Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vysadenie HAK

Vysadenie antikoncepcie
miskakyblik
25. sep 2019

Ahojte baby, mám otázku, ktorú mi google uplne nezodpovedal. Vsade sa píse ze vysadenie HAK by sa malo uskutocnit az po douzivani blistra. Ja viem, je to logicke ale predsalen, vysadila ste niekto HAk aj v strede ? Vysadist som si ich chcela riadne, ale prisla som dnes o tasku kde som mala nacaty blister, recept na novz antiko a teraz sa trochu bojim co bude a po nový si zajtra nemozem ist ku gynde. Vsade sa len pise aby sa to vysadilo po ukonceni blistra ale nikde neviem najst nejake ,,realne ´´ nasledky, a ci su vázne. O pomylenom cykle asi nemusim hovorit, zrejme k tomu dojde ale nieco naozaj zavazne sa moze stat? HAk som povodne chcela vysadit prave tymto poslednym blistrom, takze okrem toho ze to bude asi znamenie, je realna hrozba niecoho strasneho ? napr. problemy s naslednym otehotnenim, alebo zdravotne problémy? mam 30 rokov . Vopred Vám dakujem ak mate pre mna info alebo skusenosti na podelenie sa.

veronikaszabova
25. sep 2019

@miskakyblik nic sa nestane. Do par dni dostanes menzes z vysadenia. Pockaj dalsi cyklus a od 1 dna zasa nasad antikoncepciu.
Ten mesiac sa chran inak.

monca0021
25. sep 2019

Môže sa stať že budeš veľmi dlho krvácať napr aj 3 týždne a to vôbec nieje zdravé pre telo, cely cyklus sa ti môže rozhádzať a áno môže byt aj problém s otehotnením keďže bude všetko narušené. Mám kamosku čo vysadila v strede blistra a veľmi dlho krvacala zo strašne silnými bolesťami. Nedávala by som na to že ti tu niekto napise že nič sa nestane z nejakého dôvodu je to napísane že sa musí vysadiť antika po skončení blistra. Ďalšia vec ak vysádzas preto že planujes babatko je fakt lepšie dobrat cely blister sesterke sa tak podarilo otehotnieť hneď na další cyklus no ty ak sa nedajboh stane že budeš krvácať alebo čo dlhšie tak ti ani ovulacia nebude fungovať ako ma ani nič. Tod moja rada nikde nieje napísane že sa ti to musí stať ale neriskovala by som

miskakyblik
autor
25. sep 2019

@veronikaszabova ale ja by som uz nechcela naspat nasadzat HAK , proste to uz chcem utnut ked sa mi stala takato vec ... po tom menzese z vysadenia by to uz mohlo byt ok ?

miskakyblik
autor
25. sep 2019

@monca0021 hej uvedomujem si riziko ze sa mi rozhadze cyklus len mozno je to chyba ale nepovazujem ,,silný menzes´´ za nieco zdravotne nebezpecne ci ? myslis ze to moze mat dlhodobe nasledky neskor ? vazne neviem snazim sa dostat k najviac informáciam ako len mozem, za normalnych okolnosti by som urcite vysadila az po dojedeni celeho blistra len teraz to tak sprosto vypalilo a neviem velmi ze co mam teraz robit ☹

veronikaszabova
25. sep 2019

@miskakyblik jasne, v pohode.
Ja som vysadil v polke, prisiel menzes z vysadenia a cyklus mi nabehol normalne. Bez komplikacii

veronikaszabova
25. sep 2019

@monca0021 staci si precitat pribalovy letak. Ak ju chce vysadit, moze kedykolvek.

veronikaszabova
25. sep 2019

@miskakyblik hlavne nestresuj..nie si prva ani posledna, ktora vysadi antikoncepciu skorej ako dojes cele plato.

candii
25. sep 2019

Mňa povedal gynekológ, že môžem začať masívne krvácať a na zastavenie krvácania budem musieť užívať ďalšie hormóny.

klejkaez
25. sep 2019

@miskakyblik Ťažko povedať, každá žena je iná. v strede sa neodporúča, lebo seknes v polovici vlastne hormonálnu davku priamo akoby na ovuláciu (stred blistra)
Rozhadze to hormóny a zhorsuje tie smeny viac než po celom baleni
Ja som vysadila normálne, na konci blistra a menzes nemam aj tak uz koľko....

monca0021
25. sep 2019

Myslím že masívne krvacanie je velky
Dôvod na to aby si to nerobila v strede blistra hlavne keď nevies koľko krvacanie môže trvať Radšej zohnať tabletky a dobrat blister. Alebo sa poraď s gynekológom ale myslím že ti povie rovnaký názor
Ja by som to neriskovala

monca0021
25. sep 2019

@veronikaszabova a ako vieš akú antikoncepciu berie? Veď nech vysadí kedykoľvek ja len píšem skúsenosť je mi to jedno 🙂 ja som brala HAK vyše 6 rokov a v mojej bolo napísane že sa ma vysadiť na konci blistra to je iste mi prízvukovala aj gynekologicka

ivky
25. sep 2019

Volaj gynekologovi. A recept ti moze zadat tzv elektronicky, cize on to nahodi do systemu a ty uz len prides do hociakej lekarne s kartickou poistenca a daju ti co ti predpisal...

lubomirasas
25. sep 2019

@miskakyblik ja som takisto zabudla tabletky na dovolenku. Tiež som chcela dobrat a už viac nebrať. Za par dni prišla ms ( klasicky 5 dní, bez bolesti ) a následne mi cyklus nabehol normálne. Ukážkovo 28 dní ako keď som brala HAK. Ale otehotnieť ešte nechcem, takže na to neodpoviem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli