Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

mici11
23. sep 2008

ahoj danielitka, s gynexom nemam skusenost ☹ inak by som poradila, je som papala femigard.

shaarka
24. sep 2008

lenuliatko napisala:
...kľudne si dávajte maximálne dávky, berte to ale od začiatku cyklu, teda od MS tri týždne, potom týždeň pauza. Vydrží vám jedno balenie na 2 mesiace.

lenuliatko
24. sep 2008

Danielitka, nezačínaj už dnes. Až od ďalšieho cyklu. Ono je to približne rozpočítané tak, že sa berie prvé 3tt a potom po ovulke až do ďalšej MS je 1tt pauza. Nemá sa vraj brať v tehu, tak asi preto. Ale mne to vždy vychádzalo tak, že som ho brala ešte pár dní po ovulke. Len si myslím, že nemá zmysel začínať s tým uprostred cyklu, nemusí to účinkovať, tak, ako by malo. A ako som už písala, spokojne maximálne dávky 3xdenne 9 kvapiek 😉 Keby si ešte niečo chcela, kľudne sa pýtaj.

lenuliatko
24. sep 2008

Danielitka a čo teplota? Nemeriaš už?

Shaarka, tá tvoja akosi klesla 😒 Asi tam naozaj ovulka nebola, ale uvidíš, čo nameriaš zajtra 🙂

shaarka
24. sep 2008

lenus, tak vidim aj ja, ze klesla.. asi mam zly teplomer. co keby som si zajtra rano vzala ortutovy?
alebo si dam nejaky ten poldecak - dva -tri alebo aj 5 pred spanim a teplota hned stupne .)

lenuliatko
24. sep 2008

Meriaš digitálom? Aj ja som kedysi skúšala s urobila som taký pokus, že merala som 3x po sebe (veď s ním to ide rýchlo 😀 ) a 3x rôzne teploty 🙄 Takže som sa vrátila späť k ortuťovému a aj keď to trvá trošku dlhšie, na tú teplotu sa môžem spoľahnúť. A jasné, daj si poldecáky, teplota by sa určite potešila 😀 , len škoda, že tak len zamaskuje realitu 😒

shaarka
24. sep 2008

tak teraz neviem, pokracovat cely cyklus s digi alebo dat zajtra uz ortut?
a jasne, ze ked pijem, zaznacim a teplotu neratam. vid graf - tam vidno, ako teplota stupne, ked este rano nie som triezva .)

lenuliatko
24. sep 2008

Shaarka, teraz už teplomery nemeň 😲 Veď to by ti úplne skreslilo, lebo na digitále vychádza teplota nižšia. Dokonči tento cyklus a nový začni s ortuťovým 😉

danielitka26
autor
24. sep 2008

tady tady moja teplotka a garfík ...jasné že meriam 😵

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

shaarka
25. sep 2008

lenuliatko, aj ja som si to povedala a domeriam digitalnym.
ale dnes som sa potesila:
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

lenuliatko
25. sep 2008

Shaarka, no fajn 😉 Vidíš, ide to aj bez alkoholu 😀 Som zvedavá, čo sa z toho tvojho grafu vykľuje...

Danielitka, na to, že by si mala byť cca 3.DPO tie teploty nejak pomaly stúpajú 😒 Ešte ani neprevýšili niektoré predovulačné. Verím,že je to len tým, že ti teplota pomalyšie stúpa, to kľudne môže byť, som zvedavá, ako to pôjde ďalej 🙂

moa
25. sep 2008

Ahojte baby,ja som tu nova tiez mam problem s periodou,ak mozete poradte.Naposledy som mala v maci tohto roku od vtedy chodim stale po vysetreniach a vsetky vysledky su ok,ale nerozumiem preco potom nemam.Teraz mi moja dokt nasadila duphaston,viete mi povedat daco blizsie o tychto liekoch,su skutocne dobre alebo ani nie

jastrab
25. sep 2008

ahoj moa, mozeme si potriast ruky, na konci februara som vysadila HAK, odvtedy prisla MS iba po (injekciach) Agolutin, Dr. hovorila, ze nech pockam, ze sa to vsetko da do normalu, no nejak ma to prestalo bavit 😠 a rozhodla som sa zmenit lekara, tento tyzden som bola 1x u noveho, ktory mi hned diagnostikoval syndrom PCO (polycysticke ovaria), kvoli ktoremu mam vlastne cyklus bez MS a ovulacie. Momentalne beriem Duphaston na privolanie MS a idem na hormonalny profil ...tiez neviem, co ma vsetko caka, je mi z toho zle, co uz 😒

shaarka
25. sep 2008

duphaston obsahuje progesteron. ten sa dodava takto umelo, ak ho telo (v naom pripade) vylucuje malo. to sa zisti prave homonalnym profilom. ja mam progesteronu malo, menej a uplne najmenej na konci cyklu. preto budem brat dupha od 14- 25 dna cyklu. akoeho, to este neviem, lebo kramy nie a nie prist 🙂
zvyseny progesteron je znakom (asi len jednym z mnohych), ze ovulacia prebehla. ja ovulaciu ze vraj nemam a preto mam aj nizky progesteron.

vzhladom na bazalnu teplotu, ktoru si meriam, sa obavam, ze mam stranse dlhe cykly (asi 50 dni), ale nemam to overene, lebo som dlho predtym brala HAK (ze vraj na upravu cyklu) - ale vlastne ked moje vajecniky vajicka neprodukovali, tak sa to hormonalnou antikoncepciou este viac zablokovalo.

duphaston sa mi zda, ze sa nasadzuje kde komu, beru ho zeny ako my, zeny pred tehotenstvom, na upravu cyklu, ale aj zeny v tehotenstve... proste sa mi vidi, ze to je akoze vseliek, ale zas mam pocit, ze ti nasadie duphaston a viac nic... :( teda takym ako sme my.

ja sama som z toho jelen. asi si treba odsledovat viac cyklov...

jastrab, akym vysetrenim ti zistil polycysticke ovaria? a co to presne znamena?

jastrab
25. sep 2008

ahoj shaarka, PCO mi zistil Dr. normalnym UZV, ukazoval mi to aj na obrazovke a opisoval mi to - videla som kooopec malych bodiek - ako zrniecok maku, to boli moje vajicka, ktore nie a nie dozriet...nastudovanych mam vela materialov, no ako bude dalej liecba pokracovat ukaze az HP ... a ja som si myslela, ze to po vysadeni HAk vyjde na 1x ☹ ale zmylila som sa a teraz neostava nic ine, len cakat...

shaarka
25. sep 2008

tak super, ze si aspon isla na ultrazvuk, mna to ani nenapadlo a ani moja DR mi to nenavrhla... co sa mi teraz vidi ako dost blbe. teda zly pristup z jej strany.
s duphastonom mas ake cykly? myslim dlzku...

jastrab
25. sep 2008

dlzku este neviem, je to 1x co mam nasadeny duph....ale poslednu MS som mala 15.7. 😅 , dodnes nic, teraz beriem dufika od utorka

kikusa100
25. sep 2008

ahojte baby..nechcem robit reklamu ale skusali ste na tie vajicka Agnucaston.je perfektny..pomaha k rozvoju a tvorbe vajicok, mnoho bab z neho otehnotnelo..dostat ho v lekarni..ja ho beriem uz druhy mesiac a mam z neho aj ovulku, aj vajicka velke, aj hlien.a aj reguluje progesteron..ved vyskustajte..len sa nesmie konbinovat s gastagenmi a inymi ormonami, lebo ucinky by sa kryli..narp. s duphastonom, utragestonom.atd..

shaarka
25. sep 2008

ahaaa.. a ako beries?

ja som mala poslednu menzes 24,8, a na 25 den mi kazala zjest 3 a potom dalsie 3 duphastony, ze to je ako agolutin a ze dostanem dalsiu menzes. ale kedy??? uz mam 33. den...
okrem toho ona asi neratala s tym, ze mozem mat aj dlhy cyklus, napr 50 dni... a tak som tych 6 ks duphastonu mozno zjedla zbytocne...nie? 😒

gregy
25. sep 2008

kikusa pozerala som ten agnucastom ale ten je viazaný na lekársky predpis nie?

moa
25. sep 2008

dakujem za odpoved jastrab,ja okrem toho duphastonu som si este sama kupila Eva test skusam na tom testovat,ale akosy sa mi to moc nepozdava.Takisto som dostla injekciu Agolutinu a potom som nakoniec dostala,ale ako testujem na tom Eva teste prve dni po skonceni mi ukzoval,ze nemam ovu co je aj pravda no a od vcera mi ukazujem,ze mam problem z latkovou vymenou.Ja uz som menila 3x dokt pretoze,kazdy z nich mi povedal,ze mam vsetko v poriadku,tak uz potom neviem co robit

kikusa100
25. sep 2008

nie nie je viazany, lebo ja som ho kupila bez receptu.v kazdej lekarni. tak skus..

gregy
25. sep 2008

aha ja som si ho hodila na nete do vyhliadavača a čo mi našlo neakú príbalovú informáciu tak tam písali že je viazaný na recept no tak sa skúsim zastaviť a ako sa berie, resp. kedy sa začína brať? 1 DC? alebo je to jedno?

gregy
25. sep 2008

myslela som skúsim sa zastaviť v lekárni 😀 len som to nedopísala ...

kikusa100
25. sep 2008

je to jedno.ale berie sa cely mesiac aj pocas menzesu..je to vytazok z vitexu jahnacieho, alebo drmku po cesky..ma sa brat v kuse 3-6 mesiacov. ja som si ale stale kupila len jedno balenie.stoji okolo 200,- sk.ved clovek nikdy nevie kedy zaberie. ale ked si uz tehu tak sa nesmei brat.takze dufam ze som pomohla..skus a uvidis..ale nejako pomoct musi..neviem kde je tvoj problem..ale vyskusaj

gregy
25. sep 2008

kikusa ani ja neviem kde je môj problém takže uvidíme či zaberie len neviem či to mám začať užívať skôr ako mi porobia vyšetrenia HP počas celého cyklu aby to náhodou neskreslilo výsledky asi počkám a začnem to užívať až cyklus po vyšetreniach však sa kľudne môže stať že mi nasadia neakú hormonálnu liečbu a nebudem to môcť tak či tak. Čo si o tom myslíš?

lenuliatko
25. sep 2008

Kikusa, môžem sa ťa spýtať, keď si začala brať Agnucaston, hneď si pocítila úľavu od PMS? Teda ak si ho vôbec mala. Tiež som o ňom čítala samé chvály a v príbalovom letáku je, že hlavne znižuje prolaktín a odbúrava PMS, z toho asi najviac bolesť pŕs. Beriem ho cca 2tt a mám neskutočný PMS. Brucho bolí a oveľa skôr než pred MS a silnejšie. Prsia tie bolia oveľa viac 😕 Nechápem, buď som tehu, čo pri mojom šťastí pochybujem, alebo to spôsobil ten Agnucaston.

lenuliatko
25. sep 2008

baby, ešte jedna rada. Sú tu na koníku témy priamo pre vás, napr. menštruácia po vysadení HAK (alebo tak nejak), syndróm PCO, máte skúsenosti s Duphastonom? Určite tam nájdete viac rád a podobných prípadov, ako tie vaše. A tiež, ako postupovali iní lekári pri liečbe, čo si vlastne môžte porovnať so svojou a zvážiť, či ten váš doki, robí všetko, čo by mal 😉 Ja keď som riešila nejaký svoj problém, tak som brázdila fórum a zbierala info a potom múdra bežala za svojou Dr, že chcem také a také vyšetrenia 😀 Nevravím, že skákala od radosti nad mojou iniciatívou, ale vždy mi všetko urobila. A nebyť tej mojej aktivity, tak nemám minimálne polovicu vyšetrení, ktoré mám urobené. Netreba sa báť prísť s vlastnými požiadavkami a nápadmi, ani doktori nevedia všetko 😉

kikusa100
25. sep 2008

gregy.prepac spadol mi system na PC tak som musela opravovat, preto az teraz..no s tym agnucastonom..ja som brala aj duphaston, aj utrageston, kvoli spineniu pred menzesom..a nezabrali mi alebo mi zabrali len velmi malo..mala som pocit ze som nervozna z tych hormonov. PRogesteron som mala 1,9 a povedali mi dvaja lekari endokrinologicka a aj gyndac ze je to oki.tak som to sice nechala tak..duphaston som ale vysadila a skusila agnucaston.plus beriem ascorutin na to spinenie a minuly cyklus som spinila uz asi len 1,5 dna co je asi v norme..len lutealna faza by sa mi mohla predlzit, cyklus mam len 26 dnovy a ovulku mam teiz.aj vajicka. ale poviem postreh od kedy beriem agnucaston... mam plodnejsi hlien a citim ovela viac ze prichadza ovulka, aj sliznica mi pekne rastie, ja som spokojna. a urcite to ovplyvnilo aj ten progesteron. Na pribalovom letaku pisu o tom agnucastone ze sa nema konbinovat s hormonmi, lebo moze oslabit ich ucinok. asi len preto je to tak. inak lekari hovoria ze sa berie na zvyseny prolaktin.
lenuliatko no mas pravdu, co sa tyka PMS mam pocit ze bolest prs mi zvyraznil, ale uvidim ako to bude tento cyklus. mna boleli prsia stale, ale ked som ho brala prvy cyklus, tak som myslela ze odpadnem. mozno sa nejako vyrovnavaju hormony... uvidim ako to bude tento cyklus. Neboj skus byt trpezliva, ublizit nemoze. ja ho beriem aj ked nemam zvyseny prolaktin. lenze aj tie hormony su diskutabilne. lebo mne ich zobrala endokrinologicka nebola som specialne v niektore dni ako chodia ine baby. Ale ked ma bolia velmi prsia pred menzesom aj bez agnucastonu tak musi to suvisiet s prolaktinom, elbo vraj tie baby bolia prsia co maju problem s tym prolaktinom. Cize to zhrniem, aby som ta nepoplietla:aj ja mam bolesti v prsiach, po agnuse sa zvyraznili, ale uvidim, tento cyklus. Napis mi do IP ako si na tom ty. Ja velmi do for neprispievam, skor odpoviem v IP, nestiham nejako sledovat. 🙂 vsetko. ber ho. uricte nam pomoze.ja teiz uvidim ako tento cyklus. SOm este len 15DC takze neviem povedat. uvidim od par dni.drz sa.