Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Viazanie elastických šatiek

Viazanie elastických šatiek - nosič si väčšinou upevňuje dieťa na svoje brucho a hruď. Kvôli pružnosti šatky je nutné používať len viacvrstvové viazania podľa zdravotného stavu, živosti, povahy a preferencií dieťaťa. Buď sa volí nosenie vertikálne v kríži s kapsou vonku, s vreckom vnútri, alebo nosenie v tzv. kolíske. Vždy je ale treba bábätko pri nosení9 umiestniť do správnej ergonomickej polohy a dostatočne dotiahnuť.

Kríž s kapsou vonku alebo s vreckom vnútri

Tento typ vertikálneho viazania je vhodný už od narodenia.Veľmi dobre obopína a fixuje telíčko aj malého bábätka a pretiahnutím pruhu látky možno zafixovať bábätku hlavičku.
Video

Kolíska do kríža s vreckom

Toto viazanie je vhodné už od narodenia, ale iba pre bábätka so správne sa vyvíjajúcimi bedrami. Pri nosení je potrebné striedať strany, ako kvôli motorickému vývinu dieťaťa, tak kvôli jednostrannej záťaži chrbta nosiča. Existujú ale aj bábätká s dobrým vývinom bedier, ktoré je možné nosiť iba vo vertikálnych viazaniach, pretože umiestnenie do kolískového neznášajú. Jedná sa predovšetkým o bábätká trpiace refluxom alebo kolikami a bábätká s vyšším svalovým napätím.
Video

Súvisiace články

Viac o nosení detí v elastických šatkách na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. Mgr. Věra Kalousková: Vázání elastických šátků na nošení dětí
  2. http://www.youtube.com/user/nosenideti
  3. http://www.youtube.com/user/isinkapo
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s viazaním elastických šatiek

Máš skúsenosť s viazaním elastických šatiek?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť