Zápal prostaty. Má to vplyv na otehotnenie?

poleva
16. aug 2007

ahojte dievčatá, neviem či poradíte, ale stretla ste sa s
tým u svojho partnera?chceli by sme raz dieťa,ale bol tu tento problém,dakujem za rady, tarz je to o.k.

poleva
autor
16. aug 2007

dievčatá popíšete????

poleva
autor
16. aug 2007

neporadíte???

vierusik
16. aug 2007

awojky, naozaj ti neviem poradit, ale myslim, ze osetrujuci lekar, alebo tvoj gynekolog, by vedel povedat ake su sance.... je mi luto,ze ti neviem poradit..

poleva
autor
16. aug 2007

vieš čo aj som sa pýtala, ale že nevadí ked už je o.k

vierusik
16. aug 2007

no tak to je dobra sprava.... a ako dlho sa uz snazite?

poleva
autor
16. aug 2007

my ešte nie,budeme sa brať, vieš on je starší preto mám obavy, ked tu čítam všetky tie príspevky tak dieťa - je asi riadna makačka

poleva
autor
17. aug 2007

dievčatá ani jedna o tom nepočula alebo nemá nejakú stránku o tom?????? dík

emjee
17. aug 2007

poleva nieco z netu:

Väčšinu mužov aspoň raz v živote potrápi zápal prostaty. Jednoznačné príčiny jeho vzniku a dôvody pomerne častého výskytu tohto ochorenia, žiaľ, zatiaľ nie sú známe.
Poznáme však mnohé rizikové faktory vzniku zápalu prostaty. Jedným z frekventovaných zdrojov nákazy je močová rúra. Choroboplodné zárodky sa najčastejšie cez ňu dostávajú do organizmu. Riziko zápalu sa zvyšuje aj pri rôznych deformáciách močových orgánov, akým je napríklad zúženie močovej rúry alebo zvýšený tonus svalových systémov močového mechúra.
Obranyschopnosť organizmu sa v dôsledku podchladenia alebo nachladnutia zníži, čo praje rôznym mikróbom - a výsledkom je zápal. Podobné následky môžu vyvolať aj určité hormonálne zmeny v organizme. Štvrtina mužov, ktorí sa so svojím problémom obrátia na urológa, nevie o tom, že má zápal prostaty. Podľa odhadov až 14 miliónov mužov na svete trpí nejakým ochorením prostaty, ale iba 5 % z nich dostáva zodpovedajúcu liečbu.
Akútny bakteriálny zápal sa pritom pomerne ľahko diagnostikuje a bezproblémová, aj keď dlhotrvajúca je aj jeho medikamentózna liečba. Chronický zápal prostaty môžu sprevádzať tlakové bolesti v podbruší, ale aj poruchy potencie. Môže však prebehnúť aj bez príznakov a zistí sa až neskôr, náhodne, napríklad pri vyšetrení príčin neplodnosti manželov alebo pri operácii prostaty.
Podobné príznaky môže mať aj nezhubné zväčšenie prostaty, hoci to neplatí vo všeobecnosti. V niektorých prípadoch už minimálne zväčšenie prostaty prináša so sebou vážne funkčné poruchy prejavujúce sa ťažkosťami pri močení, odkvapkávaním moču a pod. Na druhej strane u iných aj 4-5 násobné zväčšenie prostaty prebehne bez príznakov.
K chorobám prostaty by sme mali pristupovať s plnou vážnosťou. Nielen pre ich nepríjemné charakteristické príznaky, ale aj pre druhotné, napríklad psychické dôvody. Ak sa deformácie zanedbajú, hrozí nebezpečenstvo zhubného procesu.

emjee
17. aug 2007

toto je zaujimave na prestudovanie http://www.edusan.sk/temy/prostata/car_broz.pdf

v skratke - zapal je bud chronicky alebo akutny

poleva
autor
19. aug 2007

dakujem emjee

poleva
autor
27. mar 2008

dakujem za obnovenie témy

poleva
autor
27. mar 2008

takže už som ho objednala na utorok na vyšetrenie
práve mi začínajú plodné dni 😢

aliva
7. okt 2008

Ahojte, dnes sme sa dozvedeli s manželom, že má zápal prostaty...z opakovaného prechladunia. Máte skúsenosti či môže snaha o dieťa počas liečby byť nebezpečná? Snažíme sa asi pol roka a teraz už viem, prečo neúspešne....

poleva
autor
8. okt 2008

aliva môj muž to má chronické a tehu som bola
nech ide na spermiogram

wxw
22. nov 2009

ahojte, čítal som si tu Vaše príspevky. Mám už tretí rok zápal močovej rúry - spôsobený enteroccocom alebo už ani neviem čím. Bol som u dermatologičky, to bola možno aj moja osudná chyba. Zle mi určila diagnózu, zle mi dávkovala atb. Jednoducho mi to prešlo do chronického stavu, oslabil som si akurát imunitu dlhodobým následným užívaním atb. Po pol roku neúspešnej liečby ma poslala za urológom. Bol som aj u súkromného. Mám uretritídu, resp. uretro-prostatitídu, sami nevedia presne určiť. Aj by som položil otázku, ako postupovať, ale ja už by som mohol byť asi rovno urológom, internet, vyšetrenia, výtery, špecíálne výtery na chlamýdie....všetko mám za sebou. Stále sa objaví enteroccocus faec. Aj keď som bral rôžne atb. vždy sa mi zápal vráti. Lekári už rezignovali. A najhoršie na tom všetko, že aj napriek môjmu úsiliu a dlhodobému boju už začínam rezignovať aj ja. Tak ako napísala emjee, je to už teraz viac o psychike. Je to nepríjemné. Neviem, či môžem mať deti, ak áno, či nenakazím partnerku, ktorú ani nehľadám, pretože mám tento problém aj keď všetko funguje ako má. Skúšal som atb, čaje, dávam sa do kopy, snažím sa vyhýbať stresom aj keď to nejde, príde ešte zima, sychravo a mám depresiu z toho. Otázky som položil, ale nik mi na ne nedá jednoznačnú odpoveď, pretože to sa ani nedá. Jednoducho som z toho zúfalý, a mám slabú chvíľku občas ako teraz. Tak som to tu napísal a chcem len upozorniť, že netreba podceňovať liečbu ani akýkoľvek náznak zápalu, nech je akýkoľvek. Baktérie ostali rezistentné na všetky atb. Hovoril som si, hlavu hore. Ale už ju nevládzem držať, je toho na mňa veľa. Vyhliadky do budúcna, rodina atď. - nič moc. Ale na druhej strane viem, že ráno zbadám slnko a som znovu ok. Blbý deň mám asi. Inak zaujímavá stránka 🙂

barchee
22. nov 2009

ahoj, môjmu manželovi bola tiež diagnostikovaná prostatitída - teda zápal prostaty. On je však pravdepodobne príklad práve tej bezpríznakovej formy, veľa som si o tom hľadala na nete a fakt ma to dosť zobralo, nakoľko nevieme, koľko ten bezpríznakový zápal trval, teda nevieme, ako dlho bude potrebné to liečiť. Zistili sme to tak, že sme od apríla tohto roku začali snažiť o bábo...no a keď to stále nešlo, išli sme po 5 neúspešných mesiacoch na spg, ktorý vyšiel vcelku zle. Bolo málo spermii, 70% patologických, avšak pohyb mali dobrý 😉 ale úspešnosť otehotnieť prirodzene skoro žiadna... ☹ Odporil nám navštíviť urológa, aby sa zistila príčina. No a príčina boli pravdepodobne baktérie v ejakuláte. Najprv tam bol enterokokus feacalis - doatla atb, ktoré nezabrali a na kontrolnom ejakuláte sa objavil ešte k tomu + streptokok. Takže teraz práve dnes dobral po mesačnej liečbe atb konečne !!! Dúfam, že zabrali 🙂 teraz musí pár dní počkať a pôjde znova na kontrolný ejakulát. Ak to bude ok, pôjde znova na spg a potom uvidíme čo ďalej... 😉 Snažíme sa o bábo aj prirodzeme samozrejme, zatiaľ bezúspešne... 😖 Mimo to ešte berie doplnok na plodnosť Maca a alove vera gelík pijeme obaja.

marrad
27. nov 2009

co je tu tak ticho
tolko dni ziaden prispevok

fulham
30. nov 2009

ahoj wxw, never give up, nikdy to nevzdavaj, skus infracervene ziarenie, tj vyhrievat az do vyliecenia, bez antibiotik..drzim ti prsty

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca_p
26. sep 2011

presne, vrbovku moj tata s dedkom piju uz roky, pricom obaja su v dispenzari u urologa.

martina2001
26. sep 2011

presne tá vrbovka malokvetá je prevencia pri prostate, celkovo problém u chlapa problém s prostatou je problém pri otehu, to ti povie každý lekár, potom treba brať pri snažení aj vitamíny selén a zinok u chlapa

troja5
21. okt 2011

Tak manžel mal zápal pred rokom a teraz má spermiogram v pohode...

julciatko1
7. sep 2014

@troja5 A ako sa liečil?

tomasulkoj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomasulkoj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peter2404
23. feb 2019

ja som mal zapal prostaty a asi 3 roky nato sa nam narodila dcera..
zalezi ci ide o chronicky zapal alebo len jednorazovy problem

tomasulkoj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz