Vírus HPV a tehotenstvo. Viete o tom niečo?

marse
5. júl 2007

Ahojte vsetky. Chcem sa len opytat ci neviete ako je to s virusom hpv a tehotenstvom? Mne doktorka povedala ze to nie je velky problem, skoro ziadny. Tak ale aj tak sa pytam ci ste o tom nepoculi alebo tak. Za kazde info budem vdacna. Dakujem 🙂

kacaba85
11. okt 2012

@haaaluska: byla jsem leta u jednoho gynekologa, a celou dobu cyto dobrá, pouze jednou jsem měla zánět -> antibiotika -> pak zas dobré. Změnila jsem doktora, protože jsem se u toho předchozího v čekárně vždy míjela s farmaceutickým obchodákem, kterému se věnoval víc než mne. U nového doktora jsem byla na cytu poprvé před půl rokem - nezdála se mu, takže po půl roce (teď) mi ji zase dělal, zároveň s kolposkopií a biopsií a výsledkem je žádanka na konizaci čípku a že je to špatné. Takže nevím, jestli se mi rapidně zhoršila, nebo ten předchozí něco dlouhodobě zanedbával 😖

haaaluska
11. okt 2012

@kacaba85 ja tiez len same lieky ale vlani som dvakrat po sebe mala ureoplazmu a prvy davka 40 atb.kontrola ok a po nejakom case znova to iste.po atb to tam este bolo tak mi dal nejake robene tabletky a na kontrolu ma nevolal a to bola posledna navsteva u neho.viac som nebola a teraz v dubnu som sla ku novemu dr kultivacie ok a ked som chcela cyto tak ze som mala v 10 mesiaci tak az potom ale mala som vytok a sem tam palenie tak som sla minuly mesiac a uz to nieje dobre.keby mi hned vtedy zobral uz som to mohla mat za sebou.utesovala som sa ze cyto dobra aj ked II som mala,potom ze sa zlepsilo no a teraz mam po zlepsení.keby sa mi ten predosli venoval,poslal aj niekde inde na odbery asi to tak nemuselo dopadnut pretoze som stale nieco mala.teraz tiez kultivacie dobre dal mi macmiror ale len nejaky bacil asi mam v sebe alebo co a usadil sa prave na nie vhodnom mieste.chceme uz aj mimčo ale radsej pockam na vysledky.ty mas dietatko?vidis uz ked sa mu prva nezdala preco cakal pol roka?najradsej by som aj kazdy mesiac chodila.oni vzdy cakaju az kym je zle

kacaba85
11. okt 2012

@haaaluska: bohuzel jsem taky slysela vyrok, ze vytok ma temer kazda, a ze neni potreba to testovat. Takze mozna, ze ignorovanim mych zanetu pripravil zivnou pudu, aby se HPV rozvinul.. co ja vim. Hlavne ted uz je pozde. Dite jeste nemam, ale chtela bych..

donna11
11. okt 2012

baby tiez som mala HPV ale tu nerizikovu formu. mala som vyse 4 roky PAPII-III, lekarka mi odporucala zdravsie zit, vela kyseliny listovej, ale stale sa to nemenilo. tiez som bola poslana ku onkogynekologicke, nastastie to bolo ok, mala som byt nadalej ale sledovana. minuly rok ma uz ale moja dr naplasila tym, ze pokial sa to nejak nezmeni, budeme riesit dalej a asi aj konizaciou a to mi stacilo. nasadila som Indonal 2x3 mesacna kura s 3mesacnou prestavkou, 3x1 tabletku a vysledok?? Cytologia uplne negativna, totalne sa to stratilo. Takze vrelo odporucam tento pripravok, sice je dost drahy, ale lepsi ako rezanie! tak prajem vela stastia. 🙂 a dr vravela, ze to nema vplyv na tehotenstvo, teda pokial sa jedna o nerizikovu formu.

haaaluska
11. okt 2012

@kacaba85 ja mam obcas nieco ako vytok ale nesvrbi ma to a ani to nepachne a ani to nema hnedu alebo kadejaku inu farbu.bral mi teraz vyter a povedal ze je to nieco kvasinkove ale bolo to negativne.ja som sa pytala doktora ci mi to zhorsenie mohlo to hpv zhorsit a ze hej.ten mi len potvrdil ze mam hpv ale neviem ani aky druh kedze je ich 100 a nikde ma neposla nech to skumaju.a co som ja vedela co dalej ci mam niekde ist?a chcem sa opytat-tu kolposkopiu ti robili tak ze kliestikmi odštikli kusok tkaniva čípku
ci ako to prebehlo?ja som sa pytala dr ci to boli,vies clovek sa boji.posiela ma tam kde to urobia setrnejsie kedze som nerodila

haaaluska
11. okt 2012

@donna11 to ja prave este neviem co a ako to je somnou len ze mam zmeny na krcku a doporucuju kolposkopiu.na to hpv som brala indonal a nejako som potom ani neviem preco prestala.velmi chcem nech to je len zo zapalu a nic horsie.vobec neviem ake mam to hpv len pan dr povedal ze je pozitivne.v maji bol rok co mi to zistili

donna11
11. okt 2012

@haaaluska najistejsie asi budes mat, ked ta dr posle ku onkogynekologovi, ktory ti zoberie podrobnejsie stery, dokonca mne tam ta dr strcila aj kameru a tou sledovala, ako to tam vyzera - neviem, ci to neni ta kolposkopia, fakt netusim. ale prvykrat som to vsetko tam videla zvnutra pekne v TV 😀 , ale nebolo mi vsetko jedno. kolko si brala ten indonal? asi sa chce dr dopatrat, aky typ HPV mas a podla toho bude riesit dalej. snazim sa ta trosku povzbudit, viem, co zazivas ty aj ostatne baby. treba fakt verit, nasadit indonal a vsetko bude ok. 🙂 ja som toho zivy priklad

donna11
11. okt 2012

@haaaluska a dokonca som bola na cyto pri brati indonalu v tej druhej faze nejak na zaciatku, cize mozno aj ta jedna trojmesacna kura by stacila. ja som vsadila na istotu, nech sa to tam znici a nevrati.

haaaluska
11. okt 2012

@donna11 v pondelok prave idem ale snazim sa nic necitat co sa bude diat lebo sa zblaznim.neviem tusim ze polroka som to brala.ked clovek nevie kde sa mas pytat dalej na vysetrenie ked nieco zistia.ale jedno viem ze najradsej by som zalovala byvaleho dr za starostlivost.niesom jedina ktora dopadla zle pri nom.no ja som este nerodila a mam o chvilu 27

lucinocka
11. okt 2012

Ahojte, ja som mala HPC CIN 2 a v tehu mi zmizol.. aj v prvom aj v druhom..som zvedava ked pojdem po 6 tyzdnoch na prehliadku a kontrolny ster

donna11
11. okt 2012

@haaaluska vysetrenie, co ti budu robit neboli, je to presne to iste, co u tvojho lekara. ale kedze ti doteraz nerobili ziadne podrobnejsie testy na to, zato by som fakt zalovala!! rok mas v sebe nieco, o com nevies, co to je! mna hned dr poslala dalej na vysetrenia, okamzite po zisteni! dokonca mi pisala sms-ku, ze sa mam dostavit ävtedy mi nebolo vsetko jedno) ale som jej zato vdacna. Teraz aj tak na nic nove neprides, snaz sa mysliet na pekne veci a nepripustat si to. vysledky testov povedia viac. hlavne si daj urcite spravit stery na vsetky typy HPV a potom budete mudrejsi. a myslim, ze aj keby sa jednalo o rizikovy typ, nic neboj, vtedy ti tusim odstipnu tu infikovanu cast krcka a potom by ta mali dalej sledovat, ale neni to urcite nic zle. hlavu hore 🙂

haaaluska
11. okt 2012

@donna11 no mne len povedal ze hpv je pozitivne a indonal.ale potom ma uz fakt nasral,stale nieco len lieky kopu ,vitaminov a dookola to iste.ma tu papier z cyto-nejake bunky EC TZ pritomne,reaktivne zmeny,atypicke skvamozne bunky no a odporucaju rozsirenu kolposkopiu s cielenym cytologickym prip.bioptickym odberom.

haaaluska
11. okt 2012

@donna11 bola som este u jednej gynekologicky a ta ze hpv je normalne u kazdej pohlavne zijucej zeny.no zrejme to nieje normalne a hlavne nie vtedy ked to dalej nezistuju ake to je.ale to tiez bolo s tym hpv.prvykrat negativne a tusim po polroku uz pozitivne.a ked som chcela po case nech mi zoberie znova ster ked som ten indonal brala ze to netreba ze to tak skoro nezmizne.hajzel jeden jak ja by som ho teraz dokopala.

donna11
11. okt 2012

@haaaluska takze podla toho, co pises ti odporucaju presne to, co som ti pisala. klasicky cyto odber, pozru ta tou kamerou a vysledky su tusim do dvoch tyzdnov. mne osobne lekarka neodporucala brat indonal pokial nevedela, o aky typ HPV sa jedna, niekedy sa to samo strati tou zdravou stravou a zivotnym stylom. cize na tvojom mieste, aby si mala klud, co najskor sa objednaj na tie vysetrenia a cochvila budes mat vysledky.

haaaluska
11. okt 2012

@donna11 ved v pondelok idem tak neviem ci to tam naraz vsetko zoberu.to vies ze budem trvat natom aby zistili aky druh hpv mam.uz sa nedam odbit.chcem miminko a byt zdrava.mne sa to zrejme nestrati ale teraz mi novy dr ani nebral stery na to hpv tak vlastne ani neviem ci to este mam a co mohlo sposobit tie zmeny na krcku.

haaaluska
11. okt 2012

@donna11 a platila si za tie vysetrenia?

donna11
11. okt 2012

@haaaluska mas pravdu, ma ho vela zien, ale tych typov je vela a vacsina z nich sarapatu nerobi. hlavne tym zmenam na krcku pomaha aj caste striedanie partnerov, oslabena imunita (tu som ja mala v brutalne zlom stave). rovnako partner moze byt nositelom hpv, je to fakt diskutabilne. mne robili cyto skoro na jar a teraz v septembri, lebo som ostala tehu a cyto vysla vzdy negativna, aj v tehu (len tehu nedopadlo, male sa neudrzalo, ale nebolo to kvoli hpv). ale rozhodne uz nic necitaj, skus si najst cokolvek na pracu a uvidis, ze to bude dobre. Lekar tusim postupoval tak, ako aj moja dr., zbytocne neplasil, naordinoval ti vysetrenia podla ktorych budete obaja mudrejsi. Tak budem drzat paste, nech sa das cim skor doporiadku a mozes sa tesit na tehu. 🙂

donna11
11. okt 2012

@haaaluska za vysetrenia sa neplati..neviem, ci sa mi to stratilo, asi to len spi, lebo tusim uplne vyliecit sa to neda, ostava to v tele, ale je to nereaktivne. na pondelok silno drzim paste, hlavne nech testy dobre dopadnu.
...inak este k tym typom hpv, neviem, ci si sa stretla s tym, ze aj na tele sa vytvaraju take malinke vyrastky, ktore si ludia davaju vypalovat dusikom - aj toto je hpv.
..a teraz sup vypnut kona a utekaj za drahym, venujte sa sebe, spravte si pekny vecer..nic lepsie nemozes spravit..musim uz ist a daj vediet, ako si dopadla a co vsetko ti robili. 🙂

haaaluska
11. okt 2012

@donna11 ja som praveze partnerov nestriedala a teraz uz skoro 5 rokov ten isty.vlani bol na ureoplazmu na vyter a ok.nema ziadne problemy ale opytam sa kde a ci by mal ist.a imunita natu som tiez myslela ale vobec nebyvam chora aby som nezakrikla,mozno raz do roka dva dni horucky a nadcha.mne vlani robil ten chumaj cytologiu a bola II a teraz v septembri uz III.NO TENTO DR UZ VYZERA BYT SCHOPNY AJ KED NEPOCUVA KED CHCEM ABY MI ZOBRAL KRV NA HORMONY LEBO aj s tym som mala sarapatu.raz prolaktin zvyseny,naposledy testosteron zvyseny,zevraj nie o vela ale polroka som brala antikoncepciu a potom som prestala.v januari som vysadila a zatial sa nezadarilo s mimcom tak asi b ude niekde chyba.

haaaluska
11. okt 2012

@haaaluska partnerovi sa robia take vyrastky na tele ale na krku,sice ma aj na stehne a v ochlpeni. a nebol s tym nikde.zeby to mal on?dakujem za podporu a dam vediet co a ako je to somnou 🙂

libad
11. okt 2012

@marse ahoj.ja som mala tiez hpv virus pocas tehotenstva.ja som nemala nikdy predtym neake zenske problemi.az kym som nestretla mojho partnera on mi ale hned na zaciatku povedal ze aky ma problem on to dostal od jednej baby ale ona jej to nepovadala az ked zomrela az vtedy sa dozvedel ze mala hpv virus a potom stoho bola rakovina lebo sa o to nestarala.ale my sme pouzivali stale prezervativ lenze raz sa nam roztrhlo tak som zostala aj tehotna,bali sme sa velmi ci som to aj ja nedostala a ci bude aj babo v poriadku.Este musim povedat ze vtedy to uz moj partner nemal lebo ho na to operovali az 3krat,lebo sa to vracia ak mas slabu imunitu lenze ten virus uz ma vsebe aj ked mu to zmizlo.Ked som bola v 3 mesiaci vtedy som zbadala ze tam mam nieco ukazala som to partnerovi a hned mi povedal ze to je hpv najprv to bolo male ale zvacsovalo sa to vyzera to jak karfiol.Zenska my povedala ze stym nemoze nic robit lebo som tehotna lebo sa to da odstranit s leizrom a su na to aj lieky ale povedala mi nech idem s tym koznemu a on mi to aj pekne postupne odstranil,zmrazil mi to bola som tam asi 4,5 krat a vsetko mi zmizlo nebolelo to iba to trosku stipalo ale nic moc.lenze ja som to mala aj hlbsie ale stym mi nevedel nic spravit a zenska mi povedala ze bud mi to zmizne samo alebo nie a ak nie tak bude cisarsky ale v 6 mesiaci mi to celkom zmizlo,zenska vravela ze mam silnu imunitu a teraz nevieme ci som to dostala od partnera alebo pocas tehotenstva kvoli imunite ze mi zoslablo lebo zenska vravela ze vela tehotne to mavaju a potom to aj samo zmizne.nastastie som mohla rodit normalne a babetku tiez neni nic.a este pred tym ak som zostala tehotna som sa chcela zaockovat proti rakovine krcka uz som mala aj kupenu tu vakcinu lenze som zostala tehotna tak som sa uz nemohla stym zaockovat.zenska mi vravi stale aby som sa dala zaockovat ale neviem preco bojim sa toho.Dufam ze som na nic nezabudla 😀

kacaba85
12. okt 2012

@haaaluska: kolposkopie neboli, to jen mikroskopem prozkouma cipek. Biopsie je, kdyz ti vystipne kus tkane na histologicke rozbory. Trosku to boli a den muzes krvacet. Horsi bylo, kdyz mi pak volali vysledky CIN III. Vsichni v rodine jsou v poradku, jenom ja jsem chcipak.. Vycitam si, ze jsem nepockala se sex.zivotem az na sveho partnera a on taky tak, tak jsem to nemusela dneska resit. Ale to uz nezmenim..

haaaluska
15. okt 2012

@kacaba85 ja to mam to iste.u nas v rodine tiez ok a ja len trapenie.bola som na tej kolposkopii a treba urobit biopsiu,na troch miestach sa mu to nepacilo ale zobral stery aj na hpv a musim cakat na vysledky.podla toho co zistia da mi lieky a uvidi ci bude treba biopsiu aby to nerobil zbytocne ale mam tušaka ze ma to neminie.doktor vravel ze mi nechce ublizit ze to mi bude to tkanivo stikat do krvi.mala som dost.

haaaluska
26. okt 2012

ahojte,platili ste niektora za podrobnejsi rozbor hpv a ak ano kolko?

redpink
31. mar 2013

Ahojte! Pred tyzdnom som bola na gynekologii, pretoze mi zistil HPV virus az po tom,co sa mi urobili na pyskoch herpesy. Lekar ich vyrezal a povedal,ze na tych miestach sa mi uz nespravia. Poradil mi ockovanie. Chcem sa opytat,ci mate niekto skusenosti s tym a aka je cena toho ockovania. On mi povedal, ze cca 200€ za tri injekcie.Ale teraz neviem ci vsetky 3 stoja 200€ alebo za kazdu tolko musim dat ( t.j 3x200€ = 600€ spolu) vdaka

radka1303
1. apr 2013

ahojte sice nemam takyto problem,ale moze sa stat,kedze je vela typov a viem ze aj pocas tehotenstva sa vie nejaky objavit...chcem sa spytat ci niektora neviete ci sa da takyto virus spozorovat aj v beznom zivote(bez lekara) alebo to zisti iba lekar??vdaka 🙂

radka1303
1. apr 2013

@redpink ahoj prosim ta a to si spozorovala sama ze mas takyto virus??vdaka??

redpink
2. apr 2013

ahoj! ano sama, na pyskoch sa mi spravili take vyrastky, ktore mi lekar vyrezal( vyzeralo to ako herpes) Jeden bol vacsi cca 0,5 cm a ostatne take malinke, o ktorych som ani nevedela. Ale aj partner mal po pohl.styku problem

janafox
17. apr 2013

@haaaluska ahoj, mne tiez prave dosli vysledky a je tam EC/TZ pritomne, reaktivne zmeny, ale vraj celkovy vysledok PAP II je ok, vysledok celkovo negativny v zmlysle intraepitelialnej lezie a malignity - tak z toho mi vyplyva "maligny = rakovinovy" je negat.
HPV virus ma drviva vaecsina zien aj muzov, normalne ho imunitny system znici, niekedy vsak nie a za dlhsiu dobu niekolko rokov ak pretrvava, vtedy moze vyvovat rakovinu.Aspon tak mi bolo povedane.

lussya
18. apr 2013

ahojte,
takze aj ja mam hpv virus a doktorka mi povedala, ze nemam ani zatial rozmyslat o babetku, ze najskor to treba vyliecit /neviem akym sposobom chce liecit virus/ a az potom mozem zostat tehu...
a my chceme babetko najlepsie hned....