Vírus HPV a tehotenstvo. Viete o tom niečo?

marse
5. júl 2007

Ahojte vsetky. Chcem sa len opytat ci neviete ako je to s virusom hpv a tehotenstvom? Mne doktorka povedala ze to nie je velky problem, skoro ziadny. Tak ale aj tak sa pytam ci ste o tom nepoculi alebo tak. Za kazde info budem vdacna. Dakujem 🙂

lucinocka
28. júl 2010

Myslim, ze tato tema nie je moc uzitocna, kedze kazdy lekar poda uplne inu informaciu. Jedni odporucaju ockovat aj , ked uz virus mate, jedni nie, jedni tvrdia, ze sa to strati zlepsenim imunity...bohvie, kde je vlastne pravda.. Ja to mam tiez, a uz som unavena z tych ,, informacii" z kazdej strany.. clovek nevie, co urobit, aby urobil to najlepsie..

nadis.h
28. júl 2010

Ahojky,necetla jsem prispevky a tak jen ve zkratce hodim svou zkusenost. Chodim na kontroly s cipkem a cytologie kazde 2 mesice. Zacalo to vridkem na cipku a v cytologii mi vysla neidentifikovatelna zmena na cipku. Takze dle sledovani si dr mysli ze mam Hpv. Byla jsem tehotna kdyz se na to prislo a mela se delat biopsie,ale vzhledem k tomu,ze jsem byla tehu po um.oplodneni tak jsme se domluvili,ze biopsie bude az po 6i nedeli. Tehotenstvi to pry nijak nevadi. Mela jsem si jen jeste 14 dni pred porodem zavolat na vysledek cytolky s tim,ze pokud by tam byl nalez tak by se udelal cisar. Uz jsem to nestihla pac jsem to rano porodila spontane.

livijja
9. feb 2011

maminky nemaminky kto mi vie poradit ma niekto HPV virus A7,A9 prosim o kazdu radu lebo fakt sa bojim uz som mala opakovane kontorly a neviem co to ma znamenat , doktor mi len povedal ze prv som mala len 6 hpv virusov a terza ze je to uz 12 a tie najrizikovejsie A7 A9 prism poradte mi

mummmy
23. feb 2011

Ja by som chcela pridat par povzbudivych riadkov na tuto temu: ca pred 3 rokmi mi pri beznej rocnej prehliadke zistili PAP 2,5 (co je dost v pohode) s podozrenim na HPV. Potvrdilo sa HPV 16 a vysledky sa postupne zhorsovali az na PAP 3-4 H Sil (teda vysokorizokove zmeny) - asi o 2 roky. Mam super lekara, celkom ma podrzal, navrhoval konizaciu, ja som tomu este chcela dat sancu a vyliecit sa vlastnou imunitou (ved to je asi najcastejsi pripad vyriesenia HPV - opakovala som si). Tiez som poznala ludi po konizacii, co sa im to zase vratilo (aj ked inym nie). Skusila som teda lepsiu stravu, nejaku tu alternativnu terapiu, ale popritom stale pod lekarskym dohladom, aj na onkogynekologii. Sla som napriek radam lekara aj do tehotenstva, kedze som to tak nejak citila a teraz mam doma uzasne babatko a som zdrava ako rybicka, dokonca HPV uplne zmizlo. V tehotenstve este boli vysledky zle, teraz uplne idealne. Nemusi to vzdy tak byt, ale aj to je jedna z moznosti. A tak vsetkym drzim palce, lebo viem, ake to bolo miestami stresujuce a tiez si pamatam ten strach vzdy niekde v pozadi. Takze baby drzte sa 😉 , vzdy je riesenie ci cesta. Niekto sa vylieci ani nevie ako, niekto konizaciou a toto bol moj pribeh - Mne asi najviac pomohla podpora rodiny, pozitivny pristup, kvalitna strava a poriesenie si vztahov okolo seba, nakolko harmonicke partnerstvo a HPV sa podla mna navzajom vylucuje🙂

floranz
29. jún 2011

ahojte som v 14tyz.tehotenstva a nasli mi LSIL vratane HPV stupen4 Mozu mi lekari spravit biopsiu?co ma vlastne caka a nema to skodlivy vplyv na vyvoj plodu??Je to bezpecne??smie sa to vobec?nebolo by to lepsie,az po porodu??

jerry23
2. sep 2011

@floranz to ti neuskodi...a radsej skor, ako neskoro

huterika
31. okt 2011

@mummmy Ja som mala tiez velmi zle vysledky HSIL- CIN III, teda tiez ten vysokorizikovy, lekari spojuju aj to zhorsenie cytologie prave s tehotenstvom - v tej dobe som potratila a potom tie zle vysledky, bolo to o drsku ☹ Lekara som teda super nemala a preto som sa rozhodla ist do ČR kde som v tej dobe studovala a on bol onkogynekolog. Robili mi konizaciu ale setrnejsou metodou LEEP-elektrickou sluckou, kedze som este nerodila a kontrola o pol roka. Kontrolu mi robil moj Dr. na SR a zevraj cyto 1 takze najlepsie z najlepsieho...cela vytesena ze je to za nami som odchadzala so slzami v ociach stastna a "zdrava" 😖

Preslo 7mesiacov po operacii (len mesiac po kontrole, ktora dopadla dobre) a ja som otehotnela znova a vsetko sa zacalo odznova. Asi 3mesiace po poslednej kontrole vysli vysledky CIN I-II a tak cakam na vysledky biopsie ako to so mnou je... OPAT... Ale kedze cakame babatko, bude sa to riesit az po porode 😒 Takze toto je moja skusenost, clovek si mysli ze uz vyhral ale znova sa to vratilo... len dufam ze vsetko dobre dopadne a narodi sa nam krasne zdrave babatko. A nikto mi teda nenavrhoval cisarak a myslim ze teraz tu vo Francuzsku by mali byt mozno lepsi odbornici.

luuca1
30. nov 2011

baby chcem sa opýtať ak mi vyšla pred troma týždňami ta cyto PAPIV a HSIL je možné že terajší výsledok by mohol byť lepší???? chytám sa každej slamky, asi chápete, mám doma 10 mes dcérku a nechcem ju tu nechať samú, prosím poraďte

jahodnice
1. dec 2011

@luuca1
doporučuji Indonal for woman, volně prodejný v lékárně, 90 tablet cca 800 korun. Jinak konizace znamená cca dvoudenní hospitalizaci ve státní nemocnici, v soukromých zařízeních pouští domů za 2 hodiny po zákroku.

luuca1
1. dec 2011

@jahodnice ahoj a myslíš že teraz by mohol vyjsť lepší výsledok???

jahodnice
1. dec 2011

@luuca1
já jsem měla po biopsii nález CIN III, indonal jsem brala zhruba 2 měsíce, byla jsem na konizaci a nález z biopsie se nepotvrdil, žádné předrakovinné změny naštěstí neobjevili

luuca1
1. dec 2011

@jahodnice tak ale to už si mala po konizácii, tak ti to odstránili asi, ale mne vyšlo cyto 31.10 PAPIV a HSIl, teraz mi robil opak 25.11., myslíš že to môže vyjsť lepšie aj ked som nič neužívala??

jahodnice
1. dec 2011

@luuca1
tak to nevím. Ale tím indonalem se rozhodně nic nezkazí, mluvila jsem o tom s doktorem a potvrdil mi to. Když jsem viděla svoje výsledky z biopsie, tak jsem z toho byla zralá na prášky na nervy a po konizaci jsem se 14 dní třásla strachy, jak dopadnou výsledky z hystologie. Jinak indonal budu brát jednou do roka preventivně.

luuca1
1. dec 2011

@jahodnice no hej ale ja teda počkam na verdikt a v prípade že to bude lepšie a nebudem musieť absolvovať zákrok tak sa ho na indonal opýtam. bože ja som teraz už rozmyšlala že zájdem za psychoškou, ved mi začalo byť z toho hrozne zle, schudla som 3 kila za týždeň od strachu a stresu

jahodnice
1. dec 2011

@luuca1
ale ta konizace celkem nic není, zákrok v celkové narkoze trvá asi 10 min,a někde tě pustí po 2 hodinách domů, pak následuje klasické šestinedělí.

luuca1
1. dec 2011

@jahodnice no dakujem pekne!!! 😒

jahodnice
1. dec 2011

@luuca1
opravdu to není tak strašné, ani mě pak nebolelo břicho a jen jsem trošku špinila,dalo se to zvládnout

luuca1
1. dec 2011

@jahodnice robili mi už kyretaž takže viem čo je to isť pod narkozu, nechcem, bože nechcem isť do nemocnice po nož, chcem byt so svojou 10 mesacnou dcerkou

jahodnice
1. dec 2011

@luuca1
někde to dělají i ambulantně, 2 hodiny po zákroku se jde domů

luuca1
1. dec 2011

@jahodnice nooo len to je podla mna risk lebo čo ak začneš krvácať tam si pod dohladom v nemocke, nie

jahodnice
1. dec 2011

@luuca1
já jsem šla domů druhý den ráno. Budu držet palce,ať není konizace potřeba.

luuca1
1. dec 2011

@jahodnice nooo veľmi ďakujem si zlatá a dakujem aj za podporu,

adunka73
1. dec 2011

@marse Tak ja jsem mela HPV III pred 10 lety a uz me skoro zaregistrovali do onkologicke poradny... 😔 ale behem toho casu jsem se odstehovala za manzelem do zahranici,kde mi udelali novy ster asi po pul roce(nezminila jsem se o ceskem nalezu) a vysledek byl negativni.Do toho jsem i otehotnela a uz nikdy jsem pak nemela tak hrozny vysledek,na kontroly chodim pravidelne co 3 roky.

lorry
13. jan 2012

ahojte mam ist na zakrok kvoli hpv chcu mi zobrat vzorku z buniek tusim , chcel som sa spytat ci to neboli lebo mi doktor povedal ze to neumrtvia ani nic podobne ze to neboli...je to pravda ?

sariky
13. jan 2012

@lorry opravdu to neboli. odebira se to takovyma specialnima "klestickama" - odstipnou ti malinkaty kousek tkane - je to jak kdyz se stipnes. proste v tu chvili jen "neco" ucitis ale nez se vzpamatujes, tak to bude za tebou. a ani potom to neboli, nemusis se bat 😉

lorry
14. jan 2012

dakujem ti aspon troska si ma potesila tak som sa bala mali mi to spravit vo stvrtok som to odmietla tak tam idem v utorok tak som sa bala...

sariky
14. jan 2012

@lorry opravdu se neboj. ja se obecne take bojim bolesti (kdo by se nebal), ale toto je opravdu bezbolestna zalezitost 😉

lorry
17. jan 2012

uz mam po tom nebolelo to ale ten strach bol strasny cakala som tam dlho ach jaj....dal mi tam hlboko obvaz aj tebe ? vecer si to mam vybrat.....dali ti aj nejake lieky od bolesti potom...mne nie

sariky
17. jan 2012

@lorry nic jsem nedostala, nebyl duvod, bylo to bezbolestne. ale vidis, zvladla jsi to 🙂

lorry
17. jan 2012

tebe nedali obvaz do posvy ? mne ano