Zlá morfológia spermií. Podarilo sa vám otehotnieť?

simik22
18. aug 2011

Baby ja viem, ze takato podobna tema tu uz bola, ale chcem vediet, ake mate kto konkretne skusenosti. Dnes sme boli po vysledky draheho spermiogramu. Vysledok? 0,5 perc. spermii v poriadku, 99, 5 spermii patologickych.- Teratozoospermia. Ma zlu stavbu spermii. Mate niektora skusenost? Podarilo sa Vam niektorej prirodzene otehotniet? Alebo POmocou umeleho oplodnenia? Zlepsili sa u partnera po case vysledky??? dakujem za odpovede.

kaja153
30. aug 2019

Ahojte😊my berieme obaja vit. C a E,macu,kotvičník zemný plus ja ešte kyselinu listovu

petruska21
30. aug 2019

@zuzkaakzuz1 ďakujem 🙂 aj ja držím palce nech sa narodí zdravé krásne bábätko a nech Vám robí radosť 🙂

danielkadandy
11. feb 2020

@lucka_220809 a odkial ste objednavali tie vitaminy? Ci normalne lekaren?

nikas2209
20. okt 2020

ahojte. chcela by som sa opytat ci tu ma niekto podobnu situaciu....s manzelom sa snazime o babatko viac ako rok. Boli sme uz na prvej konzultacii v CAR a sme aj po prvej neuspesnej IUI. Z vysledkov v CAR zatial vyslo ze ja by som mala byt v poriadku a problem su manzelove spermie. Vyslo mu az 100% patolog.zlych. V CAR odporucaju IVF (ale bojime sa ci s takymto vysledkom nie je vysoka sanca ze by sa dietatko narodilo s vyvojovymi vadami).....myslite ze nie je ziadna sanca na prirodzene otehotenie :(....okrem CAR bol na spermiograme aj u svojho androloga a je zaujimave, ze vysledky tam uvadzaju ze je skor problem v pohyblivosti a nie v patologii...tak ja uz neviem, kde je pravda...

anne_mary2
19. apr 2021

Tak... aj na by som chcela najst trochu utechy v tejto skupine... my sa snazime pol roka, manzel prisiel sam s tym ze by mal ist na spermiogram aspon.. boli sme v heliose, ze uz keby cosi, aj tak asi skoncime tam...
vysledok 99% spermii s defektom hlavicky...vela sme sa nedoszvedeli, teda neodporucil nam nic - ani vitaminy, ani riesenie, len ze ked sa nam to nepodari do 3 m, mame prist..teda manzel na kontrolny spermiogram, ale uz aj na na vysetrenie...
predpokladam, ze ak sa to nezlepsi, co zase necakam ze z 1% bude neviem co.. tak uz padne rec o ivf... ja mam 31 manzel 39, neni velmi na co cakat 2 roky ci nahodou... aspon vieme na com sme... vedela som ze cesta k dietatu neni jednoducha, ale zase.... a to este nevieme s cim sa stretneme u mna....

maca1188
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babo44
22. sep 2021

Ahojte. My sa snažíme s mužom 2,5 roka. Chodíme do centra v Nitre. Žiaľ sa nám zatiaľ nepodarilo otehotnieť. Mame 1 percento morfologicky dobrých spermií. Nejaky prípravky na zlepšenie? Ďakujem

anne_mary2
22. sep 2021

@babo44 my sme mali tiez morfologiu 1%… z toho co som nastudovala, vitaminy asi pomozu viac na mnozstvo / pohyb / resp uprava zivotneho stylu este.. ako na morfo.. neviem. A ak, tam mozno o 2-3-4%? neviem, asi nic prevratne sa neudeje, aspon som sa s tym u nikoho nestretla… ale ano, Clovek skusa vselico prve aj posledne…ja som nakupila klasiku folandrol , Q10, Ecko, Decko, Cecko, Macu.. moj manzel odjedol asi 3 tabletky, aj to ked som my dala na stol… ( radsej sa k tomu nevyjadrujem ) , ja som mala postupne asi vsetko..gynex,vitex, inozytol, inofolic… az som si povedala ze dost kaslem na to, psychika po 2 r v kybli, slo leto hovorim si pauza a spat do car na jesen. v juli som otehotnela 🤷🏼‍♀️
Keby to muz bral, asi to pripisem zazracnym tabletkam 🙂) takto musim najst iny zazrak :D
Tym som ale hlavne chcela povedat ze nie je to nemozne, samozrejme uz ci s doplnkami alebo bez 😊

babo44
24. sep 2021

@anne_mary2
@anne_mary2 jeeej to je naozaj krásna správa, kiež by to bol aj môj prípad. A všetko zatiaľ v poriadku?

Gratulujem

anne_mary2
24. sep 2021

@babo44 ahoj, dnes sme boli na sone na vyvojove chyby, vsetko vyzera byt zatial OK.. stale tomu nemozem uverit priznam sa, este v tom case som chodila na endokryno cely cyklus na vysledky, bola som tam vcera na vysetrenie a v papieroch zenoodl hormonov anovulacny cyklus.. tak hovorim lekarke, ze veru nebol 😅… keby neviem ze som tehotna, uz by ma to polozilo ze neni s cim otehotniet, a ja ani neovulujem… ani ovu testy mi nesedia na ten cas, ani bazalka ( a to dlhodobo poctivo vsetko som ocuravala, merala denne..), proste nic.. takze v svojich skoro 31 rokoch mozem povedat, ze tomu uz vobec nerozumiem ako to ne- funguje vsetko…😅😅
Drzim vam palce velmi, urcite je to tazsie/ dlhsie .. ale nie nemozne 😊😌

babo44
25. sep 2021

@anne_mary2 wow, no vidíte asi sa naozaj zázraky dejú. Ja prežívam najťažšie obdobie v čase menštruácie a pred ňou. To sklamanie je hrozne z každého mesiaca. Ale potom sa opäť naštartujem, že ved opäť nová ovulka opäť šanca, tak pevne verím, že sa aj na nás usmeje šťastie a budeme sa tešiť z vytúženého bábätká. Držím palce, nech mate krásne tehulkovanie. Nech ste obe zdravý /zdravé a nech to dotiahnete do šťastného konca. Ak by sa u nás niečo zmenilo určite rada pridám príspevok.

anne_mary2
25. sep 2021

@babo44 Dakujem, verim, ze sa podari… kazdopadne nie je to jednoduche… ja som skoro 2 roky behala s bazalnym teplomerom, ocuravala ovulacne testy dobre nie 20 dni z mesiaca, chodila kade tade po lekaroch… u nas zafungovalo stare otrepane ze ked to clovek prestane riesit ( uz som sa vnutorne zmierila s car, ovulacne testy odlozila hlboko do skrine, vymazala appky z mobilu, vypla kona… a presiel mesiac, a bolo to 🤣🤷🏼‍♀️ Drzim palce 🙏🏼

pauli_s
28. feb 2022

Ahojte, priateľ má takýto spermiogram, všetky hodnoty viac ako nadpriemerné, ale morfológia 1%. Mal niekoho partner podobný spermiogram a podarilo sa Vám prirodzene otehotnieť? Ja som zdravá - hormonálny profil perfektný, sliznica, priechodnosť tiež, k ovulácií dochádza pravidelne. Jedine, čo mám nie úplne ideálne tak to, že mám horšie otočenú maternicu.

Už sa snažíme rok, na začiatku snaženia bol tiež na spermiograme a vtedy mal morfológiu 1,5%. Vraj sa dá zdravým životným štýlom - tak prestal fajčiť, pije oveľa menej alkoholu, obmedzil polotovary a mastné jedlá a začal jesť viac ovocia a zeleniny, užíva niekoľko mesiacov Folandrol, ale ešte sa to zhoršilo...

O 2 týždne ideme na úvodnú konzultáciu páru do Iscare... Aký postup u Vás volili? KET, ICSI či IUI?

pietrula
28. jún 2022

@ivec16 Baby, pisete, ze 93% je zla morfologia, = 93 % patologickych, a 7% spravnych. Ved to je krasny vysledok. Minimum by malo 4%, mame to napisane v sprave. Alebo mi nieco unika ?

ivec16
28. jún 2022

@pietrula tak ako pises 4% je minimum, naposledy mal
muz tusim 98% morfologiu ale aj s tym sa da pracovat

ivec16
28. jún 2022

@pauli_s otocena maternica dozadu nie je nic zle ani ziaden defekt ci handicape, je to normalne, ma to mnoho zien a je to len ina poloha maternice nic viac nic menej, normalne sa s tym da otehotniet aj donosit dieta…

pauli_s
28. jún 2022

@ivec16 no, nam zistili okrem tohto ešte další problém, ze napriek tomu, ze hormomalny profil som mala dobrý, u mňa kvôli PCOS a inzulínovej rezistencii neprebiehala ovulacia, tento mesiac po dlhej dobe ju mám, lebo som vystimulovaná liekmi. Zajtra idem na IUI.

pietrula
28. jún 2022

@pauli_s PCOS ti kedy diagnostikovali?

ivec16
28. jún 2022

@pauli_s drzim palce, ja mam tiez pcos, ale kvoli endometrioze sme sli rovno na ivf

pauli_s
28. jún 2022

@pietrula v marci keď sme začali chodiť do ISCARE.

babo44
1. okt 2022

@pauli_s ahoj. Môžeš si vyššie prečítať, že sme mali rovnaký prípad s morfologiou a dokonca sme mavali aj ovela horšie beznadejne spermiogramy. Po 3 rokoch snaženia sme trochu vypli a neriešili to prestali sme brat vitamíny a chceli sme si užiť letnú dovolenku. Dovolenku smr si užili ešte viac ako sme plánovali, pretože som ešte predňou zistila, že som nejakým zázrakom tehotná. Neopísateľná radosť. Aktuálne som v 4m tehotenstva, prvé výsledky na genetické vady a testy mame v poriadku. Este nás nejaké čakajú alr verím, že to všetko dobre dopadne. Nestrácajte nádej, kým tam nie je 0 vždy je nádej.

babo44
1. okt 2022

@anne_mary2 ahoj. Nám sa nakoniec veru podarilo spontánne ❤️❤️

anne_mary2
1. okt 2022

@babo44 super, blahozelam 🥰🙂. U nas uz pol roka radosti s Natalkou…

babo44
3. okt 2022

@anne_mary2 krásna slečna!!!! Vela zdravíčka prajem a radosti do života. 🤗❤️

pietrula
28. feb 2023

@mariajuraj ahoj, mala si 5 cyklov, ci piate embryo sa az chytilo?