Vírus HPV a tehotenstvo. Viete o tom niečo?

marse
5. júl 2007

Ahojte vsetky. Chcem sa len opytat ci neviete ako je to s virusom hpv a tehotenstvom? Mne doktorka povedala ze to nie je velky problem, skoro ziadny. Tak ale aj tak sa pytam ci ste o tom nepoculi alebo tak. Za kazde info budem vdacna. Dakujem 🙂

gabika123456
23. jan 2012

no ahojte baby jasom teras v 28 tyždny tehotenstva,mam vysokorizikove hpv,pred tym ako som otehotnela mi vypalovali krčok maternice ,nebolo to uplne bezbolestne ale ani nič hrozne ,moj doktor ma uistil že hpv nema nic spoločne s mojim babankom že može ubižit akurat tak mne ,od vtedy čo so tehona nepadlo o hpv ani slovo ,dokonca som aj zabudla že ho mam ,v tehotenstve zatial nevnimam žiadne važnejšie problemi len ma stale picha v brušku ,neviem či to je hpv alebo sa mi roztahuje maternica,chcela by som vediet od vas ktore mate tieš hpv niake informacie o vašm tehotenstve a tak ,dakujem

januska77
25. jan 2012

@mummmy ahoj som podobný prípad ako ty len ja mám len PAP III a už mi robili aj konizáciu.po konizácii bolo všetko v poriadku a teraz sa mi to zase vrátilo nechápem prečo?A doktor mi povedal že mám počkať kým to nebude v poriaku a že potom sa môžme snažiť o bábätko a my by ssme už chceli maať.Povedal že raadej počkať aby nebol nejaký problém.Tak neviem že čo mám robiť?

januska77
25. jan 2012

@gabika123456 ahoj tiež som podobný prípad ako ty ln s tým rozdilom že nie som ešte tehotná ale veľmi chcem byť.A čo to môže ublížiť tebe?Lebo aaj mne doktor povedal že nech si počkám na výsledky a potom keď budú v poriadku aby sme na tom začali pracovať tak ani sama neviem že čo mám robiť lebo hovoria že v tehotenstve sa ten HPV vírus zvykne zlepšiť tak neviem.Za to sa pýtam že čo to môže nám ako matká ublížiť?

tinushka13
20. apr 2012

Ahojte holky.. prosim vás viete mi poradiť.. alebo aspoň ma povzbudiť a priviesť do obrazu? dnes som bola na prvej poradni som 8tt+1 a z cytologie mám toto: Hpv Hsil, pap IIIa-b,, lekárka síce povedala , že to sa bude riešiť po tehotensvte aže možno sú výsledky skreslené tehu.. ale až teraz som si niečo o tom našla na nete a čumím na to ako struna z gauča.. začínam sa báť..:( prekonala niektorá z vás toto? 😅

lucille85
20. apr 2012

@tinushka13 Nic nečti na netu hlavně, akorát se vyděsíš...Je to prostě nález na čípku, který by se pokud by si nebyla těhotná sledoval co tři měsíce nebo půlroku a při zhoršení by se udělala konizace...Ale tyto stavy čípku těhotenství a porod často jakoby "vyléčí", takže proto chce doktorka počkat po porodu...po šestinedělí Ti udělá cytologii a uvidí se co tam vyjde...buď se s tím tělo vyrovná samo a bude to ok nebo se to bude dále sledovat, případně se navrhne ta konizace...Držím palce a pokud by Ti vyšla po porodu ta cytologie dobrá a hpv infekce už byla negativní, popřemýšlela bych nad očkováním...

tinushka13
20. apr 2012

@lucille85 Tak mne v živote nenapadlo, že by som niečo takéto mohla mať...myslela som že kvasinky sú max v mojom prípade.. nuž ale po tejto skúsenosti na to očkovanie veru pôjdem!! 😉 ďakujem za radu a podporu 🙂

lucille85
20. apr 2012

@tinushka13 Tinko je to běžnější než si řada lidí myslí...hpv se dá přenést i nekoitálními aktivitami, čili můžou se nakazit i hodně mladé holky a můžou být stále panny...Těch typů virů je několik, tělo se většinou s infekcí vyrovná, ale je pár těch zákeřnějších a ty pak můžou dělat předrakovinné až rakovinové změny na čípku...A bohužel je těch případů řada i u velmi mladých žen...Teď mysli na miminko, doktorka si tě jistě ohlídá a hlavně po šestinedělí hned na prohlídku a cytologii abys věděla jak se to vyvíjí...Přeju aby se to zahojilo těhotenstvím a porodem a připomínám, že hlavní je pečlivá prevence tj. cytologie 1xročně a zvaž kdyžtak po porodu to očkování, svůj smysl má i pro ženy, které už sexuálně žijí a s hpv se setkaly...přeju bezproblémové těhotenství a hodné spavé miminko!

andrejecka
20. apr 2012

@tinushka13 ahoj, aj ja som mala zvýšené hpv ešte pred tehotenstvom a keď som zostala tehotná tiež mi dr povedal že sa to možno po pôrode zlepší alebo zhorší, u mňa sa to zhoršilo a bola som na konizácii a potom na očkovaní a teraz je všetko ok 🙂 🙂 🙂 a na tehotenstvo to vôbec nemá vplyv

tinushka13
20. apr 2012

@lucille85 ďakujem Ti si zlatá.. ale drobeček myslím že bude hyperaktívny.. bo aj maminka aj ocinko sú šialenci.. takže sa s tým už zmierujeme že sa nevyhajáme dlho a budeme behať kade tade.. 😀 😀 😀 😀 hlavne sa tešíme

tinushka13
20. apr 2012

@andrejecka ja sa na to spolieham že po pôrode sa to všetko dá dokopy a basta.. dám si očkovanie a potom sa môžem škeriť na každú svetovú stranu.. 😀 😀 😀 😀 ďakujem Andrejka 😉

katka1981
20. apr 2012

Ja citam ze HIV virus, ze fiha, zaujimava tema. A pri prvom prispevku som precitla 🙂 🙂 🙂

tinushka13
23. apr 2012

@katka1981 Katuška ty si zlatá.. som sa teraz tak pobavila že som na nejaký HPV vírus zabudla.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zostaňme radšej len pri HPV.. 😝

katka1981
23. apr 2012

@tinushka13, ale ani na ten sa neda zabudnut. Mne ked dr. povedal, ze mozem dostat rakovinu a to som mala krasnych 18, ako dnes si pamatam ako som isla po obchode, tiekli mi slzy a mame som hovorila, ze sa citim ako ta najvacsia stetka. 😝

tinushka13
23. apr 2012

@katka1981 Katka samozrejme, že nemôžem zabudnúť.. už len kvôli anjelikovi.. 🙂 ale i tak sa s tým teraz nedá nič robiť a ja svojho anjelika nijako neohrozím. a pokiaľ mi dr. povie že mu to neublíži tak na toto krásne obdobie vypúšťam z hlavy nejaký HPV vírus a venujem všetky myšlienky mojej najväčšej lásočke.. 😝 Ale verím ti že si sa cítila zle.. :( to ma mrzí.. ☹

katka1981
24. apr 2012

@tinushka13, isla som k druhemu dr. dal ma doporiadku a chodim k nemu dodnes. A ty sa neboj, pokial ti lekar povedal, ze mu to neublizi, tak sa naozaj nemas coho bat. Povedz si,z e vzdy lepsie ako HIV, ako som ja precitala v nazve 😀 😀 😀 😀 😀

coufii
24. apr 2012

@marse no...podle mě je to trošku divý že doktorka řekla že to neva.Vždyť je to Human Papiloma Virus co způsobuje rakovinu děložního čípku, když se nepodchytí včas...Já ho málem měla ale dostala sem se z toho a že mi doktor říkal že to vůbec není dobrý.No...můj názor je ten že bych si asi mimi nepořizovala dokud bych se toho na 100% nezbavila

tinushka13
24. apr 2012

@coufii no bihužiaľ mi HPV zistili až keď som bola tehotná.. a s tým sa nedá nič robiť.. tak asi si mala zlé výsledky z cytológie a preto ti povedal , že to nie je OK.. ja som nemala také zlé výsledky to je jedna vec a druhá vec je, že výsledky môže skreslovať tehotenstvo.. 😉

lucinocka
24. apr 2012

hlasim sa do skupiny, otehu som s PAP CIN 2 dysplasia..zatial je to v poho, krcok pekne zatvoreny,doktor to bude sledovat.. mam to uz dva roky, nechcela som ziadne zasahy do krcku pred otehu

coufii
24. apr 2012

@tinushka13 je to možný 🙂 pořád sem běhala na gyndu na stěry...pak se to začalo lepšit až sem z toho byla venku 🙂 ale ani žádný prášky sem na to nerala 🙂

tinushka13
24. apr 2012

@coufii Tak dúfam, že tiež mi všetko dobre dopadne.. ja sa ukľudňujem tým, že mi lekárka povedala , že nie je to zlé.. ale že to mám.. a čo som čítala tak tehu to dokáže nejako preliečiť.. 😀

akova
24. apr 2012

Baby nestresujte sa zbytočne, HPV virus ma veľa žien a ani o tom nevedia 😎 Zaleží na tom, či sa virus "preberie k životu" .... virus sa neda vyliečiť, ten vam už zostane navždy, len treba pravidelne kontrolovať citologiu, či nenapadá bunky na krčku.... Ja som mala zle vysledky citologie pred 8 rokmi, robili mi konizaciu krčka, a potom som mala dve tehotenstvá a všetko bolo a je v poriadku 😉

tatarida
24. apr 2012

ja som bola na konizacii pred 5 rokmi, bola som aj na ockovani a stale mam vysledky nahranici.... ale kaslat na to, s usmevom je predsa svet krajsi 😀
@coufii ziadne prasky si ani brat nemohla lebo na to neexistuju 😀 a keby mala kazda cakat s tehotenstvom kym sa z toho vylieci tak by sa asi drviva vacsina nedockala 🙂

coufii
24. apr 2012

@tatarida myslela jsem třeba čípky srovnávající pH nebo tak něco.Měla jsem to opravdu hnusný a drželo se mě to rok a půl a nikomu bych to nepřála.Zvlášť, když mi matka řekla že mi na očkování nedá...jestli sem se náhodou nepos* že ty prachy netiskne...a tak sem jí akorát poděkovala že kdyby mě očkovali, nemuselo to bejt...

tatarida
24. apr 2012

@coufii s ph to bohuzial nema nic spolocne :-/ jedine co moze pomoct je zvysit obranyschopnost organizmu, teda imunitu...... ockovanie sa odporuca pred zacatim sexualneho zivota a to teda v mojom pripade este nebola ziadna osveta okolo HPV takze som sice bola ockovana az ako 24 rocna ale lepsie ako nic..... u nas sa to vtedy este platilo v plnej vyske a bola to teda kopa penazi ale bohuzial nic ine clovek spravit proti tomu nemoze..skoda ze tvoja mama si to neuvedomuje ☹

coufii
24. apr 2012

@tatarida tak když tohle očkování začalo taky jsme na to u nás koukai jak puci protože jedna injekce stojí šílený prachy a potřebuješ 3....Mámě je to jedno...Ona myslí jen na sebe...I dneska to tak je...Za každou cenu byla rozhodnutá udělat všechno pro to abych šla na potrat.Jednou už jsem to nevydržela a poslala ji do pr***...A víš proč to chtěla?Protože táta se rozhodnul že si udělaj novej byt kde jsou půdní prostory a nám by připadnul tenhle co je dole.Jen kvůli jejímu obýváku milovanýmu...

haaaluska
4. okt 2012

@erikae ahojky,ja mam teraz taky isty problem.cytologia I-II a po roku tak ako ty.tiez ma poslal na dokladnejsie vysetrenie idem o dva tyzdne a som z toho riadne vyklepana.mam tam zmeny a doporucuju to dokladne vysetrit.no a tiez mi od vlani od maja zistili hpv ale neviem aky typ,dufam ze teraz to uz konecne zistia co mi je lebo som mala debila doktora a dufam ze kvoli nemu to teraz nebude vazne.hlavne ide o to ze som este nerodila tak preto sa bojim.nikto v rodine nemal take problemy ako ja.s nicim nemam problemy len s vaginou.stale som prisla ku doktorovi a stale nieco nasiel-ureaplazma ale ta je uz ok.teraz uz druhykrat u ineho lekara stery negativne len ta cytologia ma teraz vystrasila.

kacaba85
9. okt 2012

HPV mi zjistili pred tydnem, ted cekam na vysledky biopsie a pak se uvidi jestli půjdu na konizaci.. ach jo

haaaluska
11. okt 2012

@kacaba85 teba aspon hned poslali na dokladnejsie vysetrenie ale mna ten debil nechal tak ze hpv je normalne a teraz cytologia z I-II na III.ja idem v pondelok na onkologiu kde mi urobia vsetko a konecne zistia co mi je lebo stale nieco mam tam dole a koncne aj aky druh hpv mam a co dalej bude.uz som sa naplakala dost tak dufam ze to bude ok.hlavne ide o to ze som este nerodila.

kacaba85
11. okt 2012

@haaaluska: muj predchozi gynekolog to asi taky podcenil. Ten soucasny mi pred chvili volal vysledky: tezky predrakovinovy stav, takze jdu taky na onkologii 😢

haaaluska
11. okt 2012

@kacaba85 dufam ze to nebudem mat take hrozne.ja som stale chodila len na gyndu,nikdy som s nicim inym nebola chora lenze ten debil-inak ho neviem ani nazvat zrejme nevie liecit.vela ludi ma odhovaralo nech idem prec ale az sa mi to zhorsilo nariekam.v oktobri cytologia dobre a teraz po roku III papA.este aj tento novy povedal ze staci raz do roka,houby to staci.mne behom roka sa to zhorsilo ale ludi nepocuvaju.doporucuju tu kolposkopiua podla toho uvidim.mozno to mam zo zapalu,nevedela som to,debil ma neliecil.nejaky bacil som asi mala v tele ked sa to zhorsilo len to neskumali a teraz dufam ze nato pridu a dufam ze to nebude hrozne.drzim ti palceky.a ty si mala tiez dobru cytologiu a naraz je zla ci ako?