Vírus HPV a tehotenstvo. Viete o tom niečo?

marse
5. júl 2007

Ahojte vsetky. Chcem sa len opytat ci neviete ako je to s virusom hpv a tehotenstvom? Mne doktorka povedala ze to nie je velky problem, skoro ziadny. Tak ale aj tak sa pytam ci ste o tom nepoculi alebo tak. Za kazde info budem vdacna. Dakujem 🙂

angelinicka
5. júl 2007

ahoj mne zistili hpv virus. vraj neskodi, mne na to dr. povedal ze ho ma kazda zena ktora mala v zivote aspon jedneho partnera. treba ho sledovat atd... aspon viem na co umriem 😵 ☹
ja som potratila v tom case som ho asi uz mala tak neviem ci ten potrat mohol sposobit ten virus ale dr. ma ubezpecoval ze nie. tak mu "verim"

svetluska.p
5. júl 2007

kocky a co je to hpv virus???

newyorkgirl
5. júl 2007

ja mam myslim tiez ten HPV virus, na cosi take mi prisli v USA a tehotenstvo cele OK aj vsetko... 🙂

erikae
6. júl 2007

ahojte, aj ja sa k Vam pripajam..tiez mam HPV,
typov HPV je myslim, vyse 100.
Tie, ktore sposobuju rakovinu su myslim HPV 16,18.
Tie ostatne mozu sposobit vagin. bradavice a ine potiaze.
Ja mam HPV X, Dr. mi povedala, ze virus sa moze sam stratit...
A ze ho dostane kazda druha-tretia zena v plodnom obdobi zivota.
Mna tato diagnoza riadne vystrasila, hlavne teraz a je to dobre, je okolo HPV a rakoviny krcka maternice velka "osveta".
Ja som mala PAP test 3A, a to znamena, ze na krcku maternice mam abnormalne bunky, tie mozu byt sposobene zapalom, alebo proste nevysvetlitelne priciny...
Dr. ma preto radsej preventivne poslala aj na onkogynekologiu, kde mi znovu skumali krcok, od decembra som tam bola uz 3 krat. teraz to mam v poriadku a pojdem na kontrolu a vysetrenie opat po 6 mesiacoch.
Snazime sa o babo, a Dr. povedal, ze HPV s tym nesuvisi.

hellosona
6. júl 2007

ahoj marse, moja sestra ked otehotnela, zistili, ze hpv zacal robit velku sarapatu... cele tehotenstvo ju sledovali a onkolog urcil porod sekciou. po sestonedeli sla na zakrok, skratili jej krcok. urobili to vynimocne ambulantne, aby neprestala kojit. dnes ma nas krasny synovcek 5 mesiacov a je krasny, zdravy valibuk 🙂 , drzim palce... 😉

hellosona
6. júl 2007

p.s. aj sestra je v uplnom poriadku... posledna cytologia vysla velmi dobre 😉

erikae
6. júl 2007

hello sona, to som rada, ze ma Tvoja sestra dobre vysledky
vies aj aky typ HPV mala? ci este stale ma?

hellosona
6. júl 2007

to neviem, presne aky typ to bol... len viem, ze ten co sposobuje rakovinu krcka maternice... ten virus tam urcite je, ale je pod kontrolou. vraj ten virus ma takmer kazda druha zena, len u vacsiny zien sa s nim vie telo vysporiadat... a staci nejaky problem a hpv si zacne robit co chce... no neviem... ale o babo sa tiez pokusali dlhsie, viac ako 2roky...

marse
autor
6. júl 2007

Ahojte babulky...velmi peken dakujem za pozitivne info...aj mna dr. ubezpecoval ze to s tym nic nemaa nejako to nesuvisi ze sa mozeme kludne snazit dalej...tak vam este raz pekne dakujem 🙂

erikae
6. júl 2007

a napokon sa im podarilo babo prirodzenou cestou?
to je pravda, hlavne, ze je sestra pod kontrolou a vcas sa vsetko zistilo a zakrocilo 🙂 to je dolezite.
sestra chodi tiez do OUSA? robili jej konizaciu?
Soni, Ty si otehotnela bez problemov? My sa pokusame dva roky, zatial bezvysledne, pojdem druhy krat na inseminaciu.
pekny den

hellosona
6. júl 2007

erikae, ano sestre sa napokon podarilo prirodzenou cestou, nikdy okolo toho vela nechodili, ale uz boli na vazkach, napokon to vyslo prirodzene 🙂 sestra nechodila do OU, len jej lekar to pocas tehotenstva konzultoval s onkogynekologom z NOU, asi ten sestrin gynekolog mal aj atestaciu z onkologie, pretoze konizaciu jej robil napokon on sam.
a ja som otehotnela v podstate bez problemov, velmi rychlo, comu sa velmi tesime... drzim ti palceky. babo pride vtedy, ked je cas... aj ked niekedy to trva dlho az nekonecne... ☹

erikae
6. júl 2007

dakujem Ti za povzbudenie,
a za informacie. Drzim Ti palceky, prajem Ti, aby Ti tehotenstvo dobre prebiehalo 🙂 a nech ste vsetci v rodine zdravi.
viem, ze sa dockam...aj ja

hellosona
6. júl 2007

dakujem aj ja za povzbudenie a verim, ze sa ti to urcite podari!!! pa a krasny den

emjee
8. nov 2008

bobulienkas • snž • Dnes o 10:27
Ahoj baby chcela by som sa opýtať, či je tu niekto kto má vírus HPV v tehotenstve. Ja mám termín pôrodu na prvého decembra a lekári sa nevedia dohodnúť na tom či budem rodiť prirodzene alebo cisárskym rezom. Chcela by som vedieť či je tu niekto kto bol odrodený s HPV cisárskym rezom alebo sa na to ešte len chystá....proste či má alebo mal tu niekto podobný problém. Prosím ozvite sa.

emjee
21. jan 2009

mastulka • Včera o 17:28
Ahojte,
asi urcite tu uz bola takato tema... len sa chcem spytat ci nahodou neviete ako to je ked mam vysokorizikovy typ HPV virusu, teraz sa liecim uz treti mesiac a rada by som mala babatko co najskor, ci je to mozne aj pocas alebo hned po liecbe a po vylsedkoch... prosim ak nieco viete o tom, alebo kde by som nieco take mohla najst poradte

sysa6666
31. jan 2009

Ahojte

dievcata, chcela by som radu alebo nazor...nemam to tu podrobne precitane, mozno ste to uz pisali alebo spominali...

vysla mi cyto III.D doky povedal ze tkanivo je OK a tak...urobil odbery na HPV a oni vysli pozitivne...odporcil mi ockovanie, ale myslite ze ked uz ten virus mam a mam 32 tak to ma vyznam?...boze, nad nicim nerozmyslam, len co robit, aby som si neskor nieco nevycitala...mate tu niekto podobnu skusenost?

budem rada za kazdy nazor, skusenost

terinda
31. jan 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sysa, jsem taky očkovaná, když HPV mám. Nevím, jestli to má význam, ale pro jistotu jsem to udělala.
Spíš si myslím, že by Ti měli udělat konizaci - odstranění HPV buněk na čípku.

sysa6666
31. jan 2009

aj sa cudujem ze nic take lekar nenavrhol, pocula som o konizacii...
aku vakcinu si mala prosim ta na ockovanie?...mne dal recept na Garsadil...ale neviem, tu som citala toto http://rizikaockovania.sk/dok/vran/HPV_vakcina-...

myslim ze Gardasil je na SK a CZ pod inym nazvom...

viem ze kazde ockovanie ma aj vedlajsie ucinky, ale toto mi prislo az hrozostrasne...

terinda
31. jan 2009

sysa, já měla očkování Silgard - je to cca do 26 let a mně v tu dobu bylo 27 a kus...
Potom přišel na trh Cervarix - ten je pro starší.

Žádné vedlejší účinky jsem po očkování nepocítila. Na kontrolu chodím každé 3 měsíce a je mi doporučeno otěhotnět.

terinda
31. jan 2009

nech se vyšetřit a říct názor ještě od jiného doktora

lajcikova
31. jan 2009

ahoj holky.sem rada že tu tahle tema je 😉 26.2mam jit na kontrolni stěry do onkol.gynekologie.ale musim uznat když čtete že mate jit na onkologii tak už sem se viděla na hřbitově ☹ ale vidim že to neni jen muj problem je nas opravdu hodně.ja si myslim že to mam po potratu před třemi měsici,sem jedla spoustu hormonu a mam od toho potratu jen problemy.všem vam držim palce,a jsem rada že to nema vliv na těhu-10let chcem mimi,no zatim nic tak věřim že to bude o.k. 😉

sanuska
31. jan 2009

Čavec holky, taky jsem "postižena" HPVčkem.... Už je to tři roky co jsem podstoupila plastiku čípku. Na to konto mi bylo doporučeno "otěhotnět co nejdříve" no ono se to lehko říká hůř dělá ( v mém případě... ). Mám HPV high risk myslím tu 16tku. Po plastice bylo vše ok, nyní mi zase vyšly výsledky špatně, tak mám jít na kontrollu po 3 měsících.... Tak uvidíme.... Jen by to chtělo, aby už se ten mimísek u nás zabydlel.... Pak ať mě klidně vyberou, když to tak blbě napíšu 😅 .
Dr mi říkala, že se mám nechat očkovat, ale až po porodu (haha), že by se nemělo půl roku otěhotnět po očkování. Tím pádem, aby se u mě nenarušila léčba, tak mi očkování zatím nedoporučila.....

jajdaelda
31. jan 2009

holky nevím,ale myslím,že to očkování by mělo být před pohlavním životem....

terinda
31. jan 2009

jaj, je pravda, že nejúčinnější je očkování jako prevence před začátkem pohlavního života. Jestli budu mít někdy dceru, bude to mít.

Ale i tak doufám, že to má pozitivní účinky i tak 😉

sanuska
31. jan 2009

Jaj jo jo je to logické.... Ale dr mi říkala, že když tě oočkujou, tak že to tělo má lepší obranný schopnosti, že kddyž se to HPV vrátí (jako že to někdy zlobí rádo), tak že to není třeba v tak agresivní míře, že si s tím tělo třeba poradí...
To třeba můj případ není, já se s tím nevyrovnám, mě to prostě "přepadne" a je to v pr... A to já zrovna imunitu špatnou nemám.... Ale prostě tenhle vir je na mě silnej.....

sysa6666
1. feb 2009

Silgard je Garsadil....

lajcikova, myslis ze by to mohlo byt po potratoch??...ja som ich mala 4 ☹ ...ze by aj tam mohla byt pricina...tazko povedat....

ale casom sa nam podarilo donosit a mame dvoch chlapcov 3 a pol rocneho a 1 rocneho...aj ked som bez jedneho vajecnika a vajcovodov na jedne strane...a prave po odobrati toho sa nam podarilo donosit, aj ked tehu neboli bezproblemove ale nakoniec som oboch aj par dni prenasala 🙂

neviem...musim povedat lekarovi ze ci mi nenavrhne tu konizaciu a trebars tiez aj cele nech ma tam vyberie...dalsie deti neplanujeme, mam dve a pre tie chcem byt zdrava...mne u z toho sisi dievcata...

terinda
1. feb 2009

sysa aha, tak po Silgardu jsem fakt žádné vedlejší účinky neměla.
Zkus se zeptat na ten Cervarix.
A hodně štěstí u doktora 😉

sysa6666
1. feb 2009

dakujem, nabehnem tam hned ako sa mi bude dat uvolnit od deti ( nema mi kto strazit)..normalne mam prist az o tri mesiace ale pojdem skor urcite len to prebrat, snad nebude lekar na mna pozerat, ze preco mu navrhujem ja liecbu 😒

zdravy_zivot
25. mar 2009

AHojte kocky, mne pred par dnami zistili pritomnost HPV virusov 16 a 18 teda tie najhorsie, ale stupen 2/3. Moj lekar mi povedal, ze teraz sa nemame snazit o babo ale mam sa najskor vyliecit.....inak citala som uz o tom dost vela a hlavne ze ak to ma zena ma to aj jej partner a ten bz sa mal tiez liecit Indonalom inak sa to zene moze stale od neho vracat...chystam sa do sukromnej kliniky, odchadzam od mojho lekara a uvidim co bude....

ivka235
7. apr 2009

ahojte, ja som v 10.týždni tehotenstva a zistili mi HPV III.A. Nemáte s tým niekto náhodou skúsenosť? Lekár mi povedal,že sa nemám znepokojovať,zajtra idem ešte na nejaký odber. Mám z toho strach,a ešte keď mi povedal,že na výsledky budeme čakať tri týždne,tak si ani neviem predstaviť,ako to zvládnem.Prosím napíšte,ak ste to náhodou niektorá mali.Ďakujem.