Zvýšená činnosť štítnej žľazy a snažilkovanie

aluska2999
18. sep 2015

ahojte mamičky chcem sa Vás opýtať je tu nejaká mamička čo má zvýšenú činnosť štítnejžľazy a jej zápal?s priateľom chceme popracovať na babatku no bojím sa že už neotehotniem :( alebo to pôjde veľmi ťažko a dlho.mám 10mesačnú slečnu ale štítnu som nemala tá mi vybehla počas tehu a nie a nie sa napraviť.nakoľko ma môj prvý partner opustil počas tehu tento ju so mnou vychováva a chce aj svoje no každý deň premýšľam či sa nám v budúcnosti podarí to druhé:( dakujem mamičky vopred za odpovede

zutiko
19. sep 2015

ahoj nam sa podarilo po 4 rokoch liečby, dve remisie som mala, a otehotnela som pri davka 0,5 tabletky denne, ktora vraj neskodi babatenku, momentalne som bez liekov, cele tehotenstvo kontrolovaná doktorkou, po pôrode sa mam hned hlasit, aby mi spravila odber na hormony, takže da sa to 🙂

anika
19. sep 2015

mala som zvýšenú činnosť autoimunitný zápal už dlhšie, keď som čakala prvé dieťa, počas tehotenstva úprava, otehotnenie bez problémov,
ale odporúčam dať pod kontrolu ochorenie, až potom snažilkovať, ja som absolvovala rok a pol po narodení prvého op a som bez tažkostí

aluska2999
autor
22. sep 2015

cize je sanca ze otehotniem??bude to trvat tak dlho ci je to individualne a mozem byt tehotna hned?ano v oktobri idem na kontrolu no dkotorka mi na email napisala ze s mojou poruchou stitnej mozem rodit kolko chcem no ja sa bojim ze to povedala len tak aby ma ukludnila.velmi tuzim po babatku druhom iba pocas prveho tehu mi vyskocila stitna.poradte mi co robit okrem navstevy lekara ☹

zutiko
23. sep 2015

ano trebaa to dat pod kontrolu u doktorky , a ked povie že možte, tak možte, aj u nas to tak bolo,najprv liečba a potom povedala, že už môžme, a hned sme otehotneli, takže ziaden problem, len nesmies mat stres, lebo hypertyreo vyskakuje pri strese, držim palce

anika
23. sep 2015

@aluska2999 ja som bola tehotná na prvýkrát, či už s hyperteyreózou, či po op

ervenka
23. sep 2015

@aluska2999 pre zdrave tehu je dolezite aby si mala spravne hodnoty TSH, T4, T3. Ked to budes mat, nie je problem s tehu. Ako dlho bude trvat dosiahnutie spravnej hodnoty je velmi individualne. Problemy so stitnou su vacsinou beh na dlhu dobu, velmi casto sa beru tabl. dozivotne. Treba sa dopodrobna porozpravat s dr.

aluska2999
autor
23. sep 2015

dakujem Vám žienky veľmi pekne 🙂 v oktobri teraz idem na kontrolu dufam ze to bude v poriadku a aj ked nie tak ze budeme moct pracovat na miminku🙂 dám vam vediet 🙂 hned mam lepsi pocit 🙂

vedorka
23. sep 2015

ja som mala prednedavnom zvysenu cinnost stitnej, prislo sa na to nahodou pri preventivke v krvi. dovtedy mi testy nikto nerobil. uzivala som organicky selen, pila caj na zvysenu cinnost a kazdy den si dala jednu polievkovu lyzicu tekvicoveho oleja. po 5 tyzdnoch som mala normalne vysledky. v tom caji bola medovka, ukludnovala ma, lepsie som spala. len tak, ak vam to pomoze, vsetko prirodne, nema ako uskodit. drzim palce 🙂

ervenka
23. sep 2015

@aluska2999 mimochodom, poznas svoje doterajsie hodnoty hormonov stitnej zlazy?

aluska2999
autor
24. sep 2015

ervenka doma mam vysledky len z marca a az teraz v oktobri idem na kontrolu :/ dakujem za rady 🙂 no a je to tu mam dostat menzes a zase meska :( mna uz porazi z tej stitnej :( keby konecne to nebola ona ale mimco 🙂 to by bolo 🙂

ervenka
25. sep 2015

@aluska2999 asi ta trosku schladim. 😔 treba skutocne mat dobre vysledky. SZ je o.i. dolezita pre vyvoj central. nerv. sustavy.
@vedorka to je pekne. lenze ona chce otehotniet. s bylinkami opatrne, a v tom oleji je aj jod. Zrazu, naraz vela jodu moze uskodit a uplne rozhadzat system. Mimochodom, v ochorenia SZ ide aj o komunikaciu medzi samotnou SZ a hypofyzou. Na toto uz samotni bylinkari zabudaju. 😉

vedorka
25. sep 2015

@ervenka zial, mne prave nedostatok jodu a stres sposobil hyperfunkciu SZ. pretoze v podstate nesolim, ani som si ho nijak inak som ho nedoplnala ani v tehotenstve a dojceni, ktore este pokracuje. ako som si ho doplnila, tak mi to preslo....

ervenka
25. sep 2015

@vedorka tak to si potom extrem. Napr. aj tu v Nl ak maju brat ludia doplnky, mali by si dat aspon zobrat krv. potom vedia s istotou na com su.

aluska2999
autor
28. sep 2015

no zienky stale mi meskaju a pomaly je koniec mesiaca :( bojim sa ze zase to robi ta stitna zlaza :( co myslite ak nedostanem tento mesiac ist rovno na gyndu??

aluska2999
autor
8. okt 2015

ahojte mamicky takze smola po dvoch tyzdnoch som dostala :( uvidime co bude na kontrole stitnej 22ho drzte palce 😕

ervenka
22. okt 2015

@aluska2999 ako si dopadla? Isla si dnes 22.10.?

aluska2999
autor
1. nov 2015

ervenka ano bola som zatial je to v norme no caka ci sa stitna zvysi alebo znizi cinnost v januari znova :(

ervenka
2. nov 2015

@aluska2999 o moznosti otehotniet ti dr. nieco povedala?

aluska2999
autor
3. nov 2015

ervenka ano ze vplyv na otehotnenie to nema a ze ked otehotniem mam sa ozvat aby ma dala pod kontrolu a ze mam ist radsej za gynekologom.no volala som mu zase mi meskaju :( tak povedal ze ked dojdu mam prist na odber krvi pocas menzesu.tak neviem ci sa podari babo