Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vaše skúsenosti s Popradským wellness čajom

konik_testuje27.4.2020

Mamičky z Modrého koníka dostali príležitosť testovať rad Wellness čajov značky Popradský čaj a následne sa podeliť o svoje názory a skúsenosti.

Dostali balík plný čajov, ktorých príchute boli:

Wellness čaj Pu-Erh spaľovanie tukov s L-karnitínom
Wellness čaj Ginko pamäť a prekrvenie
Wellness čaj Maté energia a povzbudenie
Wellness čaj Zázvor Citrón - extra silný
Wellness čaj Zázvor Baza
Wellness čaj Zázvor Açai

Bolo to veľmi chutné a voňavé testovanie a v tomto fóre si prečítate recenzie mamičiek a ich rodín.

---

Viac sa o čajoch dozviete na: https://www.popradske.sk/bop/popradsky-caj/typ/...

---

Z Popradu k nám zavítala aj kávička. Tú si vychutnali vychutnali mamičky výnimočne teplú. Prečítajte si recenzie pravých koníkovských kávičkáriek v tomto vlákne: https://i.modrykonik.sk/recenzie_popradska_kava

Alebo vás skôr zaujímajú krásné a nežné čaje Mistral? Potešte svoju ženskú dušu tak, ako naše testerky: https://i.modrykonik.sk/recenzie_mistral_ovocne...

Ako Ryba Popradský probovala

Milí moji čitatelia,


opäť vám ponúkam malú ochutnávku mojimi očami i jazykom, tentokrát to budú čaje z novej edície Wellness Popradský.


Tradične, v úvode ďakujem modrému koňovi za možnosť opäť vyskúšať čajíky na vlastnej koži, respektíve otestovať silu a vytrvalosť močového mechúra. Nedoplatok za vodu pošlem dodatočne, hehe.

Čakala som krabičku so 6 škatuľkami a prišli dve škatule napratané čajom, bolo ich rovno 30. Odpadla som. Po chvíľkovom výpadku som nabalila škatuľky všetkým členom blízkej i širšej rodiny. Nech sa aj oni potešia a osviežia telo, myseľ i mechúre. 

Príjemným bonusom boli aj 2 krásne červené hrnčeky. Ako stvorené na čaj pre dvoch, pri telke s keksami. Spravila som si prvý čaj a sadla si s ním, natešená, ako si ho vychutnám. Manžel sa spýtal, že či som aj jemu nespravila a už sa vrhal na hrnček. Zastavila som ho hneď v úvode. Na hrnčeku je napísané jasne, že to je MôJ ČAJ! 😀

Prejdem k podstate a predstavím vám čaje jednotlivo. Každá škatuľka obsahuje 18 pyramídových vrecúšok s čajom, ktoré sú zabalené spoločne v šušťavom vrecku s motívom zlatých lístkov a na krabičke je diera - okienko, cez ktoré môžeme pyramídky vidieť. Prekvapili ma aj znánornené cviky na krabičke, ktoré si popíšeme v jednotlivých odsekoch.


Ako som už spomenula, dostala som 6 druhov, každý jedinečnej chuti, tak poďme na to, kým mi vychladne čaj.


1. Pu-Erh - spaľovanie tukov 

Aromatizovaná čajová zmes Pu-Erh a zelenéhoh čaju s l-karnitínom tiež obsahuje mätu piepornú, jablko a rôzne arómy. Čaj má príjemnú chuť sliviek a ananásu, má zlatú farbu a výraznú vôňu mäty. Celkovo sa pije veľmi dobre, nemá vlastnosti bežného redukčného čaju, že vám hneď skrútne žalúdok a bežíte s vetrom opreteky s gaťami na kolenách. Nie. Čaj je výborný a jeho účinky týkajúce sa váhy sa zrejme ukážu po pravidelnom pití, zatiaľ som neschudla ani deko, keďže na raňajky ládujem klobásu, že?


Cvik: Ako sa zbaviť nadbytočných tukov - vystrite chrbát a s pravidelným dychom sťahujte zadok, brucho držte počas nádychu a výdychu stále vtiahnuté, opakujte 10-krát niekoľkokrát denne. 


2. Ginko - pamäť a prekrvenie

Aromatizovaný čaj ginko tiež obsahuje mätu kučeravú a piepornú, citrónovú trávu, koreň sladkého drievka a rôzne arómy. Čaj má výraznú mätovú chuť i vôňu, neskôr doznieva horkastá chuť ginka, hoci je na obrázku malina, nie je ju cítiť.  Jeho farba je svetlozlatá. Pri pravidelnom pití sa zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgu, už po prvej šálke je cítiť celkové rozohriatie organizmu, výborne funguje na studené hnáty.


Cvik: Ako prekrviť organizmus - otvorte dlane, silno napnite prsty a prudko ich zovrite v päsť, opakujte 5x - určite na tento cvik vďaka ginko čaju nezabudnete.


3. Maté - energia a povzbudenie

Aromatizovaná zmes bylinného, ovocného a čierneho čaju s maté, obsahuje tiež jablko, ibištek, mätu kučeravú, pražený koreň čakanky, citrónová aróma, šípku, orech kola, semeno guarany a listy černíc. Čaj má tmavočervenú až hnedú farbu, prevažuje vôňa bylín. Priznám sa, na tento čaj som sa tešila asi najviac. No, sklamal ma. Zdá sa mi veľmi prekombinovaný chuťami, celkovo chutí horko - zrejme vďaka čiernemu čaju, cítiť v ňom kyslosť jabĺk a ibišteka. Takže u mňa nevyhral. Nevadí, určite je napriek tomu povzbudzujúci - keď do neho šmyknem lyžičku cukru, je fajn, hehe.


Cvik: Ako si dodať energiu - v sede stiahnite lopatky, vystrite chrbát, ruky položte na stehná dlaňami nahor a nohy na šírku bedier, zhlboka sa nadýchnite do rebier a pomaly vydýchnite, opakujte 6-12x.


4. Zázvor + Acai

Aromatizovaný bylinno-ovocný čaj zázvor s acai tiež obsahuje jablko, kvet ibišteka a rôzne arómy. Čaj má peknú svetločervenú farbu, vonia ako lesné plody a chuť je výrazne acai-ová. Ostrý zázvor sa tak dostáva do úzadia, čaj neštípe, ale je príjemne svieži a chutný. Obsahuje teda vďaka acai i zázvoru veľa vitamínov.


Cvik: Ako dostať imunitu do formy - v stoji stiahnite brucho, vystrite chrbát a urobte výpad dopredu, koleno prednej nohy nepredchádza špičku a koleno zadnej nohy zviera 90° uhol, vráťte sa naspäť a opakujte niekoľkokrát na obe nohy.


5. Zázvor + citrón

Aromatizovaný bylinno-ovocný čaj zázvor a citrón obsahuje tiež limetku, rooibos, jablko, listy černíc, medovku, arómy, kvet bazy čiernej, pražený koreň čakanky a citrónovú kôru. Už na škatuľke je "varovanie", že čaj je extra silný. Je to pravda, skoro mi oči z jamôk vypadli už pri prvom glgu. Čaj má svetložltú farbu a silnú zázvorovú vôňu a ešte silnejšiu zázvorovo-citrónovú chuť. Čaj chutí akoby bol pripravený z čerstvého zázvoru, je výrazne kyslý ako čerstvý citrón a je to zaručene pravý bojovník s chrípkou a bacilmi. Rozohreje rýchlo celé telo a zmierni bolesti hrdla, odporúčam čaj sladiť medom - zmierni sa tak prudká štipľavá chuť a lepšie sa pije.


 Cvik: Ako zlepšiť imunitu a posilniť srdce - v sede začnite jemne podupkávať nohami a postupne zvyšujte frekvenciu až do maxima, zrelaxujte a opäť opakujte dokiaľ vládzete.


6. Zázvor + baza

Aromatizovaný bylinno-ovocný čaj zázvor a baza čierna tiež obsahuje jablko, rôzne arómy, koreň čakanky, koreň sladkého drievka, listy černíc, pomarančovú a citrónovú kôru. Čaj má žltú farbu, výraznú zázvorovú vôňu aj chuť, ktorá je zjemnená bazou. Je silný, ale miernejší ako citrónová verzia, chuť je lahodnejšia a "ovocnejšia" vďaka pridaným arómam i samotnej bazy. Baza je považovaná za antioxidant, zázvor má tiež liečivý účinok, takže celkovo čaj pôsobí priaznivo na celý organizmus.


Cvik: Ako prebudiť imunitu - ak chcete predísť prechladnutiu, udržujte telo vo forme, začať môžete tak, že vymeníte výťah za schody, zlepšíte si kondíciu, ktorá je dôležitá pre správne fungovanie organizmu.


Tak a máme to, ochutnali sme všetky druhy, niektoré sme si zamilovali a budeme ich kupovať pravidelne. Veď skúste sami, neoľutujete!


Ešte raz ďakujem za možnosť vychutnať si túto výbornú edíciu čajov Popradský, nemám čo vytknúť, čajíky sa vám ozaj podarili. Ak by niekto mal pocit, že im niečo chýba, napraví to lyžička medu, kvapka citrónu alebo kalíšok rumu, haha!


Tak - nazdravie 🙂


#test_popradske

Čajíčkovanie s Popradským 🙂

#test_popradske


Ešte na začiatku januára ma milo prekvapila správa, v ktorej mi prišlo oznámenie o testovaní Popradských čajov. Povedala som si fajn, Popradské poznám, nie raz som po nich v obchode siahla a nikdy sa nestalo také, že by som z niektorého bola sklamaná, bežne by ste u mňa doma našli ich čaj proti chrípke a nachladnutiu alebo čaj na očistenie orgaizmu spomedzi liečivých čajov. Z čoho som bola ale ešte viac prekvapená bol balíček, ktorý mi zaslali, prisli totižto rovno dve krabice v ktorých ma čakalo rovno 30 čajov a k nim dve šálky, tak aby nám išlo testovanie vo dvojici ľavou zadnou 🙂

V balíku dorazila celá Wellnes rada a to 3 druhy zázvorového čaju a 3 ďalšie:

1. Zázvor s bazou

2. Zázvor s citrónom

3. Zázvor s acai

4. Maté

5. Pu-Erh

6. Ginko

Všetky čaje majú pekné farebné balenie, na krabičke je priehľadné "okienko", cez ktoré je vidno obsah a teda samotné čajové vrecúška. Každá krabička bsahuje 18 vrecúšok pyramídového tvaru a je na nej podrobný popis ako zloženia, tak aj účinkov jednotlivých prísad. Na zadej strane každého z čajov prekvapivo nájdete po jednom cviku pre ponaťahovanie sa, alebo ak chcete na udržiavanie aktívneho životného štýlu 🙂

Čo sa týka zázvorového čaju ako takého, nikdy nebol mojim favoritom, jeho chuť mi prišla jednoducho štiplavá...vždy som sa síce prekonala keď som bola chorá a pitný režim trebalo dodržiavať, ale veď isto viete ako. Všetky zázvorové čaje od Popradských sú v podstate ovocné zmesi, ani jeden z tejto trojice nie je vyslovene len zázvorovej chuti a keď už testujeme, tak poriadne, dala som im šancu.


1. Zázvor+ baza

Je spojením štipľavého zázvoru a zmesi bazy, jablka, černice a ibišteku. Už na prvé privoňanie zacítite vôňu bazy, ktorú či už vo forme limonády alebo takto v čaji môžem. Po vypití zacítite jemnú štipľavosť, určite nie pálenie.


2. Zázvor+acai

Je zmesou zázvoru a červených bobúľ acai, jablka, malín a ibišteka, v čaji zacítite najmä spomenuté červené ovocie a opäť vďaka obsahu zázvoru jemnú štipľavosť. Vhodný aj pre citlivky ako som ja 🙂


3. Zázvor+citrón

Označenie na krabičke je veľavravné- extra silný! Zaujme Vás silná vôňa zázvoru, ktorú dopĺňajú citrón, jablko, roibos a ibištek. Rozhodne najsilnejší z tejto trojice zázvorových čajov, osobne si ho viem predstaviť popíjať pri prechladnutí, u nás mal velký úspech u môjho priateľa.


4. Maté - energia a povzbudenie

Je zmesou maté, čierneho čaju, jablka ibišteka a mäty. Sľubuje energiu,preto si môžete vyskúšať namiesto rannej kávičky pre zmenu zaliať práve tento 🙂 Čaj sprevádza najmä vôňa mäty.


5.Pu Erh - spaľovanie tukov

Táto zmes je kombináciou pu-erhu, zeleného čaju, mäty, jablka a ananásu. Čaj obsahuje l-karnitín, ktorý napomáha spaľovaniu tukov a spolu so zeleným čajom sú ideálnou kombináciou pre naštartovanie metabolizmu. Príjemne ma prekvapilo, že čaj nebol horký, mal naopak ovocnú chuť, pri inom type pu-erhu som jeho horkosťou nebola nadšená.


6.Ginko - pamäť a prekrvenie

Ginko biloba pre jeho pozitívne účinky na našu pamäť pozná snáď každý z nás. Pri tomto čaji ide o kombináciu ginka, mäty, citrónovej trávy a sladkého drievka. Ide o príjemnú čerstvú chuť, viem si predstaviť tento čaj popíjať vychladnutý počas celého dňa. Osobne som na ginkových čajoch a tabletách fungovala popri skúškovom období.

Ako sami vidíte čajová nádielka bola viac než bohatá, časť z nich som rozdala priateľom, s tým aby mi len dali vedieť, ktorý mal u nich najväčší úspech. Mojim favoritom je zázvor s acai, priateľ by ostal pri zázvore s citrónom a kamarátka preferuje maté. Myslím si, že ani jeden z nich by nikoho neurazil, pokojne by som po nich siahla aj opakovane. V týchto zimných dňoch prišli viac než vhod na zahriatie, ale aj na dodržiavanie pitného režimu. Pre citlivky na štipľavý zázvor môže dobre zafugovať zjemnenie medom.


Tak na zdravie a do sčajíčkovania 🙂Čajíčky z Popradu

Mala som možnosť testovať nový rad Popradských Wellness čajov. Ide o aromatizované bylinno-ovocné čaje.  Takéto čaje domov nekupujeme. Pijeme zväčša bylinné zmesi (tiež aj z radu Popradských) a nepridávame do nich žiaden cukor. Práve preto som bola na ne zvedavá.  Nebola to žiadna sláva, ale na druhej strane ani prepadák. Celkovo by som tejto rade dala 6 bodov z 10. Vzhľadom na zloženie čajov by som od nich neočakávala žiaden účinok, ako napríklad pri bylinných čajoch. Ale sú vhodné na osvieženie, do práce, na výlet.  Proste sú to len také „čajíčky“.Dizajn krabičiek nie je klasický a v regáli v obchode vás isto zaujme. V balení je 18 pyramídových vrecúšok. Páči sa mi, že neobsahujú kovové spinky, ale musím skritizovať krátku šnúrku, ktorú musíte držať pokiaľ zalievate čaj tak, že vrecúško je už v hrnčeku, lebo inak vám vhupne dnu. Na zadnej strane krabičky je aj krátky fitnes tip. A teraz k testovaniu. Testovali sme my doma s manželom, naši rodičia a strýko s rodinou. Vytvorila som poradie podľa toho ako chutili nám doma (na konci pridám aj názor ostatných). Celkovo sú čaje jemné a neočakávajte žiadne intenzívne chute a vône.1. "Zázvor + citrón" Čaj je príjemný, jemne kyslastý, čo vyplýva aj zo zloženia. Nie je to žiadna zázvorová bomba, keďže obsahuje len 40% zázvoru, ale na osvieženie popri práci, od smädu je fajn. 2. "Ginko" V zložení si môžete prečítať, že čaj obsahuje okrem iného aj dva druhy mäty a malinovú arómu. Obsah ginka je 20%. Čo sa mi celkom páči je, že čaj obsahuje len 2 arómy – malinovú a vanilkovú a neobsahuje regulátory kyslosti. Chuťou je čaj veľmi jemný. Nebudete cítiť nič sladké, ani kyslé. Len jemnú mätovú chuť a malinovú arómu. Nie je to typ čaju na "vychutnávanie". Skôr by som ho zaradila do kategórie "čajík od smädu". Do termosky na výlet, alebo do práce. 3."Zázvor + Baza"  V zložení sa dočítate, že čaj obsahuje 20% zázvoru. Po zaliatí horúcou vodou zacítite sladkú vôňu jablka a bazy. Čaj chutí sviežo a kyslasto. Cítiť jemnú chuť bazy a jablka a štipľavosť zázvoru prichádza až na záver. Čaj celkovo pôsobí ľahko a sviežo, takže pokojne vás osvieži aj v lete. Pri chrípke či nachladnutí vám vzhľadom na zloženie nepomôže, ale hocikedy počas dňa na osvieženie je dobrý. 4. "Pu-Erh" Čaj obsahuje 35% Pu-Erh čaju a 30% zeleného čaju. Ale je cítiť aj mätu a jablko. Príliš veľa chutí na jeden čaj. Tento ma neoslovil. Nie je zlý a isto si ho ešte niekedy pre zmenu pripravím, ale v obchode by som po ňom nesiahla. 5. "Maté" Tak tu je zloženie na môj vkus úplne divoké a netuším ako prišli na túto kombináciu. Jablko 25%, maté 20%, čierny čaj 18%, … A zas aj mäta, a iné. No chuť neidentifikovateľná. Na krabičke sú uvedené povzbudivé účinky čaju. No myslím, že kvalitný čierny čaj vás povzbudí viac a ulahodí chuťovým pohárikom aj bez aróm. Tento čaj nám podobne ako Zázvor + Acai nechutil.6. "Zázvor + Acai" Toto teda nie je to "moja šálka čaju". Je to typický ako doma hovoríme "červený čaj". Teda „čaj“ plný aróm. Zázvor, ktorého je tam 13,9% je cítiť len veľmi jemne. Čaj má jemnú vôňu čučoriedok (pridaná aróma), ale chuť okrem jemnej kyslosti necítim žiadnu. Obsah acai len 0,1% čo je 0,036g v celej krabičke. Osobne by som to ani čajom nenazvala. Je to len farebná voda plná aróm. A keďže čaje nesladíme ani inak neochucujeme, preto hľadáme niečo skutočne dobré a z dobrých surovín. Žiaľ tento čaj tam patriť nebude. Zvyšok rodiny od 40 do 80 rokov sa vyjadril kladne a zhodnotili to len jednou vetou: „Všetky čaje sú dobré a chutia nám.“ 🙂 No jeden 15 ročný člen našej rodiny bol trochu zhovorčivejší a povedal, že najviac mu chutil čaj „Maté“ a „Zázvor + Acai“ (paradoxne tie dva čaje, ktoré sa nám vôbec nepáčili). Najmenej mu vraj chutil čaj „Ginko“, ktorý zas chutil mne a manželovi.  Z toho vyplýva, že z týchto 6 čajov si zrejme vyberie každý. #test_popradske

Naše „Popradské čajíkovanie“

Na začiatku sa chcem poďakovať, že sme sa mohli zúčastniť testovania 6 Popradských wellness čajov. Keďže nepijem kávu, tak u nás sa pije prevažne čistá voda a čaj, a najmä ten, teraz v tomto zimnom období. Bola som prekvapené, keď nám prišiel balík (obrovský) a toľko čajov.

Testovali sme 6 wellness čajov. Tak si ich postupne predstavíme:


Wellnes čaj Pu-Erh spaľovanie tukov s L-karnitínom

Je ideálnym čajom vhodným na detoxikáciu organizmu. Obsahuje minimum kofeínu, preto je vhodný aj na večerné pitie. Pu-Erh prirodzene odbúráva tuk a znižuje chuť na jedlo. Tento čaj obsahuje prídavnú látku L-Karnitín, ktorý sa ľudovo nazýva aj spaľovač tukov. Čaj je mimoriadne chutný, v kombinácii so slivkou a ananásom veľmi svieži a ovocný.

Zhodnotenie:

Ako prvý sme testovali tento čaj Popradský wellness čaj Pu-Erh spaľovanie tukov. Vrecúška sú vo forme pyramídy. Veľmi príjemná vôňa (mäta, slivka a ananás). Pu-Erh je vhodný na odbúranie prebytočných tukov a pomáha zlepšiť metabolizmus organizmu. Chuť má vynikajúcu, dokonca aj keď vychladne. Určite tento budem často piť, najmä teraz, keď chcem zhodiť prebytočné kilá (aj keď skôr preferujem sypané čaje).Wellness čaj Zázvor Baza - baza

Baza je veľmi obľúbená pre svoju výnimočnú sladkú chuť a príjemnú vôňu. Pôsobí ako antioxidant. V tomto čaji sa spojila chuť voňavej rostliny bezy a štipľavého zázvoru. Môže sa piť kedykoľvek počas dňa. Jeho chuť je jemne pálivá a príjemne sladkastá.

Zhodnotenie:

Druhým testovacím čajom bol Popradský wellness čaj Zázvor + baza. Pyramídové vrecúška. Aromatizovaný bylinno-ovocný čaj. Veľmi príjemná vôňa (štipľavý zázvor a baza čierna). Chuť má výraznú, vďaka zázvoru. Svetlá farba. Baza je účinný antioxidant. Pre mňa taká klasika, ale aj pre imunitu prospešný.Wellnes čaj Ginko pamäť a prekrvenie

Čaj je plný plodov ginka (najstarší strom na svete), ktoré obsahujú to, čo neobsahujú žiadne iné plody: ginkgolides. Tieto látky ochraňujú bunky ľudského organizmu. Obsahuje až 20% Ginka. Je prirodzene sladký a svieži po mäte. Rozprúdi krvný obeh a hodí sa v zime kvôli studeným končatinám.

Zhodnotenie:

Ako tretí sme otestovali Popradský wellness čaj Ginko Pamäť a prekrvenie. Tiž obsahuje pyramídové vrecúška. Aromatizovaný bylinný čaj. Príjemná vôňa (cítiť aj malinu). Svetlá farba. Rastlinný extrakt ginka posilňuje cievy a zlepšuje činnosť mozgu. Je super, keď potrebujete zahriať studené ruky, či nohy.Wellness čaj Maté energia a povzbudenie

Čaj z maté povzbudí myseľ, posilní imunitný systém a pomôže odbúrať tukové bunky. Výnimočne chutný životabudič a je v kombinácii so šťavnatým jablkom.

Zhodnotenie:

Štvrtým čajom bol Popradský wellness čaj Maté Energia a povzbudenie. Ako vždy pyramídové vrecúška. Je to aromatizovaný bylinný, ovocný a čierny čaj. Príjemná vôňa. Chuť tiež super (so šťavnatým jablkom). Neviem, či vďaka čaju, ale po vypití, bol deň plný energie.Wellness čaj Zázvor Açai

Je skutočnou vitamínovou bombou, ktorá sa skrýva v drobnom bobuľovitom ovocí. Má výrazné antioxidačné účinky. Taktiež je výborným doplnkom pre športovcov, či pri zvýšenej fyzickej námahe, pretože pôsobí ako energetický nápoj. Tiež pomáha telu bojovať s infekciami a budovať silný imunitný systém.


Zhodnotenie:

Ďalším testom sme testovali čaj Popradský wellness čaj Zázvor + Acai. Pyramídové vrecúška. Je to aromatizovaný bylinno-ovocný čaj. Úžasná vôňa. Chuť je tiež jemne pálivá, v kombinácií s acai zaujímavá a svieža. Proste milujem čučoriedky. Červená farba. A k tomu Acai, je to drobné ovocie podobné vzhľadom čučoriedkam. Čaj dodá ráno, či večer, tú správnu dávku vitamínov.Wellness čaj Zázvor Citrón - extra silný

Zázvor je známy pre svoje protizápalové účinky, podporuje imunitný systém a je ideálny pre obdobie prechladnutia a chrípky. Jeho chuť je vďaka citrónu svieža, mierne pálivá.

Zhodnotenie:

Posledným čajom, ktorý sme testovali je čaj Popradský wellness čaj Zázvor + Citrón. 18 pyramídových vrecúšok. Je to aromatizovaný bylinno-ovocný čaj. Svetlá farba ako pri citrónovom čaji. Chuť a vôňa, ako sa píše, extra silná (extra silný zázvor s kvapkou osviežujúceho citróna). Podporuje imunitný systém v období nachladnutia a chrípky. Naštartuje imunitu. Ale aj napriek tomu za mňa viac ten predošlý čajík: Popradský wellness čaj Zázvor + Acai.

    

Na zadnej strane krabičky každého čajíka je jednoduchý cvik… na udržanie kondície cez zimu. Napr.:

Na záver chcem ešte raz poďakovať za možnosť testovať Popradské wellness čaje. Neviem, či by som ja alebo moja rodina bez tohto testu ich niekedy vyskúšali. Možno áno, možno nie. Ale určite sa budeme k nim vracať, mňa konkrétne očarili tieto dva: Popradský wellness čaj Pu-Erh a Popradský wellness čaj Zázvor + Acai.


A odporúčam všetkým ich vyskúšať.


#test_popradske

Testovanie Popradských wellness čajov

Keď som sa dozvedela, že budem testovať tieto čaje, veľmi som sa potešila. Popradské čaje máme radi a majú u nás čestné miesto na poličke. Preto ma zaujala možnosť testovať nový rad wellnes čajov, na ktorý som už dlhšie pozerala v obchode, ale nevedela som si vybrať. Po príchode kuriéra ma čakal takýto veľký balík, bola som veľmi prekvapená a potešená, lebo som vedela, že budem môcť potešiť čajmi aj rodinu. A ideme k čajom, páčia sa mi pyramídové vrecúška, ale dosť mi vadila krátka šnúra na čaji, ktorú som musela držať, keď som zalievala čaj a aj ten šuštivý sáčok vo vnútri krabičky. Ale zato tie wellnes tipy a cviky na krabičkách sú zaujímavé a originálne.Ako prvý som testovala Zázvor a AcaiZloženie - jablko, kvet ibišteka, zázvor (13,9%), arómy (malina, čučoriedka), prírodné arómy (lesné plody, zázvor), prášok acai (acai, maltodextrín) (0,1%).Jemný náznak zázvoru a ovocia, chutil aj horúci, aj studený, nebolo treba ani cukor. A ak zabudnete dlhšie sáčok, čo sa mi párkrát podarilo, tak chuť zázvoru bude výraznejšia. Hodnotím ho na taký pohodový čaj k dlhým večerom. Chutil aj mojej mame, ktorá si ho pochvaľovala .Ďalší bol na rade Pu-erhZloženie - Pu-Erh čaj (35%) zelený čaj (30%), mäta prieporná, jablko, arómy (ananás, slivka), instantná granulovaná ananásová šťava (1%), instantná granulovaná slivková šťava (1%), L-karnitín-L-vínan (0,5%).Na môj štýl obsahoval moc granulovaných prísad. Ale chuťovo bol zaujímavý, jemný náznak slivky. Ale treba dodržať odporúčaný čas lúhovania, potom je silný. Ale neočaril ma, na to, ako ho mama vychvaľovala, že je super, mne prišiel ako slabý priemer. Nasledoval Maté Zloženie - jablko (25%), maté (20%), čierny čaj (18%), ibištek, mäta kučeravá, pražený koreň čakanky, prírodná aróma (citrón), regulátor kyslosti (kyselina citrónová), šípka, orech kola, semeno guarany, listy černíc.Tak tento ma vôbec neoslovil, chutil nevýrazne, žiadnu energiu nedodal. Skúsim ho ešte raz urobiť do menšej šálky. Ale zato manželovi chutil až tak, že si ho zobral do práce, čiže aj tu platí, 100 ľudí, 100 chutí. A máme tu Zázvor - baza a Zázvor - citrónZloženie - jablko, zázvor (20%), arómy (bazový kvet, citrón, jablko), biely ibištek, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), kvet bazy čiernej (7%), koreň čakanky, koreň sladkého drievka, listy černíc, pomarančová kôra, citrónová kôra.Zloženie - zázvor (40%), limetka, rooibos, jablko, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), listy černíc, medovka, prírodné arómy (citrón, limetkový olej) (3%), kvet bazy čiernej, pražená koreň čakanky, citrónová kôra (1%).Tak tieto mi chutili obidva, sú výborné, osviežujúce. Ten bazový je cítiť hlavne po jablkách s jemným náznakom zázvoru, druhý zase viac cítiť zázvorom, ktorý sa výborne dopĺňa s limetkou, chutia celej rodine, dokonca ten s bazou je výborný aj studený.A ako posledný a u mňa úplný víťaz, bol Ginko Zloženie - mäta kučeravá, ginko biloba (20%), mäta pieporná, citrónová tráva (vôňavec), koreň sladkého drievka, aróma (malina), prírodná aróma vanilky, maliny (0,5%).Krásna vôňa malín, výrazna chuť mäty, ideálny čaj pre mňa. A tento budem kupovať veľmi často, keď sa minú zásoby. Aj dcéra, ktorú musím naháňať, aby pila, tento čaj vypije do hodiny, tiež jej veľmi chutí, podaril sa.Na záver by som sa chcela poďakovať za možnosť testovať tieto čaje. Bola to príjemná skúsenosť a čaje niektoré prekvapili, niektoré sklamali, ale aspoň sme vyskúšali niečo, čo by sme asi nevyskúšali. #test_popradske

Čajíčkovanie s Popradským

Keď som na Koník testuje uvidela správu, že sa budú testovať čaje, hneď ma táto možnosť oslovila a rozhodla som sa zapojiť. Keďže doma sme zvyknutí celú zimu variť čaje prevažne zo zozbieraných byliniek, chcela som vyskúšať či tieto čajíky prekvapia moje zmysly a budú nám chutiť.


Keď mi prišiel balík s čajmi - bola som veľmi milo prekvapená. Čakala som 6 krabičiek a prišlo ich 30. Preto som sa rozhodla do testovania zapojiť aj manžela, moju mamu a sestru. Prejdime teda k samotnému testovaniu Wellness čajov Popradský.


V balíčku sa nachádzali tieto príchute:

Zázvor + Acai, Pu-Erh (spaľovanie tukov), Ginko (pamäť a prekrvenie),  Zázvor + Citrón (extra silný),  Zázvor + Baza a Maté (energia a povzbudenie).


Čomu dávam veľké PLUS sú obaly. Tie ma veľmi milo prekvapili. Majú krásny dizajn, sú farebné a verím, že v obchode by ma dosť zaujali. Taktiež sa mi páči zrozumiteľne napísané zloženie a cviky sú tiež príjemným spestrením obalov.Mojím favoritom je jednoznačne čaj Zázvor + Citrón (extra silný)


Veľmi príjemná vôňa, silná chuť zázvoru podporená citrónom (cítila som často až horkosť citrusu). Veľmi príjemne prehreje organizmus. Rada pijem čaj aj z čerstvého nastrúhaného zázvoru. Určite sa to s týmto čajíkom nedá porovnať - ale vie ho v prípade, že nemáte doma zázvor čerstvý, kvalitne nahradiť.


Tomuto čaju dávam 9/10 bodov.


Ďalším veľmi obľúbeným sa stal čaj Zázvor + Baza


Krásna vôňa bazy - skutočne výrazná. Príjemná chuť zázvoru. Nie až taká silná ako pri predchádzajúcom čajíku, ale tiež je ho krásne cítiť. Tento čaj testoval aj môj manžel v práci a veľmi mu chutil.


Tomuto čaju dávam 8/10 bodov. A oba tieto čaje by som si s radosťou kúpila zase.


Manželovi veľmi chutil čaj Pu-Erh  (spaľovanie tukov)


Opisoval veľmi výraznú slivkovú vôňu a príjemnú chuť. Čaj má krásnu červenú farbu a nasládlu chuť. Samozrejme môj manžel si neodpustil aj poznámku: "Ale z čaju sa nechudne." 🙂


Tomuto čaju by som dala 7/10 bodov.


Čaje ktoré ma vôbec nepresvedčili boli Maté (energia a povzbudenie), Ginko (pamäť a prekrvenie) a Zázvor + Acai


Po týchto 3 čajoch by som pravdepodobne už nesiahla. Kombináciu Zázvoru s Acai mám veľmi obľúbenú, ale tento čajík má veľmi nevýraznú chuť a bez použitia medu a citrónu je čaj pre mňa úplne nezaujímavý a nechutí mi. Pri čaji Maté, som tiež necítila žiadnu výraznejšiu chuť, iba vôňu mäty.  A nepresvedčil ma ani čaj Ginko, ktorý tiež vôňal po pridaných arómach a chuť bola veľmi nezaujímavá.


Týmto 3 čajom dávam 4/10 bodov.


Všetky čaje som testovala bez pridávania akýchkoľvek prísad - ako med, citrón a cukor, aby som si mohla vychutnať vôňu a chuť.


V neposlednom rade by som sa chcela aj tak poďakovať, že som sa mohla na tomto "teplom" testovaní zúčastniť. Tieto čajíky ma zohrievajú v práci a ešte dlho budú, keďže Popradský ma zásobil 🙂 A neberte moje hodnotenia príliš vážne, lebo každý si nájde tú svoju chuť, ktorá vyhovuje jemu najviac... Stačí len ochutnať a zamilovať sa 🙂


#test_popradske

Test Popradské wellness čaje

V prvom rade sa chcem poďakovať Modrému koníkovi a Popradským čajom, že sme mohli testovať, prišlo to veľmi vhod, keďže je vonku dosť zima a my sme v deň, keď kuriér priniesol obrovský balík, dostali kiahne, konkrétne staršia Hanka.


To bolo radosti a hneď sme si spravili, Hanka vybrala.

Wellness čaj Ginko pamäť a prekrvenie


Po zaliatí, ma prekvapila krásna vôňa malín a mäty, bolo to fakt úžasné a musím povedať, že tento čaj mi chutil zo všetkých najviac. Mám veľmi rada maliny v akejkoľvek forme. Bol veľmi osviežujúci a aj keď vychladol, tak sa dal v pohode vypiť a osviežil dušu i telo.

Wellness čaj Pu-Erh spaľovanie tukov s L-karnitínom


Tento čajík som chcela ochutnať, pretože som už vyskúšala veľa čajov na chudnutie a spaľovanie tukov. Ako každá žena po pôrode, trpím nadváhou a skúšam všetko čo sa dá a čo je dostupné. No keď som ho zaliala, strašne mi smrdel. Takže ho pil manžel, paradoxne jemu vôbec chudnúť netreba, pretože má super spaľovanie, môže zjesť čo chce, kedy chce a nič. A musím vám povedať že mu veľmi chutil a robil si ho potom každý deň.

Wellness čaj Maté energia a povzbudenie


A tento čaj bol tiež zaujímavý, veľmi pekne voňal a po zaliatí bolo cítiť vôňu jabĺk a aj chuť bola príjemná. A určite si ho rada dám ráno, aby som nabrala energiu na nový deň.

Wellness čaj Zázvor Citrón - extra silný


No a keď sa nám tie kiahne stupňovali a nudili sme sa, tak sme piekli záviny a spravili sme si k nim tento čajík a bol úžasný. Jemne štípal na jazyku a vôňa bola výrazná a prenikavá, fakt extra silný a extra citrónový. V chrípkovom období nájde určite uplatnenie v každej domácnosti.

Wellness čaj Zázvor Baza


Keď som bola malá tak, moja babka robila každý rok bazový sirup a tento čaj mi pripomenul tieto krásne chvíle s babkou. Veľmi pekný vôňa a chuť bazy bola pekne výrazná a zázvor to celé len zvýraznil.

Wellness čaj Zázvor Açai


No a nakoniec  nám ostal už tento a v ten deň mala Hanka sa chuť fotiť takže sme sa fotili s čajíkom a aj jej chutil, keď som ho spravila a pekne tam bolo cítiť ibištek a zázvor. Veľmi dobrá kombinácia a ešte keď vonku bolo zima ako v ruskej rozprávke, tak sme si pochutnali.

Ešte nakoniec by som chcela k všetkým čajom napísať to, že som ich pila zásadne bez cukru, aby bola chuť dokonalá a keďže sa mi často stáva, že zabudnem vybrať vrecúško včas, tak som si stále nastavila kuchynku minútku,  to ma naučila sestra, ona je tiež zábudlivá. A každá návšteva čo u nás bola počas testovania, zhodnotila, že sú to perfektné kvalitné čaje.


#test_popradske

Ako chutia čaje od Popradský?

Na úvod svojej recenzie sa chcem poďakovať, že ste vybrali na testovanie čajov práve mňa. Bola to super skúsenosť. Ďakujem tiež za to, že ste ma nakopli robiť niečo s povianočnými kilogramami. Pýtate sa, že ako ste ma nakopli? No predsa keď už mám doma 6 krabičiek čajov na spaľovanie tukov, tak to treba využiť. V neposlednom rade ďakujem za energiu a povzbudenie,  ktoré boli ukryté v čaji Maté. Veru na materskej dovolenke to potrebujeme ako soľ. No a tež ďakujem za to, že spolu so mnou bojujete proti materskej demencii čajíkom Ginko, ktorý zlepšuje činnosť mozgu. Samozrejme nezabúdam poďakovať za čaje z edície zázvor + acai, zázvor + baza a zázvor + citrón. Tie sú proste mňam.


No ale teraz už o čajoch:


Čaje sú  zabalené v dobre vyzerajúcich krabičkách, kľudne vhodných aj ako menší prezent. Na každej krabičke je detailne popísané zloženie čaju, účinky byliniek na telo  a tiež motivačné cviky.


Vo vnútri krabičky sa nachádza sáčok a v sáčku sú uskladnené trojuholníkové nálevové vrecká. Sáčok zabezpečuje udržanie arómy čaju vo vnútri vreciek.


Zázvor + citrón

Tento čaj som ochutnala ako prvý, keďže mám veľmi rada zázvor. Verila som, že s citrónom to bude skvelá kombinácia. A veru nesklamal. Chuť citróna bola veľmi silná a zázvor tomu dodával tú pravú pikantnú chuť. Tento čaj sa zaradil medzi moje top čaje. 

 


Zázvor + acai

Opäť pikantný čajík, tentoraz s chuťou po lesnom ovocí,  malinách, čučoriedkach a acai. No ak sa mám priznať, doteraz neviem, čo to acai je, a ako má chutiť. Ale to nič nemení na tom, že čaj je výborný. 

Zázvor + baza

Táto kombinácia je naozaj výborná. Lepšiu som so zázvorom ešte nepila. Naozaj krásne vonia, super chutí a popri tom pôsobi antioxidačne. Je výborný nesladený ale i s medom.

Ginko

Keď som ho videla, povedala som si: " Som mladá, ginko ešte nepotrebujem."

No ale teda mala som ochutnať, tak reku uvarím si ho. No opäť ma jeho chuť presvedčila, že nemám veci súdiť podľa obalu. Jeho zloženie je super. Je v ňom malina, citrónové drievko a  mäta, čo je moja najobĺúbenejšia bylina. 

Maté

Určite bude chutiť ľuďom, ktorí majú radi čierny čaj. Ja si tiež občas k raňajkám taký uvarím. Takže občas sa u mňa v pohári tento čaj objaví. Testovala som ho ráno k chlebíku so šípkovým džemom. Je to celkom zaujímavá chuť nakoľko je tam mäta, ibištek, pražený koreň čakanky, šípka, orech kola, semeno guarany a listy černíc. Takže naozaj zaujímavá spleť chutí. A veru energiu určite dodáva.

Pu - Erh

No a nakoniec to najlepšie. Čaj na spaľovanie tukov. Nevážila som sa, ale určite sa cítim lepšie. Obmedzila som večerné jedenie pečiva a namiesto toho popíjam čaj. Je tam dosť značne cítiť chuť čaju Pu - Erh v kombinácii s ananásom. Čo je najhoršie, do čaju sa mi nasťahoval manžel, ktorému tento čaj chutí najviac zo všetkých testovaných. Síce tvrdí, že chudnúť nepotrebuje, no môj čajík popíja. 

Možno sa vám zdá, že všetky testované čaje rad radom len chválim, ale keď na nich nie je naozaj čo kritizovať. Veď ochutnajte a uvidíte sami. Pekný večer.


#test_popradske


Test Popradské

V tieto studené až mrazivé dni bolo veľmi príjemné testovať tieto chutné čaje. Bolo ich šesť. Predstavím Vám ich. 

Maté energia a povzbudenie 


Mne najviac chutil tento. Pyramídové vrecúško po zaliatí sfarbilo čaj do červenohneda vďaka jablku, ibišteku a čierneho čaju. Maté sa líši od kávy v tom, že nepovzbudzuje nervový systém ako káva, ale povzbudzuje svaly. Má lahodnú chuť a ozaj som sa cítila povzbudená a plná energie. 

Zázvor + citrón 


Všetky testované čaje so zázvorom sme si obľúbila celá rodina. Je obdobie častých nachladnutí, chrípok , teplôt.  Zázvor má zázračné pomocné účinky aj napriek jeho štipľavej chuti. V kombinácii s bazou , alebo s acai, alebo s citrónom vznikne lahodný nápoj plný vône a vynikajúcej chuti.  Čaj zázvor citrón po zaliatí sfarbil čaj do žlta a prekvapil vôňou citróna a po ňom aj chutil. 

Zázvor + acai 


Acai sú malé plody podobné čučoriedkam. Čaj po zaliatí mal farbu dočervena. Voňal malinami a čučoriedkam. Mne chutil popri zázvoru aj po jablkách. 


Zázvor + baza 


Po zaliatí získal žltú farbu, vonial po citróne a mal chuť zázvoru, citróna s podtónom bazy . 


Pu-erh čaj na spaľovanie tukov 


S obsahom granulovanej slivkovej šťavy. Po zaliatí farba čaju bola hnedá. Vonial mi za slivkami, a mal chuť zeleného čaju . 

Ginko pamäť a prekrvenie 


Tento čaj ma veľmi prekvapil, čakala som červené sfarbenie čaju keďže na obale sú maliny. O to viac ma prekvapil a milo mätovou vôňou a zeleným sfarbením. Cítila som chuť mäty a citrónovej trávy. Maliny som vôbec necítila, ani po chuti ani po vôní. 

Ginko má zázračné účinky pre ľudí s večne ľadovými rukami a nohami, medzi ktorých patrím aj ja. Prekrvuje a preventívne pôsobí proti migréne. Obľúbila som si aj tento čaj. 


Všetky tieto čaje sú wellness a na každej z krabičiek je z druhej strany zobrazený jednoduchý cvik. Moja rodina si tieto čaje obľúbila, a preto u nás budú mať miesto vždy. 


#test_popradske

Popradský Wellness čaj

Mali sme možnosť testovať Popradský Wellness čaj. Na začiatku som čakala pár krabičiek, ale nakoniec prišli dve obrovské krabice plné čaju, takže bolo čo testovať, a tak sme sa do toho hned pustili. 

Tak sme si teda spravili raňajky a hned si uvarili prvý čajik.


Zázvor + Acai - prenikavá vôňa a neodolateľná chuť. Mňa si tento čajík podmanil najviac 🙂 Ma krásnu červenú farbu a k raňajkam bol ako stvorený 🙂 

Ako druhý prišiel na rad Maté - energia a povzbudenie 

A kto nepotrebuje trocha energie a povzbudenia v bežný pracovný deň, však? 😉 Má úžasnu vôňu po jablkách príde mi taka vianočna a peknú červenú farbu. Tento je tiež skvelý a našiel si uplatnenie v práci.

A zrejme aj naša cica potrebovala povzbudenie 😀 Vždy, keď som uvarila čajík dneď bola pri mne 😀 

Ďalši čajík  Pu-erh čaj na spaľovanie tukov 

Ak máte radi slivky, tak vás tento čaj dostane svojou vôňou  🙂  Má zaujímavú a zároveň nezvyčajnú chuť. Tento chuti priateľovi ale to bude tým, že ja niesom veľmi na slivky 😉 Bol dobrý a už po zaliatí voňali slivky po celom dome.

Ďalej sme pokračovalin s čajom Ginko - pamäť a prekrvenie

Bola som prekvapená silnou mätovou aromou a chuťou - na obale boli znázornené maliny, čakala som červeny nápoj no naopak. Bol skvelý a voňal samá mäta 🙂 

Tento si úplne podmanil chuťou môjho priateľa, ktorý keď ho ochutnal, povedal, že ho bude piť denne... Čo aj robí 😉 Každé ráno so šalkou Ginko čaju.

Ako posledné sme testovali zázvor   😉


Zázvor a baza 

Zázvor a citron extra silný


Chuť aj vôňa po zázvore, zázvor je v takéto sychrave počasie to pravé. Je ozaj dobrý, nám pomohol aj pri nádche.

Zázvor a baza je skvelý s medíkom a s citrónom, má prenikavú zázvorovú chuť s jemným podtonóm bazy.

Zázvor a citron je zas skvelý s medom, citron je už zbytočný kedže je fakt EXTRA SILNY. A poviem vám, že ma až pálilo ked som ho pila 😀 Čo je všaksuper pri nachladnutí.

Každý čajik ma pyramídové vrecúško,  a na každej čajovej krabičke je nejaky cvik - to aby sme nestratili kondičku cez zimu. 😉 Tak moje testovanie je na konci, som rada, že som mala možnosť testovať a teším sa na dalšie možnosti testovania.

A vám odporučam tieto čajiky ochutnať, každý si pri nich príde na svoje.


#test_popradske