Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mountain Buggy +one (Plus One)

Popis

Mountain Buggy +one (Plus One - teda Plus Jeden) je športový kočík vychádzajúci zo známeho modelu Urban Jungle. Je však na rozdiel od neho využiteľný nielen pre jedno dieťa, ale aj ako športový tandem pre súrodencov. Trojkolesová konštrukcia má výborne vyriešené ťažisko, čo manipuláciu s kočíkom veľmi uľahčuje. Vďaka odpruženým nafukovacím kolesám zvláda nielen mestský, ale aj off-road terén.

Športové sedadlo je v základnej forme neotočné a v jednomiestnom móde unesie až 25 kg. Polohovať ho môžeš až do ľahu vhodného aj pre bábätká, ktoré proti vypadnutiu chráni pridaná sieťka. Päťbodové bezpečnostné pásy sa naklikávajú do pracky každý osobitne, čo uľahčuje pripojenie podložky či fusaku a zároveň umožňuje využívať ich aj ako trojbodové. Prispôsobiť dieťaťu možno aj medzinožný popruh či detské madlo.

Z konštrukcie môžeš športovú nadstavbu sňať a pomocou adaptérov na ňu pripojiť nielen autosedačku, ale aj originálnu hlbokú vaničku Carrycot Plus. Tá má až tri spôsoby využitia. Okrem klasického rovného ľahu sa na ňu dajú poťahy navliecť aj tak, aby bola mierne naklonená a tak vhodná pre deti s refluxom. Setom odlišných poťahov, ktoré sú jej súčasťou z nej automaticky možno vytvoriť v protismere otočené naklonené korýtkové sedadlo. To je výborným prechodom medzi obdobím vo vaničke a tým v športovom sedadle v smere jazdy.

V prípade dvoch detí či dieťaťa a nákupu do kočíka môžeš naložiť až 20+20 kg. V dvojsedadlovom móde sú sedačky umiestnené za sebou podobne ako na štadióne - zadné je o niečo vyššie pre lepší výhľad. Obe deti naraz nie je možné uložiť do ľahu, predné sedadlo môžeš v takomto prípade napolohovať iba do mierneho náklonu. Zadná pozícia je určená pre mladšie dieťatko. Úplný ľah docieliš spustením látky a vložením matraca či vložnej tašky do zipsom rozšírenej časti. Pri stiahnutej strieške dieťatko môže ležať aj smerom k tebe. Keď vyrastie, je potrebné na toto miesto pripevniť druhé sedadlo. To sa dá polohovať do pomerne hlbokého, avšak nie úplného ľahu. Rozzipsovaním možno vyklopiť aj opierku nôh. Druhé sedadlo a matrac pre novorodeniatko sú spolu s vreckom pripojiteľným na bok konštrukcie už v základnej výbave kočíka. +one je pre konfiguráciu sedadiel najvhodnejší pre vekovo blízkych súrodencov. Pre dvojčatá kočík môžeš využívať iba v prípade, že aspoň jedno samostatne sedí.

V prípade, že kočík práve využíva len jedno dieťa môžeš zadnú časť využiť ako obrovský doplnkový odkladací priestor. Ten je spolu s priestranným spodným košíkom ideálny aj na veľké nákupy. K +one je v ponuke množstvo dokúpiteľných doplnkov: zimná podložka, fusak, deka, rukavice pre rodiča, predné lyže, pultík pripojiteľný k madlu i kolobežka pripojiteľná vo forme prídavného stupienku pre staršieho súrodenca použiteľná aj samostatne.

Staršie verzie - tzv. Legacy model spred roka 2015 spoznáš podľa dvojnásobne predĺžiteľnej striešky s výklopným šiltom. Chrbtová opierka tohto modelu bola o niečo kratšia a detské madlo ani opierku nôh nebolo možné polohovať. Brzdu u neho nenájdeš na rúčke, ale klasicky na zadnej náprave. Namiesto matraca nových verzií k nemu bola vo výbave vložná taška. Legacy verzia sa skladá o niečo zložitejšie pomocou páčok, čo u nového +one nahradil jednoručný systém otáčania tyče s automatickým uzamknutím konštrukcie po zložení. Rozdielnym bola aj pracka bezpečnostných popruhov a ich nastavovanie otáčaním.

Parametre

Typ
športový, dvojkombinácia, trojkombinácia, súrodenecký (tandem)
Hmotnosť (v kg)
13
Rozmery v rozloženom stave (vך×d cm)
109 × 63 × 117
Rozmery v zloženom stave (vך×d v cm)
109 × 63 × 37
Pôvod značky
Nový Zéland
Maximálne zaťaženie sedadla (jedno dieťa - v kg)
25
Doporučený vek dieťaťa (v mesiacoch)
0 – 42
Otočné sedadlo
Korýtkové sedenie
Ďalšie parametre

Hodnotenia od mamičiek

Zatiaľ nikto nehodnotil tento kočík