Zlomený stavec na chrbte

126
26. jan 2015

Ahoj. Dcéra pred dvoma týždňami spadla na ľade rovno na chrbticu. Sťažovala si na bolesť v krčnej časti chrbtice. Dnes sme boli u chirurga a vraj má niečo zo stavcom. Vraj to vypada ako pomlazdeny stavec až zlomený a jej stavba stavcov sa začína sikmit. Zajtra máme ísť do nemocnice na hospitalizáciu. Mám strach čo bude ďalej ja som si myslela že má len obrazenu chrbtice preto som aj čakala a lekár povedal že aj tak by to nebolo vidno keby som prišla hned. Niektoré zlomeniny sa ukážu až pri hojeni. Čo bude teraz s ňou.? Má 10 rokov

andrejka1974
26. jan 2015

@126 a to vas pustili domov ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja na tvojom mieste som radsej v nemocnici, aby sa jej to neposunulo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ treba to urcite fixovat

anula
26. jan 2015

nie vsetky zlomeniny stavcov sa musia hospitalizovat a fixuju sa len nestabilne zlomeniny,alebo tie s neurologickymi priznakmi.

ocko78
26. jan 2015

Ahoj ja som mala zlomenu chrbticu .. ale nie krcny ale driekovy stavec a to som sa z nemocnice nepohla mesiac....musela som to mat fixovane a este tristvte roka som nosila korzet...nedali jej golier ? Sa mi zda tento pristup lekara zvlastny...kazdopadne sz drzte

oslo1
26. jan 2015

No poslat domov so zlomenym krcnym stavcom, ste si isti, ze ste boli u lekara? Dal vam aspon Miami collar?
Dcera bude musiet ist na operaciu, teda ak to je zlomene. Predpokladam, ze vam urobili ct scan/mri.
Ak to je zlomene, dar do Miami collar a operovat-laminectomy/fixation. Operovat ppcas dna ako planovanu operaciu.
Prajem vela zdravia a stastia.

anula
26. jan 2015

Tu je teda ortopedov...A nikto z nas nevidel snimky.

andrejka1974
26. jan 2015

moj syn si zlomil 7 stavcov a bola to tazka operacia a do operacie sa nesmel ani pohnut hrozilo ochrnutie , mal fixator zelezny v operovany do chrbtice vyse roka a posadit sa mohol az po 2 mesiacoch ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ kazde len podozrenie je nebezpecne a treba to riesit radsej hned ako neskoro

126
autor
27. jan 2015

Nedali nič čo sa týka fixácie a poslal nás domov s tym ze ked to dva týždne mohlo prísť počkať, počká to este jeden deň. To je jednanie však???!!

ocko78
27. jan 2015

To su mesiari.....andrejka1974@ ja som nesmela sediet vyse pol roka...takmer 9 mesiacov na barlach..dalsie mesiace rehabilitacie.potom kupele...aaaleee ozaj nie kazdu zlomeninu operuju...mne je tomu uz 12 rokov a bolest v tej zlomenine citim stale,,,, staci trocha namahy a da mi to chrbat hned pocitit

greenivana
19. feb 2023

@ocko78 zdravím. Ja mám zlomených 5 stavcov,kvoli osteoporoze. VYMIZLI VÁM BOLESTI? Ja mám po pol roku stále bolesti a som zhrbená? Upraví sa to rehabilitaciami?