Veľmi silná menštruácia. Ako ju zmierniť?

perla200
4. mar 2008

ahojte dievčatá,
viem, že toto nie je téma do snažiliek moc, ale ja som snažilka a mám problém, totižto mávam veľmi silnú menštruáciu, prvé dni mávam hrozné kŕče, bolesti hlavy, podbruška, veľmi krvácam...nemáte na to nejaký recept ako to zmierniť? nejaké čaje, cviky ani tabletky nepomáhajú....

lenka31146
9. feb 2012

@perla200 ahoj no ja neviem nič mi nechce pomoc ja ani take bolesti nemam je to zle?? a citim sa neprijemne až sa niekedy spoločnosti hambim že to zistia.... je to moc zle???? :/

lenka31146
10. feb 2012

ahoj peria pomožeš mi ?? mam menštruaciu a hrozne sa citim neprijemne že to niekto zisti 🙂 ale mam teraz silne a je to zle že nemam menštruačne bolesti?? kamošky to maju ale ja nie 🙂 prosiim porad mi som na tom zle?? :/

lalllalla
20. júl 2012

Ked máš silnú menštruáciu skús sa normálne osprchovat to ti ju zmierni. Tak to ja robím a žiadne tabletky a chlopotinky 🙂

jutkacsapaiova
20. okt 2012

ahoj ja mam 10dni a 6den mam tak silno ze len lezim cely den nemozem nic robit kazdych 15minut menim vllozku uz som si dala zelezo aj citron ale nepomaha mi nic lekar mi hovori ze vsetko je v poriadku ja uz som z toho hotova ☹

dasiacik
20. okt 2012

Kočky,ja mám taký vankúšik a v ňom sú také guličky,to si dám zohriať do mikrovlnky na chvíľočku a je to naozaj dobré na podbruško,strašne to uvoľňuje a zmierňuje bolesti,keď si tak lahnete a dáte si to.Ja tak vždy zaspím ani neviem ako 🙂
Inak,mávala som strašne silnú menštruáciu a sama sa mi upravila odkedy som začala viacej piť vodu (keďže nejaký čas som strašne málo pila),dnes vypijem cca.2,5-3l.čistej vody denne,a zvýšila som príjem vlákniny.Ale,nemusí to s tým mať nič spoločné.Ale,skúste 🙂 Tak sa držte,kočky 🙂

kosta123
7. júl 2013

Dievčatá nemá niekto skúsenosti s kombináciou liekov Dicynone+ ascorutin??? Mne to predpísal Dr. na zmiernenie krvácania ,,,ale veru nezabralo,neviem si už rady,,,, 😠 ☹

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ona_14
12. okt 2013

Ahoj, mám tak trošku malý problém...Hrávam futbal a mám uš druhý mesiac silnú menštruaciu..:/ poradíte mi niekto na stĺmenie silnej menštruacie :( 😒 😒

marci2390
20. okt 2013

Chcem sa opýtať môže pitie alchemilky spôsobiť hnedý výtok? Nemohla som počas jej pitia otehotnieť?

baska222
11. dec 2013

Ahoj 🙂 , odporúčam čipky Spazmopan, ale sú na predpis... ale sú úplne že najlepšie.... Mávalo som aj také kramy že som musela ísť na injekcie kôli bolesti... ale odkedy si dávam spazmopan, je mi fajn. 🙂 🙂 🙂

minaa333
3. máj 2014

Ahoj, ja mám tiež veľmi veľké kŕče a za 3 dni som minula balíček s 20 - timi vlložkami. Kamoška mi poradila, že mám jedávať citrón 🙂 Od kedy mi to porodila menštruácia sa mi skrátila o 3 dni 🙂 Vyskúšajte 🙂 Dá sa tím a posunúť menštruáciu len stačí vypiť citrónovú šťavu a menštruácia sa vám posunie 🙂 Mne sa to podarilo a to som len pár dni pred nou vypila pol litra čistej citrónovej šťave 🙂

severankasr
17. jún 2014

máte nejaký ten tip na dobré vložky čo nepretečú pri veľmi silnej menštruácii? lebo mne preteká všetko čo kúpim v obchode, aj always night, tie musim používať na den, vdaka za tipy

stellamaris
17. jún 2014

@severankasr tena vlozky,na inkontinenciu 😉 mozem odporucit,stoja trochu viac ako klasicke,ale Stoja za to.

severankasr
17. jún 2014

@stellamaris vdaka a to dostat bez predpisu? v lekarni? aku velkosť asi? vdaka

betkaa20
17. jún 2014

Mne pomohol ascorutin... zmierni to krvacanie.../poradila mi ho gynekologicka/

stellamaris
17. jún 2014

@severankasr bez predpisu, v lekarni by mali mat.Ja som ich kupila v drogerii,zijem ale v DE:Velkost tam nie je,iba vlozky podla intenzity inkontinencie alebo krvacania.Su dost hrube a zachytia dost krvi.
Ja som mala pred rokmi velmi silnu menstruaciu,vtedy boli take vatove vlzky v sietke,no otras.Vsetky pretiekli a musela som davat rovno dve naraz.Dnes mas moznost vyberu.

severankasr
17. jún 2014

@betkaa20 mne bohuzial nie, ani pitie citronu xdni pred, menzes je velmi silny od porodu

severankasr
17. jún 2014

@stellamaris vdaka, skusim u nas pozriet aky je vyber, vdaka, zatial mi vsetko pretieklo co je na klasickom trhu v predaji

betkaa20
17. jún 2014

@severankasr a nepomohla by antikocepcia?

severankasr
17. jún 2014

@betkaa20 bohužial nemôžem užívať žiadnu kvôli vysokému tlaku.

niluu
31. dec 2014

ahojte, tiež mám taký problém. Pomáha myší chvost-to je Rebríček obyčajný čaj z lekárne, citrón, alchemilka lekárska... Nesmieš piť veľa kávy v ten deň to podporuje krvácanie, a víno by som určite vynechala tiež...aj biele

zuzka0605
31. dec 2014

ascorutin, citron.

janasama
22. jan 2015

pár dni pred začiatkom cyklu začať užívať ascorutin a pokračovať aj počas menštruácie, pomôže

nico23
29. apr 2015

Ja dufam že mam tak ako vy babi mixka

ataz
29. apr 2015

@severankasr ja mám od druhého pôrodu to isté 😒 ani citrón, ascorutin, pamba, bylinky, čaje a dokonca som našla na nete masáž miesta na kotníku, že vraj oslabuje až zastavuje.... 0 bodov
mne to zmiernila až antikoncepcia qlaira. Teraz po treťom pôrode to nie je o nič lepšie... moja spotreba v 1.deň je cca 5 tampónov a 12-13 vložiek ☹ trvá 7 dní - silná je 2 dni a to v takom zmysle, že som doslova každých 15min. na wcku. katastrofa ☹ minule som akurát vravela manželovi zo zúfalstva, že keby som už bola v prechode 😀

severankasr
29. apr 2015

@ataz mne nakoniec po vsetkych vysetreniach povedali, ze je vsetko OK, krv aj po zenskej stranke- ze za to moze moj vysoky krvny tlak (beriem lieky), vraj preto tak silno krvacam, je to velmi neprijemne, a tiez ma to len a len obmedzuje a sposobuje dost neprijemnosti, lebo nemozem nikam vonku ist len lietat na zachod na byte ☹

ataz
29. apr 2015

@severankasr ja mám tiež všetko v poriadku, tlak mám skôr nižší..tak nechápem 😒 dokonca kvoli tomu musím užívať tardyferon, pretože mám kvoli silnému krvácaniu anémiu... z druhej strany..nič v zlom, ale som rada, že v tom nie som sama 🙂

severankasr
29. apr 2015

@ataz su to neprijemne veci a velmi to zenu obmedzuje, ja pouzivam tena lady vlozky- kupujem...narok mam len keby som mala unik mocu...tak by mi preplacali, inac nie 😖

lucica
20. jún 2015

ahoj, nasla som tuto temu a možno mam pre niektoru z vas riesenie. Ja mna caka 4. menzes po druhom porode, prve 3 boli dost silne a vcera som bola na preventivke na gynde a povedala dokotorka ze tento mesiac ma tiez caka silny menzes. Kedze som chcela antikoncepciu, tak mi odporučila vnutromaternicove teliesko mirena. Vraj mi pomoze pri sislnom krvacani, zniži krvacanie o 60-90% a po roku u 20% zien dokonca vymizne menzes uplne. ntenzita krvacania aj doba je výrazne nižšia. Mala ho aj moja mamina a citala som aj ine recenzie a rozhodla som sa ze do toho idem. Uz aj tak som chudokrvna a tieto silne menzesy dotoho mi moc neprospievaju. Tak mam dokotorke zavolat v den kedy dostanem menzes a ona mi povie kedy mam prist. zavadza sa to totiz pocas menzesu, najlepsie ked je najsilnejsi, ide to najlahsie. Zavedie sa priamo do maternice a je tam 5 rokov, je to taka mala vecicka v tvare T z ktorej sa priebežne uvolnuje hormon. Po 5 rokoch sa jednoducho vyberie a da sa dalsie ak ma zena zaujem. po vybrati je mozne kedykolvek hned otehotniet. Ale to sa mna netyka, mam dve deti a dalsie neplanujem 🙂 A ešte upozornenie, nie je vhodna pre dievčata a ženy čo neboli tehotne a nerodili. Cena je cca 160€ jednorazovo, ale 5 rokov nekupujes antikoncepciu. je to dost na jeden raz, ale v prepočte to nevyjde ani 3€ mesacne. Toto nie je reklama, len dufam, ze mne to pomoze ako aj inym ženam čo som čitala v recenziach.