Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vytúnuj svoj článok na maximum – použi správne nástroje!

Správne zvolený nástroj ti uľahčí prácu a pomôže dosiahnuť ešte lepší výsledok. Platí to v živote, platí to v robote a platí to aj pri písaní článkov. Skromnému stačí základ - napísať text, skopírovať, vložiť do článku, kde – tu rozdeliť na odstavce, pridať hashtagy a dať publikovať. Kto však chce byť dobrý – lepší – najlepší, použije nástroje. To je ten panel navrchu s nie celkom jednoznačne zrozumiteľnými ikonkami. Je jedno, či ho budeme volať nástrojový panel, panel s nástrojmi, editovací panel, editovacie menu, editovacia lišta, nástrojová lišta, editovací panel… Na mene nezáleží, záleží na činnosti. Práve tieto ikonky ti dopomôžu k tomu, aby bol tvoj článok dobre a ľahko čitateľný a tým s radosťou lajkovaný a zdieľaný.

TYP PÍSMA
Bold
Potrebuješ v texte niečo zviditeľniť tak, aby to hneď udrelo do očí? Vybolduj to. Po slovensky – napíš tučným. Označ text, klikni na B a je to. Ak sa ti to nepozdáva, postup zopakuj a máš to znova normálnym písmom.
Tip: Menej je viac. Veľa tučných písmen pôsobí rušivo, pretože čitateľ nevie, na čo má zamerať pozornosť.

Kurzíva
“Pekné”, alebo “písané” písmo sa skvele uplatní pri citátoch alebo priamej reči. Text oživí, a svojou ľahkosťou ho nezaťažuje tak, ako bold.

FORMÁTY
Ikonka ti dáva možnosť vybrať si: Normálny alebo Podnadpis. To už napovedá, že keď nastavíš kurzor na riadok, ktorý má byť podnadpis, nemusíš ho vyznačovať boldom, teda tučným, ale stačí kliknúť sem a máš to. Keď sa rozhodneš, že už podnadpis nechceš mať, klikneš na Normálny.

VLOŽIŤ OBRÁZOK
Po kliknutí na ikonku s malebnou krajinkou ti vyskočí tabuľka. Teraz môžeš do nej obrázok buď presunúť alebo nahrať.

VLOŽIŤ VIDEO
Vkladanie videa je jednoduché ako vloženie obrázka. Video vložíš buď cez jeho odkaz, alebo embed.

Odkaz alebo embed získaš takto (napríklad z youtube)

VLOŽIŤ ODKAZ
Postup na vkladanie odkazov (preklikov) na iné články alebo stránky nájdeš TU.

ČÍSLOVANIE
Aby si mala pekne zoradené číslovanie riadkov alebo odsekov, označ časť, ktorú chceš mať očíslovanú a stlač túto ikonku. Očísluje sa ti každý nový riadok, ktorý nasleduje po enteri.

ODRÁŽKY
Odrážky sú vhodné tam, kde potrebuješ mať v texte výpočet bodov, ale nie očíslovaných. Nahrádzajú pomlčku pred riadkom a prehľadne rozdeliť text. Cez tabulátor dosiahneš až tri úrovne členenia.

SPÄŤ a ZNOVU
Ak sa pomýliš, niečo vymažeš a chceš to vrátiť, prípadne zopakovať, použi tieto šikovné šípky.

ZOBRAZIŤ HTML
HTML je značkový jazyk na zobrazovanie informácií vo webovom prehliadači. Pomeníš v ňom odseky, písmo, vyrobíš tabuľky… Ale keďže sa bežne nepoužíva, na písanie článkov je táto ikonka v podstate nepotrebná.

Pomohol ti tento článok?
 / Nie