Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kočíky Jané

1 skúsenosť

Kočíky Jané - španielska značka Jané sa už od roku 1932 stará o pohodlie a bezpečnosť detí vďaka svojim produktom ako sú kočíky, autosedačky, detské stoličky, vaničky, ohrádky a pod, ktoré boli už niekoľkokrát ocenené spotrebiteľskou asociáciou a špecializovanými časopismi. Prvý kočík vyrobil majiteľ a zakladateľ značky, Manuel Jané, pre svojho syna. Kočík sa stal veľkým hitom, jeho výroba sa rozšírila natoľko, že je značka Jané dnes medzi kočíkmi zvučnou značkou a predáva sa po celom svete.

Kočíky Jané

Kočíky Jané sú vlajkovou loďou spoločnosti Jané, pretože práve ony si na trhu získali vedúcu pozíciu vďaka svojej kvalite, dizajnu i bezpečnosti. Filozofiou spoločnosti Jané je dizajn a nová technológia, v ktorej je spoločnosť uznávaná ako najvyspelejší výrobca. Všetky výrobky Jané prechádzajú neustálym procesom zlepšovania a prispôsobujú sa meniacim sa potrebám zákazníkov, ktorým ponúkajú také prvky a funkcie, aké očakávajú.

V oblasti bezpečnosti je práve ona na prvom mieste, pretože mať dieťa pri každej činnosti v bezpečí, je pre každého rodiča to najdôležitejšie. Napríklad detské autosedačky2 prechádzajú prísnym výskumom a testovaním, aby zodpovedali predpisom EÚ. A práve o nich značka Jané tiež informuje vo svojich televíznych reklamách, kde odôvodňuje prečo je dôležité a nutné používať bezpečnú sedačku. V tomto ohľade je skutočným cieľom spoločnosti Jané presvedčiť rodičov o nutnosti chrániť svoje deti v cestnej premávke.

Typy kočíkov Jané

Limitovaná edícia

Súvisiace články

Viac o kočíkoch Jané na modrykonik.sk:

Použité zdroje

  1. http://www.janecz.cz/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s kočíkmi Jané

Máš skúsenosť s kočíkmi Jané?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
gabca007
3. jan 2015

Jané SLALOM PRO REVERSE (rok kúpy 2012)

JANE SLALOM PRO REVERSE je kočiar ,ktorý som si na prvý pohľad zamilovala. A spokojnosť ,po skoro dvoch aktívne ,,odjazdených,, rokoch, je obrovská.

Je to športový kočiar (trojkolka) vybavený kolieskami s veľkým priemerom a nafukovacími dušami (ani raz som nemala defekt, a to som musela zvládať rôzne terény ;-) ). Pri kolesách je šikovné schovaná mini pumpa na dofukanie. Medzi predným a zadnými kolesami je odkladací priestor, ktorý je podľa mňa dostatočný.
Konštrukcia je z hliníkovej odľahčenej ocele (naozaj odolný a hlavné pevný kočiar - žiadna hrkálka), zadná časť v tvare obráteného písmena C uľahčuje tlačenie kočíka, vytvára voľné miesto pre nohy ,čiže sa nemusíte obávať zakopávania o spodnú časť kočiara. Ovládanie je veľmi ľahké a jednoduché, aj jednou rukou, je vylepšené o silnú prednú kotúčovú brzdu (okrem tej, je na kočiariku samozrejme aj klasická spodná brzda- pri kolesách, ktorú bez problémov ovládate nohou).
Madlo -alebo vodiaca rúčka je výškovo nastaviteľná aj do nižších polôh, takže je kočiar vhodný aj pre nižšie maminky (čo je aj môj prípad :-D ).
Kočík má otočnú sedačku, ktorá sa dá upevniť na konštrukcii do dvoch rôznych polôh: dieťa môže sedieť čelom k rodičom alebo chrbtom, s výhľadom na cestu (obrovská výhoda, kým bol synček menší tak sedel smerom ku mne, asi až po roku chcel väčší ,,prehľad,, :-) tak som ho otočila). Sedačka je potiahnutá veľmi kvalitným materiálom -ľahko sa čistí a je odolný voči potrhaniu. Opierka chrbátika má viac polôh (dá sa dať skoro do úplného ľahu), aj opierka na nožičky je polohovateľná. Sedačka je vybavená 5-bodovými bezpečnostnými pásmi.
Kočiar sa jednoducho skladá (často som sa presúvala autom, čiže som ho často skladala a rozkladala).

***(TECHNICKÉ VLASTNOSTI: Konštrukcia zo 100% hliníkovej odľahčenej ocele. Oválne trúbky s veľkým priemerom 25 x 43 mm. Jednoramenná otočná a blokovateľná hliníková vidlica v prednej časti. Jednoducho odnímateľné kolieska. Predná kotúčová brzda. Päťbodový bezpečnostný systém. Predná rúčka nastaviteľná do štyroch polôh. Opierka s rôznymi sklonmi. Odnímateľná časť. Veľká strieška s odnímateľným poťahom pomocou pásov. Košík je s reflexnými pásmi pre väčšiu bezpečnosť na cestách v tme. Systém Pro, upevňovací systém Pro-fix. Zafixovanie a odfixovanie len jednou rukou.
Poťah: strieška je odolná proti vode aj vetru. Vnútorné tkanivo je na povrchu priedušné. Otočná športová časť. Brzda Stop-go.)***


Kočík Slalom REVERSE je vybavený systémom PRO (patentovaný), ktorý umožňuje rýchlym a bezpečným spôsobom (len jednou rukou) nainštalovať novú časť od Jané (vajíčko,vaničku...)

Ja som ku kočiariku dokupovala vaničku od Jané TRANSPORTER (Je to autovanička 2 v 1).
Je schválená ako bezpečná vanička na prenos dieťaťa v aute pre deti od narodenia do 10 kg váhy a zároveň je dostatočne komfortná na prechádzky s dieťaťom.
Čo sa týka pohodlia, Transporter je síce menší ako bežná vanička (synček mi tam vošiel asi do 4,5 mesiaca, potom už mu bola ltt, ale bol aj veľmi zvedavý, tak som ho musela preložiť do športovej časti) no výhod má neskutočne veľa- disponuje membránou (tá zaručuje priedušnosť a reguluje prúd prenikajúceho vzduchu, čím vzniká pre dieťa príjemná teplota), využijete ho pri častom cestovaní (nepotrebujete vajíčko, proste odpojíte vaničku a dáte ju do auta - podľa MŇA má v nej dieťatko -hlavne malinké- oveľa väčší komfort)...

***(TECHNICKÉ ˇUDAJE: táto autovanička TRANSPORTER získala niekoľko ocenení ako napr. v EUROTESTE 2011 získala 4 hviezdičky, v teste ADAC hodnotenie GUT, v teste STIFTUNG WARENTEST hodnotenie 1,8 a mnoho ďalších.
Transportér je nová, vo svojej kategórii pohodlnejšia a bezpečnejšia autovanička od spoločnosti Jané, ktorá bolo optimalizované vo všetkých bodoch, ktoré prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti, a to v rámci štruktúry, techniky i použitia.
Štruktúra včelích plástov prispieva k maximálnej pevnosti a odolnosti a má minimálnu hmotnosť, a spolu s integrálnym polystyrénovým obložením ponúka maximálnu kvalitu absorpcie nárazov.
Nové kotviace spony, ktoré sa ľahšie používajú, zabraňujú rotácii vajíčka, a okrem toho má Transporter aj systém „misuse“, ktorý bráni pripevneniu do vozidla, ak je operadlo zdvihnuté.)***Takže ja určite ODPORÚČAM značku Jané a kočiarik Jané SLALOM PRO REVERSE a Jané TRANSPORTER ;-)
0 poďakovaní