Zväčšená uzlina v slabinách a opuch pravého členka

kakali10
14. dec 2017

Ahojte kočky , zdravim vas. Obraciam sa na vas s prosbou o radu, mate niektora skusenost so zvacsenou uzlinou v slabinach ? Ja som bola u lekarky s tym ze mi po dlhom stati opucha pravy clenok , ktory mi pri oddychovom rezime odpuchne. Zistila mi ze mam zvacsenu uzlinu co sa jej velmi nepozdava , moze to byt nador. Velmi sa bojim 😞 mali ste to niektora? Ak ste mali nador , ako sa to lieci ? Operacne ? Citala som vraj sa to neda uplne vyliecit , je to dozivotny problem .. hlavne ma teda zaujima ta liecba, keby ste mi ju mohli podrobne opisat , bola by som vam velmi vdacna.. dakujem krasne

klaudi31
15. dec 2017

Takto, nebudem ti klamať. Áno zväčšená uzlina (akákoľvek) môže byť znakom aj takého vážnejšieho ochorenia ale netreba klesať na duchu hneď na začiatku. Najprv treba absolvovať všetky vyšetrenia a keď to tie potvrdia tak potom riešiť ostatné veci. Ono s uzlinami je to dosť také ošemetné, záleží na tom ako veľmi je zväčšená, niekedy sa rozhodnú hneď operovať a niekedy najprv skúsia chemoterapiu a až keď tá nezaberie tak potom sa operuje. Len je to strašne individuálne vieš, to sa takto nedá povedať ako by to riešili v tvojom prípade ak by ti niečo takéto diagnostikovali

marina24
16. dec 2017

ja mam zvacsenu uzlinu, kvoli chronickym zapalom dole, už viac ako styri roky...a velmi velku,ako fazulu a niekedy aj bolestivu a niekedy nebolestivu...takze mozno som vazne chora uz dlho,ale neriesi to nikto,

kakali10
autor
17. dec 2017

@marina24 fuha ale to by sa malo riesit. Ja som s tym bola v nemocnici a pozerali mi clenok, keby som nemala znameho doktora tak mi ani nepridu na to, co naozaj mam. Az ten znamy doktor ma poslal na cievne , urobila mi ultrazvuk slabin a nasla mi tam zvacsenu uzlinu. Dalsie vysetrenie by malo byt CT, aby vylucili nador. Mali by ste sa pytat na dalsie vysetrenia co najskor. Nie je to sranda

marina24
17. dec 2017

@kakali10 lenže ja viem,z čoho ju mám zväčšenú- lebo mám neustály zápal moč.c iest- chronický,a prakticky vkuse tam mám nejaké baktérie preto je tam.ale asi to nebude smrteľné, kedže to mám 4 roky.

blableblu
3. dec 2021

@kakali10 dobrý deň ako ste s tým nakoniec dopadli ?