Nosenie detí v zime

Nosenie detí v zime, v chladnom počasí, či za dažďa je možné vďaka oblečeniu na nosenie detí. A to tak, aby nebolo zima ani vám a ani dieťatku.

Dieťatko oblečte ako vás. Pamätajte, že je naviac chránené šatkou6 skúseností alebo nosičom1. Špeciálne treba dieťatku chrániť hlavičku, nohy a ruky.

Oblečenie na nosenie kúpite v internetových obchodoch. No vzhľadom k jeho vysokej cene, oplatí sa ušiť si ho doma, či dať si ho ušiť. Môžete tiež využiť to, čo máte doma:
  • schovať bábätko pod vetrovku, čo ste nosili v tehotenstve
  • požičať si manželovu vetrovku
  • použiť rýchlozavinovačku alebo deku

Kapsa na nosenie


Kapsa na nosenie slúži na ochranu dieťatka pri nosení pred chladom, v nepremokavej verzií aj pred dažďom a snehom.

Okolo má navlečenú gumičku, aby dobre obopäla telo bábätka. Vo vrchnej časti môže mať límec, či kapucu, ktorá sa dá taktiež sťahovať gumičkou či šnúrkou. Po bokoch sú popruhy na zaväzovanie, prípadne spony na zapínanie. Pohodlne si ju sami nasadíte na dieťatko v šatke6 alebo inom nosiči1, či už ho máte vpredu alebo na chrbte. Dá sa kúpiť originál, alebo ušiť doma.

Vsadka do bundy


Vsadka do bundy (tiež extendor, rozširujúci diel) rozširuje vašu bundu tak, aby sa do nej zaplo i dieťatko . Je to obdĺžnik, po bokoch so zipsami. Slúži na "rozšírenie" bundy vpredu, po menších úpravách bundy i na chrbte. Samotná vsadka má v hornej časti gumku na sťahovanie, môže mať pripínaciu kapucku.

Vsadka sa nedá kúpiť samostatne, len spoločne s nosičskou bundou. Dôvodom je pravdepodobne možná nekompatibilita zipsov - zips na vsadke vám musí pasovať so zipsom na bunde.

Vsadku si však môžete jednoducho ušiť aj doma. Pokiaľ nezoženiete zips kompatibilný s tým, na vašej bunde, je možnosťou ho vymeniť, či z vnútornej strany bundy našiť druhý. Po odrastení dieťatka ho môžete odpárať.

Nosičská bunda


Nosičská bunda je bunda upravená tak, aby ste sa pod ňu zmestili pohodlne aj s dieťatkom v šatke6. Najčastejším riešením je prizipsovanie "panelu" - vsadky, ktorý bundu rozšíri. Niektoré značky umožňujú aj nosenie na chrbte.

Vesta na nosenie


Vesta na nosenie je tunel, ktorý si navlečiete na sebe a dieťatko súčasne. Umožňuje nosenie vpredu i na chrbte.

Pončo na nosenie


Pončo na nosenie je upravené tak, aby bolo vhodné na nosenie detí vpredu i vzadu.

Pršiplášť na nosenie


Pršiplášť na nosenie je špeciálny pršiplášť pre vás i dieťa súčasne. V daždi poslúži aj veľký dáždnik.

Viac o nosení detí v chladnom počasíExterné linkyPoužité zdroje


  1. http://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/clano...
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s nosením detí v zime

Máš skúsenosť s nosením detí v zime?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť