Aktuálne na našom trhu existuje neuveriteľné množstvo hračiek pre deti. To isté platí aj pri bábikách. My sme dostali možnosť testovať bábiku značky Baby Alive, ktorá je vhodná pre deti od 3 rokov. Dcérka má aktuálne 4 roky a prišla mi veľkostne a obsahom vecí fakt najlepšia.Bábika meria približne 30 cm a veľkosť je akurát vhodná pre malé rúčky trojročných, štvorročných detí. Ani veľmi veľká, ani príliš malá. V sete bábika obsahuje dodatočné oblečenie – sukňu a bundu, slnečné okuliare, hrebeň, fľašku na pitie, plienku, čižmy a sandáliky a 16 nálepiek na oblečenie. Okrem toho má bábika na sebe oblečené legíny a tričko. Takže dostatočný počet vecí na hranie, na vystriedanie.


Deti môžu bábiku prebaľovať, dať jej napiť, učesať ju, prezliekať a prezuť podľa aktuálneho počasia a príležitosti, kam s bábikou práve idú. To sú u nás obľúbené činnosti. A robíme to dookola. Vždy je pri bábike plusom, keď má v sete viac kusov oblečenia a topánok na výmenu. Aspoň to moje dieťa to veľmi oceňuje :slight_smile:.
Pri prezliekaní a prezúvaní si deti precvičia jemnú motoriku. Bábika nie je veľmi malá a dcéra to dokáže robiť naozaj sama. Ďalším plusom je, že oba páry topánok sú rozdelené na ľavú a pravú nohu, takže aj pri hre vidí, že nie je jedno, na ktorú nohu, ktorú topánku bábike obuje. To sa naozaj často nevidí.


Balenie obsahuje taktiež 16 okrasných nálepiek na oblečenie, ktoré sa dajú nalepiť za pomoci suchého zipsu na niektorú z našitých bodiek na šatách. Dve na tričko, dve na nohavice a dve na bundu. Je to skvelé, podľa nálady ich bábike strieda a oblečenie sa tak pekne oživí.


A čo sa jej páči asi najviac je, že bábika vie cikať. Fľaška na pitie sa dá otvoriť, krásne zapadne bábike do úst a naozaj tam drží. Keď sme dali do fľašky vodu a dali ju bábike vypiť, tak ju následne hneď aj vycikala. Len pozor, treba pod bábiku niečo podložiť. My sme dávali taký malý hrací nočník, nech to je čo najviac ako v skutočnosti.Mojej dcére bábika učarovala. Sadne jej veľkostne pekne do rúk, páči sa jej, že bábika vie piť, cikať a môže si ju prezliekať a dokonca aj prezuť. Náhradné plienky sa dajú aj samostatne dokúpiť a bábika tak s vami môže vyraziť aj na dlhší výlet. A veľký úspech majú u nás aj slnečné okuliare, ktoré zvyčajne bábika v baleniach nemáva. Už sa len musíme snažiť nič z toho nestratiť :slight_smile:.


Všeobecne platí, že hra s bábikou rozvíja detskú fantáziu a predstavivosť. Deti sa o bábiku starajú a posilňuje sa v nich pocit empatie, ktorý je pre rozvoj dieťatka naozaj dôležitý. Hra na mamičku a ocka je jednou z našich najobľúbenejších hier a touto bábikou sme ju pekne podporili, čo mu sa veľmi teším. Nerada totiž kupujem veci, ktoré by stáli niekde v kúte bez povšimnutia, čo v tomto prípad určite nehrozí.-------------

Tento článok vyšiel s podporou Hasbro.