Zadržana voda v tele. Nebude mať vplyv na bábätko?

nokula
3. nov 2008

Ahojte všetky mamičky, snažilky, buduce mamičky.
Akurat riešim jednu dilemu a potrebovala by som poradiť. Mam 21 rokov a som moletka, akurat tento mesiac som vysadila po roku a pol antikoncepciu s ktorej som pribrala vyše 20 kilo, doktorka mi povedala, že mam v sebe zadržanu vodu a nič viac, tak som sa rozhodla, že tabletky vysadim a s priateľom sa budeme pokušať o babätko, lenže je tu ešte taky maličky háčik, chodím na VS, ja ju chcem ukončiť, len môj oco dufa, že ju skončím, lenže mňa ta škola vôbec nebavi a vyzera to tak (aj ja sa o to snažím) že tento semester neskončím. Len sa bojím toho, či moja nadvaha, zadržana voda v tele nebudu mať vplyv na babätko. Ma niekto podobnu skúsenosť? a čo poviete poteší sa oco tomu ked budem tehotna? nie je tu niekto aj s takou skusenosťou? veľmi pekne vam už teraz všetkym dakujem 🙂

bambi7
3. nov 2008

nokula no zo skolou neporadim to musis rozhodnut sama ale aspon dokonci tento rocnik a mozes si dat odklad alebo budes studovat dalej uvidis sama ako to budes zvladat.....
co sa tyka toho zadrziavania vody aj mne sa zadrziavala ,,,,,ale problem v tom nevidim ak tuzite po babetku tak nie je problem velmi drzkam palce 🙂

nokula
autor
3. nov 2008

no bambi7 veľmi pekne dakujem, a tebe sa z čoho zadržiavala voda? z tabletiek? no len ta moja škola nema ani riadnu perspektívu, a vôbec tomu nerozumiem, same technicke veci, konštruovanie, matika, mechanika, no hrôza a to som myslela, že budem robiť len s PC , podľa nazvu odboru :D

bambi7
3. nov 2008

ano z tabetiek......no ak ta ta skola nebavi a sama to nechces tak potom si v kutiku duse rozhodnuta len ta asi drzi to aby si nesklamala ocina .....ale ak chces studovat tak skus nieco ine ved si mlada ak teda vlastne chces....
ale dolezite je aby si bola ty stastna a mala radost z toho co robis 😉

nokula
autor
3. nov 2008

no tak po babatku s priateľom strašne tužime, aj kvoli tomu som vysadila tabletky a myslím, že jeho rodičia, moja mama a hadam aj oco by sa tomu potešili, máš pravdu, som rozhodnuta, mať dieťa, ale bojím sa toho, že tym, že neskončím školu sklamem oca

bambi7
3. nov 2008

ak ta to tak trapi skus sa s nim porozpravat ak mate dobry vztah pochopi to ak ta to nebavi,viem ze skola je dolezita ale ak sama nechces,a nebavi ta je to tazke......a nejaka ina by ta bavila?ci vobec nechces ist na vys.skolu?

janeyzelvicka
3. nov 2008

nokula ahojky, nemám sice až tak stejnou zkušenost jako ty, ale přece... je mi 20, mám malou holčičku a studuju zároveň VŠ... mí rodiče asi taky doufali, že prvně školu dokončím a až pak... ale teď by mi kristýnku nejradši zabavili, mají ji hrozně rádi... já sice se školou pokračuju, ty chceš skončit, což chápu, když tě to vůbec nebaví... jen ti chci napsat, že malé miminko si svým bezzubým úsměvem získá každého, tím spíš dědečka 😉 a školu můžeš dodělat třeba pak, nebo jít na jinou (i s mimčem se dá), nebo ji prostě nemít..

petrahy
3. nov 2008

Ahojte myslim ze poznam viacej takych bab co mali babo a VS dokoncili dali si individualny plan a bolo,alebo odklad to ale je potom tazsie ist spät neviem sice odkial si, ale ved preco by existoval manzelsky internat v Ba? Podmienkou byvania tam bolo zena studentka a muz nemusel byt student. A byvalo tam takych parov dost. to viem na sto percent byvala som tam aj ja nebol to len cisto manzelsky internat. A v dnesnej dobe neni spatne mat dobru skolu ak chces inu tak ju zmen ale nechci ostat tam kde si ked mas mozno naviac.

emmaelzer
3. nov 2008

nokula, ked aj sklames otca, on to prezije, ale zda sa mi, ze viac si sklamana, tym, co si od nej ocakavala...a ci uz sa rozhodnes odist, a zacat ine studium, na kazdej skole su predmety, ktorymi musis prejst, nie je to len zabava a to co ta bavi...a nakoniec, nerobis to pre otca, ale pre seba, pretoze realita je ina, zivot je dost tazky a dnes bez dobreho vzdelania nebude ani dobra robota...takze bud velmi rozumna a skus rozmyslat aj o buducnosti, pretoze len raz si mlada...neviem, v kolkom si rocniku, ale rozmyslaj, ci to nie je skoda po tom, kolkymi skuskami si uz presla, kolko si sa uz musela ucit...mozno ti ostavaju len 2 roky...je to tak malo, ked si uvedomis, aky je zivot dlhy....Skus rozmyslat uplne pragmaticky...ja som si ista, ze o par rokov, to potom ocenis....lebo jedno ti poviem, je to krasny pocit prevziat si ten diplom...
co sa tyka babatka, nemyslim si, ze by si mala mat nejake problemi otehotniet.

nokula
autor
3. nov 2008

no ahoj bambi7, janeyzelvicka emmaelzer
takže ja som si vybrala odbor aplikovana informatika z vlastnej vôle, ale myslela som si, že to bude zamerane najma na prácu s PC, ale je to uplne o inom, na PC som akurat tak 4 hodiny do týždna, aj to robíme take veci ktorym vôbec nerozumiem a čo sa tyka skúšok tak som prešla len kvôli tomu, že som mala dobre urobene ťaháky, alebo profaci sa tvárili že nas nevidia, teraz som v 2.ročníku štúdia, ale nevyzera to ružovo. Som z BR a čo sa tyka práci tu u nas, tak je to veru katastrofa, toooľko ľudi bez práce, mam aj kamošku, čo mala ukončene 2 VS, a aj tak bola rok a pol na UP si nevedela nájsť zamestnanie ale nakoniec sa jej to podarilo. Ale mam aj kamošku čo sa teraz stala maminou a aj tak študuje s nami, ale je to dosť ťažke, ale chcela by som mať už dieťatko, každa kamoška mi vravi, že som stvorena na materstvo, no uvidíme ako sa to nakoniec všetko vykryštalizuje, ale dakujem všetkym maminkam, ktore sa zapojili do môjho fora

miskinadamko
3. nov 2008

nokula ja mam 22rokov, tiez som porodila ako 21rocna, a studujem aj na dennom studiu vs, skus si dat odklad zo skolou, a skus od buduceho roka prestupit na iny odbor, aj keby si mala ist znova do prveho, myslim si ze by si to nemala nechat tak a ak ta to ozaj nebavi skus si poziadat uz teraz o prerusenie, lebo s skuskovom obdobi ti to uz asi neschvalia. a co sa tyka toho babatka ak mas spolahliveho partnera a obidvaja po nom tuzite, nevidim dovod preco sa do toho nepustit 🙂

deathy
4. nov 2008

nokula,co se týká školy, myslím že tu si můžeš dodělat i s mimčem, třeba já sem teď ve čtvrťáku na SŠ, v květnu mě čeká maturita a tou dobou budu mít dvouměsíční mimi. Takže nad školou asi moc nepřemýšlej, přece jen VŠ je něco jinýho než SŠ, a taky to teda vypadá že si už rozhodnutá skončit a pokud tě to tolik nebaví..
Rozhodnout se fakt musíš sama, ale myslím že pokud si rozjela VŠ, byla by škoda to úplně přerušit. Třeba zkus jinou, a i s mimčem to nebude problém. Hodně štěstí

sarkal
4. nov 2008

nokula mě je 22let,otěhotněla jsem jako 21letá takže v tom bych problém neviděla.
Co se týče té školy to je opravdu jen na Tobě,skončit či ne,to musíš promyslet co je pro Tebe nejdůležitější aby jsi toho později nelitovala.Ono předem nejde říci,že tu školu budeš dělat i v těhu,protože nemůžeš nikdy dopředu vědět jaké to těhu bude.Já například říkala,že budu pracovat až do porodu a to mám práci na zahradě a do 5tého měsíce jsem byla úplně odepsaná nevolnostmi,do 12hod. jsem jen zvracela a ležela pak jsem musela udělat oběd a odpoledne už jsem byla tak unavená,že sem si musela jít lehnout.Pak to sice bylo lepší po tom 5měsíci,ale abych vydržela třeba pět hodin v kuse to nešlo,no a poslední měsíc jsem ráda,že jsem ráda,bolest zad atd.Ale každý těhotenství je jiný takže těžko něco předvídat.
Každopádně držím palce!! 🙂

alex77
4. nov 2008

nokula ja mam sice uz 24 ale vydavala som sa tiez cez VS pred 4. rocnikom. a odvtedy sme sa snazili o mimi. mimi neprichadzalo tak som si skoncila skolu a vrhla sa na doktorandske studium. no a po 2 tyzdnoch som zistila ze som tehu. takze teraz rozmyslam ako to poriesim. zachvilu ma cakaju prve skusky. chcem dokoncit tento rok a potom asi prerusim studium aby som sa mohla venovat babu. chcem tym len povedat...tiez som XXL alebo skor XXXXL a otehotniet sa nam podarilo az ked som zhodila 20kg. takze na tvojom mieste by som hlavne robila to co ma bavi ak ta skola nebavi vyklasli sa na to a skus inu co ta bude bavit. a ked pride do toho aj babomozno po 1/2 roku mozno po roku a mozno az po 2 ako u nas tak potom zacni riesit situaciu co dalej. pretoze ak sa vykasles na skolu uplne a babo sa nebude darit budes z toho sklamana nielen ty ale aj rodicia.a potom by sa ti ten cas mohol zdat zbytocne strateny

titkovamiriam
4. nov 2008

ahoj! tak ja som moletka cely zivot a tehu som bola bez problemov 😀 a skolu by som asi dokoncila aj popri dietatku.

tessa
4. nov 2008

ahojky,
ja som síce VŠ nechala tak,a le z toho si príklad neber 😔
Skôr ti chcem napísať, že ja som moletka a poriadna...už v detstve som bola baculka...vlastne už od narodenia...

A obidve deti sme splodili na 1.šup, 😀 Vysadila som HAK, od ktorej som aj ja pribrala brutálne a na prvý šup som otehu pri oboch deťoch... 😉

krpatucka
4. nov 2008

Nokula ja som tiez studovala na co boli moji rodicia pysni a hrdi ale ked som otehu tak som s tym prastila pretoze ma to nebavilo aj ked to bola dobra skola, obor a ta najtazsia fakulta. Rodicia sice boli sklamani a obcas aj teraz po dvoch rokoch mi to vyhodia na oci ze uz som mohla mat tolko a tolko za sebou ale zmierili sa s tym a vidia ze som stastna a spokojna, tak viac menej do toho nerypu. Inak aj ja som moletka a nemala som problem s otehu iba donosit ale to je ina tema ☹ . Kludne sa s tatkom porozpravaj a povedz mu ako to citis, ze sa ti ta skola nepaci a ze by si pripadne studovala inu. A keby sa ti podarilo otehu nebudes ani prva ani posledna studujuca mamicka

nokula
autor
4. nov 2008

ahoj miskinadamko, ja sa ťa chcem teraz opýtať na tu školu, že po skúškovom, by mi to už mali uznať, či nie? alebo ak neurobim skúšky a nebudem mať dostatok kreditov, tak ma sami vyleju zo školy, nie?

nokula
autor
4. nov 2008

no teraz ked tu tak čítam tieto vaše správičky, tak normalne uvažujem aj nad tym, že ak raz budem doma na materskej, tak ked kus malinke vyrastie dala by som si externe školu, ale určite už nie technického zamerania. Ja som chcela prestupiť na inu školu, ale rodičia s tym už nesuhlasili, vraj ked som začala na jednej, nech ju dokončím, ale oni ma nechcu veľmi pochopiť v tom, že sa mi tam nedari, alebo skôr moj oco, ale maminka by už prijala byť aj starou mamou 🙂

gabuliacik
4. nov 2008

nokula v prvom rade je dolezite co chces v zivote ty! ak sa necitis na tu skolu kt studujes, vazne nerozumiem, prečo si stale tam? ja studujem som len druhacka a cakam mimi no a trufam si pokracovat dalej aj ked uz teraz je to tazke s ucenim ale vsetko sa da ked mas oporu v partnerovi, drzim ti velmi palce

nokula
autor
4. nov 2008

no ja som teraz tiež druháčka, no ale študujem, no síce to sa ani teraz neda povedať že je to štúdium, lebo ja v podstate sedim len v lavici a počuvam profakov, ale som tam len preto, že oco nechce o mojom odchode ani počuť, vklada do mna až príliš svoje sny, tak podla nazoru mamy tam musim ostať do konca skuškoveho, aby to nevyzeralo že som z tade odišla, ale akože ma z tade vyhodili a dalši dôvod je, že nemam žiadnu pracu a mimiko ešte nie je, tak sa v škole naučím aspon niečo nove

ketyh
4. nov 2008

ahojky nokula,musim sa priznat ze ta uplne chapem,totiz zalila som podobnu situaciu ako ty...dala som sa na studium na Vs a po roku a pol som zistila ze taky napor chemie moj mozog asi nezvladne 😒 ... s priatelom sme za sebou mali 6 rocny vztah a rozhodli sme sa snazit o babatko
este upresnim ze po antikoncepcii tiez nebola moja vaha idealna ☹ ,po pol roku snazenia sa nam podarilo otehotniet,skole som dala zbohom,pretoze tie stresy mojmu tehotenstvu len ublizovali.....no a co sa tyka otca..on bol hrdy ze chodim ny vysku,bolo to akesi splnenie jeho sna...a ked som ju nechala boly doma hromy blesky a este ani netusil ze som tehu 😉
ked burka prehrmela sme mu oznamili ze bude mimi a vies aky bol staaaastny 😀 az ma prekvapil...vzdy s takou laskou hladel na moje brucho 😵
co sa tykalo mojej vahy,klesala a brutalne,ked som rodila mala som 56 kil a to ti poviem ze tolko som nemala ani na strednej 😅 ,ked som otehotnela mala som 22,dcerka ma teraz rok aj tri mesiace a uz cakame vytuzene druhe!!!! 😀 😀
s vahou si nerob problemi,ak chcete babo,hlavne pri vyrobe nemyslite na to ze musi byt,nechajte to prist spontanne (hovorim z vlastnej skusenosti),nefajci,nepi vela alkoholu a zacni brat nar. Calibrum Babyplan,je aj na planovane rodicovstvo 😉 ,aspon mne pomohlo
a drziiim palceky aby vam to vyslo!!!! 🙂

emamamamu
4. nov 2008

co je to moletka?🙂

kili
4. nov 2008

ema, bucľatá ženská (niečo ako ja 😀 )

ketyh
4. nov 2008

kili a kde si buclata 😅 ved mas skvelu postavu

kili
4. nov 2008

ketyh, neviem, na ktoré fotky pozeráš, ale mám +17kg od tej v pase 😝 😔

ketyh
4. nov 2008

haha moja ja mam navyse asi 25 kg dobreeee

ketyh
4. nov 2008

a po dvojcatach klobuk dole,ja by som vyrerala ako sud 😉

emamamamu
4. nov 2008

jo takze boubelka🙂
no ja myslela, ze vidi problem v tom, ze je mulatka..jsem pitoma, jdu si kleknout do kouta:D

kili
4. nov 2008

ema 😀 , ma ani nenapadlo, že to je jazyková prekážka

emamamamu
4. nov 2008

😀 😀 me taky ne..ja znam fakt snad vsechno a co ne, to si domyslim...🙂
koukam zase na tvoje pidizvicky🙂 oni byli tak malinkati, kdyz se narodili, ze mam uplne slzy v ocich🙂)