Zápal v krvi a v moči plus meškajúca menštruácia

slim43
11. nov 2017

Dobrý deň prajem,
v prvom rade by som sa chcela poďakovať za prečítanie a ospravedlniť za to že, to sem asi ani nebude patriť, ale po tom všetkom hľadaní snáď nájdem radu od vás čo máte skúsenosti.
Začala by som tým, že mávam pravidelne 26 dňový cyklus a len zriedka sa mi omešká. Dnes už mám vlastne 29. deň cyklu a menštruácia nikde. Včera som mala kŕče ktoré sa objavovali takmer počas celého dňa a už som si myslela že to konečne dostanem no nič. S priateľom sme nemali pohlavný styk 4 mesiace, okrem orálneho styku pred tromi týždňami, ale keď ejakuloval on, bola som už oblečená. Predchádzajúcu menštruáciu som mala snáď tak silnú, že som takú ešte nemala, pretiekla som aj cez hrubé vložky. Potom bolo všetko relatívne v poriadku až na to, že dva týždne dozadu, deň po ovulácii, som mala krv na nohavičkách. Ale na internete som čítala o tom, že počas ovulácie to môže byť celkom normálne a keď som bola v minulosti prechladnutá pár krát som skončila na pohotovosti s krvácaním, ale silnejším ako toto. Krvácanie pri uhniezdení by to snáď nemalo byť, bolo to deň po ovulácii a iný styk okrem orálneho som teda nemala. Pred rokom som išla na operáciu slepého čreva, no skončila som s operovaným pravým vaječníkom.
A teraz ten ďalší problém, že všeobecný lekár mi zistil zvýšený zápal v krvi aj moči. Mám len 46kg a tiež sa ma pýtal na menštruáciu a povedal, že môže meškať. Už sa mi objavilo aj akné ako vždy pred, potom začalo miznúť a zase je tu. Mohlo by ísť včera, keď som mala kŕče v podbrušku len o ischemickú fázu a dnes by to mohlo prísť? Naozaj sa obávam, keď už mi pár krát povedali že budem neplodná, no vždy sa to nejako napravilo. Pred mesiacom som bola liečená aj na toxoplazmózu. Alebo, viem že to znie hlúpo, ale môžem byť z takého spôsobu styku tehotná? Pretože spermie by takú cestu asi neprežili... Myslím samozrejme nejakým kontaktom s rukou nie tráviacim traktom a priateľ ich na ústach "asi" nemal ako mať. Bolo by to asi trochu divné otehotnieť pri orálnom sexe a ešte som o tom ani nepočula, alebo?
Bazálnu teplotu si nemeriam. Včera som mala aj dosť chuť na chipsy, ako vždy pred menštruáciou. Stretli ste sa už niekedy s niečim takýmto? A ako vám to prešlo? Ako je najlepšie sa niečomu takému vyhnúť okrem vyhýbaniu sa chladu? Je možné, aby sa dalo otehotnieť spomínaným spôsobom? Zápal mávam v zimnom období často, no nikdy mi to nemeškalo, skôr prišlo o pár dní skôr. Tiež ma rezalo pri čúraní a dosť ma bolela pošva asi tiež z prechladnutia.
Dúfam, že to s tým orálnym stykom nebudete brať ako srandu, ale už mi hlavou po tom čo som čítala prebehlo naozaj všeličo. Veľmi pekne ďakujem a prajem vám pekný deň 🙂

vevesh
11. nov 2017

@slim43 pri zdravotnych problemoch necitat google, ale smer doktor, ak sa nieco nepozdava - minimalne by pomohol pri prechladnuti a inych zdravotnych problemoch, co si napisala.....a je uuuuplne normalne, ze menstruacny cyklus je raz taky ,raz taky- ano, idealne MAL by byt pravidelny, ale u drvivej vacsiny zien nie je co do poctu dni ci samotneho cyklu... a k sposobu otehotnenia, treba sa naucit citat google aj s porozumenim ..

lavieenrose
11. nov 2017
slim43
autor
11. nov 2017

@vevesh ďakujem za radu.
V podbrušku ma bolelo dosť silno od rána až doteraz, ako keby mám menštruáciu, len stále nikde. Určite lojdem

slim43
autor
11. nov 2017

@vevesh pôjdem k lekárovi, len je víkend. A zvyčajne mávam pred menštruáciou bolestivé prsia, no teraz nič, len to akné a bolesti. Už si začínam naozaj namýšľať všeličo... Že som tehotná aj keď teoreticky takým spôsobom a s tými bolesťami.. Alebo že zase skončím "pod nožom", pretože takto som to mala aj v minulosti - bolesti, ale krv zo mňa nešla a potom zápal, ale to som ešte nemala pohlavný styk, takže keď krv nešla nejako som si to ani nevšímala.

valeriakurilova
11. nov 2017
Používateľ valeriakurilova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valeriakurilova.

Dobrý deň, ja by som asi posilnila imunitu, zároveň pila produkty na čistenie krvi. Mne produkty, ktoré som pila zčasti nahradili warfarín.

1radula1
15. nov 2017

Bola si už u lekára? Tieto problémy som osobne mala pri prechladnutí, vtedy je normálne, že aj menzes mešká, aspoň teda u mňa to bolo. Najskôr problémy s mykózou, potom zápaly rôzne. Tiež som mala potrebu čítať a zisťovať si na nete, mne to aj pomohlo, len nie vždy je to najvhodnejšie čítať a stresovať sa. Mne pomohlo, keď som začala liečiť problém, kde vznikol 🙂

oila
29. nov 2017

@1radula1 Pomohlo ti to? Ako si to zacala riesit? Ja mam podobne problemy uz nejaky ten tyzden, v podstate od porodu a neviem si nejako pomoct sa z toho dostat ☹

1radula1
15. dec 2017

@oila to ti verím, teraz by si práveže potrebovala byť fit a nie sa trápiť takýmito zdravotnými problémami. Mne to pomohlo, začala som užívať enzýmy a postupne sa môj stav zlepšoval, aj keď to trošku trvalo, kým som sa definitívne zbavila tých problémov, ale podarilo sa 🙂

oila
21. dec 2017

@1radula1 Potrebovala, ale co narobim ked nie som. Preco prave enzymy si zacala uzivat? Kolko asi to trvalo? Ja sa obavam, ze budem mat pocit, ze to trva celu vecnost, uz teraz som z toho mimo, co musim na to neustale mysliet, ked mi nie je najlepsie. Tak rada by som sa toho zapalu zbavila 😠

1radula1
19. jan 2018

@oila pretože som sa dozvedela, že majú protizápalový účinok, čo som potrebovala a hlavne liečia problém kde priamo vzniká a to je to dôležité, nebude to hneď bude to trvať nejaký ten čas, ale dá sa z toho dostať, len treba na to čas 🙂

zavana
22. jan 2018

Práve to, že si to vyžaduje čas v takomto prípade by sme chceli byť hneď a zaraz zdravé a o takýchto problémoch by sme už ani počuť nechceli, lenže nejde to len tak, viem o čom hovorím, tiež som mala dlho hlavu v smútku

oila
25. jan 2018

@1radula1 To by bolo fajn, keby to liecilo a nepotlacalo, to by som bola rada. Tak no co s tym spravim, asi nic, uz ked som vydrzala doteraz uz nejako vydrzim kym sa mi polepsi, ale musim sa na to opytat v lekarni, ze co take enzymy obsahuje, ze co by mi mohlo pomoct, alebo ak ti to nevadi mohla by si mi napisat, co si ty uzivala?
@zavana U mna to nie je, ze hlavu v smutku, ale ma to celkom obmedzuje a to ma najviac hneva a nepaci sa mi to, ze sa toho neviem zbavit.