Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Znížená funkcia štítnej žľazy a tehotenstvo

nikolka1986
29. aug 2014

Ahojte kočky, aké máte skúsenosti s otehotnením pri zníženej funkcii štítnej žľazy?

terezka1947
29. aug 2014

@nikolka1986 da sa to...nastavit liecbu a ok..moja skusenost=jedna ma uz 3r.a druha 17.t.tehotenstva

kiwi82
29. aug 2014

ahoj neboj ide to. ja mám tiež zníženú funkciu, beriem euthyrox 75. Mám tiež dcérku 4 ročnú a každú chvíľu čakáme druhú kočku 🙂 Treba chodiť pravidelne na kontroly. ak si tehu tak tuším každých 6 týždňou a budú ti podľa výsledkov krvi a usg upravovať dávku.

petrikam
29. aug 2014

Ja sa pripájam s optimistickým povzbudením, ja už nemám funkciu žiadnu 🙂 , lebo mám ŠŽ celú vyoperovanú. Pred tehotenstvom som brala Euthyrox 100 a absolútne žiadny problém s otehotnením. Len potom netreba zabudnúť sa dať kontrolovať, ja hneď ako som zistila, že som tehotná, som si zavolala endokrinologičke, aby mi skontrolovala, či to mám ok. Postupne mi potom aj zvyšovala v tehotenstve dávky.

jankamordacova
20. feb 2015

@petrikam Možem sa opýtať. Ja mám tiež zníženu funkciu stitnej zlazy a brala som l- thyroxin 125 5x tyždenne a 150-ku 2x týždenne a teraz som ani neviem ako tehotnela som v siestom týždni bola som na kontrole v stredu a mali mi iba zvysit davku a dnes mi volala dr.z lubochne že po konzultacii s primarom mam prist na cca 5 dni si poležať ,lebo mam velmi zle vysledky ... a nemozu mi až tak zvysit davku že je to nebezpecne ... Tak neviem čo mi budu robiť ked mi už nemozu zvysiť davku .A chcela som sa opytat prečo ti ju vyoperovali ? aa kedy M pocas tehotenstva ? Dakujem pekne

petrikam
20. feb 2015

@jankamordacova ja som mala vysoké protilátky, preto mi ju vybrali. Bolo to pred druhým tehotenstvom, takže keď som otehotnela, už som fungovala iba na liekoch, ja beriem euthyrox. Neboj, radšej nech si ťa tam posledujú, aspoň to budú mať pod kontrolou. Hlavne sa nestresuj, aj keď viem, že sa mi to ľahko hovorí.

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli