Zlý a nečistý moč

minnie2013
31. júl 2013

Ahojte dost casto mavam zapal mechura, no tento krat je to trochu ine. Spozorovala som v moci nieco ako drobny hlien alebo hnis, tak biele vlasocnice. Mam pocit, ze je to nejaky zapal, lebo ma aj pobolieva podbrusko a trochu krize, no pri cikani ma neboli a ani nepali. Mam strach, aby som nieco nezanedbala. Vcera som odbehla na pohotovost a vybrala jedny jednorazove atb., ktore sa davaju na noc, no nemam pocit, ze by sa mi polepsilo. Pijem vela tekutin a aj napriek tomu , ze sa mi mocove cesty stale preplachuju tie vlakna su tam stale ☹ Nemate niekto podobnu skusenost? dakujem (vytok to urcite nie je)

zemruska
31. júl 2013

kolky
10.09.08 18:07??.??.19.162
tie biele vlasocnice v moci by mohli signalizovat zhorsenu funciu obliciek

toto som vygooglila tak snad pomoze 😉

tamarka9
1. aug 2013

ahoj, biele vlakna su hlienohnis, podobne ako ked mas pri zapale len zakaleny moc, mozu byt teraz aj vo forme vlakna. Jednoznacne treba ist na dokladne vysetrenie celych mocovych ciest nielen mechura, pretoze to moze signalizovat aj zapal obliciek. Teploty nemas?

leushkka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bettylove
27. okt 2013

Ahojte baby.Ja som bola na obyčajnej preventívnej prehliadke u mojej lekárky a nemala som dobrý výsledok z moču.Bola som prekvapená,lebo žiadne ťažkosti nemám a nikdy som namala.Teraz musím ísť na sono brušných orgánov zamerané na obličky a ešte na urológiu.Bojím sa,že čo to bude.Mala niektorá z vás takéto problémy?A aké vyšterenie robia na urológie,treba tam priniesť moč?

jaja9891
27. okt 2013

Ahojte zienky,myslite si,z eje mozne sa nakazit zapalom mocovych ciest,ak to ma niekto z pribuznych a pouzivame tu istu toaletu???velmi sa bojim,ze som sa nabrala od starej mamy a my sa prave mame po liecbe endometriozy zacat snazit o babo :( co mam robit?
dakujem za rady 🙂

mischena333
27. okt 2013

@minnie2013 Moze to byt len odlupovanie sliznice mm, ktora bola postihnuta castymi zapalmi, moze to byt aj infekcia.Kamaratke sa takto prejavovali chlamydie.Jednoznacne moc na rozbor.Gynu navstiv tiez.

mischena333
27. okt 2013

Ha, jaksom sa sekla, som videla dnesny datum.

mischena333
27. okt 2013

@jaja9891 Je to nepravdepodobne.Jedine, zeby muz mal zapal a s tebou styk sucasne.

jaja9891
27. okt 2013

@mischena333 dakujem... tak od manzela to nebude... no uvidim co povie dr.....snad to nebude take zle

mischena333
27. okt 2013

@jaja9891 Dostat zapal moc.ciest je velmi lahke.Chod k doktorovi uz aj s rannym mocom, dostanes ATB a je po probleme.Alebo skus urinal, v zaciatkoch umi rychlo pomoct.

bettylove
7. nov 2013

Ahojte baby.Mám otázku,že ako odoberajú moč priamo z mechúra.Je to bolestivé?

barcelona94901
7. nov 2013

@bettylove myslíš ked cievkuju?
musíš byť uvoľnená

bettylove
7. nov 2013

@barcelona94901 vôbec neviem o čo ide.Urologička mi hovorila,že voľačo mám v moči a preto berie ešte moč priamo z mechúra.Ale bojím sa

moon1979
7. nov 2013

@bettylove cievkovaním ... neboj, nič hrozné 🙂

bettylove
7. nov 2013

@moon1979 a to nebolí,ty si na tom už bola?

barcelona94901
7. nov 2013

@bettylove to nebolí,ked si uvoľnená ,neboj to v pohode zvládneš a je to rýchle 😉

bettylove
7. nov 2013

@barcelona94901 dakujem ti za radu 🙂

lenka2902
7. nov 2013

@bettylove já osobně jsem vycévkovala už spoustu žen, a když se uvolníš, nic to není. Na cévku se navíc dává znecitlivující gel, jednak pro menší bolestivost, jednak proto, aby to tam dobře "vklouzlo" a zákrok nebyl bolestivý. Teda aspoň já vždy na cévku nanesu ten gel, nedokážu si představit, že bych to pacientce dělala bez toho. Neboj se ničeho, pokud bude sestřička/doktorka citlivá a zručná- což na urologii být musí- tak ani ne za dvě minutky to máš za sebou. Držím palce. Kdybys měla ještě nějaké otázky, tak klidně pošli IP. Jinak i mě čeká urol. vyšetření, ale pořád se tam nemůžu dokopat 🙂

lenka2902
7. nov 2013

@bettylove a navíc, měli by ti tam vše vysvětlit, i to, jak máš spolupracovat- to znamená pořádně se uvolnit, nebýt napjatá, soustředit se na dýchání, prostě abys minimalizovala ty nepříjemné pocity.

moon1979
7. nov 2013

@bettylove pri sekcii som bola 2x cievkovaná a mala som to tam zavedené 24 hodín ... ani som nevedela, že to tam mám 🙂

niky21
15. nov 2013

Ahojte. Tak bolesti krížov,kt. som pripisovala tomu,ze malo pijem,alebo vytúženému tehu je opäť zápal moč. ciest :( výsledky moču boli zlé,veľa bakt. Takže pre Atb musím posunúť snažilkovanie.. Už som tých zápalov m. mechúra mala toolko :/ Mala tu niektorá problém otehotnieť kvôli tomu ? Upravilo sa vám to po pôrode? Ďakujem vám 🙂

bibinocka
15. nov 2013

@niky21 Ahoj mne sa tiez vracia stale zapal mocovych ciest.Mam v moci stopy krvi,leukocyty a bakterie.Teraz mi brali moc na kultivaciu tak cakam na vysledky a potom sa mi nasadia atb.My sa tiez snazime otehotniet ale nedari sa ☹

niky21
15. nov 2013

@bibinocka. Netuším v čom je problém,že sa nám to stále vracia... Treba asi vyskúšať nejakú čínsku medicínu vraj je to občas účinnejšie,ako tie naše,to mi jeden dr povedal. Už týždeň ma bolí podbruško ako pred ms aj stehná až ku kolenám , už som dúfala a hold zápal.. Tak dúfam že už čoskoro sem dáme fotku // na teste ;)

evka64
13. mar 2015

Ahojte, dnes som si nasla v moci tiez take biele vlasky, nikdy som nemala zapal mocovych ciest ani obliciek a som teraz tehu v 6 tt. Objavilo sa to az teraz ked sim tehotna.

domuska01
15. sep 2015

@evka64 ahojky.ako si potom dopadla.aj ja to.mam.v moci:/

evka64
15. sep 2015

@domuska01 vsetko v pohode, neviem co to bolo, moc mam cele tehu v norme.

dijka123
1. júl 2021

dobry den ja by som sa chcela spytat mam krvavy vytok bolest v podbrusku a palenie pri moceni a v moci mi plava nieco biele co to moze byt prosim Vas ?