Začala som mať veľmi bolestivú menštruáciu

leto79
10. apr 2008

Ahojte baby, zakladám túto tému, pretože v poslednom čase mávam veľmi bolestivú menštruáciu, až takú, že musím brať Ibalgin, pretože bolesti sú neznesiteľné. Ibalgin do polhodinky zaberie a všetko je OK. Bolestivú menštruáciu som nikdy predtým nemala, je to asi posledných 7-8 mesiacov. Bolesť sa objaví v okamihu, keď sa menzes spustí. Po tabletke sa už nevráti, ani v iný deň.

Chcem sa opýtať, či bolestivá menštruácia indikuje nejaký problém. Mám to považovať, že niečo nie je v poriadku? Alebo je dobré znamenie, že sliznica bola bohatá? Mala by som ísť s týmto problémom k lekárovi?

Budem vďačná za každý názor.

vodnari
10. apr 2008

Tak ja mám svojho muža 😀 Tak budem končiť idem sa venovať manželovi. Prajem ti krásny večer.

kuspitka
10. apr 2008

aj aj tebe prajem pekny vecer ja tu este budem .,zajtra sa ti ozvem len takto vecer idem do mesta.tak pekny vecer.

vodnari
10. apr 2008

Budem sa tešiť ahoj.

kuspitka
10. apr 2008

tak ahoj

zibi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zibi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zibi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zibi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zibi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zibi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zibi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leto79
autor
11. apr 2008

ahojte baby,
tak vidím, že je nás viac čo majú bolestivú mrchu. aj v okolí ked sa žien pýtam, tak tiež mnohé trpia pri začiatkoch - niektoré viac, iné menej, ale statisticky by som to odhadla, že 80 % zien ma bolesti. Taktiež som pocula, ze po porode by sa to malo upravit. Mna by este zaujímalo, ci je potrebné sa pre to znepokojovat. Mne kolegyna vravela, ze na ibalgine funguje mesiac co mesiac od svojich 13-tich. A tiez som citala, ze je to priznak endometriozy, ale myslim, ze az take zle to u mna nebude. Idem si este nastudovat temu endometrioza. A mozno pojdem na laparoskopiu.

flos8
11. apr 2008

ahojky...ja som mala niekedy tiež strašne bolestivú mrchu a nejako sa to upravilo...nie sú bolesti,ale zato tečiem 2x dlhšie...momentálne je to fajn...beriem lieky...netečie, nebolí...a bolesti pri mrche sú dedičné...tak sa spýtajte svojích mám...🙂

vodnari
12. apr 2008

Ja som sa pýtala a také bolesti v našej rodine nemali. Len ja a sestra. Ale jej sa to po pôrode upravilo.

halienka
13. apr 2008

Ahojte babky, tak ja tiež patrím do vašeho klubu. Od prvej mršky v 12 rokoch mám stále bolesti. Mám ich vždy prvé dva dni a to také silné, že každých 6 hodín musím pravidelne užívať tie dva dni (aj v noci) 2 Ibalginy 400 mg. Inak by som sa ani na nohy nepostavila a aj tak keď sa postavím a hýbem, musím len veľmi opatrne, lebo aj tak ma bolí, ale je to aspoň už znesiteľné. Vždy sa modlím, aby ma chytili tie dva dni cez víkend, aby som bola zrovna doma a minimálne sa hýbala. V robote človeku nikto neuzná. No ja som mala aj liečenú endometriózu, no nejak sa mi tie bolesti po liečbe nezmiernili. Moja mama nemávala bolesti ani pred ani po pôrode. Tak ma to štve pchať do seba tie Ibalginy, ale bez nich by som to nevydržala. Nejaký panadol femina mi vôbec nezaberá. 😖

vodnari
13. apr 2008

Mne ani ibalgin. Ja mávam také bolesti že pri tom zvraciam. Ale ja mávam bolesti až pri konci.

halienka
14. apr 2008

Ahoj Vodnárik 🙂 A ty si písala, že ti Dr predpisuje nejaký iný liek proti bolestiam? Čo je to za liek? To je priamo určený na menštruačné bolesti? Nie je dráždivý na žalúdok? Lebo mňa z toho Ibalginu už bolieva žalúdok.

mechurik
14. apr 2008

co je to endometrioza?

labutienka
14. apr 2008

ahojte,
skúste užívať 3 cykly v kuse Femigard, ten zaberá, mne zabral a bolestivú mrchu už nemávam 🙂

halienka
14. apr 2008

Mechurik, endometrióza je že sa ti výsleka maternice tvorí aj mimo maternice, napr pri vaječníku alebo tak. Vraj vtedy vie bývať silnejšia a bolestivejšia mrcha. No zistiť sa dá len laparoskopiou.
Labutienka a čo je Femigard? Tabletky? Dá sa to kúpiť v lekárni?

mechurik
14. apr 2008

aha takto . no, tak ja mam urcite silnejsie kramy. prve 2 dni som na ibalgine, ale ten je zazracny, nic ma neboli o chvilku.

labutienka
14. apr 2008

halienka - Femigard sú bylinky, extrakt z byliniek, ja som to zohnala cez internet, myslím, že v lekárni to nemajú. 1 Fľaška stojí ca. 300 sk alebo 400? no už neviem, ale oplatí sa to. mne fakt pomohol. užíva sa 3krát denne 1 čajová lyžička sa zmieša s troškou vody a vypije pred jedlom. chutí to ako bylinkový čaj, mne tá chuť bola príjemná. dôležité je ale vydržať tie 3 cykly v kuse. Ja som mávala aj predmenštruačné problémy, bolesti pŕs dosť silné. teraz ani neviem, že má prísť mrcha. a keď ma bolí bruško 1. deň, tak max. pár minút, vtedy sa to spustí a je po bolesti. 1 fľaška vydrží ca. mesiac.

labutienka
14. apr 2008

je tu aj niekde téma: skusenosti s Femigardom, tak skús počítať tam...