Veľmi silná menštruácia. Ako ju zmierniť?

perla200
4. mar 2008

ahojte dievčatá,
viem, že toto nie je téma do snažiliek moc, ale ja som snažilka a mám problém, totižto mávam veľmi silnú menštruáciu, prvé dni mávam hrozné kŕče, bolesti hlavy, podbruška, veľmi krvácam...nemáte na to nejaký recept ako to zmierniť? nejaké čaje, cviky ani tabletky nepomáhajú....

mixka
4. mar 2008

vavka, ale vies, jak ma vydesil ???

vavka33
4. mar 2008

Keby to bolo nieco zlepovedal by ti.Doktori,oni vedia mat divne pohlady a vystrasie.
Ale ked tam pojdes,tak mu povedz,ze aky si mala s neho pocit,hm,nech ti vysvetli,preco sa tak zatvaril 😉

perla200
autor
5. mar 2008

ahojte dievčatá. ja mám všelijako menzes niekedy 5,niekedy 7 dní...ale hapruje mi a na to mi dal dr. duphaston, ale ten mi robil zle, tak som ho vysadila...a včera ako som si kúpila ten čaj vid str.1(zloženie) tak je fantastický, tak mi to uvoľnilo, fakt odporúčam, predávajú ho v bratislave na grooslingovej ulici - bio vital...taká milá pani je tam a stojí 62,- Sk. je super odporúčam!!!!

mixka
5. mar 2008

perla, myslis alchemilku ???

perla200
autor
5. mar 2008

mixxka, je tam aj alchemilka, volá sa to, že devatero bylin..je tam aj žihľava, kontryhel, harmanček, hluchavka a je fakt dobrý...

mixka
5. mar 2008

vdaka perla 🙂

elli.g
10. mar 2008

môže sa piť alchemilka aj v počiatočnom štádiu tehu, alebo ju netreba po ovulácii radšej piť ?

elli.g
27. mar 2008

jeeej...nikto mi neodpovedal...
😒 ako mi čudne vyrátalo tt 😖

elli.g
27. mar 2008

už dobre 😀 😀

bianka30
27. mar 2008

elli.g , skus tuto stranku , tam to pocita presne...
http://tehotenstvo.academy.sk

hore zadaj posledny datum ms...

elli.g
27. mar 2008

ide o to, že dátum ms sa nezhoduje so skutočnými tt...nemám 28 dňový cyklus

teda nemala som 😅

ale dakujem 😉

kikush1300
13. nov 2008

☹ Ahojte.Ja mám taký istý problém.Mám až príliš silnú menštruáciu...Niekedy mi je nepríjemné aj do školy chodiť..pretože za jeden deň miniem celý balík vložiek.Je to neynesiteľné a ešte ktomu ak mám v škole cvičiť a učiteľ ma nedokáže pochopiť iba mi povie, že mi to prospeje.Lenže ja ledva chodím a nie aby som mala športovať...no späť k téme...stáva sa mi dosť často že mávam až 11-12 dní ale všetky dni silnú...až posledný deň slabú(pochopiteľne)Niekedy ma sprevádzajú aj bolesti brucha.A keď som na Wc tak zo mňa doslova vyjdú až kusy krvy vyzerá to ako pečeň , je to strašné nechutné.Už som aj rozmýšľala, či pôjdem gynakológovi ale najprv by som to musela povedať mame, ale nechcem to preberať pred otcom.Je mi to trápne ☹ Už nwm čo mám robiť.Prosím pomôžte mi!Ďakujem za akúkolvek odpoveď. 😢

cikyta
13. nov 2008

Silné a dlhé krvácanie spôsobuje aj endometrioza.
(Je to aj môj prípad.Preto môžem otehotnieť len na 20%)
Skús ísť na prehliadku.

kikush1300
14. nov 2008

pre cikytu: myslíš, že to môžem mať?a ty berieš nato nejaké tabletky?

emjee
20. jan 2009

muz • Dnes o 11:16
Chcel by som sa informovať na tuto diagnózu. Moja manželka ma takýto problém ma silne krvácanie a lekár jej predpísal "Norethisteron". Chcel by som sa vás spýtať že či náhodou nemáte s tým nejaké skúsenosti. Chceli by sme bábätko a nevieme ako dlho po vysadení sa môžme pokúšať o dieťatko...
Ďakujem za rady

muz
20. jan 2009

Chcel by som sa informovať na tuto diagnózu. Moja manželka ma takýto problém ma silne krvácanie a lekár jej predpísal "Norethisteron". Chcel by som sa vás spýtať že či náhodou nemáte s tým nejaké skúsenosti. Chceli by sme bábätko a nevieme ako dlho po vysadení sa môžme pokúšať o dieťatko...
Ďakujem za rady

petraaa
22. mar 2009

ahoj ja mam taky problem pri menstruacii prvy den mi je strasne zle nieze by bola silna ale vraciam trasie ma zima a niekedy mi je na odpadnutie....neviem co by mi pomohlo lieky mi moc nepomahaju...

janemari
22. mar 2009

Pripojim sa aj ja.Mala som nielen silne krvacanie min.jeden balik na den ale aj velke bolesti.Brala so ibalgin najprv 200,potom 400 a nakoniec ked nezaberali ani dve 400 som isla na vysetrenia.Diagnoza endometrioza.Nemusi to byt vas pripad,ale nepodcenovala by som to.Aj mna vzdy odbili,ze je to normalne a po porode sa to zlepsi,Ale s touto diagnozou je problem otehotniet.

pbnn
23. máj 2009

☹ ahojte,moja 13r.dcera mava tiez silnu ms,tiez som jej zacala davat pit alchemilku,zatial nepomaha,4.mesiac berie horm.lieky,nezaberaju,viete este o niecom?

benit
29. máj 2009

ahoj, chcem odpovedať pbnn 🙂 , mám tento istý problém, nič mi nenašli, zo zúfalstva som navštívila Homeopata. nič lepšie som urobiť nemohla, z 10 dní je to ledva 5 a sloboda v pohybe. 🙂 funguje to super aj pre tieto žabky čo majú problém a hormony im dávať nechcú.

sabiatko
5. jún 2009

ahojte, pred par mesiacmi som vyskusala jednu vec a vzdy mi pomohla proti strasnym bolestiam na 100%. to znamena z bolesti, pri ktorej som ani chodit pomaly nemohla na ziadnu bolest - velmi jednoduche: do 2-decoveho pohara vyzdimana stava z 2 citronov, pohar doliat vodou, vypit do 5 min. po 15 min ani naznak bolesti. taketo 2 citrony mi vydrzali asi na 6 hodin. trikrat po sebe (po 6 hod) som citonovu stavu vypila a potom sa uz bolesti nevratili. nezarucujem kazdemu, ale na mna to zabera na 100%.

miculienka
6. sep 2009

ahoj, nemáte niekto skúsenosť s takou ms, pri ktorej sa prvý deň okrem zrazenej krvi vylučujú aj ružové kúsky niečo ako tkanivo ? asi to je tkanivo. všimla som si to u seba, zatiaľ neviem z akej príčiny to je

roxy123
2. aug 2010

ženy prosím vás keď vypijem ten čaj z alchamilky lekárskej tak kedy to začne účinkovať?? ☹ lebo mám veľmi silnú ms a už to nemôžem vydržať

denda83
11. dec 2010

@miculienka ahoooj. ja mam to iste. Teda nemavala som.Skoro 10 rokov som brala antikoncepciu, ale uz by som chcela mimi tak som ju pred rokom vysadila. Dovtedy som ani netusila ake to moze byt mat ,, normalnu,, menstruaciu.Po 2 mesiacoch take strasne bolesti ze som isla zosaliet, tak som bola na liekoch. miesto krasnych 3-4 dni co som ani poriadne nevedela ze krvacam, tak teraz to mam 6-7 dni s takym krvacanim a bolestami ze idem zosaliet.Tiez mam to co spominas. Ale presne neviem co to je. A este k tomu aby mi nebolo luto tak po tom vysadeni som zacala mat bolestivu ovulaciu.

lucik106
25. feb 2011

Ahojte baby, prosím pomoc, mám neskutočne silnú mrchu, doslova zo mňa tečie, mám malú, ktorá sama neposedí a už neviem čo so sebou-je mi neskutočne zle. Malú ešte kojím, takže si ani nemôžem dať tabletku...

nikol96
27. feb 2011

ja som citala ze vraj harmancek znizuje krvacanie ale neviete co ej na tom pravdy surne potrebujem vediet a ta alchemilka ta sa da zakupit ako caj v normalnom obchode ci len v lekarni?

babyshell
14. mar 2011

vavka33 vdaka za tvoju radu ktorú som si akurát prečítala...prekvapila ma tento mesiac silná menštruácia a tak som rada že zaberie na to ten ascorutin-hned som si ho dala.Dúfam že zaberie🙂Vdaka ešte raz

cervena_ciapocka
19. nov 2011

Som 4 mesiace po pôrode a menštruáciu som mala už 3 krát. Napodiv prišla stále presne (predtým som mala rozhádzané cykly), ohlásila sa špinením, ale je strašne silná, že sa z domu nemôžem nikam pohnúť 😒 Tá alchemilka čo sa tu písalo, sa má piť akože celý mesiac, či až keď menzes začne? Bolesti síce nemám, ale to krvácanie je strašné.

dadulkaf
5. jan 2012

Ja mávam od začiatku silný menzes. Prvé 2 dni zo mňa leje ako z krhly a idú zo mňa aj kusy sliznice. Už niekoľkokrát som o tom hovorila lekárke, navyše som lekárku potom aj zmenila, ale doteraz som aj tak nič neporiešila. Prvá lekárka stále rozprávala, že sa mi to upraví po pôrode. Zatiaľ som neotehotnela (37!) a stále trpím ako kôň, keď sa menzes dostaví. Druhá lekárka mi porobila vyšetrenia a skonštatovala, že sa mi tvorí príliš vysoká vrstva sliznice maternice a preto tak trpím a preto silný menzes. Na zmiernenie menzesu mi chcela dať antikoncepciu, ale kedže chcem otehotnieť tak je to kontraproduktívne. Dala mi Duphaston, lebo v 2.polovici menzesu sa objavil ešte aj silný hnedý výtok. A tak skúšam rôzne babské rady. Pila som už všelijaké bylinkové čaje : alchemilku, harmanček, myší chvost a neviem čo ešte, ale nič mi nepomohlo. Moja posledná šanca bude možno bylinka vitex jahňací (vitex agnus). Čítala som o nej len samé pozitíva, hlavne čo sa týka otehotnenia. Tak uvidíme, plánujem si ju objednať. Čítala o tejto bylinke aj na tomto portáli. Tak držte palce. Potom sa ozvem, či to pomohlo.

viky7
9. jan 2012

ahojte.. ja som riesila podobny problem s velmi silnou menstruaciou... kamaratka mi poradia, aby som vyskusala brusnice.. nedavala som tomu velku nadej, ale zatial to naozaj zabralo.. posledne tri razy, ako to skusam, som mohla konecne normalne fungovat... tak odporucam dalej.. mozno to pomoze aj niekomu dalsiemu... su take kapsule, ktore sa daju kupit v lekarni.... nejake svajciarske... ale presne si nazov si nepamatam..ale mozem to pozriet, ak by bolo treba.. . plus to doplnam susenymi brusnicami ( niekedy len tie) , ktore sa daju kupit v lidli....