A z toho potom aj tá teplota 😒 Pekné, že sa ti nechce merať už druhý cyklus 😀 Ja meriam už 27.!!! Hrôza 😝 Ale jasné, už nie tak poctivo, ako na začiatku, ale to už ani nepotrebujem. Ako môžeš povedať, že to nikam nevedie? Jasné, že vedie. A to, že ak náhodou nemáš ovu, ťa len posúva ďalej, aby si ten problém riešila. Keby si BT nemerala, ani o tom nevieš, akurát že máš dlhé cykly. A teplota môže vzrásť kedykoľvek a snažiť sa po, je už neskoro. A sexíkovať sa len preto, aby bolo mimi? Treba si to aj užívať, nielen plodiť 😉 Ja keď som otehotnela, sa mi jednorázovo posunula ovu z 19.DC na 14.DC, takže sme sexíkovali, s vedomím, že plodné dni sú ešte ďaleko, vôbec som ovulku necítila. To bolo prekvapko, keď zrazu stúpla teplota 😕 Takže nikdy nevieš, čo si pre teba osud nachystal, ak ťa trápi, že ovu nikde, rieš to hneď, nečakaj do novéro roka. Bez ovulky mimi nebude...

shaarka
5. nov 2008

lenik, som rada, ze si tu...
tak to P je samozrejme duphaston, a ten som si naordinovala, lebo po pondelkovom poklese na 36,45 mi v utorok teplota stupla na 36,63 a to sa mi zdalo uz celkom normalne, ze byto mohla byt ovu... tak som si pre istotu dala duphaston 3ks a aj dnes 3 ks (tak ako minuly cyklus mi nakazala Dr. uz na 25. den... a budem papat 2x denne este 12 dni...
a potom sa uvidi.
s tym sexikom mas pravdu... ale ty uz si tak zbehla a skusena, ze ta len tak nieco nerozhadze... ja som na tom este tak, ze aj trapny pokles na 36,4 mi robi nadeje 🙂)) sexikujeme malo, preto sa trosku na to sustredim 😅 a ovu som necitila nikdy, lebo som asi nikdy ziadnu nemala 😀 😀 😀 ale teraz som si skusila len tak krcok a nedotiahla som... neviem, som len zaciatocnik, ale povazovala som to za dobre znamenie. takisto aj gatky boli prakticky ciste (nosievam cierne) a v ine dni ani nevravim - predsa sme na verejnosti 🙂
takze som si myslela, ze by sa dalo ... myslim tu ovu. vsak ano? nerobila som si ovu test, lebo som sa bala sklamania a teraz este trosku dufam, ze CO AK... a okrem toho su desne drahe a nevedela som, ci ovu bola na 33., 34. den alebo je dnes. mam si spravit test? ci nie? ako povies 😉
a inak mam cudne pocity v brusku - citim vajecniky, dokonca by som povedala, ze taky pocit, ako keby mala dojst mrcha... mozno to aj mala byt mrcha 🙂 ale po minulom cykle 39 dni mi to prislo este dost skoro. 🙂
este ti napisem do IP 😎

lenuliatko
5. nov 2008

Shaarka, len tak narýchlo, lebo mám robotku. Ak si si nedočiahla na krčok, tak si ovu asi nemala. Po nej by mal byť tvrdý a dobre nahmatateľný. A prečo si si dala 3x duphaston? Veď to si si dala ako vyvolávačku /aj keď blbú/ Neviem moja, myslím, že ovu si nemala a tými hormónmi pred ňou si si asi veľmi nepomohla. Možno to, že teraz cítiš vaječníky znamená, že sa ovu blíži. Ja viem, že testy sú drahé, ale skús tak raz za 2-3 dni. Aspoň teraz, už si tak ďaleko, že ak má byť ovu, tak teraz niekedy by mohla byť. Neviem, či sa ešte ozvem, lebo ideme do Blavy, tak najskôr pozajtra. Pekne meraj, som zvedavá, ako dopadneš. Pá

danielitka26
autor
22. feb 2010

ahojte diavčatáá 🙂) obnovujem túto témičku po 200rokoch

shaarka
22. feb 2010

ahoj danielitka, a co mas nove?

danielitka26
autor
22. feb 2010

tadáááá ja som dostala sama od seba menzes bez liekov juchúúú po 9 rokoch papania hormónov a viac ako roku bez akýchkolvek liekov som šťastná, bol to najkrajší darček ku 6 temu výročiu našej svadby 😵 😵 😵

shaarka
22. feb 2010

hehehe 😀 celkom ta chapem 😀 😀 a myslis, ze aj ovula bola?

danielitka26
autor
22. feb 2010

ahoj Shaarka malý Teo rastie ako z vody o chvílu ho už máš pri sebe ten malý zázrak , dúfam že aj mna také čaká ked už sa to pohlo samo od seba takýmto smerom

danielitka26
autor
22. feb 2010

ja neviem chujovo ma pichalo vo vajčníkoch cca dva týždne pred tým než sa to spustilo tak hádam to bolo aj ono, no uvidíme ked mi skončia začnem merať a uvidím ako to dopadne dúfam že už to bude chodiť pekne samé že to nieje teraz len taká jdenorazovka, ale tak teraz krvácam máličko lebo mi nedorastá sliznica ale základ je že je to už bez liekov

shaarka
22. feb 2010

a aku liecbu si mala doteraz? a dnes si ktory DC?