Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
Ulož - uložené 5×

Bio para orechy, 50g

Para orechy sú vyhľadávanou zložkou zdravej výživy pre svoj vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, selénu, draslíka, fosforu a vitamínu B1. Medzi vegetariánmi sú cenené pre svoj vysoký obsah rastlinných bielkovín. Konzumáciou para orechov podporujeme zachovanie časti amazonského dažďového pralesa.

POUŽITIE: Pre priamu konzumáciu a do orieškových zmesí.

Pestovanie para orechov je náročné na ručnú prácu. Zrelé orechy sa denne ručne zberajú. Pre ľahké rozlúsknutie sa rýchlo ošetria horúcou parou a potom namočia do studenej vody. Orechy sa lúskajú ručne, čo je väčšinou práca pre ženy. Po rozlúsknutí sa osušia, očistia a starostlivo preberú. Pre export sa balia vo vákuu.

Okrem vynikajúcej chute a nutričnej hodnoty existuje ešte jeden dôvod, prečo si čas od času dopriať para orechy. Para orechy sú semená až 40 metrov vysokého stromu, ktorý rastie len v ekosystéme tropického amazonského pralesa. Všetky predávané para orechy pochádzajú z divo rastúcich stromov. Dokedy sa budú zberať a predávať , dovtedy zostane časť amazonského tropického pralesa ušetrená vyrúbania!!!
Krajina pôvodu: Bolívia
Aktualizovaný pred 5 dňami
126 zobrazení od 10. jún 2014
1,70 €
babkabubko    Nitra
Bio para orechy, 50g,