Zamĺknutý potrat

laura268
6. apr 2012

Je ste tu taka, kt. prisla o babetko po sponntan. potrate, po missed abort, alebo kvoli zlym vysledkom z genetiky.. ☹ ☹
Ja som bola vcera na kyrete, dg. missed ab. bohuzial.. Baby ako dlho ste spinili, kedy ste dostali menstr.? Nemali ste nejake komplikacie po zakroku? Toto je moj prvy zakrok a pevne verim ze aj posledny ☹ ☹ Nikdy viac nechcem prezit to, co prezivam teraz..
Aky musi byt odstup ked chcem zasa otehotniet? Niekde je pisane 3mes, niekde 3 menstr. cykly, niekde pol roka..
Ake su Vase skusenosti, nazory?

vejvass
6. apr 2012

@laura268 ahoj tak ja mam cca 7 tyzdnov po kyrete.Po zakroku som krvacala cca 3 az 4 dni.Potom uz ziadne spinenie.Prva mrcha mi prisla presne na 37 den cize prave mi skoncila.Sexualnu abstinenciu sme mali dodrzat 6 tyzdnov tak som to aj dodrzala.Nemala by si sa samozrejme kupat iba sprchovat.Nase prve snazilkovanie bolo vcera aj ked ovu som urcite nemala este je skoro ale tak ci tak sme si uz nedavali pozor.Neboj sa vsetko bude dobre len sa co najskor uzdrav a popijaj alchamilkovy caj. 🙂

laura268
autor
6. apr 2012

O alchem. caji som pocula ze je dobre ho pit.. pijes ho len do ovulky alebo cely cyklus? Niekde citam tak, niekde tak..
Ja slabulinko spinim, fyzicky som OK, len horsie to je po psych. stranke ☹

lucinocka
6. apr 2012

@laura268 takych tem je uz vela, skus prelistovat forum, kazda druha z nas mala missed abort, prajem vela sil a stastia pri druhom🙂

vejvass
6. apr 2012

@laura268 ahoj ak mi pises tak tukni na moju spravu ze odpovedz aby som videla ze mi niekto pise 🙂
No ja som alchamilkovy caj pila presne cely mesiac az kym som nedostala prvu mrchu a teraz zatial nepijem.No tiez neviem ako presne sa ma popijat ale tiez som ciatala ze po ovu a potom uz nie tak neviem.To ta chapem ze po psych.starnke to bude horsie ale neboj prejde to viem je to tazke aj ja som si poplakala ale uz ma to preslo samozrejme este aj doteraz mam obcas slabu chvilku a poplacem si ked to na mna pride.Ale tak uz sa tesim na dalsie tehu tak snat sa to uz podari. 🙂

lucinocka
6. apr 2012

@vejvass
@laura268 alchemilkovy caj sa pije len od ovulky..potom nie, moze sposobovat mimovolne stahy maternice, tak si stazite uchytenie a zahniezdenie vajicka

lucka1987
6. apr 2012

@laura268 ahoj, je mi luto co si prezila.. zial dnes je to uz veeelmi caste.. ja som to prezila dva krat .. myslim ze cca 5 z 10 zien tu na MK mali aspon jeden potrat ..
a teraz odpovede na otazky
- spinila, respr krvacala po MA som 10 dni
- po zakroku ma trosku bolelo brusko, ine fyzicke kompl. som nemala
-ja som nedodrzala ziaden odstup a cisto nahodne som otehotnela hned po prvom normalnom menzese / predtym sa nam rok a pol nedarilo /
a moj osobny nazor je ten, ze najskor sa daj riadne do poriadku a aj psychicky.. aby si dalsie tehu zvladla bez problemov.. teraz asi este nechapes ze preco to hovorim , ale ked zistis ze si tehu... tak vacsina sa zena po MA najskor veeelmi boji a ten strach ju sprevadza cele tehotenstvo ... preto sa treba do dalsiehu tehotenstva pustit uz ako tak vyrovnana...
a tiez doporucujem alchemilkovy caj.. je super.. aspon liter denne na zotavenie sliznice . drzim palce

lucka1987
6. apr 2012

@laura268
@vejvass aj ja som pila alchemilku cely mesiac ... pokial sa v danom cykle zena nesnazi tak je vyhodne ju pit cely mesiac dva razy denne po pol litre .
v mesiaci ked sa zena uz chce snazit o babatko sa pije len od dna ked dostanete menzes az po den kedy vam zacnu plodne dni

vejvass
6. apr 2012

@lucka1987 no super za radu tak v podstate som ju tak aj pila lebo teraz ju uz nepijem. 🙂

lusyla1
9. apr 2012

@lucka1987 ahoj moja ja som mala pred mesiacom 9 marca zamlknuty potrat too je uz druhy krat a pri prvom spontannom som dostala menzes hned o mesiac cize 28 dni a teraz po tom druhom zamlknutom mi meska a neviem kedy dostanem. Chem sa opytat kedy si doostala ty?chceme sa uz snazit o dalsie ale povedali ze mame cakat 3mesiace a najidealnejsie by bolo az pol rok a ttoo uz nechem cakat tak dlho ☹

erika26277
9. apr 2012

babenky tak ďakujem za rady aj ja, som rada že som si toto prečítala, som na tom tak isto ako Laura, pred 4 dňami mi robili zákrok, tiež missed abortion v 10 tt....... a ozaj Lauri ja počkám jeden, dva cykly a pokúsime sa. Včera som na nete čítala, že niet čo odkladať, že najlepšie by bolo ostať tehu do pol roka od potratu...... vtedy 96% žien donosilo bez problémov zdravé dieťa, po pol roku sa tie šance že vraj znižujú a písal to tam gynekológ...... tak počkám ešte jednu, dve mršky a ideme sa snažiť s mm...... už sa na to teším, a síce psychika ešte trpí, snažím sa myslieť pozitívne a myslím len na to dobré, že nabudúce budem držať v rukách už zdravé donosené bábenko...... verím v to...... tak aj ja ti držím palce.......a k tomu čaju, je tu na to písaných viac názorov, aj som kadečo čítala na nete...... tak neviem, ale určite viem, že od mája začnem znovu brať femibion 800....... gynekológ mi poradil len to...... že aby som to brala...... 😵 😵

kaculiatko88
9. apr 2012

Ahoj. Mám za sebou jeden spontánny potrat v auguste 2008, druhý missed abort / bezplodové tehotenstvo/ ukončené v 11 tt lebo plod sa prestal vyvíjať už v 7 tt. Medzi jedným a druhým bolo presne 3 roky. Po prvom som týždeň ležala v posteli pre bolesti / čistenie v UK 😒/, po druhom dva dni a pohode. Špinila som asi 2 t a mrcha nabehla presne 30 deň. Absolvovala som genetické a hematologické vyšetrenie. Skúšala som všetko / Femibion a iné/. Na začiatku pila alchemilkový čaj. V januári sme boli u jednej pani, ktorá sa zaoberá bylinkami a bankovými masážami. Absolvovali sme mesačnú očistnú kúru a ďalej užívma len Gynex. Od hematológa som dostala kyselinu listovú 2 x 10 mg, vitamín B - komplex 1 x denne. A presne pol roka od kyretáže sme našli // na testíku. 🙂 Tak držíme palčeky, aby si sa zotavila a ďalšie tehu bolo úspešné.

afrika
9. apr 2012

@kaculiatko88 AHOJ, mohla by som sa Ťa opýtať u akej bylinkárky a kde ste boli? ďakujem moc 🙂

kaculiatko88
9. apr 2012

@afrika to sme boli tu u nás v Poprade. Ale určite aj vo svojom okolí niekoho nájdeš. Len sa musíš pýtať tak ako ja.

bianca
9. apr 2012

@laura268 v prvom rade je mi to strasne luto.Hlavku hore a neboj sa.Za chvilku budes mat doma babo.Nebudem ti tvrdit ze to preboli lebo nepreboli.Mna boli uz len myslienka na nase prve babanko aj po skoro 5 rokoch.Doporucuje sa cakat pol roka ale pokial gynekolog nezisti neaky problem kludne mozte skusat po 3 cykle.Moja stanicna mi po kyrete povedala ze sa nemam bat ,ze zena po cisteni ma maternicu ,,pohnojenu,, a za tie 3 mes akurat stihne dorast nova slyznica kde sa vajicko uhniezdi a je dobre vyzivovane.Nam sa podarilo po 4 cykle a i ked ani druhe tehulkovanie nebolo bez poblemov mame doma krasnu zdravu hyperzivu atomovku.

jankabizikova
23. aug 2012

Ahoj, a ja to mám za sebou. Bola som v 12 týždni. Špinila som tak 14dni a potom sam dostala mrchu od zákroku to bolo 22 dni. Moja doktorka mi povedala že môžem byť tehotná aj ihneď. Ale ešte čakam na jednu mrchu a budeme sa snažiť znovu. Bol to tiež pre mňa šok keď sa mi to stalo. Držím palce nech všetko dobre dopadne.

nicebaculka
23. aug 2012

@laura268 ahoooj ...v prvom rade je mi to luto co sa ti stalo,,, ja som mala zamlcany potrat minuly rok koncom oktobra.... koncom januara som uz bola opet tehotna,, teraz som v 32tt a zatial je vsetko tak ako ma byt.... po kyretazi som spinila asi tyzden a sex som nemohla mat 3-4 mesiace...ak mas akekolvek otazky napis IP 🙂 drzim palce

rachel36a
3. sep 2012

@laura268 ahoj, ja som to zažila niekoľkokrát, dva krát mi robili revíziu, špinila som tak týždeň, bolo to bez bolesti, teraz som naposledy potratila 25.8. mala som ísť na čistenie 27.8 ale miminko odišlo samo, nebola nutná revízia, ale mala som príšerné bolesti... doporučili nám vždy počkať 3 mesiace než sa začneme snažiť,ale teraz pretože sa nám to stalo 3 krát za 1,5 roka nám doporučujú počkať aspoň rok...

midu6
27. nov 2012

ahojte kocky,chcem sa len spytat,ked vam lekar oznamil tu zlu spravu mali ste pozitivny tehotensky test predtym?ja som si robila viac testov a vsetky vysli pozitivne,len som mala s hormonmy problemi a ze vtedy sa moze vyskytovat samovolny potrat a strasne sa bojim.....asi by som nemala nic taketo citat,ale mam nejaky zly pocit ☹

ivec16
27. nov 2012

@midu6 gratulujem ti k pozitivnemu testu, a treba sa pozitivne naladit 🙂 neboj sa vsetko bude ok, netreba mysliet na to zle... pekne si to uzivaj, papaj vela ovocia, zeleninky... A ano mala som pozitivny test, mala som dokonca aj akciu srdiecka u dietatka...

natsa
14. dec 2012

baby čítam vás to ja som sa včera dozvedela tiež -zamlknutý potrat,dnes mi to v trenčíne dosvedčili stalo sa to v 9tt,ale o žiadnej inseminácii mi nehovorili,mám počkať až to telo vypudí samé,čiže ako pri menzese.

jarkaat
14. dec 2012

@natsa moja inseminacia je vkladanie spermii do maternici ak nemozes otehotniet.vtvojom pripade sa robi kyretaz rsp. revizia. ja to mam za sebou robili mi ju v oktobri v 7 tyzdni prestala akcia srdiecka.ak krvacas tak je mozne ze kyretaz nieje potrebna ale ak nie tak ta musia vycistit... a je mi to luto co sa stalo...drz sa a vela sil prajem je to tazke

natsa
14. dec 2012

aha som to pomotala kyretáž

natsa
14. dec 2012

@jarkaat no nič minenavrhoval iba aby som to vylučila sama,vraj do 2 týždnov ak nie tak potom pride asi na rad ta kyretaž

jarkaat
14. dec 2012

tak drzim
palce aby si sa z toho rychlo dostala.

septembrovci
17. dec 2012

Ahojte zienky. V 6tt (od 27.10.)som bola 10 dni v nemocke pre krvacanie, ale krvacanie mi zastavili a po pobyte v nemocke sa chvilku vsetko zdalo ok... kym neprisiel zamlknuty potrat (22.11.)...Som 3 tyzdne po kyrete. Stalo sa: Missed ab. v 10tt. Predtym som na sone videla ako drobcovi bije srdiecko, vyvijal sa dobre, ale asi sa nieco pokazilo a vzdal to...pocity su strasne... lekar povedal, ze do 5-6 tyzdnov dostanem prvu ms a potom aby sme aspon 3-4 cele cykly pockali a az potom sa pokusali o babo... skor mi to neodporucal, pretoze vraj je tam potom podstatne vacsia sanca na dalsi potrat.

usacek79
17. dec 2012

baby, odporucam vam tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/co-si-vziat-a-ako-sa-pripravit-na-kyretaz/
sice ma velmi otrasny a scestny nazov, ale v podstate vsetky baby su tam po MA, takze je to vlastne tema o missed..

enah
4. jan 2013

@natsa ahoj natsa, je mi luto co sa stalo. To je velmi pekny pristup lekara, ze pocka kym sa telo spamata, pretoze kyretaz je zakrok a ako taky nesie svoje rizika / o ktorych sa radsej nehovori, ale nie su malicherne/, naopak nase telo sa o seba dokaze velmi dobre postarat samo - v tomto pripade. Ostatne su pripady kedy sa /mladsie/ dietatko oznacene za missed ab. spamatalo.. a prezilo. Preto drzim palce, nech to aj psychicky sme schopny pochopit - ze toto prenechame nasmu telu. Chcela by som sa spytat - kedy na to prisli? Povedali Ti ze dieta zomrelo v 9tt a Ty si bola v ktorom tyzdni? Zaroven mala si este nejake nevolnosti a tehotenske priznaky?
Citala som,ze zeny s nevolnostami zriedkavejsie potratia - kedze sama mam nevolnosti uz od 5tt cely den - zacinam sa bat, dna ked mi bude cely den dobre/normalne.

alexandraluja
4. jan 2013

Ja som mala pred piatimi rokmi spontanny potrat v osmom mesiaci tehotenstva . Bolo mi to vysvetlene tak , ze dietatko nebolo zivota schopne (malo by rastep a hydrocefalus) . Vraj to tak malo byt . Jednoducho som prisla do nemocnici s tym ze mam porodne bolesti v osmom mesiaci a ked ma pozerali na sone tak uz nevedeli najs malej srdiecko ako bije. Po roku a pol som znovu otehotnela a mam doma tri a pol rocneho chlapceka.

natsa
4. jan 2013

No napokon na kyret som musela ist,chceli čakať ešte čakať ale ja som povedala nie tak som pekne krásne 29.12 išla.nemala som uplnu narkozu lebo mám kašel tak som to mala ako pri cisarskom iba mi dali slabšiu dávku,no mesela som si tam den pobudnut,pri uplnej puščaju večer domov.Vravím si že ked už fazulku zachránit nemožem aspon seba zachránim nechcem dostať otravu krvy ved som to nosila v sebe pomali mesiac,ale ako sa hovorí po kyrete ostane maternica ako pohnojená,ja ešte ktomu pijem alchemilku

natsa
4. jan 2013

@alexandraluja to mi je naozaj velmi luto tak po tomto neviem ako dlho by som sa spametávala.Takéto veci by sa ozaj nemali stávat ale na druhej strane sa asi lepšie stalo ako sa pozerat na to ako moje diea trpí ja už to asi nezlepším