Veľmi silná menštruácia. Ako ju zmierniť?

perla200
4. mar 2008

ahojte dievčatá,
viem, že toto nie je téma do snažiliek moc, ale ja som snažilka a mám problém, totižto mávam veľmi silnú menštruáciu, prvé dni mávam hrozné kŕče, bolesti hlavy, podbruška, veľmi krvácam...nemáte na to nejaký recept ako to zmierniť? nejaké čaje, cviky ani tabletky nepomáhajú....

pesa_126
24. nov 2015

Ahojte mám 14 rokov a mám strašne silnú menštruáciu po každej hodine v škole sa vytratim a utekám na wc a doma každú pol hodinu ale aj to sedím plus ešte chodím na tanečnu ktorá je 1.5hod a je dosť nepríjemné chodiť každých 15-20minut na wc nemáte niečo čo by mi pomohlo? :( som naozaj zúfalá :(

janula2511
1. mar 2016

Ahojte ja mam taky problem ze pred menstruaciov a pocas nej mam tocaky som unavena len by som spala.a potrebujem sa nastartovat.co by ste mi poradili?

agiagi
1. mar 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

@janula2511 skus zelezo cez menstruaciu uzivat

janula2511
1. mar 2016

@agiagi skusala som a nic.

ataz
1. mar 2016

@janula2511 ak máš velké straty železa, tak ti voľnopredajné železo nepomôže. Skús hematológiu - ja tam chodím s anémiou. Ak užívam mesiac napr. Tardyferon, tak tá únava úplne ustúpi

ataz
1. mar 2016

@pesa_126 určite choď za svojim gynekológom!!! Ak ho nemáš, čím skôr vyhľadaj...V tvojom veku to nie je asi veľmi normálne takto silno krvácať.... radšej ísť, než by malo byť niečo zle. 🙂

ataz
1. mar 2016

@pesa_126 inak môžeš skúsiť ascourutin, dá sa normálne kúpiť v lekárni. Začni ho brať 3-4 dni pred menštruáciou - dávkovanie ti odporučia v lekárni. ( niekto pije citrónovú vodu, ale toto je účinnejšie ) Sú aj bylinkové čaje presne na to. Mne nepomohlo nič...až antikoncepcia ☹

nemenovana321
5. mar 2016

Ahojte, s priatelom planujeme dietatko. Na Valentina sme mali krasny vecer a asi po tyzdni som zacala citit nevolnost, naladovost, precitlivenost a neak tak som citila ze nam to vyslo, velmi sme sa tesili. No vcera mi prisla ms a je velmi silna co u mna nieje zvykom. Vsimla som si ze aj sfarbenym je ina ako ta ktoru som mavala pred tym, je svetlo cervena no pred tym byvala tmavocervena az taka do hneda. Trosku sa obavam

agiagi
5. mar 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.
jahodka11
14. mar 2016

@perla200 pozor,aby si nemala endometriozu alebo nábeh na ňu..... 😒

andula30
1. jan 2017

@lucica mas vnutromaternicove? Ako hodnotis s odstupom casu?

tuusfatum
1. jan 2017

Mam ten isty problem a veru mi pomahaju sypane caje. Praslicka+Pastierska kapsicka+Mysi chvostik

andula30
2. jan 2017

@tuusfatum pijes cely mesiac ci len pocas menzesu?

tuusfatum
3. jan 2017

Iba pocas menzesu prve 4 dni. A naozaj zabera. Bez tych cajov si to fakt neviem predstavit. 10 minut luhovat.

jajka78
27. jún 2017

ahojte, mozno blba otazka ale ako casto menite vlozky pri tej silnej, co je to vlastne silna? ja sa len pohybem a uz teciem, ja tak kazde 2 hodky 1,5 hodky aby som bola v klude ze nie som pretecena

jajka78
27. jún 2017

@tuusfatum a to ti pomaha na bolesti ci zoslabenie krvacania?
ste aj chudokrvne z menstruacie?

zamilion
27. jún 2017

@jajka78 ja prve dva dni kazdych 25 minut. posledne 3 mesiace mam taky problem, co som prestala dojcit. v noci sa po dvoch hodinach budim v kaluzi krvi. uz ma z toho chysta zufalstvo, chystam sa na gynekologiu

jajka78
27. jún 2017

uf, teda riadne, ja mam od 12 vzdy silne lenze teraz sa mi zda akosi moc, mala som mesia dozadu kusy uz dlhodobejsie, na gynde ze polyp, isiel von. po nom fajn mezes, ze parada, konecne o nom nebudem vedeit a tetno mesiac kusy nie ale to krvacanie. od vcera. tiez som mal po kojeni taky silny ale som myslela ze normalne je to az dokym neboli tie velke kusy a na gyndu som sla az potom, lebo viem ze som anemicka.
chod aj ty aspon budes vediet na com si,
mne ze dajaku hormon.leicbu ale to nechcem, musim skusat na zmierenie daco, len ma stve ta chudokrvnost,ty nie si?

michaela.g
30. okt 2017

@lucica ahoj, ako si dopadla s tym telieskom, funguje ako si dufala? Zmiernilo sa ti to?

motylikmotylik
18. dec 2017

Čo sa vloziek týka, poznám výborný spôsob, ako ušetriť. Hlavne pri takom silnom menzes, ako mám teraz uz druhý mesiac, by som sa nedoplatila za vložky. Našťastie mám už roky menštruačný kalisok (pohárik) a nedám naň dopustiť. Je to pohodlné, šetrné k životnému prostrediu, svojmu telu i k peňaženke. Zo začiatku si treba na kalíšok zvyknúť, ale potom uz je to super. Teraz pri extra silnom menzes (som v prechode) som si kúpila ten najväčší, lebo menší mi už nestačil. Stačili mi prvé dva dni, než som si zvykla, teraz už v pohode. Som rada, že existuje. Z vložiek ma páli a svrbi pokožka, tampony mi tiež robili zle.

andula30
18. dec 2017

@michaela.g aj ja som si dala teliesko trvalo pol roka kym sme sa zladil,i ale co sa tyka menzesu....nie je o com....a to mi ho dr. daval ako poslednu moznost na zmiernenie. Inak by sa uz riesilo meternica von , kedze vdaka silnemu menzesu som mala vysledky krvi katastrofalne.

jahodka11
19. dec 2017

@andula30 a hormony ti nevedia? Mne vadili velmi...sice injekčne,ale velmi...ja nemozem ani Mirenu ani nic....v januári idem do nemocnice na operaciu, snad to pomoze...inak potom uz len vyber maternice, co tiez este moc nechcem...

jahodka11
19. dec 2017

@motylikmotylik no ja si neviem predstavit ako by to u mna fungovalo, ked začnú zo mna odchádzať zrazeniny...to ziadny kalisok ani nic nevyrieši....skoda...

motylikmotylik
19. dec 2017

@jahodka11 aj zo mňa vychádzajú zrazeniny a riadne 🙂

andula30
20. dec 2017

@jahodka11 ja som pred tym bola aj v nemocnici skusala som vsetko mozne...Proti hormónom som bola vsetkymi moznymi desiatimi...ale krv som mala uz zlu hodnoty skoro na tranfuzku...a tak som sa nastavila ze idem do toho. Lebo som si nechcela dat vsetko zobrat pokial este bola nejaka moznost....No stavy kym som si zvykla boli...pribrala som, prsia bole nenormalne, aj hlava... krvacala spinila som stale..ale som sa psychicky nastavila ze ho chcem a ze mi pomoze....len treba vydrzat...po skoro pol roku to vyzera, ze sme sa zladili. A krvacanie-menzes by som nazvala skor spinenim. A to u mna maxi vlozka ani hodinu nevydrzala...aj tak som pretiekla....Takze som isla do toho s tym ze to risknem a obetujem tie peniaze.....kedze spotreba vloziek bola abnormalna...

andula30
20. dec 2017

@motylikmotylik ja som kalisok zvazovala tiez ale to by neriesilo pricinu

motylikmotylik
20. dec 2017

Príčinu nerieši, ale následok pomôže zmierniť perfektne. Bez neho a ascorutinu by som bývala vo vani 😀

jahodka11
20. dec 2017

@andula30 jasne, uplne chapem, mne pichli injekcie vyše roka...a velmi zle...menštruáciu som nemala vobec, to bolo super, hodnoty krvi tiez lepsie,ziadna únava, bolesti nôh, vlasy mi dorástli...lenze po po roku začali velke ekzemy, po injekcii na celom tele....ja som sa uz bala,ze mam psoriazu...cize do toho všetkého zasa kortikoidy...po ďalšej injekcii zasa a neskor to bolo nonstop...a to sa neda...bolo to fakt strasne...takze som skončila s injekciami....

andula30
20. dec 2017

@jahodka11 moc tomu nerozumiem ale myslim ze v teliesku sa neuvolnuje toho tolko ako z injekcie.....mne raz dali injekciu a ja som myslela ze moja posledna hodina nastala ako mi bolo strasne☹

andula30
20. dec 2017

@motylikmotylik s tym suhlaim ak iny problem nie je len ta silna menst. tak je to riesenie.