Zlomené stavce a vrátená bolesť chrbtice

126
25. mar 2015

Ahoj. Dcéra si v januári zlomila stavce. A došlo tam aj ku kompresii tých stavcov.pred cca týždňom nastúpila do školy, lebo podľa ortopedky by to malo byt už zhojene. Od piatka si sťažuje na bolesti toho miesta kde mala zlomeninu. A pritom ju to už nebolelo. Neviem čo mám robiť. Prosím poraďte je tá bolesť normálna??? Alebo sa jej tam mohlo niečo stáť ako chodí do školy? Za odpovede ďakujem

sissy27
25. mar 2015

@126 zlomenina ju bude za istých okolností (napr. zmena počasia) bolieť zrejme navždy... ale tu vyšetrenie cez monitor nepomôže, treba navštíviť lekára, nemusí to byť nič a môže to byť niečo...

126
autor
25. mar 2015

@sissy27 ja viem že to ju už bude bolieť hlavne pri zmene počasia, ale ju to boli od piatka každý deň. Toto ma dost trápi ☹

sissy27
25. mar 2015

@126 naozaj neviem, či je tu prítomný niekto s online rtg alebo mri... cez monitor asi ani nikto nebude schopný určiť intenzitu bolesti... takže pokiaľ sa chceš k niečomu dopracovať, zober dcéru k lekárovi...

aktakk
25. mar 2015

@126 ja som mala zlomeny stavec a bolel ma aj pol roka....

kofoluska
25. mar 2015

@126 Nejako skoro ju poslala nazad do skoly. Ja som sa liecila niekolko mesiacov z triestivej zlomeniny stavca, otec pol roka z kompresivnej zlomeniny stavca. Urcite by som co najskor isla k lekarke a situaciu jej popisala s tym, ze dcera este nie je v poriadku. Ona je jedna vec, ze sa zlomenina zrastie, aby nedoslo k dalsim poskodeniam, ale nieco uplne ine je potom tu zlomeninu zacat znova naplno zatazovat. Dcera nosi skolsku tasku, musi cely den v skole sediet. To pre taku cerstvu zlomeninu nie je zrovna vyhra. Chrbat nie je noha alebo ruka.

sissy27
25. mar 2015

@126 ešte jedna vec - čo rehabilitácie?

126
autor
25. mar 2015

@sissy27 na rehabilitacie ešte nechodíme lebo lekárka povedala že treba Mri výsledok. A z výsledkom k nej na kontrolu. A na mri ju objednali až na 28.4. A na výsledok odtiaľ sa čaká dva týždne

kofoluska
25. mar 2015

@126 Ako ju bez MRI mohla poslat do skoly??? Kokos...... :(

126
autor
25. mar 2015

@kofoluska ja si tiež myslím že skoro išla do školy. Ona mala 2 stavec prasknuty a 3a4 zlomenú. A pri všetkých troch má kompresiu. Takže podľa mňa to mála dosť vážne

sissy27
25. mar 2015

@126 budem sa opakovať, ale choď s ňou k lekárovi... a ortopéda (alebo kto ju poslal do školy) zmeňte... mri skús vybaviť skorší termín, neviem aké máte možnosti v okolí, ale niekde sa dá ak si zaplatíš...

kofoluska
25. mar 2015

@126 Tak ja som mala len jeden zlomeny,aj otec. A marodili sme mesiace. To fakt nie je sranda. Sa tomu lekarovi cudujem, ved to ozaj nie je ruka ci noha. Chrbtica je zatazena cely den, kym si clovek nelahne do postele. :(

hasleerka
27. júl 2016

nechcem vytvárať dalšiu tému, tak sa skúsim opýtať tu ... snád si to niekto prečíta ... moja 9 ročná dcéra má kompresiu stavcov ...8,6. spadla ... poctivo ležíme a sem tam máme dovolenú nejkaú tú prechádzku ... kontrola nás čaká 26,8, ... je to skoro 2,5 mesiaca ... ak má niekto podobnú skúsenosť, myslíte žeby sme mohli na dovolenku??? alebo sa zmieriť že tento rok k moru nepôjdeme... vdaka za každý názor...

126
autor
28. júl 2016

@hasleerka ešte stále leží? Nechodite na rehabilitácie!? Ale asi tento rok nikam nechoďte. Moja dcéra mala úraz v januári a ležala do konca marca, potom nosila korzet do konca mája, následne boli rehabilitácie a v lete musela chodít na plaváreň kôli chrbtici. A teraz ma dní keď ju riadne boli krčná chrbtica tam mala tri stavce zlomené a samozrejme kompresia

hasleerka
28. júl 2016

@126 no moja mala nemala zlomeninu len kompresiu...na rehabilitacie nechodime...zatial iba lezi a trochu chodza...ja som dufala ze po kontrole uz mame veget...ale vyzera to tak ze nas este caka dlhsia cesta...uz som sa zmierila ze nikam nejdeme...dakujem za nazor....a tvojej skore uzdravenie...nech ju nic neboli...

greenivana
19. feb 2023

@aktakk Ja mám zlomených 5 stavcov,kvoli osteoporoze. VYMIZLI VÁM BOLESTI? Ja mám po pol roku stále bolesti a som zhrbená? Upraví sa to rehabilitaciami?

aktakk
20. feb 2023

@greenivana ja mam skoliozu, ale myslím si, že ze okrem klasickej bolesti mavam aj taku "inu" z toho stavca, pichlavu. Tazko vsak povedat, kedze ja som mala stavec L1, co je v krizovej casti.Ja som rehabilitáciu nemala nikdy. Verím, že sa Vám polepsi.

greenivana
21. feb 2023

@aktakk ja mám Th 10,Th 11,Th 12, L1,L2 .... potom vám napísem,či rehabilitácia pomohla, ak áno, skúsiť môžte vždy aj vy rehabilitáciu. Ani v kúpeľoch ste neboli? ĎAKUJEM za Vašu odpoveď.

12345zuzka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz