Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prírodná lufa dlhá

Popis: Lufa je prírodná špongia, ktorá je vhodná na každodenné použitie. Oceníte ju pri masáži pokožky, ktorá bude príjemne prekrvená a odstránia sa odumreté bunky (lufa funguje ako jemný píling), ale tiež v kuchyni ako hubku na riad, ktorú stačí prepláchnuť od zbytkov z jedla. Po cca mesiaci používania ju jednoducho skompostujte.

Lufa je vlastne rastlina s názvom Lufa Cylindrica a za jej domov možno označiť krajiny ako Egypt, Arábia, či India. Ide o lianu s blanitými tmavozelenými laločnatými listami a plodmi pripomínajúcimi uhorky. Výrobky z lufy sa získavajú spracovaním poriadne dozretých plodov. Tie sa ponoria do nádoby s prúdiacou vodou na tak dlho, kým nedôjde k rozrušeniu plodu a vyplaveniu semien a ďalších mäkkých častí. Zvyšok, teda pevná štruktúra plodu, sa následne suší a bieli a vyrábajú sa z nej už spomínané špongie a ďalšie výrobky. V suchej podobe sú tieto špongie nepríjemné a drsné na dotyk, no po namočení do vody, krásne zmäknú.

Rozmer: Prírodná lufa je dlhá cca 40 cm a je stlačená. Jeden koniec lufy je zrezaný kvôli vkladaniu usušených plodov do lisovacieho stroja. Lufu si môžete narezať na menšie časti. Z jednej celej lufy vyrobíte približne 10 menších hubiek na riad.

Tip Babičkinej záhrady: Lufu môžete využiť aj celú pri masáži chrbta. Pokožka sa zbaví odumretých častí, prekrví sa a ostane jemná. Masáž lufou pomôže zmierniť prejavy celulitídy a omladí vašu pokožku.
Aktualizovaný pred 5 dňami
189 zobrazení od 11. feb 2019
5,90 €
babkabubko    Nitra
Prírodná lufa dlhá,