Vtieravé myšlienky / úzkosť / strach

Ahojte, už dlhšie trpím strachom zo smrti, obavami že sa mi niečo stane, mala som už pár panickych záchvatov (extrémne búšenie srdca tlak na hrudi...) bola mi na nezrologii diagnostikovana tetania. Lieky neberiem ale chodim na terapiu. Začala som však mávať rôzne neželané myšlienky / predstavy. Mám pocit že idú z mojej hlavy, sú to bujné predstavy, cudzie hlasy nepočujem. Chcem sa spýtať či to mávate aj vy ? Moja psychologicka tvrdi vraj to ma mate clovek obcas ale vie to pustiť a nezaoberá sa tym. Ja mam z tých myšlienok strach, bojim sa sama seba svojich myšlienok, co ak sa to naozaj stane??? Myslienky na diaľnici ze prejdem to opačného pruhu, myšlienky ze sa nieco stane mojim detom, myslienky co ak raz spácham samovraždu (ale nechcem to spraviť ale mam strach co ak mi raz prepne a nebudem vediet ovládnuť svoju myseľ - nebudem mat nad sebou kontrolu)... Kdesi som čítala ze toto moze byt aj OCD alebo to je len uzkost? Lieky sa bojim beat zasa zo strachu lebo švagor bral lieky a vyvolali v nom samovražedné sklony, nechcem aby moju myseľ ovládali lieky, zas mam strach ze stratím kontrolu... Prosim neodsudte ma, prosim o radu. Inak zijem normálny plnohodnotný zivot a manzelom a 3 detmi v peknom meste, mávame návštevy žijeme aktivity zivot, toto je akoby moje tajomstvo ktore nikto o mne nevie hanbim sa za to...
eliska13
15. sep 2018
@0silvia0 áno, ale možno každý má svoju pravdu.Ona svoju on tiež.Pise, že firma je viac jej a viac sa angažuje asi má toho tiež dosť pri 3 deťoch.Aj ja som celé roky sa ľutovala, že dieťa domácnosť je všetko na mne a, že som sa podriadila muzovmu podnikaniu.Niekedy sú ženy nedocenené majú aj svoje túžby, ciele dobre vieš, že ženy často seba odsúvajú na poslednú.kolaj kvôli deťom, rodine a hlavne, ak im nemá kto pomôcť.A potom stačí jedna blbá poznamka.Kazdy má niečo a veľa ľudí plače večer do vankúša a majú pocit, že tí druhí majú lepší krajší naplnenejsi zivot.Ano tešiť sa z maličkostí ono to pekne znie, ale niekedy vieš, že sa nemáš zle ani finančné ani v inom smere a aj tak nejaká radosť či spokojnosť neprichadza
romiada
15. sep 2018
@eliska13
@0silvia0
myslim že obe máte pravdu. Život je o rovnováhe, len chytiť ten správny balans medzi svojím duchovným a fyzickým "svetom "býva asi tá najťažšia vec v živote.
beky1813
15. sep 2018
Nechapem, preco sa tak branis liekom. Evidentne to dlhe roky bez nich nedavas a uz sa ti aj ruca manzelstvo. Moxno slova tvojho muza boli drsne, ale dokedy ma cakat? Lieky odmietas, venujes sa vsetkemu a vsetkym, len nie jemu. Preco ste nemali sex 3 mesiace? Kvoli tebe?
A tie dristy o viere, dusiach a nebrati liekov nepocuvaj. Keby si si vedela poradit sama, tak to urobis uz davno
0silvia0
15. sep 2018
@eliska13 ja som mala taku mamu, ze cele roky fnukala aka je nestastna, nenaplnena, nedocenena, ako ju moj otec nedokaze urobit stastnou. Ake ona mala za mladi moznosti a prepasla ich a zahrabala sa s mojim otcom. Mozno to ani tak nemyslela ako to davala zo seba von... ale ja mam odvtedy obraz, ako nechcem dopadnut, takto fakt nie...
Ja sice fungujem v rodine, ale aj sama za seba. Vzdy som si dokazala pre seba urvat svoj sukromny cas a robit co ma bavi. Teraz mam deti velke, tak mam pre seba casu este viac. Moje stastie nesuvisi s tym, aky zivot vedu ini ludia, ani kto co o mne hovori. Ja som vlastne taky vlk-samotar a moje stastie zavisi od mojho vlastneho pokoja v dusi, nie od inych ludi.
0silvia0
15. sep 2018
@beky1813 myslim ze nie ona sama sa brani liekom, ale lekar jej ich nepredpisal pravdepodobne po posudeni jej psychickeho stavu, niekde to v prispevku pisala.
eliska13
15. sep 2018
@momof3 zvážila by som ako dlho chodíš k psychologičke, ako dlho máš také myšlienky, či sa ináč cítia ok myslím únavu, nechutenstvo, nespavosť a potom by som išla k psychiatrovi
Psychologička robila so mnou testy či to je úzkosť, depresia...a potom nakuknúť do svojho vnútra či robíš čo Ťa baví, možno si z rokov s deťmi vyhorena, či máš čas pre seba, v čom sa vieš najlepšie zrelaxovať
U mňa to prišlo po tej autonehode taký stály vnútorný nepokoj strach a raz ho je viac, raz menej proste tu úzkosť vždy do niečoho vrazim...preto beriem lieky, lebo ma nebavilo stále sa vŕtať v h...e či mi bude lepšie takto, či takto skúsila som všetko za tie roky

Začni písať odpoveď...

Odošli