Vynechanie menzesu pro prekonanej anorexii

tinuska11111
10. aug 2018

Ahojte, je tu niekto, kto prekonal anorexiu s výpadkom menzesu ? Obnovil sa cyklus, keď ste opäť nabrali kilá naspäť ? Alebo sa menzes neobnovil a čo s tým ? Ďakujem za rady.

kristina2v
10. aug 2018

Ahoj ..... tak ja som také dačo neprekonala ale mávala som problémy s cyklom, vtedy mi totálne vypadol, síce hej vtedy som tiež držala diéty a hladovky ale nie tak extrémne .... a obnovil sa mi, najskôr mi doktorka dávala vyvolávačky a estrofény a potom aj duphastony, potom každý pol rok som mávala antiku rôznu .... a to som pri antike mávala také slabé krámy, len také špinenie .... tak som si povedala, že to už brať nebudem a samé sa to upravilo .... ako nechodí mi pravidelne, ale vždy príde ... napr. mešká mi aj mesiac ale to je aj stres a namáhavá robota. Ale tak ja som s tým mávala problémy od začiatku aj my dosť neskoro prišiel prvý.

tinuska11111
autor
10. aug 2018

A tie estrogeny ste ako dlho brali, nepribrali ste z nich alebo sa vam nezadrziavala voda ? Ja mám obavy z tych estrogenov, tiez mi ich chcu dat, ale zatial som nesuhlasila, mam s oblickami dost problemy, kedysi som brala hormony kvôli cyste na lavom vajecniku, puchla som sa mi zadrziaala voda, potom mi to vysadili.

kristina2v
10. aug 2018

@tinuska11111 nepamätám si presne presne ako dlho to bolo lebo to som mala najskôr jednú doktorku ktorá mu predpísala estrofény dva na jeden deň, ráno a večer a plus k tomu od 21 dňa do 28 dňa cyklu ešte vyvolávačku, čiže každý deň injekcia. Potom sa mi zmenila doktorka a tá keď to zbadala tak nadávala, že čo som to aké konské dávky hormónov mala, že to bolo zle. Tak mi dala tie druhé ktoré som spomínala, ale len od 16tého dňa zase. Potom ma nastavila na antiku. A nemála som žiadné problémy s ničím, našťastie. Len mi chutilo všelijaké jedlo 🙂 .... no hlavne to treba s doktorom konzultovať a ten bude vedieť.

tinuska11111
autor
10. aug 2018

Ďakujem pekne za rady.

asia83
10. aug 2018

@tinuska11111 Akonáhle začnete jesť bežnú stravu, tuky (v nich sa rozpúšťa vitamín E, ktorý je dôležitý pre reprodukčný cyklus), cyklus sa vám obnoví a vsetko bude fungovať ako predtým. Veľa však závisí aj od toho, ako dlho anorexia trvala.

tinuska11111
autor
10. aug 2018

Práveže ja mám hladiny ženských hormónov už dlhšie ok, a nič. Ale vraj mi hypofýza neprodukuje dostatok nejakého hormónu aj to môže byť problém ? Ja už neviem :(

asia83
10. aug 2018

@tinuska11111 Samozrejme. Ak máte anorexiu=nejete, v čom sa majú rozpúšťať napr. vitamíny rozpustné v tukoch? Tie hormóny musia byť vyvážené, musia "spolupracovať". Stačí nedostatok jedného a už to nefunguje.

tinuska11111
autor
10. aug 2018

Ja už dlho nemám anorexiu a menzes neprišiel a hypofýza mi netvorí dostatok hormónu.

asia83
11. aug 2018

@tinuska11111 Treba navštíviť gynekológiu. Ak jete normálne, nedostatok toho hormónu vám to zrejme blokuje.

tinuska11111
autor
11. aug 2018

Chodím ku gynekologičke často, ale len ženské hormóny chce riešiť mi nasadiť, ale s hormónom hypofýzy nerobí nič. Neviem, či je to v jej kompetencii alebo to iný odborník rieši ? Ďakujem za rady kočky 🙂

asia83
11. aug 2018

@tinuska11111 Treba to nechať na ňu, nie ste jej prvá pacientka, určite vie čo robí. Endokrinné žľazy musia spolupracovať, keď vám chce riešiť ženské hormóny, zrejme preto, aby ich úpravou dokázala hypofýza produkovať hormón, ktorého máte nedostatok. Mimochodom, prolaktín produkovaný hypofýzou je podľa vás aký hormón? Mužský?

natalkinmarek
13. aug 2018

Baby chcem sa opýtať či ste používali na upravu menze Infolic tabletky ak áno pomohlo vám to?

tinuska11111
autor
13. aug 2018

Prolaktín mám v poriadku. Skúšal niekto aj prírodnú liečbu s výťažkami ďateliny lúčnej ? Vraj to pomáha ??