Zápal močových ciest - liečba

laury77
2. sep 2020

Ahojte! 🙋
Mala už z Vás niektorá zápal močových ciest alebo mechúra?
Ak áno ako dlho ste sa liečili , a z čím? Aké antibiotiká ste užívali? Aké ste mali príznaky?
Ja som už dobrala antibiotiká biseptol+ urinal acut Forte,ale nič moc sa nezlepšilo. ☹️
Stále ma nutka celý deň na močenie. 😣

Ďakujem za Vaše odpovede,a skúsenosti. 😙

kawasakier6n
7. júl 2021

@rooberta presne ako hovorite..ja sa s tym trapim uz 10 rokov s prestavkami..kvoli zapalom som uz prisla o vajcovod...nic ine nepomoze len blokurima, ale v akutnom stave niekedy uz nepomoze..vyhybajte sa cukru,lepku,niektorym mliecnym produktom, znizit sacharidy, vela pit..zajtra zrovna ma caka 1x cystoskopia tak som zvedava

rooberta
8. júl 2021

@kawasakier6n ja si davam blokurimu hned ked nieco citim alebo len tak preventivne ale ked uz bol zapal pomohli len atb. Ako dopadla cystoskopia?

kawasakier6n
8. júl 2021

@rooberta no mechur uplne v poriadku,ciste sliznice, ziaden nador polypy nejake zmeny ale ze mocova trubica bola zacervena a trochu zuzena..caka sa na cysledky sterov a kultivaci a ze uvidia co dalej aku liecbu daju..mam ist aj na genekologiu bo si myslia ze to mam od zenskych veci..inak objavila som salutem brusnice akut forte..velmi dobra vec..je to v takych ampulkach a nosim to vsade jednu ampulku..vyborne zlozenie..celkom silne..milo ma to prekvapilo..no takze bojujem dalej 😊😊

rooberta
9. júl 2021

@kawasakier6n a nerozsiril ti tu trubicu hned pri cystoskopii? Mne to tak rozsiril hned na mieste. Aj to mi pomohlo. Snad ti uz pridu na to z coho to mas a nasadia spravnu liecbu, lebo to je utrpenie velke. Drzim palce. Daj vediet co ti zistia a ako dalej pokracujes.
Tie brusnice pozriem, dakujem za tip.

kawasakier6n
9. júl 2021

@rooberta no on vravel ze to tam mam zacervenane..ze nejaky mali zapalik..no nic nevravel o rozsirovani rury..sa opytam ho na to..ono to trvali mozno 5 minut cele..

lusiandela
11. júl 2021

@rooberta ja som to mala presne tak isto najprv zapal ecoli baktéria a potom jedny atb druge atb, potom monuran/myslím ze tak sa to vola, na "zväčšie "močového mechura, lenže to mi prihodilo vedľajšie účinky musela som to vysadiť a aj tak som mala veľký diskonfort pri čítaní.Nebolelo ma to ako keď je rezak, len nutkanie na cikanie a akoby palenie mierne zo spolu bola som u gynekológa jedného, druhého....ze všetko ok, začala som pit čaje a vedela tekutiny 3/4l blokurimu užívam uz 3 mesiac, rôzne tinktúry probiotika kyselinu hyalyronovu, kapucinku....vlozky napustene bylinami co liečia mi doniesli zo zahraničia, no všetko asi a po mesiaci a pol zas atb...pomohol mi os rezaka monural a teraz mam nolicin. Rezaka uz nemám, ani bolesti pri čítaní zevraj moc mam v poriadku, ale ja cítim ze to nie je ono...neviem to definovať...aj cikam cca 8-9x za deň, meriam si objem mechura vzdy to je nad 300ml až 500ml co je dosť, len 🤔niesom zdravá ja to citim a urolog uz na mňa pozerá ako na hypochobdra🙈objednala som sa na nefrologiu....takto sa nedá fungovat a nik mi nevie pomôcť, bojím sa ísť cikat lebo neviem co príde ,sex neprichádza do úvahy...ešte som aj partnera poslala vyšetriť sa ci nemá on niečo...neviem zúfalstvo to je čisté...

rooberta
11. júl 2021

@lusiandela robili ti vytery na pohlavne choroby? Ak nie pytaj si vyter na chlamydie, ureaplazmy, mykoplazmy, kvapavku. Urologa najdi takeho co ti spravi cystoskopiu, neviem ci to na nefrologii robia.
Mozem ti napisat moje postrehy co som spozorovala na sebe pocas mojho obdobia trapenia sa, mozes skusit ci ti nieco pomoze.
- urologicky caj nepit - strasne mi drazdil uz aj tak priserne rozdrazdeny mechur.
- miesto toho som pila praslickovy caj ten mi robil dobre.
- velmi dolezita vec na ktoru som prisla - neprelievat sa vodou a cajmi - tiez som zo vsetkych stran pocuvala ako musim pit vela vela tekutin, liala som do seba vodu, az sa mi grcat chcelo, lebo ved treba preplachovat mechur. Ja prisaham, ze uz som citila ako ma oblicky bolia co tolku vodu nezvladaju. Moj organizmus nebol nauceny na taky prijem tekutin, ubrala som, za den vypijem 1,5l max 2l ked je velmi teplo a to mi uplne staci na to aby som mala mechur v pohode a nebol rozdrazdeny.
- tiez som chodila na wc tak 9-10x denne (v noci vobec) moj dr povedal, ze to je vela a musime to zrazit pod 8. Podarilo sa, tym ze sa mechur upokojil a nelejem do seba hektolitre vody chodim tak 6x max 7x denne.
- sex som nemala ani ja skoro rok, proste sa to nedalo, bala som sa ze v zivote uz nebudem moct, ze hned pride zapal. Nastastie sa to nestalo, ale dodrzujem pravidlo, po styku hned vymocit, sprcha a blokurima. Zatial som s tym ok mozno keby som to nerobila, aj tak by sa mi uz zapal nevratil, ale nemam odvahu nieco z toho vynechat. No kym som sa necitila uplne dobre sex nebol.
- nohavicky len bavlnene, najlepsie biele a co najcastejsie nosit sukne, saty.
- ziadne bylinkove kupele, raz som si sadla do lavora s harmancekom, taku sialenu mykozu som z toho dostala, no nikdy viac.
Toto su take zakladne veci, ked mi este nieco napadne napisem. Drzim palce, potom daj vediet co bolo na nefrologii.

kawasakier6n
11. júl 2021

@lusiandela ja to mam uuuuuplne rovnako..je neuveritelne kolko zien sa najde v tych istych problemoch ale jak cez kopirak niekedy..jak keby som to ja pisala..to nie je mozneee..do frasa musi uz na to daco zabrat 🙈 no ale total vam poradim co mne zabralo na ten nutkavy pocit..zacala som si pouzivat Vulvovagi..bomba vec fakt..vravim si dalsia reklama ale toto jedine mi zabera .mne faaakt nic z lekarni nezabralo..toto je uplne jedine co zabera mi..mam to vzdy v kabelke aj doma..aj do vnutra davam aj okolo posvy potieram. Svrbenie velakrat hned prejslo aj po sexe..alebo daco..no idem vyskusat novu kuru: chlorella 10 tabletiek denne, mlady jacmen prasok(2x lyzicka vo vode) + tabletky cesnak s petrzlenom..jena kocka to mala ako ja a ze toto ju zbavilo chronickych zapalov a kapucinka v rezerve..uvidime skusime..nemam na vyber..tiez mi zatial nik z lekarov nepomohol

lusiandela
12. júl 2021

@rooberta ďakujem veľmi pekne za pomoc...uvidím co bude keď pôjdem na nefrologiu a dám si zobrat aj všetky možné baktérie na pohlavné choroby...a aj na tu cystoskopiu pojdem...je hrozné keď si predstavím, ze ty si takto trpela rok🙈🙈🙈strašne fakt hrozné, stále sa chranim ze je to z prechladnutia p9nozky tielka aj v lete kríze v deke zabalené aj v praci za PC co kolegyne na mňa dívajú ze som čudná ...len ja už neviem z čoho to je a nechcem prechladnut🙈lebo každý...to je preto ze si prechladla...ja už neviem ...snažím sa to veru aj ja skorigovat to pitie na max 2,5l lebo mam pocit ze mi obličky samé odídu s tela von🙈mne zas kúpeľ veľmi uľavil od rezakov a mala som ich také ze som sa po stenách skrabala, nepomohol algifen flector...nič...a keď som si urobila kúpeľ úľava aspoň trosku...po cikani ma nutkanie cikatcale nie je to také strašné dá sa to vydržať oproti tomu co bolo pred tým/ aj keď by to nemalo byt keď sa vymocim vôbec chvíľku mi trva akoby sa mocovy mechur potreboval naplniť do určitej hladiny a potom je fajn aj 2 hodky citim úľavu a vtedy si poviem ..ako je to super keď ma nič nedráždi 😄
Bude to ešte zaujímavé...irologicky čaj nepijem iba praslicku čistý vodu a zlatobyt ale už keď vidím čaj...úprimne grcam...ďakujem veľmi pekne za rady...určite sa ozvem, ze co so mmou dorabaju🙈

lusiandela
12. júl 2021

@kawasakier6n a tebe sa to spustilo tiež tou batériou, alebo častými zapalmi?

kawasakier6n
12. júl 2021

@lusiandela nie je to velakrat z prechladnutia vacsinou..je to zo stravy, sexu, premnozenie bakteri..cez konecnik sa lahko dostanu do posvy..niekedy vraj aj z antibiotik mozu byt narusene creva a moze prepustat zle bakterie aj do krvi, alebo neprelieceny skryty zapal..staci pit tak 2 l max 2, 5 l bo to zas nie je dobre na oblicky...nue ked uz pride rezak mbe absolutne nic ine nepomoze ako antibiotika..ja som si zmiesala praslicku a alchymilku..jedno je na mechur druhe na gynekologicke veci..daj vediet ako si pochodila u toho nefrologa

kawasakier6n
12. júl 2021

@lusiandela mne ked sa spusti zapal vzdy su tam iba dve bakterie e.coli alebo enteroccocus..nechaaaaapem preco sa premnozuju az tak ze vyvolaju zapal..ale uz som zmenila jedalnicek..tak uvidim bo ze vraj to je aj imunitou sliznic 🙈 ale ako mam dat dokopy tie sliznice?jooooj stale studujem to bo leksri stale tocia o tom istom..a mne cas uteka..cakam stale na vysledky sterov..no bojujeme dalej 🙄

rooberta
12. júl 2021

@lusiandela @kawasakier6n baby ja som mala take stavy, ze po kazdom moceni som sa musela ist skrcit na postel nohou si tlacit na rozkrok a rukou tlacit na mechur aby sa upokojil a prestalo ma nutkat, niekedy to trvalo 15 min inokedy aj hodinu. Strasne stavy, ked sa mechur naplnil chvilu bolo dobre. Okrem toho ma stale tahalo podbrusko, vlastne uz aj cele brucho, boleli ma oblicky. Strasne to bolo, skusali na mne augmentin, zinnat, suprax, doxyhexal, monural som mala 10x, no a nakoniec mi dal ten ciprofloxacin a ja som po druhej tabletke citila ulavu, po dobrati ma uz ani raz nezanutkalo. Vazne tam muselo byt nejake svinstvo a vsetky predchadzajuce atb mi na to nezabrali. Po tom cipre sa mi mechur zacal pomalicky hojit a upokojovat, tahanie v podbrusku bolo stale slabsie az napokon uplne odoznelo. Teraz som nastavena na ten pravidelny pitny rezim (strop 2l) a tak sa mi dobre cika, konecne po takom dlhom case citim ulavu po vycikani. Toto kto nezazil, nevie si predstavit. Je to horsie ako bolesti. Strasne vam drzim palce, aby sa aj vam uz tak ulavilo a konecne ste mohli normalne zit.
To prechladnutie.. to je podla mna blbost.. ja som neprechladla, ja vlastne neviem co sa u mna stalo, ale prechladnuta som nebola. Nemusim si davat pozor ani na ponozky, tielka, chodim cele leto bosa aj rano o siestej, ked idem do roboty v satach v sandalkach a nic mi neni. Pokial mate v tom mechuri zazrate nejake svinstvo je jedno co si obleciete, to musite len vyhubit inak to nejde.
Dajte o sebe vediet, drzim vam palce. ❤️

janula2511
15. jan 2022

Ahojte, bolesť zo zápalu mechúra vám vyžaruje až k pupku? Mam citlivý pupok na dotyk a zápal mechúra môže to súvisieť stým ze bolesť vyžaruje až k pupku?

kacenocka2
10. apr 2022

Prosím vás kam mam ísť s problemom asi močového mechúra? Curam krv, pichanie zo spoda a bolest brucha..Gynekol.ci urológ?

lusiandela
10. apr 2022

@kacenocka2 ahoj, chod aj ja a čím skôr..ku urologovi potrebuješ výmeny lístok ten ti dá tvoj obvodný ale môže ak gynekológ, treba ísť čím skôr...držím palce

kawasakier6n
11. apr 2022

@kacenocka2 ked uz cikas krv isto hned k obvodnemu pre Antibiotika..a on ti da este vymeni listok k urologovi napodrobnejsie vysetrenie mocu a vsetkeho..velmi odporucam este zacat pit blokurimu uro minimalne 3x denne a kapucinku 3x denne a 500 mg vitaminu C 1x denne..mne to velmi pomohlo pri chronickych zapaloch

evonny
8. máj 2022

@rooberta ako ste dopadli u urologa? Citam si prave diskusie lebo mam podobny problem a uz neviem co s tym. 😭

kawasakier6n
9. máj 2022

@evonny v prvom rade dokladne vysetrenie u urologa snad na vsetko, potom gynekologa ci to nejde od posvy stale..mne nasli vzdy len e.coli pri zapale..inak vsetko vzdy ok a negativne..muz bol ok..tak som sa rozhodla s tym zatocim sama bo uz ma zivot so zapalmi nebavil..aj kvoli ABT som mala dlhodobo zle pecenove testy..umyvam sa len cistou vodou, obmedzujem sladke a nahradzam v peceni cukor za xolitol ci ako sa to vola, pouzivam hydrofemin gel plus do posvy ked niekedy som pocitila jemne palenie alebo disconfort..potierala som si aj z vrchu niekedy..jedine toto mi vzdy zabralo, vela pijem, denne aj 2,5 l, rok v kuse uzivam kapucinku bezalkoholovu aj v tehotenstve 3x denne, vitamin C, cisty kvalitny cordyceps 1 tbl denne, blokurima uro 1x pred spanim..v pripade portreby sa da zvysit davka na 3x denne. Uz vyse roka som ok klop klop a to som predtym mavala skoro kazde 2 mesiace 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

evonny
9. máj 2022

@kawasakier6n no ja mam tiez kazde 2-3 mesiace skoro rok a pol. U urologa tiez vzdy e-coli. Ja som chorobny žrač sladkeho a viem, ze to skodi na mocaky ale ked mi je ok vzdy z toho upustim. Mna urolog liecil uz aj priamym aplikovanim kyseliny hyaluronovej do mocoveho mechura cez cievkovanie. Chodila som tam ako na klavir, uzivala urovaxom 2x do roka a vzdy sa vracia. Teraz som mala pokoj asi 5 mesiacov a predvecrom zas 😭 presedim na wc 2 hodiny, placem od bolesti. Pomaha Vam nieco tlmit bolest ci len to treba prezit ten najhorsi stav? Naobliekana chodim uz aj teraz co je teplo, tielko hrube ponozky. Tu blokurimu uro mam od piatku tak som zvedava. Manzel je tiez ok ale pre istotu mame sex len s ochranou, uz rok. Co ma tiez nebavi 😔 Urolog ma poslala aj na imunologiu no nestihla som zacat liecbu lebo sme mali covid a teraz zase zapal. Zas som na atb. Uz neverim, ze budem zit ako predtym ale zas na atb byt kazdu chvilu sa neda. Nikdy som nemala problemy s pletou a teraz tiez kvoli peceni konec jaka som rapava

kawasakier6n
9. máj 2022

@evonny no to je ta e.coli hlavne zo sladkeho..ty ju tym priam zivis 😊 a ja mam rada sladke ale cukor sa snazim total nahradzat..ked sa premnozi v crevach putuje az do posvy a odtial sup do mechura..a kedze to prostredie po roznych ATB je narusene tak sa to hravo opat rozmnozi...mne to aplikovanie kyseliny vobec nepomohlo..s urovaxonom mam take skusenosti ze pokial som ho brala tie 3 mesiace ci kolko bola som ok..akonahle som ho vysadila a nedavala si pozor vratilo sa to..no na bolest ked prisli rezaky mne zaberal len biely ibalgin 400 mg..popri tom lieky a po 2-3 dnoch prisla uz ulava..no ja som spravila potom akoby uplnu ocistu tela..no urcite pit tu blokurimu ona vyplavuje tu e.coli a popri tom resp.liecbe ATB zacat brat tu kapucinku co som pisala, cordyceps od vegavero znacky alebo serafinu..tie su najlepsie, vitamin C aspon 500 mg denne a do posvy si davat ten hydrofemin gel plus..to som brala hadam aj 4 mesiace..chce to dlhsiu liecbu prirodnou cestou..mne toto najviac zabralo 👍😊 mna opakujece ATB nicili

evonny
9. máj 2022

@kawasakier6n no ja presne tak isto s tym urovaxonom, kym som ho brala ok a tyzden po dobrati znova zapal. Mozem ta poprosit velmi sukromny mail 🙏

kawasakier6n
9. máj 2022

@evonny no ano ked je to uz chronickejsie tak urovaxom uz len takto zabera..ked ustupia ucinky, tak bakterie sa znova premnozia a to je presne to ze je nieco zle v crevach alebo posve ze sa to vracia..cize chce to komplexnejsiu dlhsiu liecbu, uplny detox tela..skor sprava 😊

evonny
9. máj 2022

@kawasakier6n ako dlho a ako ste presne robili ocistu tela?

kawasakier6n
9. máj 2022

@evonny asi 3 mesiace..mala som nastavenu kuru od poradkyne serafinu..najprv som tomu neverila ale ked som zacala tymto tak vsetko sa zacalo zlepsovat..este by som to mala mat kdesi ze ktore produkty presne..pozriem zajtra a napisem

alenka1967
10. júl 2022

@rooberta dobrý deň ja mám presne taký problém ako ty mne sa to ťahá roky ako si na tom teraz ty? A ešte som sa chcela opýtať blokurima to sú tabletky alebo sáčky dik

alenka1967
10. júl 2022

@kawasakier6n prosím aj ja mám taký problém som s toho nešťastná neviem si rady už sa to ťahá asi 10 rokov mám to chronické e. coli potom zasa v pošve aj ja ťa prosím o radu 🙏🙏🙏

rooberta
10. júl 2022

@alenka1967 ahoj no mne to uz uplne preslo. Tak ako som pisala hore v prispevku chodila som do Bratislavy pol toka kazdy tyzden, dostavala som kyselinu hyaluronovu do mechura+atb liecba ciprofloxacin. Tieto antibiotika mi ako jedine pomohli, citila som velku ulavu uz po druhej tabletke a potom to bolo kazdym mesiacom lepsie a lepsie, mechur sa mi akoby upokojil, nutkanie prestalo, kazdym cikanim sa mi cikalo lepsie a lepsie, tahy v podbrusku ustupovali, dnes uz necitim nic, mechur sa mi vyprazduje ako ma a naposledy som mala zapal v januari 2021(vtedy mi nasadili ciprofloxacin). Uz neuzivam vobec nic ani blokurimu (je to prasok).

alenka1967
10. júl 2022

@rooberta ja mám stále nutkanie presne ako si to pisala ty neviem čítala som liecbu blokurima... Alebo tam bol prispevok že vo Vysnych Hagoch nejak liečia som už bezradná vyskúšala som hocičo chodila som na diagnostiku... Aj kysel. hyur. som brala zo začiatku bolo dobre mozno 5,6 krát a potom mi pripadalo že tá hadička ako mi ju aplikovali do mechúra mi to tam dráždi potom ma poslali na gynekológiu stále mám nejaký zapal... Musím niečo robiť lebo to sa nedá vydržať.

rooberta
11. júl 2022

@alenka1967 viem co prezivas a drzim ti palce aby si sa z toho co najskor dostala, najhlavnejsie je najst dobreho urologa a gynekologa.