Zadržana voda v tele. Nebude mať vplyv na bábätko?

nokula
3. nov 2008

Ahojte všetky mamičky, snažilky, buduce mamičky.
Akurat riešim jednu dilemu a potrebovala by som poradiť. Mam 21 rokov a som moletka, akurat tento mesiac som vysadila po roku a pol antikoncepciu s ktorej som pribrala vyše 20 kilo, doktorka mi povedala, že mam v sebe zadržanu vodu a nič viac, tak som sa rozhodla, že tabletky vysadim a s priateľom sa budeme pokušať o babätko, lenže je tu ešte taky maličky háčik, chodím na VS, ja ju chcem ukončiť, len môj oco dufa, že ju skončím, lenže mňa ta škola vôbec nebavi a vyzera to tak (aj ja sa o to snažím) že tento semester neskončím. Len sa bojím toho, či moja nadvaha, zadržana voda v tele nebudu mať vplyv na babätko. Ma niekto podobnu skúsenosť? a čo poviete poteší sa oco tomu ked budem tehotna? nie je tu niekto aj s takou skusenosťou? veľmi pekne vam už teraz všetkym dakujem 🙂

ketyh
4. nov 2008

ema 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mulatka... u vas to znie tak milo - boubelka,sa mi to paci 😵

emamamamu
4. nov 2008

😀 dyt boubelky jsou lepsi nez nejake vychrtliny! alespon vypadaji jako lidi, ne jako kostry nad hrobem....
ja mam prdel jako vrata a jeste se tomu smeju🙂

ketyh
4. nov 2008

ty musis byt fakt vesele ziena..ja sa na tvojich prispevkoch tak srdecne smejem,to moje male v bruchu je uz take vytraseneee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
4. nov 2008

tuz prece nebudeme brecet! 😀 ja ted hledala tuhle diskuzi pres vyhledavac a nemohla jsem najit molatka... 😀 kde jste to slovo vzali? mam rodinu ze Slovenska, od mala koukam vic na slovenskou televizi, ale tohle.... 😀
ty se mas, ze mas koho trepat v brisku 😵 ja tak maximalne tu veceri, co se moc nepovedla 😖

ketyh
5. nov 2008

😀 aj veceru treba pretrepat 😀
a moletka je u nas bezne slovo...je krajsie niekomu povedat jeeeje aka moletka,ako jeejee aka je tlusta...neee 😉
ale predsa sa mi ta boubelka viac paci,asi poviem ludom okolo ze mi tak kludne mozu hovorit,ved to vyznie skoro ako bambulka..hihi

lulu19
5. nov 2008

ahojte bab mam taku otazk mozete mi prosim vas pordit. mam ma prsiach take modre az cervene zilky nikdy predtym som to nemala az teraz a strastne ma ako kedy boli ale nie je to bolest ako taka brusko zo spodu a bolia ma prsia mozem byt tehotna lebo vela kamar.mi povedal ze tieprsia znamenaju ze som tehotna ja neviem tak vas prosim o rady dakujem

ketyh
5. nov 2008

lulu podla toho co pises to moze znamenat ze sa ti nalievaju prsniky.treba si spravit test.bolia ta aj bradavky,nezhnedli ti trosku?aj ti meska mrcha

lulu19
5. nov 2008

estenemeska mam dostat v pondelok na bud tyzden tak tst az potom ale nikd mi nbolo taktoblbo

ketyh
5. nov 2008

a ako ti byva zle? Ja som v 5tt a rano sa citim ako po opici,aj z vody ma napina a stale som unavena a by som len spala a spala (co sa pri dcerke neda 😉 ) aj brucho ma obcas pobolieva...mas to podobne?

lulu19
5. nov 2008

no zle mi byva ale nevraciam bolia ma prsia a uavna to som a strastne ma bolia tak pobede nohy

ketyh
5. nov 2008

testik to isti...a chcel by si babatko

lulu19
5. nov 2008

no vies ako nic ine si nezelame

ketyh
5. nov 2008

tak sup kupit test a vytesovat sa.. 😉

lulu19
5. nov 2008

ale ked ja mamdostat kram az |10

ketyh
5. nov 2008

to nevadi,ked si otehotnela pocas ovulacie (13-17 den po menst.) tak uz mozes byt tehotna,aj u mna to tak bolo,ani mne nemeskala

lulu19
5. nov 2008

takze by mi to test uz ukazal

lulu19
5. nov 2008

musim utekat do pprace paaaaaaaaaaaaaaa vecer si precitam

ketyh
5. nov 2008

lulu mas ip,vecer sa mrkni paa

nokula
autor
5. nov 2008

no ahoj ketyh
no myslím, že ty ma asi chapeš najlepšie, zažila si niečo podobne ako teraz prežívam ja, naozaj ti veľmi dakujem, že si sem napísala, dala si mi väčšiu odvahu pustiť sa do tehotenstva a ukončenia naplno, len sa chcem opytať, či mi ešte nevieš poradiť s tym, že ked neurobim ani jednu skušku, nebudem mať dostatočny počet kreditov, zo školy ma sami po skuškovom vykopnu, alebo si môžem sama potom dať ukončenie študia. A ako si to oznamila ocovi, že si tehotna?

krpatucka
5. nov 2008

Nokula ja som prestala chodit na prednasky aj skusky a potom mi prisiel papier po skonceni semestra ze ma vyrazili 😀

ketyh
5. nov 2008

no nokus som myslela ze sa ani neozves 😉
co sa tyka tej skoly ja som to spravila nasledovne....na skusky som nechodila a oni ma sami vyradili zo studia,prvy semester som spravila,no druhy som uz odignorovala.v septembri ti pride papier o vyredeni zo studia.ja som myslela aj na to zmenit odbor lenze musela by som si dorobit skusky,a aj na odklade som uvazovala lenze je iba na tri roky a my sme chceli deti po sebe....pozri sme mlade vysku mozme kedykolvek dokoncit,aj pri detoch sa to da,ved nebudu navzdy malinkate,po troch rokoch maju rozum a da sa pri nich aj naucit,takze nehadzme flintu do zita 😉
ocinovi vysvetli ze pre teba skola nieni zakladom stastia,prvorada je rodina,ved skolu si spravis aj neskor,no prve dieta vo vysom veku je riziko.moj otec bol neuveritelne nasraty ked som odisla zo skoly,skoro ma vyhodil z domu 😒 ,no po case ho hnev presiel a sam uznal ze ked mato nebavi,nasilu sa studovat neda.ak studujes iba pre to aby si mala titul je to o nicom,ten kdo studuje s chutou...ten aj dostuduje
ked som si spravila test som bola stastna prestastna ze bode mimi,s priatelom sme nasich vecer posadili za stol a oznamili sme ze budeme mat babatko a svadbu usime presunut na skorsi termin.otec ostal zaskoceny ze tak skoroooo...a uz budeme rodicia 😀
asi mesiac trvalo kym to stravil,no musim priznat ze sa potom zmenil,tesil sa na malinke a tesi sa aj na toto druhe
no ale jednu vec ti poviem...doteraz mi vycita tu skolu a ze som ho sklamala.nase vztahy su asi na takej urovni ze vnucku miluje ale co sa tyka mna,moc sa nemusime a prehodime len zopar slov
a aky mas vztah s ocinom? ako dlho sa snazite o babatenko?

ketyh
5. nov 2008

nokus a prepac ze sme ti s lulu posramotili temu,mali sme to hned riesit cez ip ☹

janika7
5. nov 2008

Ahoj holky, tak jak jsem prosla zbezne tuhle diskusi, mam pocit ze v tom nejsem sama 🙂 Ja dodelala bakalare, skola me ale uz fakt nebavi a o to min, ze ji ke svy praci nepotrebuju. Tak jsem manzelovi taktne naznacila, ze bychom si mohli poradit miminko. Doktor rikal, ze to bude trvat tak rok, tak jsem vysadila prasky a ejhle, hned na poprve se zadarilo🙂 Meli jsme ohromnou radost a zaroven byli trosku prekvapeni. Rodina byla prekvapena o dost vic, slysela jsem reci a co skola a podobne. Ted jsem v 1. mgr studia a jeste mam denni, protoze u nas to nejde prehodit na dalkovy. Jsem rada, ze budu mlada maminka, myslim, ze poridit si prvni dite po 30 je proti prirode a pak kdyz vydim, jak jsou nektery starsi holky ze vseho vyplaseny a hltaji vsechny ty poucny knizky, jsem fakt rada. A ta skola, myslim, ze v zivote jsou dulezitejsi veci, nez vzdelani a pak kdyz clovek chce, dokaze to i s mimicem...

nokula
autor
5. nov 2008

ahoj ketyh, krpatucka, chcem sa vas ešte opytať, či by ste nahodou niečo o tom nevedeli, ked neurobim skúšky, tak by ma po skúškovom mali aj sami vyhodiť, či nie? myslím, že vy dve mi rozumiete najlepšie, no my sa o babo pokúšame akurat prvy mesiac, lebo len teraz som vysadila tabletky od ktorých som nenormááááálne pribrala, tak uvidim, kedy sa nam to podari. No a môj vzťah s ocom, kým som nemala priateľa, tak bol ukážkovy, ale ako som si našla snubenca tak si myslím, že jeho toleruje viac ako ja, ale zasa ked potrebujem pomôcť alebo poradiť, tak viem, že sa na neho môžem spoľahnuť, baby fakt vam veeeeľmi pekne dakujem, že ste sa sem zapojili, dakujem dakujem dakujem 🙂 🙂 🙂

ketyh
5. nov 2008

ahojky,no s tou skolou je to tak ze ak skusky nespravis,dostanes nahradny termin a ak aj ten odignorujes a prestanes chodit do skoly,sami ta vylucia zo studia.poslu uz len papier ze si skoncila.
zacni brat Calibrum babyplan a kyselinu listovu (kupis hocikde v lekarni) a zopar testov do zasoby (stacia aj tie 40 korunove) a sup do postele 😀 pracovat na drobcovi 😉

jeje musim utekat mala sa mi zobudila....este sem skocim

ketyh
5. nov 2008

...este som sa chcela spytat,ze ci si uz s ocinom preberala ukoncenie studia a ci vasi vedia ze by ste chceli mimi?

tej svojej vahy sa neobavaj,ak si zavodnena babo si s tym poradi,oni nase deticky su silne uz v brusku,ved tolko toho si s nami musia prezit 😉 ...ak by sa vam nedarilo otehotniet,az potom treba zacat rozmyslat nat chudnutim,no kym je vsetko v poriadku a ty sa dobre citis tak ako si,nestresuj sa ze kvoli vahe neotehotnies

vies prva zasada otehotnenia je NESTRESOVAT a NENAHANAT TO,babo pride ked budes na to pripravena,nemysli na to stale. ja som stale len testovala a tesila sa ze som tehu a prd z toho! a teraz ked som sa uvolnila a MM mi nebol iba "spermobanka" koneecne sme tehuuu 😀 😵

hlavne vyries tu skolu,pretoze ak sa tam iba trapis je to o nicom,nikto nepovedal ze o par rockov nemozes studovat... ked nam deti odrastu,dame sa na studium a to budu nasi rodicia pozerat ked budeme hrdo chodit s titulom zeeee.. 😀 na skolu je vzdy cas

nokula
autor
6. nov 2008

bože ketyh, ty si taka super baba, stebou by sa oplatilo aj kamaratiť 🙂 🙂 🙂 naozaj maš take super rady a tak ma podporuješ, že to nedokaže ani moja najlepšia kamaratka, no ocino o tom, že chcem odísť zo školy vie, ale nesuhlasi s tym, vraj je dobre mať školu, lenže on nie je doma a nevidi ako sa kvôli škole trápim, prvy semester som sa kvôli škole toľko stresovala, naplakala, učila a teraz som zistila, že to aj tak nema zmysel, lebo aj ked písomky pomedzi semester napíšem, je to vlastne všetko len dobre odpísane a ked príde skúška budem tam už sama a viem, že vtedy to neurobim a v 3. ročniku si nebudem vedieť ani obhajiť bakalarsku prácu, lebo naozaj tymto technicykm veciam nerozumiem. No čo sa tyka babätka tak moja mama mi len povedala toľko "ako si urobite tak budete mať, ked budeš tehotna oznamte nam to a ja sa budem tešiť" 🙂 a usmiala sa, mamina by to už určite aj brala, a je toho nazoru, že ked nemam robotu a školu nechcem dokončiť, aby som sa dala na matersku 🙂 a čo sa tyka oca, tak ten len toľko, že bud škola, alebo praca a až potom si môžme založiť rodinu, lenže on nevie pochopiť, že ja som absolvent bez praxe, teda absolvent už ani tak nie, ale nemam žiadnu prax, takže ma nikde nezamestnaju. ja sa strááááášne bojim jeho reakcie a reakcie priateľovho oca, lebo ten je zase nazoru, že ked bude dieťa musí byť aj svadba, ale skade na to zoberu, to už neviem, lebo oni chcu veeeeľku svadbu

nokula
autor
6. nov 2008

a čo sa tyka tych mojich kíl navyše aj moja mama mi povedala, nech to stale nerozoberam, že dôležite je to koľko priberem v tehotenstve a že teraz som tučnejšia, za to môže ta zadržana voda a v tehotenstve sa vraj žena aj odvodnuje. Snažím sa nemyslieť stale na to, že chcem otehotnieť, tužim po tom véééééééééľmi. však aj kamoška sa ma stale vypytuje či som tehotna a či som si robila už testy, ja som toho nazoru, že načo sa hned testovať, ked mi to bude meškať tyžden, dva, tak potom sa otestujem, ale zatiaľ som MS mala normalne a ešte len tento mesiac začíname s pokusmi, tak na testy je to podla mna priskoro, no nie? 😀

ketyh
12. nov 2008

ahoj nokula,no ako si sa rozhodla....a co babatko,pokracujete?...este si si testiky nemusela robit? 😉
a co ocino,uz si s nim pokecala?
zacala si brat aj nejake vitaminy alebo papas veeela zeleninky 🙂 ...same otazky zee

kalo
12. nov 2008

Nokula: nedovoluji si ti nic radit...ale svůj názor napíšu..Ketyh tě moc podporuje, říká, že na školu je vždy čas..Já si to nemyslím...Mám malé dítě a už si teda nedovedu představit, že bych šla znovu do školy. Chtěla jsem jen napsat, aby sis uvědomila, že je jen mizivé procento těch, kterí kvůli dítěti školu přerušili či opustili a pak jí dokončili. Jestli to takto zamýšlíš, tak věř, že to bude o hodně moc těžší studovat, než v situaci v jaké si teď, když jsi sama a si pánem svého času.
....Ale jestli tě nebaví obor, který studuješ a nikdy v životě to pak nechceš dělat, tak to chápu, že to smysl nemá...to by ty roky na škole byla ztráta času. ALE!!!!!! Víš, jak je úúúúúúúúúúúúžasné mít titul? Ten ti nikdy nikdo nevezme a i když pak hledáš práci, tak je to velké plus.

Leč nechci dělat chytrou...tvoje mateřské pudy jsou asi hodně silné. Každý to má načasované jinak. Někoho životní náplní je mít děti a nemá potřebu něco dokázat..je spokojený doma, v klidu, rodinný typ. Já měla před dítětem touhu cestovat, studovat a poznávat..Teď jsem z mateřství nadšená a je to další moje naplnění..
.......Ale proč to píšu...hlavně si to s tou školou promysli, abys za pár let neměla pocit, že ti doma spousta věcí utelka 😉 Hodně štěstí!!!!