Začala som mať veľmi bolestivú menštruáciu

leto79
10. apr 2008

Ahojte baby, zakladám túto tému, pretože v poslednom čase mávam veľmi bolestivú menštruáciu, až takú, že musím brať Ibalgin, pretože bolesti sú neznesiteľné. Ibalgin do polhodinky zaberie a všetko je OK. Bolestivú menštruáciu som nikdy predtým nemala, je to asi posledných 7-8 mesiacov. Bolesť sa objaví v okamihu, keď sa menzes spustí. Po tabletke sa už nevráti, ani v iný deň.

Chcem sa opýtať, či bolestivá menštruácia indikuje nejaký problém. Mám to považovať, že niečo nie je v poriadku? Alebo je dobré znamenie, že sliznica bola bohatá? Mala by som ísť s týmto problémom k lekárovi?

Budem vďačná za každý názor.

halienka
14. apr 2008

Labutienka, ďakujem 🙂 , tie 3 mesiace sú nič oproti tomu, že takto trpím už roky, vydržím aj neviem čo, len aby som mala od tých bolestí pokoj. Ja len že mám aj problémy s trávením a nemôžem hocijaké tabletky, ale bylinkový extrakt by nemal byť problém pre trávenie. 😉 Ďakujem moc za info, mrknem aj do tej témy. 😵

lenka20
14. apr 2008

ahojte kocky, aj ja patrim do klubu bolestivej mrchy 😀 😀
ale pisem pre ine - silne bolesti mozu znamenat aj myom na maternici, ja som vzdy mavala ozaj silne bolesti prvy den mrchy - halienka, nieco take ako ty - 2 ibace naraz a niekedy po 30 minutach dalsi ibac - ked som neuzila liek este celkom na zaciatku bolesti, tak nezabralo nic nic nic.....odkedy mam myom tak je bolest taka ista silna prvy den ale trva az do konca mrchy - sice uz je to o nieco znesitelnejsie, ale predsa...
ale na bolesti mi velmi pomaha alchemilkovy silny caj aj 5x za den, najlepsie zacat pit uz tak den pred MS - vyskusajte. bolest nezmizne celkom, ale je ovela miernejsia, da sa vydrzat aj bez tabletky....

lilix
5. jan 2009

aj mna velmi bolieva brucho. uz od malicka. neviem ci je to dedicne.. zavidim zenam, ktore ani nevedia, ze to maju. velmi to zneprijemnuje zivot. a byt v praci to je utrpenie. vtedy sa mi nechce ani pohnut. a prehania ma. mam zravu nemoc. som nafuknuta.. to nie je len o bolesti. vtedy boli snad cely clovek!!!! 😖 ☹

klauduska
5. jan 2009

Ahojte,
ja ties mavam bolestivu menstruaciu, v prvy den,davam si ibalgin,ktory nastastie zaberie a potom je uz dobre.Predtym som brala 8 rokov HAK a to sa nedalo porovnat.Skratena menstruacia z 6 dni na 2-3 a taka slaba,ze som ani nevedela,ze bola,ziadne bolesti.Pred zacatim uzivania HAK som mala menstruaciu strasnu-obrovske bolesti,az take,ze som sa vzdy zvijala,k tomu ma prehanalo a zvracala som a este k tomu aj odpadavala.Vzdy som v ten den musela zostat doma lezat.Mavala som ich velmi silne,riadne kusy....

Teraz po vysadeni sa opat obavam,ci sa mi to nevrati spat ,zatial je bolestiva,ale este nie natolko.
Je to velmi individualne a podla mna normalne,jednoducho to treba len pretrpiet pomocou tabletiek-samozrejme ak chodis na pravidelne prehliadky a si isi ista,ze si v poriadku! 😉

riana12
15. apr 2010

ahojte, ozivim temu 🙂

ja tiez, bohuzial, patrim do klubu☹ jedinou zachranou je ibalgin, aj to len slaba naplast (ine ako 2x400 mg, kazde 4-5 hodin mi nezaberie) 😢 a krce mam aj napriek tomu, s rozdielom, ze mozem aspon nejak fungovat... a nie je mi tak hrozne zle od zaludka. kym mi tabletka zaberie, len sa modlim, nech nezacnem vracat, bud sa strasne potim alebo mam zimnicu, prehana ma... kym som zacala s ibalginom, tak som si pravidelne prvy den odvracala...

vcera som vyhodila peniaze na nalgesin S... v letaciku pisu, ze 1 tabl. kazdych 8-12h... mne prestala ucinkovat po 4h... 😠
ci som chcela, ci nie, musela som si po tych 4h. dat ibalgin... viem, ze sa to robit nema, lebo este nevyprchal ucinok nalgesinu... ale asi by som tu inac aj kolegov v praci zozrala od bolesti a nervov 😅

yvetta
15. apr 2010

riana a ten Nalgesin ti neucinkoval ja som ho sice nebrala na MS, ale na bolest zubu dala som si 1 tabletku pred vytrhnutim a druhu po vytrhnuti a vobec ma nic nebolelo takze som snim spokojna 🙂
inak na bolestivu MS pouzivam ja tabletku od kolegyne je to super tabletka hotovy zazrak, ale kolegyna to ma z Holandska si to kazdych par mesiacov nechava doniest...vrajze to na SK ani v CR nemaju, ale tato tabletka je hotovy zazrak ani neviem nazov, ale zabera to na pockanie 🙂

riana12
15. apr 2010

Yvet, no vydržala som bez bolesti 4 hodiny a koniec ☹ este aj na letáčiku pribalovom sľubujú rýchly nástup účinku, tuším 15 min, mne to zabralo najskôr po 3/4 hodine 😒

yvetta
16. apr 2010

no na zub to funguje 😀 neviem ako na MS

nastasia
16. apr 2010

Ahojte,
ja mam tiez bolestivu mrchu uz od zaciatku cize od mojich 12.tich rokov. mavala som to roky fakt priserne, niekedy som 2 dni nemohla ist ani do skoly, k tomu hnacka pocity na zvracanie. V 17-tich mi dali na to antikoncepciu, zlepsilo sa to uz zaberala aspon tabletka. no a zhruba pred rokom mi konecne zistili pricinu bolesti-endometriozu. bolesti mam sice stale, ale aspon viem z coho to je.

babika0
10. jan 2011

@riana12 to co opisujes, akoby som pisala ja. ja presne tak isto. preco to tak mame? bola si s tym u dr? mne povedala moja, ze si mam dat tabletku. preco nezistuju pricinu tych bolesti?? preco si musi zena tak vytrpet. a to nie je len o trpeni, obmedzuje to bezny zivot. na tie dni si clovek nemoze nic naplanovat. 😢
ani mne nalgesin nezabera. vlastne nic okrem ibalginu.

riana12
10. jan 2011

@babika0 doki mi pri prvej zmienke odporucil obklady teple/studene, co mi viac pomoze... moju odpoved, ze ja som ozaj na ibalgine 2x400mg kazde 2-3 hodinky v prvy-druhy den, akosi nevnimal... o par tyzdnov neskor mi na moje poziadanie predpisal algifenove kvapky (ale to som ocakavala MS, ktora mi prisla na 70. den, takze aj on sam predpokladal, ze bude bolestivejsia, co vlastne ani nebola, dokonca slabsie bolesti boli), vyuzila som ich pri dalsich 3 menstruaciach a vobec ziadny ucinok - davkovala som maximalne mozne davky, aj ked on mi predpisal len ubohych 10kv. 3x denne 😝
uz som s nim odvtedy ohladom toho nehovorila, celkovo som nanho na cas zanevrela... po najblizsej MS si asi dohodnem navstevu a som zvedava, ako sa k tomu postavi, trapi ma aj iny problemik... ked nic, beriem okamzite kartu...

babika0
10. jan 2011

@riana12 ja co citam, tak vela babam pomohla antika. nikdy som ju nechcela, ale teraz po porode ak sa bolesti nezmensia, mozu byt vraj aj vacsie, to si ale neviem predstavit, tak idem na antiku. lebo takto sa zit neda.
a ako si mas robit obklady teple studene ked si v praci alebo niekde vonku?

riana12
10. jan 2011

@babika0 ja HAK nechcem vobec... mozno mi pomoze proti boletiam, ale co ak mi nesadne v dacom inom alebo budem mat pri snazeni o babatko zdravotne problemy len kvoli tomu? takze u mna HAK nie...
zatial to ako-tak zvladam aspon s ibalginom, ale uzivam ho dost vela a aj mi velmi pomaly zabera... co je asi jeho najvacsia nevyhoda ☹
myslim, ze moj doki, kedze je naviac aj chlap, tak si asi nevie predstavit, co to stoji za namahu, prezit bolesti, nevolnosti, zimnicu/navaly...

babika0
10. jan 2011

@riana12 vidis, ja som mala zenu a aj tak ma odbila, ze si mam dat ibalgin. ale to nie je zdrave tolko do seba pchat ibac. si nicime zaludky. pecen a bohvie co vsetko este. ja som tiez nechcela antiku koli otehotneniu, ale teraz po porode chcem aj preto, aby som nahodou znovu rychlo neotehotnela. nechcene.

riana12
10. jan 2011

@babika0 no aj HAK si nicit pecen mozem... mozno uz nie su take velmi skodlive, ako volakedy... ale ktovie?
a nepojedam toho ibiku tolko kazdy den, je to len zo 2 dni pocas jednej MS take intenzivne... inak sa snazim co najviac ibik obmedzovat....

ale aj tak, ked ti doktori su nevsimavi, je im to jedno alebo co 😔 ☹

babika0
10. jan 2011

@riana12 ale hak moze tie bolesti "vyliecit" ze ked to prestanes brat, bolest sa uz nevrati. kamoske to takto pomohlo. uz nebere antiku dva roky a bolesti jej zmyzli. asi zalezi na zene, kazda sme ina.

riana12
10. jan 2011

@babika0 no moze byt, ale strasia ma nazory, ze sa im bolesti vratili spat... takze ja radsej neriskujem 😅 zatial teda netusim, kedy sa o babatko budeme snazit, ale co ak sa o chvilu rozhodneme? radsej to necham tak, nech si telo nemylim 🙂

babika0
10. jan 2011

@riana12 urcite, drzim palce. pa

riana12
10. jan 2011

@babika0 dakujem a ja drzim takisto tebe, ci jednak aby drobcek prospieval a jednak, aby ta po porode netrapili menstruacne bolesti 😉

babika0
10. jan 2011

@riana12 dakujem 🙂

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzucream
29. jún 2011

ahojte... tak mne na bolestivu pomohol az porod... od vtedy ziadne bolesti ani neviem ze ju mam :D

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desina
29. okt 2019