Zlá morfológia spermií. Podarilo sa vám otehotnieť?

simik22
18. aug 2011

Baby ja viem, ze takato podobna tema tu uz bola, ale chcem vediet, ake mate kto konkretne skusenosti. Dnes sme boli po vysledky draheho spermiogramu. Vysledok? 0,5 perc. spermii v poriadku, 99, 5 spermii patologickych.- Teratozoospermia. Ma zlu stavbu spermii. Mate niektora skusenost? Podarilo sa Vam niektorej prirodzene otehotniet? Alebo POmocou umeleho oplodnenia? Zlepsili sa u partnera po case vysledky??? dakujem za odpovede.

lucka_220809
18. aug 2011

@simik22 my nemame problem so zlou morfou, skor s motilitou, ale ked som sa snazila riesit nas problem, skontaktovala som sa s viacerymi dievcatami, ktore museli zlepsovat aj morfu... aby mohli ist na ivf, a aj na to vraj pomahaju vitaminove kury..my (resp. moj manzel) ich berie tiez teraz na vylepsenie spermiogramu, najma pohybu... mix vitaminov ti mozem poslat, co mi poposielali ine dievcata a z ktoreho aj my vychadzame... este nemame kontrolny spermiogram, tak nevieme, ci sa nam to zlepsi a ako... ale uskodit to nemoze a viem,ze mnohym to pomohlo dost...

simik22
autor
18. aug 2011

@lucka_220809 DAKUJEM TI, AJ JA mam nejaku kuru od doktora. bude to priatel uzivat, len som chcela vediet ci sa to potom na opakovanom spg zlepsilo. lebo niekde som citala, ze sa to neda zlepsit.

lucka_220809
18. aug 2011

@simik22 a co vam lekar odporucil, ak sa mozem opytat?

simik22
autor
19. aug 2011

@lucka_220809 takze toto :Vitaminy centrum 70 dni, Carnitagin 1 ampulka rano 30 dni, Tribulus 2-3 tbl denne 21 dni a 7 dni pauza. a Vam co odporucil? nieco ine?

lucka_220809
19. aug 2011

@simik22 fiha, tak to su celkom nove veci pre mna- teda ten Carnitagin... idem kuknut co to je. Nam odporucil PROFERTIL, ten ale neberie manzel, zvolili sme radsej jednotlive zlozky profertilu osobitne ako vitaminy, su to adektvatnejsie davky... Takze berie teraz vit. E, kyselinu listovu, Selen, Zinok, L-karnitin, A-arginin, koenzym Q10, Maca.
O Tribuluse som pocula, to este mozno nasadime... Este k tomu berie sem tam C vitamin.

Bol ten Carnitagin na predpis?

lucka_220809
19. aug 2011

@simik22 prave pozeram ze v tom Carnitagine su prave L-karnitin a L-arginin.. tak asi je to nieco obdobne, co beriete... 🙂

simik22
autor
19. aug 2011

@lucka_220809 no je to mozne, ja neviem, este len vcera nam to odporucili, este to nema ani doma...

kamilkka
19. aug 2011

ahojte 🙂
podla mna by sa ečko a cečko tiež malo brať... tie su doležité, takže @simik22 doplň mužíkovi aj to...
@lucka_220809 teba sa chcem spýtať odkiaľ ste zohnali Macu a ako užívate?
zlepšilo vam to aj sex. chuťky? 😉

simik22
autor
19. aug 2011

@kamilkka aha takze este k tomu aj Ecko ano?

lucka_220809
19. aug 2011

@kamilkka ahooj.. Macu sme zohnali tu: http://www.naturlekaren.sk/ . Ja zijem v BA, takze som si to nemusela ani dat zasielat, vsetko som si objednala a bola vyzdvihnut tam. Macu bral len manzel, chuti on mava dost aj bez toho,ale rozhodne myslim,ze mu to na chuti nic neubralo :D ... uz sa nam minula a musime ist dokupit, tak sa tam aj chystam skocit 🙂 Manzel to bral normalne 1 tbl rano, ale myslim, ze tu je mozne brat aj 2x denne...

lucka_220809
19. aug 2011

@simik22 E-cko urcite.. a to je dobre aj pre teba.. je to dobre aj na cinnost vajecnikov atd 🙂 mozete to zobkat spolu... aj s kyselinou listovou 🙂

si31si
19. aug 2011

@simik22 ahoj aj my sme mali taký spermio 0,5% dobrých 😒 a tiež sme nasadili vitamíny ako píse lucka po mesiaci sme boli na kontrolnom spermio a zlepšilo sa to na 1% a ešte pojdeme na jeden kontrolný spermio asi tak v septembri a som zvedavá či sa ta morfologia zasa zlepší. Zlepšila sa nám aj pohyblivosť zo 70% na 90%. tak dúfam že sa podarí a budem tehulkovať čoskoro 😉

simik22
autor
19. aug 2011

@lucka_220809 ecko uz uzival pred casom, ale s tym prestal, takze znova zacne.a aj ja ho uzivam, plus kyselinu listovu.

simik22
autor
19. aug 2011

@si31si tak to je super, kazde percento je uspech. my ideme na kontrolny po troch mesiacoch. tak uvidime. pohyblivost ma tiez nejakych 65 percent.

l_e_n_o_c_k_a
9. jan 2012

@simik22 ahojky, tiez ma mm zlu morfologiu spermii.. a ako citam, cakate miminko... otehotnela si prirodzenou cestou?

simik22
autor
9. jan 2012

@l_e_n_o_c_k_a ahoj, nie, neotehotnela som prirodzene, boli sme v centre na inseminacii -.)

simik22
autor
9. jan 2012

@si31si ahoj, tak ako citam, uz obe tehulkujeme, a skoro naraz 🙂 gratulujem

l_e_n_o_c_k_a
9. jan 2012

@simik22 a cez ktore centrum ste to riesili? ako to prebiehalo? ten zakrok je spoplatneny?

simik22
autor
9. jan 2012

@l_e_n_o_c_k_a riesili sme to cez Iscare v MT ... dostala som lieky na ovulaciu a vstrekli mi spermie do maternice. stalo to cca 80 Eur

l_e_n_o_c_k_a
9. jan 2012

@simik22 dakujem za info, my mame podobny problem s morfologiou spermii ako vy... v stredu nas caka konzultacia v Heliose, tak uvidime... este raz diky

si31si
9. jan 2012

@simik22 aj tebe gratulujem 🙂

simik22
autor
9. jan 2012

@l_e_n_o_c_k_a za malicko, neboj nic, tam vam urcite pomozu, ja som do 3 mesiacov otehotnela

eleonora100
9. jan 2012

je mozne otehotniet, ked manzel malo spermii?Poradte nieco...dakujem

ozka22
10. jan 2012

ahojte, ja len chcem napisat, ze nikdy netreba stracat nadej....moj manzel mal 98% patologickych spermii, mal zle vsetky tri kriteria: mnozstvo, pohyblivost aj tvar...vtedy som bola z toho velmi smutna, lebo aj ja som mala taky problem, ze som vobec nemala ovulaciu....a stal sa velky zazrak!!!...prirodzenou cestou som ostala tehotna a dnes ma nas drobec 22 mesiacov 😀.....a ako moj lekar povedal, vsak staci len jedna spermia, aby sa to podarilo 🙂 🙂 🙂 ...takze Vam co ste uz tehotne gratulujem a ostatnym drzim silno palce...zazraky sa predsa len deju 😉

diid
10. jan 2012

@eleonora100 ked ma menej ako 5 mil. tak sanca je mala prirodzenou cestou. na IVF staci par 5-10 spermii takze nezalezi ake ma mnozstvo ale kvalitu. Niekedy staci aj IUI.

nelinka777
14. jan 2012

@simik22 tak to ste mali naozaj velke stastie my chodime uz rok do iscare MT mame zly spermiogram 99% patol.zlych spermii a dve IUI neuspešné a teraz čakame ako dopadne IVF ICSI dufam ze budeme mat rovnake stastie ako vy 🙂

simik22
autor
14. jan 2012

@nelinka777 noo jasne, sama som sa divila, ze nam to vyslo na prvy raz. neboj, urcite to vyjde 🙂 velmi drzim palce

ozka22
11. feb 2013

ahojte, a na margo mojej predchadzajúcej správy....momentálne čakáme druhé bábätko a taktiež sa podarilo prirodzene a dokonca na prvý krát 😀 😀 😀

bobozoziliny
11. feb 2013

@ozka22 Tak takúto potešujúcu správu rada čitam. My máme 99.5% patologiu...ale ked vidim pozitivny prispevok ako je tvoj, tak nestrácam nadej . 🙂

mariankamk
6. aug 2013

@lucka_220809 ahoj, mozes mi poslat, co vsetko uzival tvoj muz? vdaka